Türkiye’de Gidebileceğiniz En İyi 9 Spa Merkezi

Spa uzun zamandır hayatımızda olan, oldukça popüler bir kelimedir. Düşünüldüğünde bir nevi geleneksel hamam kültürüne yakın olan, lüks bir hizmet şeklinde de tanımlayabiliriz. İçerisinde çok miktarda vücut, cilt ve masaj bakımları bulunduran spa merkezleri size rahatlama yöntemleri sunuyor. Eğer iyi bir spa arayışı içerisindeyseniz siz de listemize bir göz atabilir, fikir sahibi olabilirsiniz. Türkiye’de gidilebilecek en iyi 10 spa merkezine yer verdik yazımızda.

1) Botanica THERMAL SPA:

botanicaspa

Çeşme’deki Sheraton Oteli’nin termal spası, kaplıca sularıyla tanınmaktadır. Spa içerisinde, 3 Tayland süiti, 26 bireysel bakım ünitesi ve çiftlere yönelik bir özel süit bulunmaktadır. Masaj, vücut ve cilt bakımı gibi hizmetler de yine verilmektedir. Spa içerisinde sauna, kar çeşmesi, macera duşu, ısıtılmış deniz sulu bir havuz,  kapalı iki termal havuz, buhar banyosu, Türk hamamı ve dev akvaryumlu dinlenme salonu da bulunmaktadır.

Biletall.com’dan En Ucuz Çeşme Otobüs Biletini Bul »

2) Qualia SPA:

qualia-spa

İstanbul Gönen Otel içerisinde hizmet veren spa, stresten bir süreliğine uzaklaşmak isteyen, kendisi için bir şeyler yapmak isteyen herkes için bire bir. 1’i kapalı, 2’si açık olmak üzere toplam da 3 adet yüzme havuzu, cilt, el ve yüz bakımları, Türk hamamı, Uzakdoğulu terapistler tarafından uygulanan masaj ve terapiler de hizmetleri içerisindedir.

3) Caudalie Vinotherapie SPA:

caudalie-vinotherapie-spa

Bu spa merkezi ise İstanbul’daki Les Ottomans Otelinde bulunmaktadır. Burada sadece üzüm çekirdeklerinden yapılan ürünler kullanılmaktadır. Tai Masajı, Derin Doku Masajı, Asya Yağsız Masajı, Bali dört el masajı, İsveç Masajı gibi farklı masajlar uygulanmaktadır.

4) Amrita SPA & WELLNESS:

amrita-spa-wellness

İstanbul Swiss Otel’in bünyesinde bulunan spa merkezinde, cilt bakımı,  Amrita Signature masajı, deniz kristalli cila, Ayak Cenneti ve süt köpüğü gibi hizmetler verilmektedir. Ayrıca en son teknoloji olan spor ve fitness aletleri de içerisinde bulunmaktadır.

5) Sanitas SPA & WELLNESS:

sanitas-spa

Çırağan Palace Kempinski, Robinson Club, Afyon Anemon Hotel, Sirene Golf & Wellness ve Lykia Links Golf gibi otellerde bulunan Sanita SPA’nın Osmanlı hamamı konseptinde vücut bakımları tavsiye edilmektedir.

6) NuSPA:

nuspa

Mars Entertainment Group’a bağlı olan NuSPA, modern bir atmosfere sahip merkezinde gerek MAC spor salonu üyelerine gerekse de dışarıdan gelen konuklara özel hizmetler sunmaktadır. Bu spa merkezinde özel masajlar ve terapilerin yanı sıra sürpriz paketlere de yer verilmektedir.

7) Six Senses SPA:

six-senses-spa

Six Senses, spa konusunda şüphesiz dünyanın en önde gelen şirketlerinden biridir. Six Senses Spa ’da Thai, Vietnam, refleksoloji, shiatsu, koku tedavisi ve daha birçok masaj yapılmaktadır. Kızılderililere özgü bir yöntem olan kulağın mum yardımıyla temizlenmesi yöntemi de 30 dakika gibi kısa bir zamanda uygulanmaktadır ve oldukça popülerdir.

8) Sanda SPA:

sanda-spa

Sanda Spa bünyesinde hepsi birbirinden rahatlatıcı 60’ı aşkın terapi seçeneği ve Türk hamamının modern bir şekilde sunulduğu hamam ritüeli bulunmaktadır. Ayrıca burada Sanda Breaks masajları da yaptırılabilmektedir. Paket programların yanı sıra Design Your Own denilen özel bir sistem ile ihtiyacınıza göre seçeceğiniz birbirinden farklı bakımlarla ve masajlarla kendi programınızı oluşturabilme imkânına sahipsiniz.

9) Sungate Port SPA:

sungate-port-spa

Sungate Port Royal Oteli’nde bulunan bu spa merkezi 8 bin metrekarelik alana sahip. Farklı ülke masajlarından oluşan karma bir hizmet sunulmaktadır. Çin masajı, insanın burcuna ait elementlere uygun nitelikteki bitki maskesi ve meyvenin uygulandığı Astrological Face Care buradaki 50 çeşit masaj ve bakımdan sadece bazılarıdır.

Yazı Hakkında Düşündüklerinizi Yazın