1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!
Xi'an Xianyang Havalimanı

Xi'an Xianyang Havalimanı Uçak Bileti

Ülke & Şehir
Çin / Xi'An
Yolcu Sayısı
36.000.000
Kuruluş Tarihi
1984
Uçak Trafiği
291.027
Havalimanı Kodu
XIY
Merkeze Uzaklık
30 Km
Havalimanı Statüsü
Sivil
Havalimanı Telefonu
+86 298 879 69 97
Trafik Tipi
İç / Dış Hat
Havalimanı Adresi
Weicheng, Xianyang, Şensi, Çin

Xi'an Xianyang Havalimanı Kalkışlı Popüler Seferler

Xi'an - Ankara
Türk Hava Yolları
24 Nis 2020
Xi'an - Kayseri
Shenzhen Airlines
26 Nis 2020

Xi'an Xianyang Havalimanı Varışlı Popüler Seferler

Ankara - Xi'an
Türk Hava Yolları
11 Nis 2020
Antalya - Xi'an
Türk Hava Yolları
24 Nis 2020
Kayseri - Xi'an
Türk Hava Yolları
29 Nis 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Xi'an Xianyang Havalimanı Uçuşu Olan Firmalar

Xi'an Xianyang Havalimanı Yakınındaki Diğer Havalimanları

Xi'an Xianyang Havalimanı Nerede?

Xi'An'a Hoşgeldiniz

Dünya genelinde en kalabalık nüfusa sahip ülke olan Çin, karışık bir kültüre sahiptir. Yapılanmalar ve şehirlerin genel görünümleri göz önüne alındığı zaman, çin'de kaotik bir yaşamın hüküm sürdüğü söylenebilmektedir. Çin'de resmi dil Mandarin dillerinden olan Çince'dir ve hareketli yaşamı, kalabalık şehirleri ile dikkat çekmektedir.

Xi'an, Çin'de bulunan Şensi Bölgesi'nin başkenti konumundadır. 9 milyonluk nüfusu ile Çin'in diğer bölgelerine göre daha sakin bir kent yaşamına sahiptir. 3100 yıllık bir tarihe sahip olan Xi'an, tarihi İpek Yolu'nun doğu başlangıcı olarak kullanılmaktaydı. Kentteki tarihi doku ve 3100 yılı aşan kültürel yapı sayesinde, birçok turist burayı ziyaret etmektedir. Çin uçak bileti alarak Xi'an kentini ziyaret edebilir ve Şensi bölgesinin tarihi miraslarına tanık olabilirsiniz.

Xi'an Xianyang Havalimanı Tarihçesi

Xi'an Xianyang Havalimanı, Çin'in kuzeybatı bölgesinde bulunan en büyük havalimanıdır ve bu yapıdan Xi'an, Xincheng, Xianyang gibi kentlere kolaylıkla ulaşım sağlanabilmektedir. Xi'an şehrinin merkezine yaklaşık 30 kilometre mesafede bulunmaktadır ve Xianyang ile 13 kilometre mesafeye sahiptir.

Xi'an Xianyang Uluslararası Havalimanı'nın kuruluşu 1984 senesinde gerçekleştirilmiştir. Çin Devlet Konseyi ve Merkezi Askeri Komisyon tarafından yapılan öneri sonrasında Xi'an Xianyang Havalimanı, sivil uçuşlar gerçekleştirmek adına inşa edilmiştir. Yapının resmiyet kazanması 1984 tarihlidir, ancak inşaatın bitip de yapının açılması 1991 senesine kadar uzamıştır. Bu nedenle yapının resmi kuruluş tarihi 1984 olarak kabul görmektedir. Xi'an Xianyang Havalimanı'nın inşaatının tamamlanmasından sonra, eş zamanlı olarak Xi'an Xiguan havalimanı kullanıma kapatılmıştır. Çin ucuz uçak bileti ayırtacak yolcuların, Biletall.com'da Çin'in bu önemli havalimanına seferler bulabilmeleri aramalarla mümkün olabilmektedir.

