Sonbahar Kamplarında Yanınızda Bulundurmanız Gereken 5 Eşya

Kamp yapmanın insan psikolojisine ve vücuduna birçok faydası bulunmakta. Doğa ile iç içe olmak, şehrin gürültüsünden uzak olmak, bol bol temiz hava almak ve bunun gibi birçok etken insana doğal bir terapi yapma fırsatı sunuyor. Eğer siz de kamp yapmayı düşünüyorsanız, sonbahar kamplarında yanınızda bulundurmanız gereken 5 eşyayı öğrenmek için okumaya devam edin!

Su Geçirmez Çadır


Küçük bir ev hissiyatı veren çadırlar kamp yapmak için gerekli olan en temel öğelerden biridir. Kısıtlı da olsa özel bir alan sağlayan bu çadırlar aynı zamanda dışarıdan gelebilecek örümcek gibi zararlı olma olasılığı olan canlılardan da sizi korur. Fakat sonbahar aylarında kamp yapıyorsanız çadırlarınızın su geçirmeme özelliği olmasına dikkat etmelisiniz. Aksi takdirde yağan yağmur bu küçük evinizin ıslanmasına neden olacak.

Termos


Doğal hayatta su ısıtma işlemi normalden daha zorlu bir hal alıyor. Çünkü suyu ısıtmak için ateşi de kendiniz yakıyorsunuz. Eğer ısıttığınız su soğursa tekrar ısıtmak için tekrar ateş yakmanız gerekiyor. Fakat sonbahar aylarında yağmurun her an yağabilme ihtimalini göz önünde bulundurursak yaktığınız ateşler sönebilir, ya da hiç ateş yakamayabilirsiniz. Bu yüzden sahip olduğunuz sıcak suların ısısını kaybetmemesi için yanınızda termos bulundurmanızda fayda var.

Yağmurluk


Yukarıda da bahsettiğimiz gibi sonbahar aylarında her an yağmur yağma ihtimali oldukça yüksek. Bu yüzden sırılsıklam olmamanız için kampa giderken yanınızda bir yağmurluk bulundurmanız çok faydalı olabilir.

Çakmak


Kamp sırasında soğuk havalarda ısınmak, yemek pişirmek, su ısıtmak gibi ihtiyaçları karşılayabilmek için kamp ateşi yakmak şart. Ateşi doğal yollarla yakabilirsiniz fakat yağmur yağarsa ve ateşiniz sönerse tekrardan yakmak biraz uğraştırıcı olabilir. Bu durumu kolaylaştırmak için yanınızda çakmak bulundurmanız faydalı olabilir.

Nemlendirici


Soğuk ve rüzgârlı havalar cildinizin kurumasına ve bu nedenle yıpranmasına neden olabilir. Nemlendirici kremler ise cildi nemlendirerek yıpranmasına engel olur. Sonbahar aylarında kamp yapıyorsanız eğer, yanınızda bir nemlendirici bulundurmanızda fayda var.

Yazı Hakkında Düşündüklerinizi Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.