Kocahıdır (Kırklareli) Otobüs Bileti

Bugün
Yarın
Otobüs Bileti Bul
12 Aralık ÇarşambaKocahıdır (Kırklareli) Hava Durumu
7°C
Kocahıdır (Kırklareli) hava durumu
Nüfus Sayısı 4.338
Telefon Alan Kodu 288
Plaka Kodu 39

Kocahıdır (Kırklareli) Şehir Rehberi

Kırklareli iline bağlı olan Kocahıdır nahiyesi 27 km aralığında geniş yaylalar noktasındadır. Istıranca dağları ve Ergene ovası eteklerinde bulunan ilçe Marmara bölgesinin hudut sınırına yakın olup, ormanlık geçitlerle örtülü alana sahiptir.

İl merkezinin Trakya üsluplarına sarılı olan ilçede karasal iklim hüküm sürmekte ve sert koşullar görülmektedir. Bunun yanında tarla ekimi ve hayvancılık geçim kaynaklarının yegane etkinlikleri olmakla birlikte karayollarından konforlu seyahat sunan güzel alanlara hakimdir.

Kocahıdır Otobüs Bileti Aldıktan Sonra Bilmeniz Gerekenler

Kocahıdır ilçesi tarihi içerisinde pek çok kültürel barınmalara sahip olarak doğası ve mimarileri ile oldukça cazibeli çekime bürünmektedir. İlçenin güzel mimarileri ve parlak tabiatının büyüleyici hattı yolculuklar aşamasında manzara keyfini yaşatmaktadır. İlçe festival gösterimleri şaheser deryalarının tanıtım biçimleri ile ala şölenlerin takibinde ilginç sunumlarla canlandırılmaktadır.

Kocahıdır’ı Ziyaret Etmek İçin 5 Sebep

  • Tarihi yansımaları farklı medeniyetlerin gökçek işçiliklerine ait olmaktadır.
  • İlçenin tabiatı ve dağ manzaraları içindeki bitkilerin, ağaçların, gür çiçeklerle bezenmiş edalıdır.
  • Etkinlikleri hudut sınırının yamaçlarında birlik sergileyen sunumlara hakimdir.
  • Bölgenin Trakya havası ve civarındaki etkileri sıra dışı harmoni sunmaktadır.
  • Otobüs bileti alınan ilçenin asil ve hür geçmiş izleri ahenkli görsellere yer vermektedir.

Kocahıdır Gezilecek Yerler

Kırklareli’nin güzelliklerle dopdolu ilçelerinden birisi olan Kocahıdır, cevval topraklarının doğası ve tarihi şekillenme yörüngesinde olan yapıtları ile son derece etkileyici alandadır. Bölgenin sınırlarında asırlardır korunan merkez cami, Kocahıdır parkı, Kocahıdır şifalı içmecesi, eski taşlarla örülü hamamı, yüzyıllık ağaçları ve doğa güzellikleri ile görülmeye değer mükemmel bir yerdir.

Kocahıdır’da Ne Yenir? Neleri Meşhur?

Peynir deryası olan Kırklareli mutfağı lezzet akımları ile Kocahıdır mevkiinde öneme sahip olup, kuzu kapama ve labada sarması mükellef sofralara hakimdir. Bunun yanında Kırklareli köfte, papaz yahnisi, kupriva, pekmezli kaçamak ve manca muhakkak yemelisiniz.

 

Kocahıdır (Kırklareli) Nerede?

Kocahıdır (Kırklareli) Etkinlik & Festivaller

  • Geleneksel Kakava Şenlikleri (Mayıs)
  • Geleneksel Kültür Ve Sanat Festivali (Haziran)

Kocahıdır (Kırklareli) İçin İlk Yorum Yapan Sen Ol!

 Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme


Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Kocahıdır (Kırklareli) Otobüs Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir.
(11.12.2018 03:16:26)