1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!
Urumçi Diwopu Havalimanı

Urumçi Diwopu Havalimanı Uçak Bileti

Ülke & Şehir
Çin / Urumçi
Yolcu Sayısı
18.000.000
Kuruluş Tarihi
1930
Uçak Trafiği
100.000
Havalimanı Kodu
URC
Merkeze Uzaklık
17 Km
Havalimanı Statüsü
Sivil
Havalimanı Telefonu
+86 (991) 380 14 53
Trafik Tipi
İç / Dış Hat
Havalimanı Adresi
1341 Yingbin Rd, Xinshi Qu, Wulumuqi Shi, Xinjiang Weiwuerzizhiqu, Çin

Urumçi Diwopu Havalimanı Kalkışlı Popüler Seferler

25 Nis 2020
Urumçi - Cidde
Air China
24 Nis 2020

Urumçi Diwopu Havalimanı Varışlı Popüler Seferler

Guangzhou - Urumçi
China Southern Airlines
24 Nis 2020
Shenzhen - Urumçi
Air China
24 Nis 2020
Pekin - Urumçi
China Southern Airlines
12 Nis 2020
Ankara - Urumçi
Türk Hava Yolları
27 Nis 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Urumçi Diwopu Havalimanı Uçuşu Olan Firmalar

Urumçi Diwopu Havalimanı Yakınındaki Diğer Havalimanları

Urumçi Diwopu Havalimanı Nerede?

Urumçi'ye Hoşgeldiniz

Urumçi, Çin'in kuzeybatısında yer alan Doğu Türkistan olarak bilinen Sincan Uygur Özerk Bölgesi'nin başkenti ve büyük şehirlerinden biridir. Ancak bulunduğu ülke Çin olarak bilinmektedir. Çin'in batı kesimine açılan en önemli güzergahlarından biri olarak bilinmektedir. Önemli bir demiryolu ağına sahiptir.

Ülkede çeşitli üniversiteler ve okullar bulunmaktadır, eğitime verdiği önemi göstermektedir. Ayrıca şehirde gezilecek birçok farklı nokta da bulunmaktadır. Kapalıçarşı, Döngköwrük Pazarı, Kanas Gölü, Kaşgar, Buğda Gölü, Sincan Müzesi gibi birçok nokta gezmeye uygun olmaktadır. Eğer farklı Türk kültürü görünmek isteniyorsa uçak ile gelinebilmektedir. Urumçi uçak bileti Biletall.com'dan alınarak şehre ulaşım gerçekleştirilebilir. Ürümçi Diwopu Havalimanı'na iniş sağlanmaktadır. Sonrasında buradan şehir merkezine gidiş ise çeşitli ulaşım araçları ile sağlanabilmektedir. Şehrin merkezine 24 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır.

Urumçi Diwopu Havalimanı Tarihçesi

Ürümçi Diwopu Havalimanı, Çin'in Urumçi bölgesinde bulunmaktadır. İlk olarak hizmeti 1930 yılında gerçekleştirilmiştir. Ancak bu hizmet sadece ülke içerisindeki şehirlere verilmektedir. Yurt dışına açılarak hizmet vermesi 1973 yılını bulmuştur. Yaklaşık 45 yıldır sorunsuz şekilde yurtdışı uçuşlarında hizmet veren bir havalimanı haline gelmiştir. Halka açık, sivil bir havalimanıdır. Birçok ek terminal açılışı yapılmıştır. 1994, 2007, 2017 yıllarında genişletme işlemleri yapılmıştır. Havalimanı şuan ki görüntüsüne ulaşmıştır, oldukça büyük bir havalimanıdır. İçerisinde birçok merkez bulunmaktadır. Havalimanına gidenler çeşitli ihtiyaçlarını da karşılayabilmektedir. Urumçi ucuz uçak bileti alındıktan sonra Ürümqi Diwopu Havalimanı'na iniş sağlanmaktadır. Bu havalimanından şehir merkezine yaklaşık 24 kilometre bulunmaktadır. Sonrasında şehir istenildiği gibi gezilebilir.

Urumçi Diwopu Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Urumçi Diwopu Havalimanı Nerede?
• Şehir merkezine 17 Km uzaklıkta.
• Şehir merkezine ortalama 25 Dk sürmektedir..
Urumçi Diwopu Havalimanı İçerisinde Neler Var?
Kafe
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama
Emanet Eşya

Urumçi'ye gitmek isteyen kişilerin yapması gereken tek şey Urumçi uçak bileti almasıdır. Bu biletleri Biletall.com'dan almak mümkün olacaktır. Her türlü bilgi Biletall.com'dan temin edilebilmektedir. Urumçi uçak saatleri gibi birçok bilgi de bu firmadan öğrenilebilmektedir. ürümqi Diwopu Uluslararası Havalimanı'na inilir. Havalimanında birçok imkan yolcuları beklemektedir.

Yolcuların daha rahat şekilde istek ve ihtiyaçlarını karşılaması mümkün olacaktır. İçerisinde Duty Free Mağazaları bulunmaktadır. ülkeden ayrılmadan önce farklı hediyelik eşya almak isteyen kişiler Duty Free mağazalarına gidebilmektedir. Hediyelik eşyalar da buradan alınabilmektedir. Büfeler ve restoranlar da uğranılabilecek yerlerdir. Bu bölgelerde hem geleneksel yemekler tüketilebilmektedir hem de klasik içecekler içilebilmektedir.

