1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!
Comodoro Arturo Merino Benitez Havalimanı

Comodoro Arturo Merino Benitez Havalimanı Uçak Bileti

Ülke & Şehir
Şili / Santiago
Yolcu Sayısı
21.426.871
Kuruluş Tarihi
1961
Uçak Trafiği
230.365
Havalimanı Kodu
SCL
Merkeze Uzaklık
15 Km
Havalimanı Statüsü
Sivil / Askeri
Havalimanı Telefonu
+56 (2) 2690 17 52
Trafik Tipi
İç / Dış Hat
Havalimanı Adresi
Aviador David Fuentes, Pudahuel, Region Metropolitana, Şili

Comodoro Arturo Merino Benitez Havalimanı Kalkışlı Popüler Seferler

06 Eyl 2020
Santiago - İzmir
Lan Chile
15 Ağu 2020

Comodoro Arturo Merino Benitez Havalimanı Varışlı Popüler Seferler

İstanbul - Santiago
Qatar Airways
29 Ağu 2020
Hatay - Santiago
Türk Hava Yolları
01 Eyl 2020
Sivas - Santiago
Türk Hava Yolları
13 Ağu 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Comodoro Arturo Merino Benitez Havalimanı Uçuşu Olan Firmalar

Comodoro Arturo Merino Benitez Havalimanı Yakınındaki Diğer Havalimanları

Comodoro Arturo Merino Benitez Havalimanı Nerede?

Santiago'ya Hoşgeldiniz

Güney Amerika kıtası ülkelerinden Şili'nin başkenti olan Santiago, Güney Amerika'nın en güzel ve en zengin şehirlerinden birisidir. Ayrıca Şili'nin de en büyük şehridir. Şehir ismini Hz. İsa'nın havarilerinden St. Santiago'dan almıştır. Mapocho Nehri kıyısına ve And Dağları'nın eteklerinde düz bir alana kurulmuştur. Şehir nüfusu 5 milyondan oluşmaktadır.

Santiago sıcak ve ılıman iklimin yaşandığı bir bölgedir. Kış aylarında yaz aylarına göre daha fazla yağış olmaktadır. Şehir merkezinde hissedilen sıcaklığın ortalama olarak 14 derece olduğu bilinmektedir. Kış aylarında fazla soğuk hissedilmediğinden tatil için her mevsim gidilebilecek bir yerdir. Tatil öncesinde yağışların yoğun olduğu zamanlara dikkat etmek gerekir. Akşam saatleri gündüz saatlerine göre daha serin geçmektedir. Birçok kişi Santiago'ya seyahat edeceklerin Santiago uçak bileti araştırmalarını önceden yapmaları önerilmektedir.

Comodoro Arturo Merino Benitez Havalimanı Tarihçesi

Santiago Comodoro Arturo Merino Benitez uluslararası Havaalanı, 1961 yılında inşa edilmeye başlamıştır. 6 yıl süren çalışmalar sonunda 1967 tarihinde tamamlanarak hizmete açılmıştır. 1994 yılında yeni terminal binaları yapılmış ve 2001 yılında Güney Amerika'nın en modern havaalanı terminallerinden birisi olmuştur. Havaalanı bu günkü ismini 1980 yılında almıştır.

Havaalanının ismi olan Benites, Şili Hava Kuvvetleri'nin ilk kumandanı olan ve Şili havayolu şirketi LAN Airlines kurucusu olduğu için bu isim verilmiştir. 2011 yılı Haziran ayında Santiago uluslararası havalimanı, en iyi Güney Amerika kargo havalimanı olarak büyük ödüle layık görülmüştür. Santiago seyahati yapmayı düşünen yolcular Santiago ucuz uçak bileti alabilmek için Biletall.com'dan yardım alabilmektedirler.

 

Comodoro Arturo Merino Benitez Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Comodoro Arturo Merino Benitez Havalimanı Nerede?
• Şehir merkezine 15 Km uzaklıkta.
• Şehir merkezine ortalama 10 Dk sürmektedir..
Comodoro Arturo Merino Benitez Havalimanı İçerisinde Neler Var?
Kafe
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama
Emanet Eşya

Sorun yaşamadan ve en rahat şartlarla Santiago uçak biletleri işlemlerini yaparak seyahatlerine başlayan yolcular, seyahatleri sonucunda havalimanında bulunan tüm hizmetlerden faydalanabilmektedirler. Santiago uçak saatleri konusunda Biletall.com'dan bilgi edinilebilir. Santiago Uluslararası Havalimanı'na gelen tüm yolcular havalimanı hizmetlerinden, havalimanı içerisinde bulunan tüm sosyal alanlardan faydalanabilirler.

Havalimanındaki alışveriş merkezlerinden alışverişlerinizi yapabilir, restoranlar da yemek ihtiyacınızı giderebilir, bekleme sürelerinizi en iyi şekilde geçirebilirsiniz. Uluslararası havalimanı Santiago şehir merkezine 15 km uzaklıktadır. çeşitli ulaşım araçları ile havalimanından şehir merkezine 10 - 20 dakika arasında ulaşım sağlayabilirsiniz. Havalimanında iç ve dış hatlar terminalleri bulunmakta, iç hatla ülke içi yolcu taşıma, dış hatlar ise ülkeler arası uçuş hizmetlerinin verildiği terminallerdir. Biletall.com'da Santiago uçak bileti fiyatları erken tarihlerde daha ucuz olmaktadır.

 

Comodoro Arturo Merino Benitez Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?

