Yoga Yaparak Zihninizi Dinlendirebileceğiniz Muhteşem 10 Yer

Yoga; kainatta var olan her şeyin aynı enerji ve bütünün bir parçası olduğunu düşünerek bedeni, zihni ve ruhu rahatlatma yöntemidir. Biraz sabır ve disiplin ile kendinizi her yönden eğitirsiniz. Ruh ve beden bir bütündür, bu yüzden yoga yaparken ruhunuz huzur bulurken, pasif bir spor olan yoga ile bedeniniz esner, kaslarınız baştan aşağı gevşer. Aynı zamanda zihniniz gelişir, ufkunuz genişler. Günlük çok az bir zaman ayırarak, çok iyi sonuçlar alabilirsiniz. Vücudunuzun sınırlarını keşfederken, düşünce gücünüz ile neler yapabileceğinizin farkına varıyorsunuz. Yoga bir düşünce sanatıdır, birçok hastalık düşünce gücü ile tedavi edilebilir. Yoga her yerde yapılabilir. Ancak kafanızdaki tüm sorunları atmak için yapacağınız yoga için dingin ve sakin bir ortam seçmeniz gerekir. Konsantrasyonunuzu bozmayacak, dikkatinizi dağıtmayacak, huzur bulduğunuz bir ortamda yaptığınız yoga, üstün derecede verim sağlar. Yoga yapmak için doğayı seçmek en ideal olandır. Çünkü çoğu zaman ağaçlar arasında, su ve kuş sesleri eşliğinde dolaşırken bile huzur buluruz. Böylesi huzurlu ortamları yoga ile birleştirmek harika bir fikir olur.

İşte Türkiye’de yoga yaparak, zihninizi dinlendirebileceğiniz birbirinden harika yerler;

Kelebekler Vadisi

Kelebekler Vadisi

Fethiye’de bulunan Kelebekler Vadisi’nin kendine has bir büyüsü vardır. Ölüdeniz’den kayık ya da motor ile yola çıkarak Kelebekler Vadisi’ne ulaşılıyor. Son derece sakin ve huzurlu bu ortamda hem bedeninizi, hem ruhunuzu dinlendirirken aynı zamanda yoga yapabilirsiniz. Özellikle güneş doğarken ve güneş batarken ki deniz manzarası eşliğinde harika bir yoga seansı yapabilirsiniz. Dikkatinizi dağıtacak gürültüden uzak, denizin dalga sesleri ve hafif esen meltemin yüzünüzü okşadığı bu ortamda, etrafınızda uçuşan kelebekler de yoga yaparken size eşlik edecektir. Yoga sonrası patikadan tırmanarak Faralya Köyü’ne çıkabilir, tepeden denizi ve vadiyi seyredip, aynı zamanda lezzetli ve organik yemeklerle karnınızı doyurabilirsiniz. Sizlerde Kelebekler Vadisin’de eşsiz vakitler geçirmek için Biletall.com’dan otobüs bileti alabilirsiniz.

En Ucuz Fethiye Otobüs Bileti Al >>

Ağva

agva

İstanbul sınırları içerisinde bulunan Ağva, karmaşa ve gürültüden uzaktır. Göksu nehri kenarında bambaşka bir alemde gibi hissedersiniz kendinizi. Kendinizi dinlenmek için ve yoga yapmak için ideal olan bu ortamdan ayrılmakta güçlük hissedersiniz. Henüz keşfedilmemiş yerleriyle, hiç kimse ve hiçbir şey sizi rahatsız etmez. Doğası, denizi ve nehiri ile harika olan bu yerde kendinizi muhteşem hissedeceksiniz. İstanbul’da yaşayanların özellikle tercih ettiği Ağva, yolu düşen herkesin ziyaret etmesi gereken eşsiz bir mekandır.

Ayder Yaylası

Ayder-Yaylasi

Rize’de bulunan Ayder Yaylası, Türkiye’nin en güzel yaylaları arasında yer alır. Sessiz ve sakin olan bu mekanda yeşilliklerin arasında kendinizi huzurun koynunda hissedersiniz. Doğa harikası bu yaylada, sizi ne araç gürültüsü, ne hava kirliliği, ne de insan kalabalığı rahatsız eder. Meditasyon ve yoga yapmak için son derece elverişli bu ortamda ruhunuzu ve zihninizi dinlendirirken, bedeniniz de temiz hava ile yeniden tazelenir.

