Havaist Nedir? Fiyatları Nelerdir? Havaist Hareket Saatleri

76,5 milyon metrekarelik alanıyla dünyanın en büyük havalimanı olma özelliğine sahip İstanbul Havalimanı, 29 Ekim’de Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov’dan, Moldova Cumhuriyeti Gagauz Özerk Yeri Başkanı Irına Ylah’a kadar birçok devlet başkanının katılımıyla açıldı. Dünya’da büyük yankı uyandıran İstanbul Havalimanı hakkında sizleri bilgilendirmeye devam ediyoruz ve bugünkü konumuz Havaist.

Havaist Nedir?

İstanbul Yeni Havalimanı hakkında en çok merak edilen konulardan birisi de havalimanına ulaşımın nasıl gerçekleşeceği. Havalimanı’na ulaşım Havaist ile gerçekleşecek. İstanbul’da 4 hatta 20 otobüsle hizmet veren Havaist’in hizmet vereceği 5.nokta ise 15 Temmuz Demokrasi Otogarı-Alibeyköy Cep Otogarı-İstanbul Havalimanı Hattı (İST- 3) oldu. Bu hat güzergahı ile birlikte bu yılın sonuna kadar toplam 25 lüks otobüsle haftada 50 sefer gerçekleştirilecek.

Havaist Fiyatları Nelerdir?

Yolcular, İstanbul Otobüs AŞ’ye ait Havaist araçlarını 2018’in sonuna kadar, açılış nedeniyle yapılan kampanya çerçevesinde %50 indirimli kullanabilecek. Havaist hatlarında yalnızca İSTANBULKART kullanılacak.

İstanbul Otobüs AŞ’nin yayınladığı fiyat listesine buradan ulaşabilirsiniz.

Havaist Hareket Saatleri Nelerdir?

İstanbul Otobüs A.Ş , yolcuların bekleme sürelerini azaltmak amacıyla hareket saatlerinin, planlanan 20 lokasyon için; Metro, Metrobüs, Deniz Otobüsü, Otobüs ve Minibüs entegrasyonu dikkate alınarak  revize edildiğini açıkladı. İşte güncel havaist kalkış saatleri:

Taksim(Abdülhak Hamit Caddesi) – Beşiktaş -İstanbul Havalimanı Hattı
(İST-19) (Gidiş Dönüş)

Yenikapı-Bakırköy – İstanbul Havalimanı
(İST-1) (Gidiş Dönüş)

 Kozyatağı Metro – İstanbul Havalimanı Hattı
(İST-7) (Gidiş Dönüş)

TÜYAP – Bahçeşehir İstanbul Havalimanı
(İST-2) (Gidiş Dönüş)

  

15 Temmuz Demokrasi Otogarı – Alibeyköy Cep Otogarı-İstanbul Havalimanı
( İST-  ) (Gidiş Dönüş)

Yazı Hakkında Düşündüklerinizi Yazın