29 Ekim Tatil Mi? 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı 3 Gün Tatil Mi?

İçerisinde bulunduğumuz 2018 yılının son bayramı olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda, Cumhuriyet’imizin 95. yıldönümü bütün yurtta birbirinden coşkulu etkinliklerle kutlanacak. Peki, 29 Ekim özel ve kamu çalışanları için tatil olacak mı? Okullar ve üniversiteler 29 Ekim’de tatil mi? İşte detaylar…

29 Ekim Hangi Güne Denk Geliyor?

29 Ekim bu sene pazartesi gününe denk gelmektedir. 29 Ekim’in ulusal bayram olarak kabul edildiği 1925 yılından beri her sene 29 Ekim tarihinde başta başkent Ankara olmak üzere, tüm yurtta büyük bir coşku ile kutlanan Cumhuriyet Bayramı 2018 yılında hafta içinde bir güne denk geliyor. Dolayısıyla çalışanlar “29 Ekim resmi tatil mi” diye merak ediyor.

29 Ekim Tatil mi?

29 Ekim’in bayram olarak kabul edilmesini öngören teklif 19 Nisan 1925 tarihinde TBMM tarafından kabul edilerek yasalaştırılmıştır. O tarihten bu yana her sene 29 Ekim, ulusal bayram olarak yurt içerisinde ve tüm dış temsilciliklerde kutlanmaya başlamıştır. Diğer tüm resmi ve dini bayram günleri gibi 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı da resmi tatil olarak kabul edilmiştir.

29 Ekim Okullar Tatil mi?

Cumhuriyet’imizin kurulduğu gün olan 29 Ekim tarihinde, her yıl olduğu gibi bu sene de yurt genelindeki tüm okullar ve üniversiteler tatil olacak.

29 Ekim Tatili Kaç Gün?

2018 yılında 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı pazartesi gününe denk gelmektedir. Dolayısıyla bu yıl kamu ve özel sektör çalışanları, 2 günlük hafta sonu izni ile birleştirerek 29 Ekim’de 3 gün tatil yapabilecekler. 3 günlük 29 Ekim tatili yorucu iş hayatından ve şehirden uzaklaşmak için oldukça güzel bir fırsat. Siz de Biletall.com’dan biletinizi erkenden alın, Cumhuriyet Bayramı’nda 3 günlük tatil fırsatını kaçırmayın.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı 3 Gün Tatil mi?

29 Ekim 2018 tarihinin pazartesi gününe denk gelmesi sebebiyle çalışanlar 3 günlük bir tatil yapabilme imkanına kavuşmuş olacaklar. Hafta sonu ile birleştirilerek 3 güne çıkarılabilecek olan 29 Ekim tatilinde gidilebilecek en güzel yerler için Biletall.com Blog sayfasına göz atıp devamında biletinizi hızlı ve güvenli bir şekilde satın alabilirsiniz.

Biletall.com’dan En Ucuz 29 Ekim Uçak Biletini Bul »

Yazı Hakkında Düşündüklerinizi Yazın