Yolculuklarınızda Kesinlikle Yanınızda Olması Gereken 10 Seyahat Ürünü

Rezervasyonunuz hazır, biletleriniz Biletall.com ‘dan alındı ve artık tatil için geri sayım başladı. Bu dönemin en sıkıcı anlarından biri de valiz toplamak ve neleri yanımızda götürmemiz gerektiğine karar vermektir. Seyahate çıkarken yanınızda olması gereken ürünler hakkında birkaç ipucu bu konudaki endişelerinizi kaldırmaya yardımcı olacaktır. Ayrıca seyahatiniz için aradığınız tüm seyahat ürünlerine Biletall Shop ile hızlıca sahip olabilirsiniz.

1. Göz Bandı

Bazı insanlar aydınlıkta uyuyamaz. Hatta uyuyabilmesi için her yer kapkaranlık olmalıdır. Eğer siz de hassas gözlere sahip olanlardansanız, uyurken dışarıdaki ışık sizi rahatsız ediyorsa yolculuğa çıkmadan önce bir göz bandı edinmeniz faydalı olacaktır. Göz bandınızı takıp etrafınızda olup biten hiçbir şeyden etkilenmeden deliksiz bir uyku uyuyabilirsiniz.

 

2. Bavul Kemeri

Havalimanında ya sınır kapılarındaki gümrüklerde en sık yaşanan sorunlardan biri bavulunuzu güvenlik görevlilerine gösterirken yaşanır. Çeşitli renklerde üretilmiş şifreli bir bavul kemeri kullanırsanız hem bavulunuzu uzaktan tanımanız kolaylaşır; hem de gümrük görevlisi girdiğiniz şifreyle bavulunuzun kilidini zorlamamış olur. 3 haneli bir şifreye sahip olan bavul kemerleri ayarlanabilir olduğundan her çeşit bavulda kullanılabilir. Bununla birliklte kemer sayesinde küçük çantalarınızı büyük bavulunuza sabitleyerek kaybolmalarını ya da çalınmalarını zorlaştırabilirsiniz.

 

3. Bavul Kilidi

Bavullar seyahat boyunca yankesicilerin de hedefinde olmaktadır. X-Ray bölgesinde, uçağa binişte, bagaj bölümünde ve çıkışında bavulunuzdan ayrı bir yerde bulunursunuz ve birinin açıp açmadığından emin olamazsınız. En az 3 yedek anahtarı olan bavul kilitleri kullanarak bu sorunun önüne geçebilirsiniz. Bu kilitler şifrenin başkaları tarafından öğrenilebileceğinden şüphelenen kullanıcıların da öncelikli seçimidir.

 

4. Seyahat Yastığı

Bazı insanlar seyahat sırasında uyumakta güçlük çekerler. Kimisi hiç uyuyamazken kimisi de başını yaslayacak bir yer bulamadığı için rahatsız bir yolculuk geçirir. U harfine benzeyen şekliyle ensenize koyacağınız bu yastıkla seyahat sırasında boyun ağrısı çekmeniz imkansız hale gelecek. Bazı seyahat firmalar bu yastıklardan yolculuk sırasında dağıtsa da bunlar kalitesiz ve pek temiz değildir. Tavsiyemiz kendi kişisel seyahat yastığınızı edinmeniz olacaktır.

 

5. Seyahat Çamaşır İpi

Gittiğiniz yerde kendi çamaşırınızı yıkamak istediğinizde orada size bir çamaşır askısı temin edilmiş olmayabilir. Seyahat için özel tasarlanmış, uçlarından vakum sağlayarak duvara ya da cama güçlü bir şekilde yapışan çamaşır ipleri seyahatinizde ihtiyaç duyduğunuzda kurtarıcınız olabilir. Seyahat çamaşır ipini diğerlerinden ayıran özelliği ise ipin bölmelere ayrılmış yapısı sayesinde mandala ihtiyaç bırakmamasıdır. Seyahat çamaşır ipiyle ister çamaşırlarınızı yıkayın, isterseniz de mayonuzu ve havlunuzu hızlıca kurutun.