ATM ve Postaneler de kullanılabilecek imkanlar arasında yer almaktadır. Para gibi sorunlar yaşamamak için havalimanında yer alan bu bölgelerden fayda sağlanabilmektedir. Havalimanı içerisinde ibadet odaları da bulunmaktadır. Her dine özgü bulunan ibadethanelere gidilerek dinin gereklilikleri yerine getirilebilmektedir. Urumçi uçak bileti fiyatları konusunda bilgi sahibi olmak isteyenler Biletall.com'a başvurarak gerekli bilgileri öğrenebilmektedir. Hızlı ve kolay bir bilet alışverişi gerçekleştirilmektedir.

Urumçi Diwopu Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?

Toplu Taşıma Araçları
3 USD / 27 Dk
Havalimanı Servisleri
20 USD / 25 Dk
Taksi
28 USD / 25 Dk
Araç Kiralama
Esnek Fiyat
Toplu Taşıma Araçları

Ortalama Ücret: 3 USD
Ortalama Süre: 27 Dk

Urumçi içerisinde en sık tercih edilen ulaşım araçlarından biri otobüslerdir. Otobüs sayesinde hızlı ve ekonomik bir ulaşım gerçekleşmektedir. Urumçi'de toplu taşıma araçları uygun fiyatlı şekilde adlandırılmaktadır. ülkede geçen para çin Yeni olduğu için şehre gitmeden önce para değişimi çin Yeni ile yaptırılmaktadır. Urumçi saat farkı da merak edilen durumlardan biridir. Türkiye, Urumçi'den 3 saat geridedir. Saat farkı bilinerek şehre gidilmelidir.

Havalimanı Servisleri

Ortalama Ücret: 20 USD
Ortalama Süre: 25 Dk

Havalimanından şehir merkezine ulaşımı sağlayan ulaşım araçlarından biri de havaalanı seferleridir. Havaalanı seferleri sayesinde konforlu. bagaj taşıma derdi olmadan. hızlı bir ulaşım gerçekleştirilebilir. Genelde saat sabah 7'den akşam 11'e kadar seferler düzenlenmektedir. Takip ederek araçlara binmek yeterli olacaktır.

Taksi

Ortalama Ücret: 28 USD
Ortalama Süre: 25 Dk

Uçaktan iner inmez şehir merkezine gidişlerde tercih edilecek ulaşım araçlarından biri de taksilerdir. Taksiler hızlı ve kolay bir ulaşım durumunu gerçekleştirmektedir. Ancak taksiye inmeden önce birkaç kuralın bilinmesi ve kurala uyulması gerekmektedir. Araçta sigara içilmemeli, şoför ile konuşulmamalı, inerken de ücreti tam olarak ödemek gerekmektedir. Ücret karşılığında makbuz da almak gerekmektedir. Araçta bir şey unutulduğu takdirde makbuzsuz şikayet edilemez. Bu sebeple de makbuz önemli bir faktördür. 2 ve 3 numaralı terminallerdeki taksi duraklarına gidilebilir.

Araç Kiralama

Ortalama Ücret: Esnek Fiyat

Ulaşım imkanlarından biri de araç kiralama durumları olmaktadır. Havalimanına iner inmez orada yer alan firmalardan uygun Araç Kiralaması yapılabilmektedir. Araç kolaylıkla kiralanmaktadır. Kişi kendi bütçesine ve tarzına uygun olan aracı kiralayabilmektedir. Urumçi uçak bileti rezervasyon işlemleri yaptırılırken araç kiralama işlemleri de gerçekleştirilebilmektedir. Böylelikle uçaktan iner inmez araç elde edilebilmektedir.

Urumçi Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Şehir İçi Ulaşım Fiyatları
Otobüs: 3 USD
Taksi: 2 USD / Km
Otobüs: 7 USD
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Urumçi uçak seferleri öğrenilip şehre gelindikten sonra en sık tercih edilen toplu taşıma aracı otobüslerdir. Birçok sefere sahip olan araçtır.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Diğer kullanılan ulaşım araçları ise taksiler ve shuttle otobüslerdir.

Urumçi Diwopu Havalimanı Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Urumçi Diwopu Havalimanı nerede?
  Urumçi şehrinde merkeze 17 Km uzaklıkta bulunmaktadır. Adresi: 1341 Yingbin Rd, Xinshi Qu, Wulumuqi Shi, Xinjiang Weiwuerzizhiqu, Çin
 • Urumçi Diwopu Havalimanı kaç yılında açıldı?
  1930 yılında açılmıştır.
 • Urumçi Diwopu Havalimanı merkeze uzaklığı ne kadar?
  Merkeze 17 Km uzaklıktadır.
 • Urumçi Diwopu Havalimanı adresi nedir?
  Adresi: 1341 Yingbin Rd, Xinshi Qu, Wulumuqi Shi, Xinjiang Weiwuerzizhiqu, Çin
 • Urumçi Diwopu Havalimanı telefon numarası nedir?
  Telefon numarası: +86 (991) 380 14 53
 • Urumçi Diwopu Havalimanı kodu nedir?
  Uluslararası havalimanı kodu: URC
 • Urumçi Diwopu Havalimanı uçuşu olan firmaları nelerdir?
  Uçuşu olan firmalar: Air China, China Southern Airlines, Türk Hava Yolları

Urumçi Diwopu Havalimanı Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (87)
İyi (7)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%93
%7
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,9
94 Değerlendirme
A*** M***
30 Mayıs Perşembe
yeterince güzel yemek yenecek mekanlar var
2
1
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Urumçi Diwopu Havalimanı Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 1.04.2020 05:04:01 )

Guangzhou, (CAN)
CAN
CN
Urumqi, (URC)
URC
CN

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=39749
/ True
39749