İnternetten Alınan İdo Bileti İle Vapura Nasıl Binilir?

İnternetten İdo bileti aldıysanız, vapura biniş işleminiz oldukça pratik bir şekilde organize edilmektedir. Yenilenen ve gelişen teknolojik alt yapılar sayesinde internetten bilet almak çok kolay bir hal almıştır. Bu tarz çalışmaları verimli bir hale getirmek için, detaylı çözümleri kullanabilirsiniz. Hemen hemen herkes için uygun bir seçenek sağlayan Biletall.com sitemiz, İdo bileti alma konusunda özel bir seçenek ve fırsat sağlıyor. İsterseniz öncelikle biletall.com üzerinden uygun ödeme seçenekleri ile İdo bileti alma konusunu ele alalım.

İdo Bileti Nasıl Alınır?

İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO) ile seyahat edecekseniz ve bu konuda zaman kaybetmek istemiyorsanız estetik ve yenilikçi bir çözüm sizleri bekliyor diyebiliriz. İskelelerde, İdo bilet satış ofislerinde vakit kaybetmek istemiyorsanız, online olarak İdo bileti alım işlemini Biletall.com üzerinden veya İdo’nun kendi web sitesinden gerçekleştirebilirsiniz. Türkiye’de online seyahat bileti satışında yeni bir dönem başlatan Biletall.com sitesi, bu konuda oldukça verimli bir alt yapı ile çalıştığı için 2006 yılından bu yana otobüs firmalarının, havayollarının biletlerini siz değerli kullanıcılarının hizmetine sunuyor.

İdo Bileti Almanın En Kolay Yolu: Biletall.com

 

Hal böyle olunca detaylı, kolay, uygun ödeme seçenekleri ile ilgili olarak karşımıza çıkarılan çözümleri de rahatlıkla inceleyebiliyoruz. Mayıs 2015 itibari ile artık İdo biletlerini de Biletall’dan satın alabilir, istediğiniz feribotla, arabalı vapur ile seyahat edebilirsiniz. Bu sayede hem kolay, hem de verimli bir seyahat işlemi gerçekleştirmiş olursunuz. İstanbul deniz otobüslerinin uzun vadeli seyahatleriniz için oldukça verimli olduğunu biliyoruz. İdo biletinizi satın almak için ilk olarak www.biletall.com.tr ana sayfasında yer alan sefer arama ekranından Gemi butonunu tıklamanız gerekmektedir. Sonrasında açılan İdo bileti arama sayfasında bulunan nereden – nereye alanına deniz otobüsü ile seyahat etmek üzere bulunduğunuz kalkış ve varış noktasını yazınız.

Örneğin Yalova – Yenikapı, Yenikapı- Bandırma, Armutlu – Yenikapı gibi. İstanbul Deniz Otobüsleri ile seyahat etmek istediğiniz güzergâhı da yazdıktan sonra; İdo bileti satın almak istediğiniz kişi ve/veya araç sayısını seçiniz. Artık seyahat etmek istediğiniz, online deniz otobüsü bileti almak istediğiniz, deniz yolu ile seyahat etmek istediğiniz güzergahta bulunan seferleri listelemek için ara butonuna basmanız yeterlidir. Biletall sizin tercihlerinize göre İdo seferlerini ekranınıza getirecektir. Biletlerinin listelenmiş olduğu sefer ekranında göreceğiniz seferleri filtreleyerek; en uygun fiyatlı bileti, en ucuz bileti, size uygun saatteki İdo biletini, en konforlu feribotu, en fazla özelliği olan arabalı vapuru, en sevdiğiniz feribot koltuğunu, en sevdiğiniz deniz otobüsü tipini görüntüleyebilir sizin için en uygun şartlarda olan İdo seferine biletinizi online olarak satın alabilirsiniz. Tüm bu detayları online olarak karşılamak adına, birkaç tıklama işlemi ihtiyaçlarınıza çözüm olacaktır. Zaman kaybetmeyin ve biletall.com sitesi üzerinden ihtiyaçlarınıza çözüm üreten tüm İdo seferlerini inceleyin ve biletinizi rahatlıkla birkaç tıklama ile satın alın.

ido-bileti

İDO Vapuruna Nasıl Binilir? Arabalı Vapura Nasıl Binilir?

