1313 Yaşındaki Dünyanın En Eski Oteli: Nishiyama Onsen Keiunkan

Sizleri binlerce yıllık geçmişe sahip Japon kültürünü, en doğal haliyle görebileceğiniz bir mekana davet ediyoruz… Doğal güzellikler ve şifalı sularla çevrili bir köyde, teknolojiden ve gürültüden uzak bir konumda bulunan Nishiyama Onsen Keiunkan Oteli, tamı tamına 1313 yıldır müşterilerine unutulmaz bir tatil yaşatmak için hizmet veriyor. Şık ve sade odaları, dinlendirici kaplıca havuzları ve eşsiz doğa manzarasıyla hizmet veren otel, yaşayan bir tarih olarak Guiness Rekorlar Kitabı’nda çoktan yerini almış bile..

Yıllardır Aynı Aile Tarafından İşletiliyor

Japonya’nın sadece bir oteli olmakla kalmayıp, yaşayan bir tarihi konumunda olan Nishiyama Onsen Keiunkan Oteli, geleneksel bir tarzla yönetiliyor ve işletiliyor. Hayakova köyünde inşa edilen ve son yıllarda bakım ve restorasyon çalışmalarından geçen bu nadide mekan, aynı ailenin hizmet anlayışıyla kuşaktan kuşağa aktarılan bir değer konumunda. Nishiyama Onsen Keiunkan Oteli, elli kuşaktır aynı aileye mensup kişiler tarafından yönetiliyor.

Fotoğraf : https://www.keiunkan.co.jp

Nishiyama Onsen Keiunkan Oteli Mimarisi

1313 yaşındaki Nishiyama Onsen Keiunkan Oteli, geleneksel Japon mimarisine uygun olarak hazırlanmış. Köy manzarasına ve doğal güzelliklere açılan pencereleri ve huzurlu ortamıyla dikkat çeken işletme, sahip olduğu odalarıyla sadeliği bir sanata dönüştürmüş durumda. Küçük, şık ve bakımlı odalar, Japon kültüründen aşina olduğumuz küçük yer masaları ve geleneksel sandalyeleri ile hayli ilgi görüyor. Japonya uçak biletini 3 adımda Biletall.com’dan alabilirsiniz.

Fotoğraf : https://www.keiunkan.co.jp

Nishiyama Onsen Keiunkan Oteli Doğası ve Kaplıcaları

Nüfusun fazla olmadığı, doğayla iç içe bir köy içine inşa edilmiş bu yaşlı otelin çevresinde pek çok sıcak su kaynağı bulunuyor. Buraya gelen ziyaretçiler, bu doğal suyun şifasından ve dinlendirici atmosferinden yararlanmak istiyor. Bu bölgede dileyenler çevredeki kaplıcalarda, dileyenler ise otel içinde kurulmuş kaplıca suyu havuzlarında harika vakit geçirebiliyor.

Biletall.com’dan En Ucuz Japonya Uçak Biletini Bul »

Yazı Hakkında Düşündüklerinizi Yazın