Xi'an Xianyang Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Xi'an Xianyang Havalimanı Nerede?
• Şehir merkezine 30 Km uzaklıkta.
• Şehir merkezine ortalama 29 Dk sürmektedir..
Xi'an Xianyang Havalimanı İçerisinde Neler Var?
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama
Wifi
Emanet Eşya

Xi'an Xianyang Havaalanı'na ulaşarak Xianyang veya Xi'an kentlerini ziyaret etmeniz, Çin uçak biletleri işlemlerinizin tamamını Biletall.com'da tamamlamanızdan sonra mümkün olabilmektedir. Xi'an Xianyang Havaalanı'nın hem iç hatlarda hem de dış hatlarda gerçekleşen seferleri, Çin uçak saatleri bulmanızı kolaylaştıracaktır. Böylelikle dünyanın en kalabalık ülkesi Çin'e ayak basabilir ve ülkenin hareketli şehir hayatını yakından görebilirsiniz.

Xi'an Xianyang Havalimanı'nın içerisinde postane ve ATM gibi standart hizmetlerin bulunmasının yanı sıra, kafeler ve büfeler bulunuyor. Uçaktan indiğiniz zaman kısa bir mola vermek isterseniz, bu kafelerde ve büfelerde Çin'in farklı atıştırmalıklarını deneyebilirsiniz. Ayrıca mağazalardan bölgeye özgü olan farklı türdeki hediyelik eşyaları sevdikleriniz için seçebilirsiniz.

Çin'in dünya pazarlarına hakim olan yapısı, Xi'an Xianyang Havalimanı'ndaki mağazalarda da kendini göstermektedir. Biletall.com'daki Çin uçak bileti fiyatları incelemelerinde indirimler ve kampanyalar bulabilirsiniz.

Xi'an Xianyang Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?

Toplu Taşıma Araçları
0,90 CNY / 29 Dk
Havalimanı Servisleri
8 CNY / 27 Dk
Taksi
15 CNY / 24 Dk
Araç Kiralama
Esnek Fiyat
Toplu Taşıma Araçları

Ortalama Ücret: 0,90 CNY
Ortalama Süre: 29 Dk

Toplu taşıma için tercih edebileceğiniz en iyi seçenek, metrodur. Ayrıca klasik otobüslere Xi'an şehri içerisinde yer verilmektedir. Yolculuklarda alacağınız bilet, gideceğiniz istasyona göre fiyatlandırılacaktır. Çin saat farkı göz önünde bulundurulduğunda, Xi'an ve çevredeki kentlerin Türkiye'deki yerel saatten 5 saat ileri olduğu görülmektedir.

Havalimanı Servisleri

Ortalama Ücret: 8 CNY
Ortalama Süre: 27 Dk

Xi'an Xianyang Havaalanı'ndan Xi'an şehrine veya diğer kentlere ulaşımınızda sizi konaklayacağınız yere kadar bırakabilen havaalanı seferleri bulabileceksiniz. Bu seferlerin havaalanın yoğun trafiğinden dolayı. yoğun saatlerde kullanılması oldukça zordur.

Taksi

Ortalama Ücret: 15 CNY
Ortalama Süre: 24 Dk

Xi'an Xianyang Havalimanı'ndan taksi tutarak şehirlere ulaşım sağlayabilirsiniz. Gidilecek istikamete göre ödeyeceğiniz ücretler farklı olabilmektedir. Ancak Xi'an kentine yeşil renkteki bu taksiler ile kolay bir şekilde ulaşabileceksiniz.

Araç Kiralama

Ortalama Ücret: Esnek Fiyat

Xi'an Xianyang Havalimanı'nın farklı firmalar kapsamında sağlanan araç kiralama hizmetlerini, Çin uçak bileti rezervasyon işlemlerinizi tamamlarken inceleyebilirsiniz. Bu incelemeler sonucunda araç kiralama fiyatlarına dair genel bir bilgi sahibi olunabilmektedir.

