Bekirhan (Kozluk, Batman) Otobüs Bileti

Bugün
Yarın
Otobüs Bileti Bul
Nüfus Sayısı 37.022
Telefon Alan Kodu 488
Plaka Kodu 72

Bekirhan (Kozluk, Batman) Şehir Rehberi

Bekirhan, Batman’ın Kozluk ilçesine bağlı bir kasabadır. Bölgedeki en önemli dağ Sason dağlarıdır. En önemli akarsuları ise Dicle, Batman, Sason, Pisiyar, Garzan çaylarıdır. Bekirhan kasabasının iklimi ise karasal iklimdir. Bu yüzden yazları sıcak ve kurak, kışları ise soğuk ve bol yağışlıdır.

Kasabanın geçim kaynakları ise tarım ve hayvancılıktır. Bu kasabada en çok pamuk, buğday, arpa, mercimek, üzüm ve tütün yetişmektedir. Yörenin el yapımı bebekleri meşhurdur. Arkeolojik anlamda oldukça önemli bir bölgedir. Pek çok sit alanı bulunmaktadır. Türbe, zaviye, cami gibi eski dönemlerden kalma pek çok ibadethane bulunmaktadır.

Bekirhan’a Otobüs Bileti Aldıktan Sonra Bilmeniz Gerekenler

Bekirhan kasabasına gelmek için karayollarını kullanabilirsiniz. Hem yerel hem özel otobüs firmalarından otobüs bileti temin edebilirsiniz. Bilet aldığınız firmaya verdiğiniz kişisel bilgilerinizin ve iletişim, adres bilgilerinizin eksiksiz olmasına önem veriniz.

Bekirhan’ı Ziyaret Etmek İçin 5 Sebep

  1. Bekirhan bölgesinde eski dönem kalıntılarının bulunduğu Tümülüs ve höyük gibi yapılar bulunmaktadır.
  2. Eski uygarlık dönemlerinden kalma pek çok kale, manastır, köprü gibi yapıları ziyaret etmek için gelebilirsiniz.
  3. Cami, kümbet, türbe gibi dini yapıları ziyaret etmek için gelebilirsiniz.
  4. El örgüsü, el emeği bebeklerden satın almak ve nasıl yapıldığını görmek için ziyaret edebilirsiniz.
  5. Dağcılık ve su sporları gibi turizm aktivitelerinin yapıldığı bir bölgedir. Bu kasabaya gelerek bunun gibi aktivitelere katılmak için ziyaret edebilirsiniz.

Bekirhan’da Gezilecek Yerler

Bekirhan kasabasına geldiğinizde Seyyid Bilal Türbesi, İmam Abdullah Zaviyesi, Zeynel Bey Kümbeti gibi yapıları gezebilir, aynı zamanda höyük, Tümülüs, köprü ve manastırları gezebilirsiniz. Aynı zamanda av turizminin yapıldığı dönemlerde gelerek avcılık ile ilgilenebilir, dağcılık ve su sporları gibi aktivitelere katılabilirsiniz.  

Bekirhan’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Bekirhan kasabasına geldiğinizde özellikle Batman içli köftesi, tırşık, mehir ve işkembe dolması yiyebilirsiniz. Bekirhan kasabasının özellikle el yapımı bebekleri meşhurdur.

 

Bekirhan (Kozluk, Batman) Otobüs Firmaları

Bekirhan (Kozluk, Batman) Nerede?

Otobüs Firmalarının Sefer Düzenlediği Diğer Batman İlçeleri

Bekirhan (Kozluk, Batman) İçin İlk Yorum Yapan Sen Ol!

 Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme


Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Bekirhan (Kozluk, Batman) Otobüs Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir.
(23.03.2019 13:11:33)