Doğal Arama Nedir? Nasıl Kullanılır?

Biletall.com Doğal Arama özelliğini kullanıcılarımızın hizmetine sunduk! Doğal arama ile aradığınız otobüs biletini, uçak biletini, blog sayfalarını, seyahat firmalarını ve daha birçok sayfayı 2-3 kelime konuşarak veya yazarak bulabilmenizi sağlamaktadır. Biletall.com Doğal Arama ’nın öne çıkan yanlarından biri ise bilet alırken sayfalar arasında kaybolmayacaksınız direkt olarak sizleri aradığınız bilete yönlendirecek olmasıdır. Bu sayede bilet almak için ayırdığınız zaman minimum seviyeye inecektir.

Doğal Arama Nasıl Kullanılır?

Biletall.com üzerinden konuşarak veya birkaç kelime yazarak da bilet arayabilirsiniz. Bu özelliği kullanabilmeniz için tek yapmanız gereken mikrofon işaretine tıklayıp sesli bir şekilde konuşarak veya ilgili alana birkaç kelime yazarak arama yapmak. Aramalarınızın daha iyi anlaşılabilmesi için; Nereden -> Nereye, Ne Zaman ve Hangi Araç ile gitmek istediğinizi belirtmeniz yeterli olacaktır. Ardından Biletall.com sizler için en uygun sonucu getirecektir.

Aşağıdaki örnek aramaları inceleyebilir Biletall.com’a giderek Doğal Arama özelliğini deneyimleyebilirsiniz:

 1. Ankaradan İstanbula Yarın Uçak Bileti
 2. Ankaradan Eskişehire Yıl Başında Tren Bileti
 3. Ordudan Giresuna Sevgililer Gününde Otobüs Bileti
 4. İstanbuldan Ankaraya 31 Aralıkta Uçak Bileti
 5. Ankara İstanbul 31 12 2020 Uçak
 6. Fransadan Almanyaya Hafta Sonu Uçakla
 7. ECN ASR Yarın Uçak

Doğal Aramayı Denemek İçin Hemen Tıkla! »
 

Doğal Arama İle Hangi Zamanda Seyahat Edeceğinizi Nasıl Belirtiriz?

Biletall.com Doğal Arama özelliği ile ileri bir tarihe biletinizi kolaylıkla alabilirsiniz. Arama yaparken seyahat edeceğiniz günü belirtmeniz yeterlidir. Bu duruma örnek olarak aşağıdaki aramaları inceleyebilirsiniz;

 1. Ankaradan İstanbula Yarın
 2. Kayseriden Ankaraya Hafta sonu
 3. Bursadan İstanbula Anneler Gününde
 4. Ankaradan İstanbula Pazar Günü
 5. Londradan Parise 31 Aralıkta
 6. Ankaradan İstanbula Sevgililer Gününde
 7. Ankaradan İstanbula Gelecek Hafta

Doğal Arama İle Yapabileceğiniz Diğer İşlemler

Biletall Doğal Arama özelliği bilet arayabilmenin yanında birçok işlemi de gerçekleştirebiliyor. Doğal Arama ile biletiniz ile ilgili işlem sayfalarını, havalimanlarını, otogarları, Biletall Blog’da bulunan yazıları ve seyahat firmalarını arayabilirsiniz. Bu sayede birçok sayfaya çok daha hızlı ve pratik bir şekilde ulaşarak işlemlerinizi gerçekleştirebilir veya bilgi edinebilirsiniz.

PNR Numarası Arayabilirsiniz

Biletall Doğal Arama özelliği ile PNR numaranızdan biletinizi kolaylıkla bulabilirsiniz. Doğal Arama ile ilgili alana PNR, PNR numaranız ve soyadınızı aralarında bir boşluk bırakıp yazarak (PNR A105F45 yücel)  biletinizi arayabilirsiniz. Bu sayede biletiniz ile ilgili işlemlerinizi hızlı bir şekilde yapabilirsiniz.

Biletall.com Alt Sayfalarını Arayabilirsiniz

Biletall Doğal Arama sayesinde bilet iadesi, bileti açığa alma, rezervasyon sorgulama işlemlerinizi yapabilirsiniz. Bu işlemleri yapabilmeniz için ilgili alanda ister sesli ister yazılı olarak  Bileti açığa al, Bilet iptali, Uçak Bileti Rezervasyon, Rezervasyon Sorgulama, Müşteri Hizmetleri ” vb. aramalar yaparak bu sayfalara ulaşabilirsiniz.

Havalimanı ve Otogar Arayabilirsiniz

Biletall Doğal Arama özelliği ile gitmek istediğiniz havalimanını veya otogarı arayabilir, havalimanı veya otogar hakkında bilgi alabilirsiniz. Havalimanı ve otogarları Doğal Arama ile aramak için ilgili alanda “Dubai Havalimanı, Bingöl Havalimanı, Aşti Otogarı, Batman Otogarı” vb. şeklinde konuşarak veya yazılı olarak arayabilirsiniz.

Doğal Arama ile Biletall Blog’da arama yapabilirsiniz.

Biletall Blog’da bulunan bütün yazılara, gezi rehberlerine, seyahat için yararlı olabilecek bilgilere Doğal Arama ile ulaşabilirsiniz. Doğal Arama özelliğine sesli veya yazılı olarak “ Ekoturizm Merkezi, Seyahat Planlaması, Adıyamanda Gezi, Avrupa Eğlence Parkları ” vb. şekline arama yapabilir Biletall Blog’da ki tüm yazılara ulaşabilirsiniz.

Seyahat Edeceğiniz Firmaları Arayabilirsiniz

Biletall Doğal Arama özelliği ile seyahat etmek istediğiniz firmayı arayabilir, seyahat firmaları hakkında bilgi edinebilirsiniz. Doğal Arama ile firmaları aramak için ilgili alanda sesli veya yazılı olarak “Metro Turizm, Süha Turizm, THY Uçak Bileti, Pegasus, Uçak Firmaları, Otobüs Firmaları” vb. şeklinde arama yapabilirsiniz.

Biletall.com üzerinden sesinizle ya da cümle kurarak bilet arayabilmeniz için geliştirilen Doğal Arama özelliği siz değerli kullanıcılarımızın önerileri doğrultusunda devamlı olarak güncellenmektedir.  Henüz geliştirme aşaması devam eden bu yeni özelliğimizin sizler için faydalı olacağını umarız.

Yazı Hakkında Düşündüklerinizi Yazın