Otobüs Yolculuğunda Keyifli Vakit Geçirmenin 6 Kolay Yolu

Uzun otobüs yolculuğu yapmak hem zorlayıcı, hem de keyifli olabilmektedir. Yapılan araştırmalar halen daha otobüs yolculuğunun en fazla tercih edilen seyahat etme şekli olduğunu göstermektedir. Otobüsün en fazla tercih edilen ulaşım aracı olmasının pek çok nedeni vardır. Gerek insanların uçak korkusu yaşaması olsun,  gerekse otobüs biletlerinin uçak biletlerine nazaran daha uygun fiyatlı oluşu olsun, otobüs yolculuğunun en çok tercih edilen ulaşım şekli olmasına ciddi katkıları olmuştur. Bunlara ek olarak, son dönemlerde otobüs firmalarının teknolojiyi daha fazla kullanarak yolculara çok daha konforlu yolculuk yapma imkânı tanıması, insanların otobüs ile seyahat etmelerini sağlamaktadır. Bu ve bunlar gibi sebeplerden ötürü çok tercih edilen otobüs yolculuğunun elbette zorlayıcı noktaları vardır. Uçağa oranla çok daha uzun bir yolculuk geçirilmesini sağlayan otobüslerde, hem uzun yolculuk, hem de mola harici oturulan yerden de kalkmak mümkün olmadığı için bazen çok can sıkıcı olabilmektedir. Ancak uzun yolculuklarınızda vakit geçirmeniz için bazı yollar var. Yazımızın devamında size bunlardan biraz bahsedeceğiz.

1) Muhabbet Etmek:

otobus-yolculuguBir otobüs yolculuğunda vakit geçirmenin en iyi yolu muhabbet etmektir. Eğer imkânınız varsa gideceğiniz yere sevdiğiniz, muhabbet etmekten hoşlandığınız biri ile gitmenizi tavsiye ederiz. Böylelikle yol boyu sohbet edeceğinizden dolayı vaktin nasıl geçtiğini anlamayacaksınız. Ancak böyle bir imkânınız yoksa o zaman yanınızdaki kişi ile sohbet edebilirsiniz. Sohbete başlamak için nereye gittiğini sorabilirsiniz. Eğer yanınızdaki yolcu konuşmayı sevmeyen biri değilse, büyük ihtimalle o da size aynı soruyu soracak ve konu konuyu açarak yol boyunca sohbetiniz devam edecektir. Siz de bu sayede zamanın nasıl geçtiğini anlamayacak ve eğlenceli bir yolculuğa kapılarınızı aralayacaksınız.

2) Uyumak:

Yolculuk esnasında uyuyamamak pek çok kişinin ortak problemidir. Yolculuk sırasında rahat bir uyku için bir önceki geceden biraz uykusuz olmanız işinize yarayabilir. Ayrıca cam kenarı koltuklar uyumak için çok daha idealdir. Eğer uyuyamama gibi bir probleminiz yoksa o zaman yolculuğunuzun büyük kısmını uyuyarak geçirebilirsiniz. Bu sayede hem vücudunuz dinlenirken, hem de zihninizi uzun süren sıkıcı yolculuklarla meşgul etmemiş olursunuz.

3) Müzik Dinlemek:

otobuste-muzik-dinlemek

Özellikle de yolculukta uyku problemi yaşayanlar için en iyi vakit geçirme yolu müzik dinlemektir. MP3 çalarınızla ya da telefonunuz yardımıyla en sevdiğiniz müzikleri, gökyüzünü izlerken dinleyebilir, vakit geçirebilirsiniz.

4) Bir Şeyler Okumak:

Yolculuk sırasında akıcı ve kolay anlaşılır kitaplar tercih ederek yolculuğunuzu daha eğlenceli hale getirebilirsiniz. Takip ettiğiniz bir dergiyi ya da gazeteyi de yanınıza alarak vakit geçirebilirsiniz. Ancak kitap okumanın, yollar bozuksa size sıkıntı çıkaracağını bilmelisiniz. Yollar bozuk olduğu takdirde hem kitaba konsantre olamayacak, hem de midenizin bulanmasına sebep olacaksınızdır. Bunu bilmeli ve ona göre davranmalısınız.

5) Film İzlemek:

otobuste-film-izleme

Otobüslerde gelişen teknoloji sayesinde artık film izlemek çok kolay bir hal almış durumdadır. Her koltuğun arkasında bulunan televizyonlarda yeteri kadar film mevcuttur. Çoğu otobüs firmasında ise bu televizyonlarda aynı zamanda USB girişi mevcuttur. Siz de evden çıkmadan önce bir USB edinebilirsiniz, içine en sevdiğiniz filmleri ve müzikleri atabilirsiniz. USB girişine takarak bunları izleyebilir veya dinleyebilirsiniz.

6) İnternette Gezinmek:

Pek çok otobüs firmasında yolculara Wi-Fi imkânı sunulmaktadır. Otobüsler de verilen bu Wi-Fi hizmetinden yararlanarak sınırsız internete girebilirsiniz. Wi-Fi hizmeti vermeyen otobüsle yolculuk yapıyorsanız, yola çıkmadan önce telefonunuza internet paketi alabilir, sosyal medyaları aktif olarak kullanabilir ve çevrimiçi oyunlar oynayabilirsiniz. Bu sayede keyifli bir yolculuk geçirebilirsiniz.

Yazı Hakkında Düşündüklerinizi Yazın