Gökkaya (Ahmetli, Manisa) Otobüs Bileti

Bugün
Yarın
Otobüs Bileti Bul
Nüfus Sayısı 1.244
Telefon Alan Kodu 236
Plaka Kodu 45

Gökkaya (Ahmetli, Manisa) Şehir Rehberi

Gökkaya belediyesi, Manisa’nın Ahmetli ilçesine bağlıdır. Bölgenin geçmişi Saruhanlılar zamanına kadar dayanmaktadır. Oldukça köklü bir yerleşime sahip olan kasaba il merkezine de fazla uzak mesafede değildir. Yol durumu ve ulaşımı kolaydır.

Bitki çeşitliliği bakımından oldukça zengin bir coğrafyada bulunmaktadır. Binin üzerinde bitki çeşitliliği bulunmaktadır. Eski dönem medeniyetlerinden kalma pek çok tarihi kalıntı ve eser bulunur. Kasaba yakınlarına yakın olan Bozdağlar, bölgenin en yüksek kısmıdır. Bölgenin iklimi ise Akdeniz iklimidir. En sıcak ay Temmuz, en soğuk ay ise Ocak ayıdır.

Sıcaklık kışın sıfırın altına düşmemektedir. Gökkaya’da bulunan bitki örtüsünde ilk sırayı kızılçam almaktadır. Palamut, karaçam ve maki bitki örtüsü de bulunmaktadır. Yaban hayvanların hayatı bakımından da oldukça zengindir. Kasabanın en önemli geçim kaynağı tarımdır. Üzüm, tütün, pamuk, buğday, biber, salatalık, zeytin, domates en çok yetişen tarım ürünleridir.

 Gökkaya’ya Otobüs Bileti Aldıktan Sonra Bilmeniz Gerekenler

Gökkaya kasabasına otobüs bileti alanlar gezilecek yer konusunda bilgi almak isteyeceklerdir. Bölgede pek çok sit alanı, kilise, müze ve cami bulunmaktadır. Bilet almadan önce veya aldıktan sonra gezebileceğiniz mekanları sitelerden araştırabilirsiniz.

Gökkaya’yı Ziyaret Etmek İçin 5 Sebep

  1. Gökkaya kasabasında pek çok bitki çeşitliliği mevcuttur. Hiçbir bölgede bulunmayan ve sadece bu kesime has bini aşkın bitki bulunur.
  2. Gökkaya yabani hayvan bakımından da zengindir.
  3. Kasabaya gelerek sit alanlarını, höyükleri gezebilirsiniz.
  4. Bölgede bulunan 5’ten fazla kiliseyi görmek, gezmek için ziyaret edebilirsiniz.
  5. Kasabada yapılan deve güreşi festivallerine katılmak, meşhur mesir macununu yemek için ziyaret edebilirsiniz.

Gökkaya’da Gezilecek Yerler

Gökkaya kasabasına geldiğinizde içinden geçen çayı, kiliseyi, sit alanlarını ve höyükleri gezebilirsiniz.

Gökkaya’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Gökkaya’ya geldiğinizde kebap, odun köftesi, kula güveci, kapama, sinkonta, bohça kebabı, kulak çorba gibi yemekleri yiyebilirsiniz. Kasabanın özellikle deve güreşleri ve mesir macunu meşhurdur.

 

Gökkaya (Ahmetli, Manisa) Otobüs Firmaları

Gökkaya (Ahmetli, Manisa) Nerede?

Otobüs Firmalarının Sefer Düzenlediği Diğer Manisa İlçeleri

Gökkaya (Ahmetli, Manisa) Etkinlik & Festivaller

  • Geleneksel Deve Güreşi Şenlikleri (Mart)

Gökkaya (Ahmetli, Manisa) İçin İlk Yorum Yapan Sen Ol!

 Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme


Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Gökkaya (Ahmetli, Manisa) Otobüs Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir.
(18.02.2019 13:53:25)