Tekrar Dene Kapat
Balıkesir Merkez Havalimanı
Balıkesir Havaalanı yapımı tamamlandıktan sonra 1998 yılında faaliyete girmiştir. 3 sene hizmet verdikten sonra Balıkesir Havaalanı sivil uçuşlara kapatılmıştır. Geçen süre içerisinde askeri anlamda kullanılmaya devam edilen Balıkesir Havaalanı 2007 yılında yeniden faaliyet göstermeye başlamıştır. Yalnızca yurtiçi uçuşlar için hizmet vermekte olan Balıkesir Havaalanı hem askeri hem de sivil anlamda hizmet vermekte olan bir havaalanı olarak ayakta kalmaya devam etmektedir. 2001 yılında sivil uçuşlara kapatılarak yalnızca askeri hizmet vermiş olan Balıkesir Havaalanı 2007 yılında yeniden sivil uçuşlar ile hizmet vermeye başladıktan sonra yalnızca Ankara – Balıkesir arası seferler düzenlemektedir. Havaalanından yalnızca Ankara’ya sefer düzenlenmekte ve bu doğrultuda hizmet vermeye devam etmektedir.

Balıkesir Merkez Havalimanı

Balıkesir Merkez Havaalanı, 10000 Altıeylül/Balıkesir, Türkiye

Merkeze Uzaklık: 5.5 KM

Havaalanı Galerisi

Şehir Merkezinden Balıkesir Havalimanına Nasıl Ulaşabilirim?

Balıkesir Havaalanı şehir merkezine 5,5 km uzaklıkta bir mesafede konumlandırılmıştır. Şehir merkezine oldukça yakın olması sebebi ile havaalanına ulaşım oldukça kolaydır. Havaalanına ulaşabilmek için belediye otobüsleri yahut otobüsler tercih edilebileceği gibi taksi ile ulaşım da mümkündür.


Balıkesir Havalimanında Beklerken Nasıl Vakit Geçirebilirim?

Balıkesir Havalimanı açılış töreni yaptıktan 3 sene gibi kısa bir süre sonra siviller için kapatılmış olup uzun yıllar yalnızca askeri amaçlı hizmet vermiştir. Tekrar sivillere açılmasından sonra ise yalnızca Ankara iline seferler düzenlenmiştir. Bu şekilde faaliyet göstermesi Balıkesir Havaalanı içerisinde aktiviteler yapılacak kalıcı ve daimi alanların oluşturulmasının önüne geçmiştir. Balıkesir Havaalanı çok kısa bir süre için sivil hizmet vermiş olduğundan dolayı siviller için düşünülmüş ve hazırlanmış olan alanlar bulunmamaktadır. Bu sebeple Balıkesir Havaalanında uçuşunuzu beklerken vakit geçirebileceğiniz çok fazla alan ve çok fazla aktivite seçeneği bulunmamaktadır. Uçuş saatinizin gelmesini beklerken ancak bekleme salonlarında bireysel olarak yapacağınız aktiviteler ile zaman geçirebilmektesiniz. Şehir merkezine çok uzak olmamasından dolayı etrafında ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz yerler bulunmaktadır. Bilet check-in saatinize kadar ihtiyaçlarınızı buralarda giderebilirsiniz. Uzun yıllar sivillere hizmet vermedikten sonra günümüzde yalnızca Ankara – Balıkesir arası düzenlenen seferler ile sivillere hizmet vermekte olan Balıkesir Havaalanında uçuşunuzu beklerken bekleme salonlarında kitap okuyabilir, müzik dinleyebilir ve buna benzer yapacağınız bireysel aktiviteleriniz ile uçuş saatinizin gelişini beklerken zamanınızı kaliteli bir biçimde değerlendirebilirsiniz.

Balıkesir Havalimanında Neler Var?

Balıkesir Havaalanı hem sivil hem de askeri hizmet vermek üzere oluşturulmuş olan bir havaalanıdır. Uzun yıllar sivillere kapatılmış olmasından dolayı içerisinde yer alan pek fazla mekan yahut imkan bulunmamaktadır. Sağlık hizmetleri uçak saatlerinde kiralama şeklinde bulundurulmakta ve bu şekilde hizmet vermektedir. Bekleme salonları bulunmakta, lavabolar bulunmakta bir de 35 araç kapasiteli bir otopark havaalanı içerisinde yer almaktadır. Bunun dışında havaalanı içerisinde banka hizmetleri, PTT, daimi sağlık hizmetleri, kafeterya yahut buna benzer kuruluşlar yer almamaktadır.


Balıkesir Merkez Havaalanı Yakınındaki Oteller

Balıkesir Havaalanı yakınlarında şehir merkezinde yer alan oteller bulunmaktadır. Şehir merkezinde yer alan bu oteller Elit Asya Otel, Hotel Mola, Asya Pamukçu Termal, Hotel Bengi ve Asya Oteldir. Konaklama bakımından oldukça konforlu ve kaliteli özelliklere sahip olan oteller Balıkesir merkezde konumlanmıştır

Balıkesir Merkez Havalimanı Nerede?