 

6. Kilitli Poşet

Hiçbir şekilde hava geçirmeyen bu poşetler oldukça sağlam yapılı olduğu gibi tekrar tekrar kullanılabilir. Bu poşetlere ıslanmış ya da kirlenmiş kıyafetlerinizi, bavulunuza dökülüp kıyafetlerinize bulaşmasını istemediğiniz sıvı ya da krem malzemelerinizi veya nemlenmesini, zarar görmesini istemediğiniz değerli belgelerinizi ya da evraklarınızı saklayabilirsiniz.

 

7. Valiz Etiketi

Bir havalimanında aynı bavulu kullanan belki de onlarca insanla seyahat ediyor olabilirsiniz. Bavul kaybetmek buralarda belki de en çok yaşanılan sorunlardan birisidir. Son dönemlerde bavullarını kaybetmek istemeyen yolcular valiz etiketi kullanmayı tercih etmektedir. İsim, adres, telefon gibi bilgilerinizi işleyeceğiniz bu bu etiketlerin istediğiniz renkte çeşidini bulabilirsiniz.

 

8. Seyahat Diş Seti

Kendi banyomuzda kullandığımız diş bakımı ürünlerimiz genel olarak büyük boyutludur. Hem israf olmaması hem de kolay taşınabilir olması açısından seyahate çıkacaklara tavsiyemiz bir seyahat diş seti edinmeleri olacaktır. Tatilinizde diş bakımınızı aksatmamak, dişlerinize gösterdiğiniz özeni devam ettirmek için içinde küçük bir diş fırçası, mini boy diş macunu ve küçük boyda gargarayı bu amaçla tasarlanmış bir taşıma çantasında bulundurmanız faydalı olacaktır.

 

9. Traş Makinesi

Bir seyahate çıktığınızda traş makinenizi yanınıza alabilirsiniz ancak bu genelde elektrik prizine ihtiyaç duyacaktır. Tatilde sakallarını jiletle kesmek yerine cildini dinlendirmek isteyenlere tavsiyemiz yanına seyahat amaçlı tasarlanmış küçük bir traş makinesi alması olacaktır. Yalnızca bir usb port üzerinden şarj edebileceğiniz ufak bir traş makinesi tatilde kurtarıcınız olabilir. Bu traş makineleri şarj edildikten sonra yaklaşık 30 dakika kadar çalışabilir ki bu size bütün tatil boyunca yetecektir.

 

10. Bagaj Düzenleyici

Bazı insanların bavulundan o kadar kıyafetin hiç kırışmadan çıktığını gördüğümüzde şaşırırız. Bilmemiz gerekir bu kişiler çoğunlukla bagaj düzenleyici kullanır. Düzenleyicilerde bulunan şeffaf bölümler sayesinde içinde ne olduğunu da görebilir ve kaybetmezsiniz. Bir bavulun kapasitesi nasıl kullanıldığıyla alakalıdır. Bagaj düzenleyici kullanarak bavulunuzun kapasitesini artırın. Bagaj düzenleyicileri isterseniz iki, isterseniz altı bölmeli olarak seçebilirsiniz.

 

Bonus: 11. Seyahat Şarj Seti

Akıllı telefonların yaygınlaşması ve birçok uygulamanın hayatımızda olmazsa olmaz bir hale gelmesiyle telefonların şarjı da kısa sürede tükenmeye başladı. Evimizde ya da ofisimizde bu pek sorun olmasa da seyahat sırasında şarj kaynağı bulmak oldukça huzursuz edicidir. İçinde telefonunuzu 2-3 defa doldurabilecek kadar elektrik depolayabileceğiniz powebank, usb data kablosu, araç içi telefon tutucu, araç çakmak adaptöründen oluşan bir seyahat şarj seti tatilde size hiçbir zaman şarj sorunu yaşatmayacaktır.

 

Yazı Hakkında Düşündüklerinizi Yazın