Düşük Bütçeyle Seyahat Edeceklere Altın Niteliğinde Tavsiyeler

Sınırlı bir bütçeye sahip olup’ hayallerinizdeki ‘rotaları gezmek artık zor değil. Biletall.com olarak sizleri uygun fiyatlı biletlerle buluşturmaya ve uygun fiyatlı bir tatil planı yapabilmeniz için tavsiyeler vermeye devam ediyoruz. Hazırsanız başlayalım.

Bütçe planlamasının faydaları

Önceden planlamanın bütçeye olan faydalarını biliyoruz, peki bütçe planlamasının faydalarını biliyor muyuz? Bir tatilin banka hesabımızdaki devasa etkisini hepimiz biliyoruz. Tatilde hiçbir şeyi umursamadan yiyip içip döndükten sonra kredi kartı ekstresini aldığımız an yaşadığımız şok ve dehşet bütçe planlaması ile son buluyor. Tabii ki tatile çıktığınızda ne ile karşılaşacağınızı tam olarak bilemezsiniz ama bütçe planlamanın bir faydası da bu. Ayırabileceğiniz bütçeyi belirledikten sonra kalacağınız yer, gideceğiniz ve yemek yiyeceğiniz yerler, hangi aktiviteleri yapacağınızı da daha rahat tercih edersiniz.

Bilet alırken dikkat edilecekler

Normalde bütçenizi en çok etkileyecek kısım seyahat ücretleridir. Masraflar tercih edeceğiniz ulaşım aracına, bir yere mi birden fazla yere mi gideceğinize göre değişir. Bunları yaparken Biletall gibi birçok ulaşım alternatifini ve markasını karşılaştıracağınız bir site veya uygulama tercih etmek yararınıza olacaktır. Ucuza bilet nasıl alınır daha fazla öğrenmek istiyorsanız uçak bileti, otobüs bileti, hatta feribot bileti ucuza nasıl alınır anlattığımız yazımızı inceleyebilirsiniz.

Biletall.com’dan En Ucuz Biletleri Listele »

Kalacak yer seçiminde dikkat edilecekler

Bir sonraki büyük harcamanız nerede kalacağınızla alakalı. Bu kişiden kişiye değişebilen bir zevk, denize yakın bir yer, havuzlu bir otel, kahvaltı dahil bir oda veya gideceğiniz şehir kalacağınız yerin masrafını değiştiren etkenlerdendir. Bu sebeple öncelikle neleri istediğinize ve nelerden vazgeçebileceğinize karar vermek size kalmış.

Yemek seçiminde dikkat edilecekler

Yemek yiyeceğiniz tüm mekanları yolculuğunuzu planlama aşamasında belirlemeniz pek olası değil. Ancak genellikle uygun fiyatlı yemek noktaları ve lüks yemek noktaları birbirinden ayrılmış olur. Bu adreslerin nereler olduğunu bilmek size vakit ve yemek sonrası oluşacak olan şoktan kurtarmış olur. Sadece bölge de değil, yemek yerlerinin puanlandığı uygulamaları kontrol etmek ve birkaç yer seçmek de size yardımcı olacaktır. Uygun fiyatlı bir tatil için bir başka alternatif ise Airbnb ya da apartta kalıyorsanız yemeğinizi kendiniz yapmak.

Aktivite seçiminde dikkat edilecekler

Bazı aktiviteler her yerde yapılabilirken bazıları sadece gideceğiniz yere özgü olabilir. Örneğin deniz tatili yapılan her yerde benzer deniz aktiviteleri vardır ancak bölgeye özgü bir doğa harikasını ziyaret etmek ya da manzaraya doymanızı sağlayacak yamaç paraşütü gibi bir aktiviteye katılmak bütçenizi daha iyi değerlendirmenizi sağlayacaktır.

Alışveriş yaparken dikkat edilecekler

Her ne kadar bizi limitleyen bir bütçemiz de olsa alışveriş yapmadan dönmeyi kimse istemez. Alışveriş alışkanlıklarınıza göre burası için bir bütçe ayırın ve bu bütçeyi geçmemeye kendinize söz verin. Bütçeyi seçerken acil durumlar için para ayırmayı ve alışverişi yaparken bavulunuzda kalan yerleri düşünmeyi unutmayın.

Yazı Hakkında Düşündüklerinizi Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.