Xi'An Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Şehir İçi Ulaşım Fiyatları
Otobüs: 0,80 CNY
Taksi: 1,25 CNY / Km
Metro: 0,90 CNY
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Çin uçak seferleri incelemelerinizin size Xi'an, Xianyang ve Xincheng şehirlerine dair genel bir izlenim vermesi söz konusu olacaktır. Ancak şehirlerdeki ulaşım imkanlarını detaylarıyla bilmeniz, size hem bütçenizi yormayan hem de rahat ulaşım imkanlarını sağlayacak anahtar olacaktır.

Xi'an Xianyang Havaalanı'ndan şehirlere ulaşım sağlayarak gezmeye başlamak için farklı alternatifleriniz bulunmaktadır. Ayrıca şehir içerisinde yapacağınız planlara göre gezme konusunda farklı seçeneklere sahip olduğunuzu görebileceksiniz. Bütün alternatifler Çin'de kullanılan para birimi sayesinde oldukça ekonomik seçenekler sunuyor. Ancak yapacağınız gezilerin konforlu da olmasını tercih ediyorsanız, o zaman araç kiralamak ya da toplu taşıma araçlarını seçmek iyi bir tercih olabilmektedir.

Toplu taşımanın gün içerisinde yoğunluğunu göz önünde bulundurarak, ekonomik ancak kalabalık yolculuklar yapacağınızı bilmeniz gerekmektedir. Metro ulaşımlarında gidilecek istikamete göre farklı fiyatlandırmalar uygulanmaktadır. Gidilecek istikamet 6-10 km arasındaysa 0,40, 14-20 km arasındaysa 0,75, 26 km'den fazlaysa 1,20 CNY fiyatlandırma gerçekleştirilmektedir.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Xi'an, Xianyang ve Xincheng şehirlerindeki ulaşımlarda taksileri tercih edebilmek mümkün olmaktadır. Taksilerin ulaşım bedelleri ilk 3 km'de 0,3 CNY ve sonraki her km'de 1,25 CNY olarak ücretlendirilmektedir. Tarifelerin her üç şehirde de standart olmasından dolayı konforlu ve hızlı bir ulaşım sağlanması söz konusudur. Bu nedenle ulaşımlarınız için Taksileri de tercih edebilirsiniz ve bütçenize ağır bir yük oluşturmadıklarını görebilirsiniz.

Xi'an Xianyang Havalimanı Galerisi

Xi'an Xianyang Havalimanı Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Xi'an Xianyang Havalimanı nerede?
  Xi'An şehrinde merkeze 30 Km uzaklıkta bulunmaktadır. Adresi: Weicheng, Xianyang, Şensi, Çin
 • Xi'an Xianyang Havalimanı kaç yılında açıldı?
  1984 yılında açılmıştır.
 • Xi'an Xianyang Havalimanı merkeze uzaklığı ne kadar?
  Merkeze 30 Km uzaklıktadır.
 • Xi'an Xianyang Havalimanı adresi nedir?
  Adresi: Weicheng, Xianyang, Şensi, Çin
 • Xi'an Xianyang Havalimanı telefon numarası nedir?
  Telefon numarası: +86 298 879 69 97
 • Xi'an Xianyang Havalimanı kodu nedir?
  Uluslararası havalimanı kodu: XIY
 • Xi'an Xianyang Havalimanı uçuşu olan firmaları nelerdir?
  Uçuşu olan firmalar: Türk Hava Yolları

Xi'an Xianyang Havalimanı Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (78)
İyi (12)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%87
%13
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,9
90 Değerlendirme
G*** O***
20 Nisan Cumartesi
ilk defa uçağa binicem heyecanlı bekleyiş
H*** A***
10 Mart Pazar
memleket uçağı beklerken vakit akıyor
M*** P***
16 Mart Cumartesi
burayı seviyorum
2
3
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Xi'an Xianyang Havalimanı Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 1.04.2020 05:38:07 )

Ankara, (ESB)
ESB
TR
Xi An, (XIY)
XIY
CN

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=39749
/ True
39749