           İstanbul deniz otobüsü, arabalı vapur olarak da telaffuz edilmektedir. Bu yüzden biniş işlemini anlatırken arabalı vapur olarak da sunum yapacağımızı bilmenizi isteriz. Bu konuda yayımlanan resmi kurallara göre biniş şekilleri şöyledir;

 1. Hızlı feribot ve deniz otobüsleri dış hat seferlerine bilet satışı, sefer kalkış saatinden 5 dk. önce kapanır.
 2. Dış hat seferlerimizde, araçlı ve yaya yolcularımızın sefer saatinden en az 30 dk. önce terminalde bulunmaları gerekmektedir.
 3. İç hat seferlerimizde, gemi kapasitesi dolduğu takdirde, gemi hareket saatinden önce kalkabilir. Terminal yolcu salonu kapıları kapandıktan sonra sefere kesinlikle yolcu kabul edilmemektedir
 4. Hava muhalefeti, teknik arızalar gibi zorunlu nedenlerden dolayı sefer kalkış saatlerinde gecikme, değişiklik ve iptaller olabilir. Bu değişiklikler ve sefer iptallerinden doğabilecek maddi manevi zarardan İDO sorumlu tutulamaz.
 5. Akbil ve istanbulkart kullanımı sadece iç hat seferlerimizde geçerlidir. Dış hatlarımızda Akbil ve istanbulkart geçerli değildir, önceden bilet satın alınması gereklidir.
 6. İç ve dış hatlarda iptal edilen seferlerimizi www.ido.com.tr ana sayfasındaki duyurulardan takip edebilirsiniz. Tüm iptal sefer bilgilerini 444 44 36 Çağrı Merkezimizi arayıp 4’ü tuşlayarak öğrenebilir, iç hat iptal seferlerimiz için 3436’ya SMS gönderebilir veya iptal Seferler Cepte uygulamasına üye olabilirsiniz.
 7. Dış hat seferlerine ait biletlerinizi terminal gişelerimizden ve İDO acentelerinden kredi kartı ile veya nakit, www.ido.com.tr’den kredi kartı ile online ve Çağrı Merkezimizi arayarak kredi kartı ile satın alabilirsiniz.
 8. Bilet satış kanallarımıza göre yolcu başına Bilet Satış Hizmet Bedeli aşağıdaki gibidir: Terminal Gişeleri 1TL, internet 1TL, Çağrı Merkezi 2TL, Acenteler 2TL. İDO tarafından mücbir sebepler dâhilinde yapılmak zorunda kalan iptaller haricinde “hizmet bedeli” iade edilmez.
 9. İnternetten ve Çağrı Merkezi’nden kredi kartı ile satın aldığınız biletleri; işlemi yaptığınız kredi kartını terminallerimizde bulunan İDOMATİK’lerden okutarak veya PNR numaranızı bilet satış görevlisine ileterek, terminal gişelerimizden basılmasını sağlayabilirsiniz.
 10. İndirimli bilet satın alan yolcularımızın, turnikeden geçiş yaparken, indirimli geçiş haklarını gösteren resmi belgeyi görevlilere ibraz etmesi gerekmektedir. Belgenin ibraz edilmemesi durumunda, satın alınan indirimli bilet tipi ile yetişkin bilet tipi arasındaki ücret farkı biniş terminalindeki gişelerde tahsil edilecektir. İndirimli biletler ECO ve ECOPLUS bilet sınıflarında geçerlidir
 11. Koltuk sahibi olmamak koşulu ile, ücretsiz seyahat edebilecek Çocuk (0-66 ay) sayısı, yolculuğa katılan ebeveyn sayısına eşittir. Ebeveyn sayısından fazla seçilen her Çocuk (0-66 ay) için koltuk verilir ve %20 indirimli bilet düzenlenir.
 12. Gazi, şehit Dul ve Yakınları dış hatlarda % 50 indirimli, iç hatlarda ve araba vapuru hatlarında (yaya yolcu olarak ) ücretsiz seyahat edebilirler.

Kaynak: Araç, Yolcu ve Bagaj Taşıma Kuralları

           

4 Comments

 1. BiletallBlog

  kredi kartıyla online bilet aldığımızda terminalde kartı ibraz etme zorunluluğu varmı

  1. BiletallBlog

   Merhaba Selcuk Bey,

   Bahsettiğiniz şekilde bir zorunluluğunuz yoktur.

 2. BiletallBlog

  merhaba pendik yalova hattından araçlı internet üstünden bilet aldım aracla gittiğimde bilet bastırmam gerekir mi acaba ? yoksa görevli kişiye sms gelen bilgileri göstersem olur mu ?

 3. BiletallBlog

  yenikapı-yalova hattına internetten aldım, iş bilmez personel yüzünden nerdeyse giremiyordum neyseki çıktısını almıştım işi şansa bırakmamamk lazım

Yazı Hakkında Düşündüklerinizi Yazın