yılbaşında gidilecek yerler

Yılbaşı’nda Gidilebilecek Türkiye’nin En Romantik 5 Şehri

Bir yandan yılbaşı heyecanı, diğer yandan çiftlerin “Acaba nereye gitsek?” adlı tatlı telaşı… Eğer henüz yılbaşı ile ilgili net bir planınız yoksa sizleri Türkiye’nin en romantik 5 şehriyle tanıştırmamıza izin verin. Hepsi aslında bildiğiniz, sürekli duyduğunuz şehirler. Fakat biz, o şehirlerin yılbaşında nasıl çift olarak muhteşem vakit geçirmenizi sağlayacak şekilde değerlendirilebileceğini anlatacağız bugün. Dilerseniz hemen başlayalım.

1) Değişmez Romantik Kent; İstanbul

ist

Biraz sonra çok daha farklı şehirlere değineceğiz. Fakat hemen hemen her konuda olduğu gibi ilk sıraya İstanbul’u koymazsak olmaz. Zira sadece Kız Kulesi ve boğazıyla dahi sizlere mükemmel bir gün, mükemmel bir tatil süreci sunabilecek bir şehirdir İstanbul…

Heyecanlı bir şekilde başlarsanız güne ve İstiklal Caddesi’nin o yoğun, kalabalık akışında sevgilinizle el ele her şeyden uzak bir şekilde gezinirken bulursunuz kendinizi. Sonra Galata Kulesi’ne doğru iner, mükemmel İstanbul manzarasının tadını çıkarırsınız beraber. Akşam olduğunda ise, o buz gibi havanın ve boğazın tam ortasında; Kız Kulesi’nde mükemmel bir akşam yemeği yerken 2017’yi coşkuyla karşılarsınız.

En Ucuz İstanbul Otobüs Bileti Al >>

2) Romantizmin En Soğuk Hali; Bolu

bolu

Yılbaşına huzur dolu bir ortamda girmek ve tüm o şehir yoğunluğundan kaçarak, sadece bembeyaz karın tadını çıkarmak istiyorsanız, mutlaka Bolu’ya uğramalısınız. Şehir merkezi, birçok farklı kentten farklıdır. Olabildiğince sakin ve kartpostal havasında bir deneyim sunar sizlere.

Diğer yanda ise, Abant vardır… Tek yapmanız gereken, göl kenarında bir ev tutmaktır. Gerisini doğa sizlere en iyi şekilde sunacaktır. Şöminenizi yakar, bir yandan bembeyaz ormanı, diğer yandan gölü izlersiniz. Tıpkı bir film sahnesi gibi olur her şey. Sessiz, bembeyaz ve huzurlu… Böylece unutulmaz bir yeni yıl deneyimini yaşama şansına sahip olursunuz.

3) Karlar İçerisinde Romantizm; Bursa

bursa

Her ne kadar Bursa merkez bembeyaz görüntüsü ile sizlere güzel bir yılbaşı tatili sunacak olsa da, bizim asıl önerimiz Uludağ olmaktadır. Madem yılbaşı kar demek, madem yılbaşı sizin için romantizm demek; o halde her ikisini de dopdolu sunan Bursa’yı ziyaret etmelisiniz. Uludağ’a çıkarken mutlaka teleferik yolculuğunu deneyimleyin. Teferrüç’ten kalkıp Uludağ bölgesine uzanan eşsiz teleferik yolculuğunda kendinizi başka bir dünyaya seyahat ediyormuş gibi hissedeceksiniz.

Uludağ, sizlere filmlerden alışmış olduğunuz şömine ve mükemmel bembeyaz doğa manzarasını en iyi şekilde sunar. Fakat tek sunduğu sadece manzara değildir … Akşam bu manzarada romantik ve sakin bir yemek yiyip kafa dinlemekle birlikte, gündüzleri kayak yapmanın ve sınırsız eğlenmenin tadını çıkarabilirsiniz. Kısacası, hem eğlenmek hem de huzurlu ve romantik bir ortamda yeni yıla girmek isteyenler için ideal bir şehirdir.

4) Merkezi Ayrı, Beldeleri Ayrı Güzel Bir Yılbaşı Şehri; İzmir

izmir

Bir yanda Kordon bekler sizleri… Öyle diğer büyük kentler gibi boğucu bir metropol ortamı yoktur İzmir’de. Haliyle çift olarak el ele gezerken sıkılmaz, bunalmaz ve Kordon boyunca sadece o mükemmel manzaranın tadını çıkarırsınız. Akşam olduğunda ise, deniz manzarası ya da şehir manzarası veya sadece huzurlu, sakin bir mekân… İstekleriniz her ne olursa olsun, mutlaka en iyi şekilde cevap veren bir mekân bulabilirsiniz.

Diğer yandan Şirince vardır tabii… İzmir’in masal diyarı diyebileceğimiz, sevdiğinizi alıp en uzaklara, en sakin noktalara gitmek istediğiniz anlarda sığınabileceğiniz bir adrestir. Büyük binalar yoktur, sürekli ses ve uğultu yoktur… Sadece minik ve şirin evler, bembeyaz bir doğa, huzur dolu bir tatil vardır. Bizim önerimiz, İzmir merkezde romantik bir gezi, akabinde Şirince’de güzel bir yılbaşı tatili geçirmeniz yönündedir.

5) Peri Bacalarıyla Yeni Yıl; Nevşehir

nevsehir

Birçoğu için yılbaşı turu düzenleme noktasında en çok tercih edilen adreslerin başında yer alırken, birçoğu için de romantik bir yeni yıl tatilinin vazgeçilmez adresidir Kapadokya… Önce Nevşehir’in merkezinde ufak bir gezi yapılır, akabinde Kapadokya’ya inilir.

Bir yanda mükemmel peri bacalarının doğal görünümü, diğer yanda onları çok daha özel kılan bembeyaz kar. İki mükemmel güzelliğin eşliğinde yeni yıla oldukça romantik bir adım atar, özellikle geceleri şömine karşısında huzurlu ve sakin anlar yaşarsınız. Eğer biraz şansınız varsa, hava durumuna göre belki ufak bir balon turu yapabilirsiniz.

En Ucuz Nevşehir Otobüs Bileti Al >>

Yazı Hakkında Düşündüklerinizi Yazın