Tek Başına Tatile Çıkmak Ve Kafa Dinlemek İçin 7 Tatil Rotası

Tatil rotasını dilediğince seçebilmek ve tatilde yapılacak her şeyi özgür bir şekilde belirleyebilmek oldukça keyiflidir. Bu nedenle tatile tek başına çıkmak isteyen kişi sayısı oldukça fazladır. Eğer siz de tatile tek başına çıkmayı sevenlerdenseniz, sizler için derlediğimiz tek başına tatil rotaları içerikli yazımıza mutlaka göz atmalısınız.

Tayland

Uzak Doğu. Burası çoğu kişinin tatil için sık tercih ettiği bölgelerden biri. Ancak tek başına tatile çıkmak isteyenlerin de oldukça sevebileceği bir tercih olabilir. Burada yer alan tarihi tapınaklar, masmavi bir deniz ve doğa harikası koylar hem dinlenmek hem de hayatı keşfetmek için mükemmel yerlerdir. Burada hem yalnızlığın tadını çıkarabilir ve pek çok şey keşfedebilir hem de günlük renkli yaşama ayak uydurarak kalabalığın arasına dalabilirsiniz. Yalnız başına tatile çıkmak isteyenler için mükemmel bir tercih olan Tayland, doğası, denizi, yüzen pazarları, mükemmel lezzet durakları ve eğlencesiyle unutulmayacak anlar yaşamanızı sağlayabilir. Burada, soluduğunuz egzotik havanın etkisiyle kendinizi zamanın dışında hissedebilir veya batının modern dünyasından kopmadan her an hayatın tam merkezinde olabilirsiniz.

Biletall.com’dan En Ucuz Tayland Uçak Biletini Bul »

Floransa, İtalya

Tatillerde insan eğlenmek ve dinlenmek istediği kadar keşfetmek, gittiği yerin kültürünü öğrenmek ve farklı yenilikler görmek ister. Müzeler, sergiler, tarihi yerler ya da sanat galerileri tatil severler için mükemmel duraklardır. Ancak Floransa’nın kendisi kocaman bir müze karşılar konuklarını. Bu nedenle tarihi sevenler ve sanata merak duyanlar Floransa’da mutlaka bir kültür gezisi düşünmelidirler. Burada sanki açık hava müzesi geziyor gibi mükemmel bir hazza ve zamanın çok dışında hissettiren oldukça büyük bir huzura kavuşabilirsiniz. Piazza del Duomo ismine sahip olan şehrin en ünlü meydanına merhaba diyebilir ve sonrasında şehirde yer alan mükemmel binaları, yapıları, müzeleri, köprü ve sarayları gezmeye başlayabilirsiniz. Floransa Katedrali, Vecchio Sarayı, Aziz Giovanni Vaftizhanesi, San Lorenzo Bazilikası ve daha gezilecek pek çok yer sizlere kucak açacaktır. Tek başına tatil yapmak, huzur bulmak, tarihe ve sanata doğru yolculuğa çıkmak ve mükemmel bir yenilenme sağlamak için tatil rotanıza Floransa’yı ekleyebilirsiniz. En ucuz Floransa uçak biletleri Biletall.com’da sizleri bekliyor.

Marmaris, Türkiye

Tek başınıza tatil yapmak istediğinizde rotanızı belirlerken Marmaris seçeneğini mutlaka düşünmelisiniz. Ege’nin büyülü dünyasında yer alan Marmaris doğal güzellikleri, kültür ve tarihi, muhteşem koyları, şahane plajlarıyla, adeta geçmişin izleri ve günümüz modern dünyasının bir sentezi diyebiliriz. Burada o muhteşem koyları tek tek keşfetmeye çalışmak bile oldukça eğlenceli ve dinlendirici olacaktır. Ayrıca bu koylarda bazı oteller de var. Konaklamayı da bu muhteşem doğa harikası yerlerde yapabilir ve her gün başka bir keşfe çıkabilirsiniz. Bunun yanı sıra tekne turlarına katılarak mavi bir yolculuk yapabilir, ertesi gün de tarihi bir yolculuğa çıkabilirsiniz. Marmaris Müzesi, İbrahim Ağa Camii, Halıcı Ahmet Urkay Müzesi, Hafza Sultan Kervansarayı ve daha pek çok tarihi yer sizleri oldukça keyiflendirecektir. Tüm bunlar dışında plajda da oldukça eğlenceli vakit geçirebilir, jet ski, yelkenli, kano gibi aktivitelere katılabilirsiniz. Marmaris doğası, tarihi, kültürü, eğlencesi ve huzuru ile sizlere dolu dolu bir tatil yaşatacaktır.