Toplu Taşıma Araçları
740 CLP / 15 Dk
Havalimanı Servisleri
7.500 CLP / 15 Dk
Taksi
4.500 CLP / 8 Dk
Araç Kiralama
Esnek Fiyat
Toplu Taşıma Araçları

Ortalama Ücret: 740 CLP
Ortalama Süre: 15 Dk

Santiago toplu taşıma araçlarının en fazla ve en rahat kullanıldığı şehirlerden birisidir. Toplu taşıma araçları hızlı ulaşım ve konforlu ulaşım sağlamaktadır. Yerli halk ve yabancılar tarafından yoğun olarak kullanılmaktadır. özellikle otobüsler konforu ve düşük ücretleri ile yabancılar tarafından en fazla tercih edilmektedir. Santiago'ya çeşitli nedenlerle seyahat edecek olan kişilerin seyahat öncesinde dikkat etmesi gereken konuların başında Santiago saat farkı durumları göz önünde bulundurulmalıdır. Türkiye ile Şili saat farkı 6 saattir ve ülkemizden 6 saat geridedir.

Havalimanı Servisleri

Ortalama Ücret: 7.500 CLP
Ortalama Süre: 15 Dk

Santiago Uluslararası Benitez Havalimanı'na indikten sonra şehir merkezine ulaşım için alternatifleri değerlendiren yolcular, havaalanı seferleri ulaşım araçlarını da kullanabilmektedirler. Havaalanı seferleri ücret olarak diğer ulaşım araçlarına göre daha fazla ücret gerektirdiği için az tercih edilmektedir.

Taksi

Ortalama Ücret: 4.500 CLP
Ortalama Süre: 8 Dk

Toplu ulaşımın en rahat yaşandığı Santiago şehir merkezine uluslararası havalimanından ulaşımların büyük çoğunluğu taksi ile yapılmaktadır. Havalimanı terminal binaları çıkış kapıları önünde bekleyen taksiler ile şehir merkezinde istenilen her noktaya rahatlıkla gidilebilmektedir. Taksileri tercih eden yolcular için taksi açılış ücretleri 300 CLP'den başlamakta ve km başına aynı ücretle fiyatlandırılmaktadır.

Araç Kiralama

Ortalama Ücret: Esnek Fiyat

Güney Amerika'nın en gelişmiş, en büyük, en güzel şehirlerinden olan Santiago Uluslararası Havalimanı'na gelen yolcular, ülke genelinde rahat ulaşım sağlayabilmek için araç kiralama yöntemini deneyebilmektedirler. Araç kiralama hizmeti için havalimanında çok sayıda araç kiralama ofisi bulunmaktadır, Santiago ziyareti yapacak olan kişiler günler öncesinden planlama yaparak Biletall.com'dan Santiago uçak bileti rezervasyon hizmetlerini sorunsuz olarak yapabilirler.

Santiago Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Şehir İçi Ulaşım Fiyatları
Otobüs: 740 CLP
Taksi: 300 CLP / Km
Metro: 740 CLP
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Araştırmalar yaparak en uygun uçak bileti sahibi olmak isteyen ve Santiago uçak seferleri hakkında bilgi almak isteyenler Biletall.com'dan aynı zamanda Santiago hakkında da bilgi sahibi olabilirler. Öğrenilmesi gereken konular arasında şehir içi ulaşım bilgileridir.

Şehir merkezinde önemli yerlere ulaşmak ve gezintiler yapabilmek için otobüsler en iyi tercihler olacaktır. Otobüs biletleri 740 CLP'dir. Gece saatlerinde ise 640 CLP olarak satılmaktadır.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Santiago şehir içi ulaşımında otobüslerden sonra, taksiler, metro, minibüsler yoğun olarak kullanılan ulaşım araçlarındandır. Taksi ücretleri 300 CLP ücreti ile açılış yapar ve her km başına 300 CLP ile devam eder.

 

Comodoro Arturo Merino Benitez Havalimanı Galerisi

Comodoro Arturo Merino Benitez Havalimanı Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Comodoro Arturo Merino Benitez Havalimanı nerede?

  Santiago şehrinde merkeze 15 Km uzaklıkta bulunmaktadır. Adresi: Aviador David Fuentes, Pudahuel, Region Metropolitana, Şili
 • Comodoro Arturo Merino Benitez Havalimanı kaç yılında açıldı?

  1961 yılında açılmıştır.
 • Comodoro Arturo Merino Benitez Havalimanı merkeze uzaklığı ne kadar?

  Merkeze 15 Km uzaklıktadır.
 • Comodoro Arturo Merino Benitez Havalimanı adresi nedir?

  Adresi: Aviador David Fuentes, Pudahuel, Region Metropolitana, Şili
 • Comodoro Arturo Merino Benitez Havalimanı telefon numarası nedir?

  Telefon numarası: +56 (2) 2690 17 52
 • Comodoro Arturo Merino Benitez Havalimanı kodu nedir?

  Uluslararası havalimanı kodu: SCL
 • Comodoro Arturo Merino Benitez Havalimanı uçuşu olan firmaları nelerdir?

  Uçuşu olan firmalar: KLM, Latam, Qatar Airways , Türk Hava Yolları

Comodoro Arturo Merino Benitez Havalimanı Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (63)
İyi (36)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%64
%36
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,6
99 Değerlendirme
S*** B***
14 Ekim Pazartesi
havalimanı hizmeti çok güzel
E*** C***
16 Ekim Çarşamba
temizlik konusunda çok iyi
2
2
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Comodoro Arturo Merino Benitez Havalimanı Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 8.08.2020 02:50:50 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Santiago, (SCL)
SCL
CL

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=57800
/ True
57800