Kobuleti(Gürcistan) Otobüs Bileti

Online Ödeme
Kolay Rezervasyon
Komisyon Yok, Ücretsiz

Kobuleti(Gürcistan) Otobüs Bileti Aldıktan Sonra Bilmeniz Gerekenler

Bir tatil şehri olarak bilinmekte olan Kobuleti, Karadeniz kıyılarında yer almaktadır. Demiryolu istasyonuna sahip olması ve çay işletmelerinin var olması ile ün kazanmıştır. Turistlerin yoğun olarak ilgi gösterdiği bir şehir olarak bilinmektedir.

özellikle yaz aylarında tertemiz sahil kıyılarında duru denizi ile turistlere ev sahipliği yapmaktadır. Geçmişte çürüksü olarak adlandırılmakta olan bu şehir geçmişten günümüze oldukça gelişme göstermiştir.

Kobuleti  Otobüs Biletini Aldıktan Sonra Bilmeniz Gerekenler  

Kobuleti otobüs bileti sonrasında turizmin yoğun olarak yaşandığı bir şehre gidildiğinin bilinmesi gerekmektedir. Ayrıca kış aylarında geçen sert hava nedeni ile yaz aylarının tercih edilmesi gerektiği, harika bir sahil kıyısına sahip olduğu da bilinmelidir.  

 Kobuleti'yi Ziyaret Etmek İçin 5 Sebep 

 Kobuleti şehrini ziyaret etmek için birçok neden bulunmaktadır. Bu nedenler arasında en önemlileri ise;

  • Sahil turizmine oldukça elverişli kıyılara sahip olması,
  • Şehre ulaşımın Batum şehrinden minibüs ile 40-45 dakikalık bir yol alması ve oldukça kolay olması,
  • Kıyı turizminin yanı sıra tarihi kalıntılara da hemen hemen her adımda rastlanabiliyor olması,
  • Konaklama alanında son derece gelişmiş mimariye sahip olması,
  • Gezilecek yerlerinin fazla olması gibi nedenler yer almaktadır.  

 Kobuleti'de Gezilecek Yerler 

 Muhteşem bir kıyı şeridine sahip olan Kobuleti şehrinde gezilecek olan ve içerisinde yer alan ormanlar ve şelaleler ile doğaya ait tüm güzelliklerin yer aldığı bir park olan Mtirala National Park ön planda yer alır.

çocukların da eğlenmesi adına kurulan Amusement Park Tsitsinatela, denize girmek adına tertemiz plajı ve mükemmel denizi ile Kobuleti plajı, bir tarihi değer olan Petra Fortress, Kobuleti Museum, yürüyüş turları için ideal bir alan olan Kobuleti Guide, Reserve İspani gibi yerler yer almaktadır. Kobuleti bileti almanız için birçok neden bulunmaktadır.

Kobuleti'de  Ne Yenir? Neleri Meşhur? 

Şehirde yer alan birçok şık otel ve restoran bulunmaktadır. İlgili yerlerde bulunan yemek kültürü de bu kültüre göre şekillenmiştir. Yerel mutfağa yer verildiği görülmektedir. Daha çok gürcü yemeklerinin yer aldığı restoranlarda deniz mahsullerini de bulmak bir alternatiftir. Hinkal, Harço çorbası, Ponçiki gibi yöresel yemekler en meşhurlarıdır.  

Kobuleti(Gürcistan) Otogarları

Kobuleti Railway Station
bus
ba-favicon-white