Kayseri Otobüs Bileti

İç Anadolu'nun Kızılırmak bölümünde, kuzeyde Yozgat ve Sivas, batıda Niğde ve Nevşehir, güneyde Adana, güneydoğusunda Kahramanmaraş ve doğuda Malatya illeri arasında yer alır. Denizden yüksekliği 1050m.dir. İlde, İç Anadolu Bölgesi'nin tamamında olduğu gibi, bozkır iklimi hüküm sürer. Yazlar sıcak ve kurak, kışın ise soğuk ve yağışlı geçer. Kayseri'ye geldiğinizde Pastırma ve Sucuk, Kayseri'nin meşhur mantısı (yağ, tepsi, vs) mutlaka tadılmalıdır. Kayseri de  Erciyes Dağında kayak, trekking yapmadan, Erdemli ve Soğanlı Vadisindeki kaya kiliselerini görmeden, Kapuzbaşı Şelalelerinde piknik yapmadan, Kayseri Kalesi ve Tıp Tarihi Müzesini gezmeden, Pastırma ve Sucuk tatmadan, Yöresel El Dokuma ve Bünyan ya da Yahyalı halıları almadan, ...Dönmeyin.

 

Kayseri iline kara hava ve demir yolundan her türlü ulaşmanız mümkündür.

 

İstanbul ile Ankara'nın doğu ve güneydoğu Anadolu Bölgesindeki illere bağlantısı Kayseri üzerinden gerçekleşmektedir. Afyonkarahisar, Konya, Karaman ile güneyde Mersin, Adana'dan gelen demiryolu hattı il merkezinin kuzey batısındaki Boğaz köprü istasyonunda Ankara hattına bağlanmaktadır.

 

Kayseri günümüzde Karayollarının önemli bir kavşak noktasındadır. Kuzeybatıda Ankara'dan gelen devlet yolu ile güneyden Adana ve Niğde'den gelen yol, Kayseri şehir merkezinin 15 km. kuzeybatısında Boğaz köprü mevkiinde birleşir. Buradan doğuya yönelen yol şehir çıkışında ikiye ayrılır ve yollardan biri Samsun-Sivas, diğeri de Malatya eksenine bağlanır. Bu haliyle Kayseri'den Türkiye'nin her tarafına ulaşım imkanı vardır.

 

Şehir merkezine 6 km. uzaklıkta bulunan Erkilet Havaalanından THY, Kayseri-İstanbul-Kayseri olmak üzere yaz ve kış çerçevesinde her gün karşılıklı seferler düzenlenmektedir.

 

Otobüs biletlerini buraya tıklayarak görebilirsiniz. Ucuz otobüs bileti bulmanın en kolay yolu biletall.com'da.