Türk Hava Yollarının Sponsor Olduğu Turnuvalar

Türk Hava Yolları, 1933’den bu yana ülkemiz bünyesinde hizmet vermektedir. Türk Hava Yolları bize kaliteli bir seyahat sunmanın yanı sıra uzun zamandır çok çeşitli spor dallarında sponsorluklar vermektedir. Bunlara biraz göz atalım;

1) GOLF:

a) Turkish Airlines Open:

2013 yılından bu yana Türk Hava Yolları isim sponsorluğunda Antalya’da gerçekleştirilen 7 milyon dolar ödülü olan Turkish Airlines Open, European Tour tarafından organize edilen Race to Dubai final serisinin en önemli kollarından biridir. Türk Golf Federasyonu ile 2015 yılında yapılan anlaşma doğrultusunda sponsorluk 2018 yılına kadar uzatılmıştır.

thy-golf-sponsoru

b) Turkish Airlines Ladies Open:

Türkiye’de golf sporunun tanınması adına önemli katkılar sağlamış olan Türk Hava Yolları, Ladies Open Golf Turnuvası’nın Türkiye’deki ana sponsorudur. Bu turnuva, her yıl mayıs ayında Antalya’nın Belek ilçesinde yaklaşık 30 ülkeden 130 tane profesyonel bayan golf sporcusunun katılımıyla gerçekleştirilmektedir. Turnuva her geçen yıl daha da artan bilinirliği sayesinde daha çok golf severe ulaşmaktadır.

c) Turkish Airlines World Golf Cup:

Turkish Airlines World Golf Cup Amateur Series, 2013 yılından bu yana dünya genelinde gerçekleştirilen amatör golf turnuvaları olarak kurgulanmıştır. Bölge turnuvalarının kazananları da büyük final için her yılın Ekim ve Kasım aylarında Antalya’da toplanmaktadır.

d) Turkish Airlines Challenge:

Türk Hava Yolları, golf sporuna desteğini European Challenge Tour’un Türkiye ayağı olan “Turkish Airlines Challenge” golf turnuvasını da halen sürdürmektedir.

2) TENİS:

Porsche-Tennis-Thy-Sponsorluk

Porsche Tennis Grand Prix:

Türk Hava Yolları, en önemli bayan tenis turnuvalarından olan Porsche Tennis Grand Prix’e verdiği desteği sürdürmektedir.

Biletall.com’dan Türk Hava Yolları Uçak Biletlerini İnceleyin »

3) FUTBOL:

a) Türkiye A Milli Futbol Takımı:

Türk Hava Yolları, Türk sporunun en değerli kurumlarından biri olan Türkiye Futbol Federasyonu’na 2008 yılından bu yana destek vermektedir.

thy-milli-takim-ucagi

b) UEFA EURO 2016:

Bu yıl 15. kez 24 takımın katılımıyla Fransa’da düzenlenen ve Türkiye A milli futbol takımının da katıldığı Dünyanın en büyük ikinci, Avrupa’nın ise en büyük organizasyonu Avrupa Futbol Şampiyonası’nın ilk resmi havayolu ortağı Türk Hava Yolları olmuştur.

c) Fenerbahçe SK:

Türk Hava Yolları, Fenerbahçe Spor Kulübü’ne “Ana Ulaşım Sponsoru” olarak desteğini esirgememektedir. Fenerbahçe Spor Kulübü’nün futbol, basketbol ve voleybol takımları Türk Hava Yolları ile uçmaktadır.

 d) Beşiktaş JK:

Türk Hava Yolları, Sponsorluk kapsamında Beşiktaş Jimnastik Kulübü’nün futbol, basketbol ve voleybol oyuncularını uçurmak için var gücüyle çalışmaktadır.

e) Galatasaray SK:

Türk Hava Yolları ayrıca  “Ana Ulaşım Sponsoru” olarak Galatasaray Spor Kulübü’ne de ulaşım desteği sağlamaktadır. Bu sponsorluk çerçevesinde Galatasaray Spor Kulübü’nün basketbol, futbol, voleybol erkek ve bayan takımlarını uçurmaktadır.

f) Bursaspor:

Türk Hava Yolları Bursaspor’un da sponsorudur.

h)Trabzonspor:

Türk Hava Yolları, Trabzonspor’un “Ana Ulaşım Sponsoru” dur.

4) BASKETBOL:

a) Türkiye A Milli Basketbol Takımı:

Türk Hava Yolları,  A Milli Basketbol Takımı’nın ana sponsorluğunu üstlenmiştir.

b) Türk Hava Yolları Japon Profesyonel Basketbol Ligi:

Türk Hava Yolları, Japonya pazarında gerçekleştirdiği bu isim sponsorluğu kapsamında yapılan anlaşma ile 2 sezon boyunca ülkede oynanan tüm basketbol maçlarında görünürlük elde etmiştir.

thy-euro-league

c) Turkish Airlines Euroleague:

Türk Hava Yolları, Euroleague ile 5 yıllık isim sponsorluğu sözleşmesini imzalamıştır. 2013 yılında yapılan yeni bir anlaşma ile sözleşme uzatılmıştır ve turnuva 2020 yılına kadar Turkish Airlines Euroleague ismini almıştır.

5) RUGBY:

European Professional Club Rugby:

Türk Hava Yolları, rugbynin şampiyonlar ligi olarak kabul edilmekte olan Avrupa Rugby Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Rugby Challenge Cup organizasyonlarıyla 3 yıllık ana sponsorluk sözleşmesi imzalamıştır.

Yazı Hakkında Düşündüklerinizi Yazın