Kurban Bayramını Değerlendirmek İsteyenlere Yurtiçi Seyahat Önerileri

Kurban Bayramı, İslam âleminin mübarek saydığı bayramlardan biridir. Kurban, Allah’a yakın olma amacıyla ve şart koşulan ibadeti yerine getirmek için Diyanet İşleri Başkanlığı’nın önderliğinde ve belirtilen günlerde bazı cinsten hayvanları İslami şartlara uygun kesmeye denir. Yüce Allah’a yakın olmanın ve Allah’ın rızasını alarak kurban ibadetinin gerçekleşeceği bu mübarek günlere yaklaşmış bulunuyoruz.  Kestiğiniz kurbanın dinimize uygun hayvanlardan olması gerekir. Örneğin; dana, deve, inek, tosun, koyun, koç, oğlak gibi hayvanlar Allah yoluna kurban edilebilir. Kurban, akıllı ve dinen zengin olan kadın-erkek tüm Müslümanlara farzdır. Kurbanın Allah katında geçerli sayılması için Kurban bayramının ilk üç günü kesilmesi gerekir.

Kurban Bayramı’nı yaşayacağımız gelecek günler için herkesi ayrı bir telaş sarmış gözüküyor. Bazı vatandaşlarımızın kurban ibadetlerini yerine getirmelerinden sonrası için ve Kurban Bayramı’nın tatil günlerine denk gelmesi sebebiyle çoktan tatil planları yaptıklarını düşünüyoruz. Kurban Bayramı tatilinin, yetkililer tarafından 9 güne çıkarılması müjdesi ile vatandaşlar, tatillerini nerede ve ne şekilde geçireceklerine karar vermek için arayış içine girmişlerdir. Bizler, bu konuda size yardımcı olmak için küçük çaplı bir öneri listesi yaptık. Kurban Bayramı tatilinin dokuz güne çıktığını düşünürsek, ailenizle ve büyüklerinizle bayramlaşmanın tadına vardıktan sonra çıkabileceğiniz bir yurt içi seyahati için sizlerle önerilerimizi paylaşıyoruz.

Cennet Köşesi Kaz Dağları

Bütün bir yıl şehirlerin daraltıcı havasından sıkıldıysanız Kurban Bayramı tatilinde sizi doğanın kucağına bırakıyoruz. Kaz Dağları’nın bol oksijenli havasını ciğerlerinize doyasıya çekmek için hiç vakit kaybetmeyin. Cennet köşesi olan Kaz Dağları’nı bu bayramda değerlendirmenizi öneririz. Doğa ile iç içe bir bayram hayallerde kalmasın…

Fethiye’de Yamaç Paraşütü

yamac-parasut

Bu yıl Kurban Bayramı tatilinde bir değişiklik yapma planınız varsa, sizi Ege’nin eşsiz güzelliğine davet ediyoruz. Deniz, kum ve güneşin hakkını vereceğinize hiç şüphemiz yok. Ancak biraz hareketlenme vaktinin geldiğini düşünerek sizi yamaç paraşütüne bekliyoruz. Macera dolu bir tatil geçirmek isteyenler için istikamet Fethiye. En avantajlı Fethiye biletleri sizleri Biletall.com’da bekliyor.

Huzurun Adresi Dalyan

dalyan

Eğlenmek, aktiviteler yapmak şöyle bir kenarda dursun, bu tatili huzur içinde geçirmek isteyenler için de tabii ki güzel bir fikrimiz var. Yaz tatili yapmaya vaktinizin olmaması, iş yoğunluğu, okul sıkıntısı derken artık gönlünüzce bir tatil yapmaya hakkınızın olduğunu düşünerek rotamızı Dalyan’a çeviriyoruz. İnsanı başka diyarlara götüren bu muhteşem doğada dinlenmenize bakın. Hem yazın son demlerinde bir sahil beldesine gitmek istiyor, hem de sessiz sakin bir ortam arıyorsanız size tavsiyemiz huzurun ve sakinliğin adresi Dalyan olacaktır. Dalyan’ın eşsiz güzelliği ve sessizliğinde size iyi tatiller dileriz.

Kurban Bayramı Demek Biraz Da “Lezzetli Yemekler” Demek

kurban-bayrami-yemekleri

Kurban Bayramı söz konusu olduğu için midesini unutmayanları biz de unutmadık. Damak tadına önem verenleri bu tatilde Gaziantep ve Hatay’a götürüyoruz. Lezzetli yemekleri ve sıcacık sunumları ile çok farklı bir tatil geçirebilirsiniz. 9 günlük Kurban Bayramı tatilinde Gaziantep ve Hatay’ın enfes yemeklerini yerken sağlığınıza dikkat etmeyi de unutmayın.

Bayramda Şehitlerimizi Anarak Bambaşka Duygular Tadabilirsiniz

canakkale-anit

Bu tatilde geçmişe bir yolculuk yapmak ve tarihi yakından görmek için şehitlerimizin anavatanı Çanakkale’ye gidebilirsiniz. Çanakkale’nin tarihini incelemeden ve belleğinize kazımadan asla geri dönmeyin. Çanakkale’de bulunan pansiyon ve otellerde konaklayabilirsiniz. Şanlı ve gurur verici tarihimizi yalnızca kitaplardan okuyarak değil, görerek, yaşayarak anlamak henüz Çanakkale’ye gitmemiş olanlar için çok anlamlı bir deneyim olacaktır.

Biletall.com’dan Çanakkale’ye En Ucuz Uçak Biletini Bul »

Her Zaman Kafanızda Olması Gereken Bir Seçenek: Karadeniz Turu

karadeniz

Karadeniz turu yapmaya ne dersiniz? Evet, yanlış duymadınız. Sizi bu bayram tatilinde yeşilin her tonunu görmeye ve eşsiz manzaraların değerli birer anı haline gelmesi için bol bol fotoğraf çekmeye davet ediyoruz. Trabzon, Rize, Sinop derken tüm Karadeniz’i bir solukta gezmek için çantanızı hazırlayın…

Güzel Atlar Diyarı: Kapadokya

kapadokya

Yeryüzü şekillerinin görkemli duruşu ve tarihi, kayalara oyulan evleri ve peribacaları ile Kapadokya’ya bu bayram uğramayı unutmayın. Yer altı şehirleri ve ünlü mekânları ile hayran kalacağınız Nevşehir’i tatilinizi geçirmek için değerlendirebilirsiniz.

Biletall.com’dan Nevşehir’e En Ucuz Uçak Biletini Bul »

 

Yazı Hakkında Düşündüklerinizi Yazın