Doğu Ekspres Bileti Nasıl Alınır? Doğu Ekspresi Bilet Fiyatları

Doğu Ekspresi 2016-2017 yılları arasında popülerleşmiş ve “Kars’a giderken Erzurum’dan Cağ kebabı yesek mi?” söylemi ile herkesi heveslendiren bir seyahat trendidir. Özellikle kar eşliğindeki manzaraları görmek için Aralık, Ocak ve Şubat aylarında seyahat edilir.

Doğu Ekspresi Nedir?

Doğu Ekspresi, Ankara ilimizden başlayıp, Kars‘a kadar TCDD (Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları) ile tren yolculuğu yapmanızı sağlayan ekspres.

Daha önceden İstanbul – Kars arası olan hat, Yüksek Hızlı Tren sayesinde kısaltılmış ve başlangıç noktası Ankara olmuştur.

Doğu Ekspresi ile seyahat ederken birbirinden harika manzaralara ve tarihi yapılara şahit olabilirsiniz. Fotoğraf çekmeyi, gezmeyi, yeni yerler keşfetmeyi seven birisiyseniz kesinlikle aşağıdaki bilgilere göz atmalı ve Doğu Ekspresi için biletinizi şimdiden almalısınız!


Doğu Ekspresi Güzergahları

Doğu Ekspresi isminden de anlaşıldığı üzere Türkiye’nin iç Anadolu bölgesinden başlayıp, Doğu’ya kadar uzanan bir hatta ilerleyen, AnkaraKırıkkaleKayseriSivasErzincanErzurumKars istikametinde giden ekspres tren hattıdır.

İstanbul’dan Doğu Ekspresi ile seyahat etmek isterseniz, İstanbul Pendik tren garından YHT (Yüksek Hızlı Tren) ile öncelikle Ankara Gar‘a gelmeli ve oradan da Kars‘a seyahat etmeniz gerekmektedir. İstanbul – Ankara YHT bilet seferlerini sorgulamak için tıklayınız.


Doğu Ekspresi Bilet Fiyatları

Bilet fiyatları her sene güncellenmekle birlikte tek kişi için sandığınızdan da çok ucuz!

Doğu ekspresi bilet fiyatları için Biletall.com Tren Bileti sayfamızdan nereden nereye alanında Ankara – Kars seçimi yaparak güncel doğu ekspresi bilet fiyatlarını görebilirsiniz.


Doğu Ekspresi Sefer Saatleri

Gidiş:

Doğu Ekspresi Ankara Gar’dan 18:00‘da kalkıp, yaklaşık 24 saat 30 dakika sürerek bir sonraki gün 18.30‘da Kars’a inişinizi gerçekleştirebiliyorsunuz.

Akşama doğru iniş yaptığınız için bir sonraki güne kadar yaklaşık 14 saatlik kendinize konaklayacak bir yer bulmanız ve bu süre içerisinde Kars’ı gezme imkanınız doğuyor. Ayrıca Erzurum’a geldiğinizde acıkırsanız, Erzurum Cağ Kebabı sipariş verip trenin 5 dakikalık Erzurum’da durmasından istifade edip yiyebilirsiniz. 🙂

Dönüş:

Kars’tan Ankara’ya tekrar dönüş için tren 08:00‘da kalkıyor. Bu süre zarfına kadar Kars’ı gezmiş ve güzel bir yerde kahvaltı yapmış olmayı unutmayın! 🙂 Ankara’ya dönüşte de 24 saat 30 dakikalık muhteşem manzaralara eşlik edebileceğiniz seyahatiniz devam edecek.


Doğu Ekspresi Bileti Nasıl Alınır?

tren bileti

Doğu ekspresi seyahatini İstanbul’dan başlayarak yapmak istiyorsanız, öncelikle YHT ile Ankara’ya bilet almanız gerekmektedir. İstanbul – Ankara yüksek hızlı tren bileti ve seferlerini listeleyip, satın almak için Biletall Tren Bileti sayfasını ziyaret edin.

Ankara – Kars seyahati için https://www.biletall.com/tren-bileti sayfasından biletinizi yaklaşık 1-2 ay önceden satın almayı unutmayın. Doğu Ekspresi yeni bir trend olduğu için bilet bulmanız kolay olmayabilir. Doğu Ekspresine bilet satın almak için sürekli Biletall.com’u takip edip, bilet seferlerini inceleyebilirsiniz.

Satın alma işlemi için: Ankara Gar – Kars için sefer aratın, sefer seçin ve kredi kartınız ile biletinizi hemen satın alın. Doğu Ekspresinde keyifli vakit geçireceğinize eminiz! İyi yolculuklar 🙂


Doğu Ekspresinden Bazı Fotoğraflar

2 Comments

  1. BiletallBlog

    Doğu ekspressi özellikle arkadaşlar ile çok keyifli oluyor. TCDD Taşımacılık ile yaptığımız keyifli bir yolculuktu.

  2. BiletallBlog

    bilgi icin tesekkurler fakat tek fiyat veriyor yatakli fiyati vermiyor . Onu nasil secebilyoruz?

Yazı Hakkında Düşündüklerinizi Yazın