Seyahatinizi Telefonlarınızdan Rahatlıkla Kurgulayabilmenize Yardımcı Olan 7 Uygulama

Bütün planlarınızı yaptınız, biletlerinizi aldınız ve uzun süredir hayalini kurduğunuz seyahatinizi gerçekleştirmek adına yola revan oldunuz… Peki, teknolojik anlamda kendinizi hazırladınız mı? Malum, devir teknoloji devri ve sizlerin teknolojiyi doğru bir şekilde kullanması, seyahatinizi daha verimli kılacaktır. Eğer bu konuda bir hazırlığınız yoksa, sizin için derlediğimiz olmazsa olmaz 7 faydalı seyahat uygulaması ile daha rahat bir gezi için kemerlerinizi bağlayın.

1) İnternetten Mahrum Kalmayın; Free Wi-Fi Finder

free-wifi-uygulamasi

Özellikle yurt dışı seyahatleriniz için başucu uygulaması diyebileceğimiz bir seçenektir. Sizlere, bulunduğunuz konuma bağlı olarak özel bir tarama yapar ve çevrenizdeki ücretsiz Wi-Fi seçeneklerini listeler. Bu sayede “Acaba hangi kafeye gitsem de internete girsem?” düşüncesi ile mekânlar arasında kaybolmak zorunda kalmazsınız. Hızlı ve rahat bir şekilde, en temel ihtiyacınız olan internet ihtiyacınızı çözmüş olursunuz.

2) Aradığınızı Rahatlıkla Bulmak İçin; Around Me

around-me

Para çekmek istiyorsunuz, size en yakın oteli arıyorsunuz ya da acil olarak almanız gereken ilaçlarınız var… Tüm bu anlarda insanlara adres sormak, vakit kaybetmek ya da kaybolmak yerine Around Me uygulaması sayesinde etrafınızdaki hemen her şeyi, tek bir ekranda rahatlıkla görebilirsiniz. Hem ciddi bir kolaylık sağlarsınız kendinize, hem de bu tür arayışlar yüzünden seyahatinizin bir kısmını boşa harcamazsınız. Around Me aynı zamanda basit bir kullanıcı ara yüzüne sahip olduğu için, anlık arayışlarınıza zorlanmadan çözüm bulmanızı sağlar.

3) Paraya Hakim Olmak İçin; XE Currency

xe-currency

Yoğun bir gezi planı yaptınız ve sürekli hareket halindesiniz. Kimi zaman havaalanlarında, kimi zaman size en yakın döviz hizmeti sunan işletmelerde para bozdurma gereği duyuyorsunuz. İşte, bu tür durumlarda döviz dünyasındaki güncel kurlara hakim olmanız ve en doğru şekilde ihtiyacınız olan para birimine sahip olmanız için XE Currency uygulamasını tercih edebilirsiniz.

4) Haritanızı Cebinizde Taşıyın; Google Maps

google-maps

Dünya teknoloji devi Google; her alanda olduğu gibi haritalar konusunda da en gelişmiş alt yapıyı sunar. Gittiğiniz lokasyonlarda “Tam olarak neredeyim?” ve “Şuraya nasıl ulaşırım?” sorularına en doğru cevabı Google Maps uygulaması ile verebilirsiniz. Bir yandan elde edeceğiniz en doğru ve en güncel bilgiler sayesinde varmak istediğiniz noktaya sorunsuz bir şekilde ulaşırsınız, diğer yandan güncel haritalar sayesinde, ulaşmak istediğiniz hedeflere en kısa rotayı izleyerek varırsınız. Haliyle güvenli ve hızlı ulaşım gibi iki önemli ihtiyacınızı, tüm seyahatiniz süresince tek bir uygulama ile gidermiş olursunuz.

5) Doğru Seçimler İçin; TripAdvisor

tripadvisor

“Acaba nereyi gezsem? Hangi oteli tercih etsem? Yemek yiyebileceğim en iyi mekan hangisi?” sorularına ve daha nice sorulara tek bir uygulama ile cevap bulabilirsiniz. TripAdvisor, sizlere kullanıcı deneyimine odaklanmış bir rehberlik sunar. Doğru adresleri, güncel ve gerçek yorumlarla inceler, planlarınızı bu doğrultuda çok daha başarılı bir şekilde yaparsınız. Zira gittiğiniz herhangi bir gezi noktasında, birçok farklı ve önemli gezilecek yerler listesi bulabilirsiniz.

6) Her Şeyi Kaydedin, Günlük Tutun; Evernote

evernote

Gezi notları ya da diğer bir adıyla seyahat güncesi, bir gezinin ardından yanınıza kar kalan en önemli anılardandır. Sürekli geziyor, her seferinde yeni yerler keşfediyorsunuz. Evernote ile tüm bu anlarda her şeyi kayıt altına alabilirsiniz. Gittiğiniz ufak bir mekânın, önemli ve unutmak istemediğiniz bir detayı olabilir. Hemen uygulamanızı açın ve o detayı birkaç dakika içerisinde kaydedin. Gezi anılarını böyle anlık olarak derlemek, gezi sonrasında bu anılarla güzel bir blog açmak ya da sosyal medyada paylaşmak isteyenler için bir hayli faydalı bir seçim olmaktadır.

7) Doğru Konaklama Kurgusu Yapabilmek Adına; Booking

booking

Seyahatinizin bütününü kurgularken, bazı detayları da önceden planlamanız gerekecektir. Bunların en önemlilerinden biri konaklamadır. Nerede konaklanacak? Bu seçenek için ne kadar ücret ödenecek? Daha önce bu adresi tercih eden gezginler neler demiş? Booking uygulaması sayesinde tüm bu sorulara cevap bulur, doğru bir konaklama planı oluşturarak, seyahat yaptığınız her bölgede en temel ihtiyacınızı profesyonel bir şekilde gidermiş olursunuz. Üstelik ilerleyen süreçte, nerede konakladığınız ve ne gibi deneyimler elde ettiğiniz konusunda da ciddi bir kişisel veri ağına sahip olabilirsiniz.

Yazı Hakkında Düşündüklerinizi Yazın