Çukurköy (Havsa, Edirne) Otobüs Bileti

Bugün
Yarın
Otobüs Bileti Bul
Nüfus Sayısı 298
Telefon Alan Kodu 284
Plaka Kodu 22

Çukurköy (Havsa, Edirne) Şehir Rehberi

Edirne’nin Havsa ilçesine bağlı olan Çukurköy’ün temel geçim kaynağı tarım ve hayvancılık üzerinedir. Köyde 131 tane hane bulunmaktadır. Köyün nüfusu yaz kış hemen hemen aynıdır. Köylülerin en büyük sorunu ise geçim sıkıntısı ve işsizlik sorunudur. İlköğretim okulunun bulunduğu Çukurköy’de aynı zamanda birde sağlık evi bulunmaktadır.

Haftada bir veya birkaç gün doktor gelerek hastaları muayene etmektedir. Köyde, gelen misafirler ve yapılacak olan bir takım etkinliklerde kullanılmak üzere köy odası bulunmaktadır. Aynı zamanda köye ait bir cami de vardır.  

Çukurköy’e Otobüs Bileti Aldıktan Sonra Bilmeniz Gerekenler            

Edirne Çanakkale yolu üzerinde yer alan Çukurköy köyüne otobüs bileti bulmak bir hayli kolaydır. Köye gelmek için bilet bulamayan ve gelmek isteyen ziyaretçiler ise önce 10 kilometre uzaklıkta bulunan Havsa ilçesine gelebilir, oradan daha sonra köye geçebilirler.

 Çukurköy’ü Ziyaret Etmek İçin 5 Sebep

  1. Çukurköy’de yapılan etkinliklere katılmak için gelinebilir.
  2. Osmanlı-Rus Savaşı sonrası kurulan bir köydür. Yani tarihi oldukça eskilere dayanır. Buraya gelerek tarihini yakından inceleme fırsatı elde edebilirsiniz.
  3. Taze süt, meyve veya sebze temin etmek için uğranabilir.
  4. Köyün doğa harikası güzelliğini, insanlarının, köy halkının şivesini, yöresel tatlarını ve yöresel kıyafetlerini tanıma, öğrenme amacı ile ziyaret edilebilir.
  5. Yeşilliği, doğayı sevenler buraya gelerek kamp kurabilir.

 Çukurköy’de Gezilecek Yerler

Çukurköy’de gezebileceğiniz belirli bir yer olmasa da her köyün, her beldenin mutlaka kendine has bir dokusu, özellikleri mevcuttur. Buraya gelerek Çukurköy halkı ile iç içe sıcacık ve eğlenceli anlar geçirebilir, köy odasında misafir olabilirsiniz.

Çukurköy’de Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Çukurköy köyüne geldiğinizde Edirne ve çevresine özel olan tava ciğeri, ciğer sarmayı deneyebilir, tadına bakabilirsiniz. Çukurköy köyünün doğal güzellikleri, süt ve süt ürünleri, ciğer yemekleri meşhurdur. İnsanları, köy halkı da misafire önem ve değer verir, hatta üstüne titrerler.

Çukurköy (Havsa, Edirne) Nerede?

Otobüs Firmalarının Sefer Düzenlediği Diğer Edirne İlçeleri

Çukurköy (Havsa, Edirne) Etkinlik & Festivaller

  • Mevlid Yemekleri Etkinlikleri (Temmuz-Ağustos)

Çukurköy (Havsa, Edirne) İçin İlk Yorum Yapan Sen Ol!

 Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme


Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Çukurköy (Havsa, Edirne) Otobüs Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir.
(20.03.2019 13:31:33)