Titreyen Göl

titreyen-gol
Resim: http://www.neredekal.com/res/haber/hb_b_18093359_l-b.jpg

Antalya’nın Manavgat ilçesinde bulunan Titreyen Göl, çevresi ağaçlar ile kaplıdır. Her daim hafif bir rüzgar estiği için hoş bir serinlik verir. Suya baktığınızda hafif bir titreme her daim vardır ve suyu seyrederken farklı alemlere dalarsınız. Ormanlarında oturup beyninizi olumsuz düşüncelerden uzaklaştırırken, ruhunuza huzur dolduğunu hissedersiniz.

Gideros Koyu

Gideros-koyu

Kastamonu’nun Cide ilçesinde bulunan Gideros koyu, huzur veren ortamların önde gidenidir. Eşsiz bir manzarası olan Gideros koyu çok az kişi tarafından ziyaret edilir. Bu yüzden bu güzel manzarayı her gittiğinizde sakin bir şekilde seyredersiniz. Orman ve deniz havası ile ruhunuzu dinlendirirken, aynı zamanda kendinizi de dinlendirirsiniz. Cenevizliler’den kalma olan bu koy, zamanında birçok korsan gemilerinin uğrak yeri olmasına rağmen, günümüzde sadece meraklılarının ziyaret ettiği eşsiz bir yerdir. Havası temizdir ve kestane, meşe, kayın ve çam ağaçları ile çevrilidir.

En Ucuz Kastamonu Otobüs Bileti Al >>

Yazılı Kanyon
yazili-kanyon

Isparta’da bulunan Yazılı Kanyon, ormanların arasından akan serin suları ile huzurlu ve dingin bir ortamdır. Tarih öncesi medeniyetlere ev sahipliği yapmış bu harika mekan da suyun akışı ve ağaçların yapraklarının sesi adeta bir meditasyon müziği gibidir. Yoga yapmak için harika bir mekan olan Yazılı Kanyon’da doğanın içerisinde yürüyüş yapabilir, gece kamp kurabilir, su sesi eşliğinde yıldızları seyredebilirsiniz.

Yedigöller

yedigoller

Bolu ili sınırları içerisinde bulunan Yedigöller, 7 küçük gölü ile doğa harikası bir yerdir. Her mevsim ayrı bir güzelliği olan Yedigöller, size görsel bir şölen sunarken, aynı zamanda sakinliği ve dinginliği ile de ruhunuza hitap eder. Yedigöller’de gezecek ve keşfedecek birçok alan olmak ile birlikte, her yer ruhunuzu dinlendirecek ve size terapi olacak niteliktedir. Yedigöller muhakkak görmeniz gereken yerler arasında yer almalıdır.

Hamsilos Koyu

Air Photos

Sinop’ta bulunan Hamsilos koyu akıl akmaz doğal güzelliklerden bir tanesidir. Ayrıca vadinin su seviyesinin altında olması sebebiyle Türkiye’deki tek fiyord oluşumudur. Çam ormanlarının neredeyse denizin içinde olduğu bu alan oldukça huzurludur. Muazzam güzellikteki bu yer kesinlikle dünyanın en güzel yerlerinden biridir. Yoga yapmak için son derece dingindir. Karadeniz bölgesinde sanki Akdeniz havasını yaşarsınız.

Trilye

Trilye

Bursa’da bulunan Trilye, bir sahil kasabasıdır. Nezih, sakin ve sessiz olan bu ortam karmaşa ve yoğunluktan kurtulup, kafa dinleyip, huzur bulmak isteyenler için bulunmaz bir fırsattır. Deniz kenarına sahile inip, saatlerce denizi seyredebilir, hafif esinti eşliğinde arkanızı bir ağaca yaslayıp kitap okuyabilirsiniz. Huzurunuzu hiçbir şey kaçıramaz. Sakin ve dingin bu kasabadan, ruhen ve bedenen dinlenmiş olarak ayrılırsınız. Bedeniniz tazelenir, ruhunuz yeşillenir.

Abant

abant-dugun

Her mevsim eşsiz güzellikte olan Abant, Bolu’ya yolu düşen herkesin ziyaret ettiği mekanlardan biridir. Abant Gölü ve Abant Ormanları ile huzuru tüm zerrelerinizde hissedersiniz. Sizi rahatsız edecek ne bir gürültü, ne de keyfinizi kaçıracak bir manzara ile karşılaşırsınız. Gözlerinizi kapatmadan zihninizi toplama, ruhunuzu dinleme fırsatı bulursunuz.

Türkiye’nin ruha hitap eden bu eşsiz güzellikleri, sizi büyüleyecektir. Huzuru ve heyecanı bir arada yaşayacağınız bu mekanlarda yoga yapmak için uygun ortamları bulabileceksiniz ve tazeleneceksiniz.

En Ucuz Bolu Abant Otobüs Bileti Al >>

Yazı Hakkında Düşündüklerinizi Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.