Amsterdam, Hollanda

Tertemiz bir hava, şirin ve oldukça ilginç mimarili evler, müzeler ve doğanın güzellikleri, parklar ve muhteşem sokaklar tatil boyunca yalnız sizin olsun istiyorsanız, o zaman Amsterdam’a gitmek için yola çıkmalısınız. Amsterdam dünyanın en iyi parklarına sahip olma özelliğiyle sizi huzura çağırmaktadır. Tek başına tatil yapmak aynı zamanda dinlenmek ve kendini dinlemek demektir. Amsterdam’da tüm bunlar için oldukça fazla seçenek var. Burada parkları gezebilir ve kendinizle vakit geçirebilir, sokaklarda uzun yürüyüşler yapabilir, müzeleri gezebilir, şehrin kültürünü keşfedebilir ve bu sayede huzurlu bir tatil geçirebilirsiniz. Oldukça ünlü olan VondelPark’ta kitap okumak, sokaklarda dolaşarak kendinizi dinlemek, müzeleri gezmek ve doğayla iç içe olmak sizlere iyi gelecektir.

Barselona, İspanya

Barselona. Sanatın, alışverişin, yeme içme ve eğlencenin yani kısaca hem yalnız vakit geçirmenin hem de kalabalığa karışmanın adresidir. Cıvıl cıvıl olan şehirde tek başınıza asla sıkılmaz ancak dilediğiniz zaman kendinizle baş başa kalabilirsiniz. Muhteşem restoranlarda harika lezzetler deneyebilir, Akdeniz insanının sıcaklığı sayesinde kendinize yeni arkadaşlar edinebilirsiniz.  Gaudi’nin ölümsüz eserleri eşliğinde şehri keşfetmeli, Park Güell’de mutlaka dolaşmalısınız. Burada müzeleri gezebilir ve Picasso’nun erken dönem çalışmalarını görebilirsiniz. Barselona’da özel bir şey yapmadan bile kendinizi tatil havasında hissedebilirsiniz. Kendinizi sokağa atmalı, taş evlerin tadını çıkarmalı ve özgün sanatçılarla çevrelenmiş sokakları doyasıya gezmelisiniz.

Bodrum, Türkiye

Bodrum denildiğinde akla sadece kalabalık ve deniz gelse de yalnız başına tatile çıkmak isteyenler için durumun öyle olmadığını açıklayalım. Bodrum’da elbette denize girmeli ve harika plajların tadını çıkarmalısınız. Mavinin her tonunu taşıyan manzaraya doğru bir şeyler yemeli ve o güzel sokaklarda uzun yürüyüşler yapmalısınız. Burada aynı zamanda doğal güzelliklere tanık olmalı ve tarihi yerlere de mutlaka uğramalısınız. Tekne turlarına katılabilir, muhteşem maviliğe yolculuk yapabilirsiniz. Bodrum’da eğlenmek de dinlenmek de iç içedir. Tuzla Kuş Cenneti’ni görebilir ve flamingolara merhaba diyebilirsiniz. Çökertme türküsünde hep andığımız Bitez’e gidebilir ve gerçekten var olan Bitez Yalısı’nı ziyaret edebilirsiniz.

Prag, Çek Cumhuriyeti

Prag’da her köşede saklı bir cennetle karşılaşabilirsiniz. Bu cennet köşeleri keşfetmek yalnız başınıza çıktığınız tatilin en güzel anıları olacaktır. Bu şehirde bir müzede olduğunuz hissine kapılabilirsiniz. Altın kubbeler, müzeler ve parklara eşlik eden muhteşem sokak ışıklandırmaları ile pek çok şey keşfedebilir aynı zamanda da mükemmel lezzetler deneyebilirsiniz. Astronomik saat gösterisine eşlik edebilir ya da Dans Eden Ev denilen ofis binasının ilginç mimarisine tanık olabilirsiniz. Bu şehirde sürprizler hiç bitmez. Tatilde tek başınayken sürprizlerle karşılaşmakta oldukça eğlencelidir.

Biletall.com’dan En Ucuz Prag Uçak Biletini Bul »

Yazı Hakkında Düşündüklerinizi Yazın