Balıkesir Uludağ Otobüs Bileti

Bugün
Yarın
Otobüs Bileti Bul
Kuruluş Tarihi 1973
Ortalama Kullanıcı Puanı 4,7 / 5
Kurucular
 : 
Fehmi ŞENGÖRENOĞLU
Çağrı Merkezi
 : 
444 22 22
Firma Merkezi
 : 
Balıkesir

Balıkesir Uludağ Hakkında

Balıkesir Uludağ otobüs firmasına ait kampanyalı, indirimli ve ucuz otobüs biletleri Biletall.com’da! Balıkesir Uludağ otobüs bileti için seferleri, saatleri ve fiyatları sorgulayın, benzer firmalar ile karşılaştırarak en ucuz bileti seçin, konforlu seyahat edin.

Firma Genel Merkezi

Balıkesir Uludağ genel merkezi, kurulduğu il olan Balıkesir sınırları içerisinde Merkez ilçesinde bulunmaktadır. Balıkesir Yeni Şehirlerarası Otobüs Terminali’nin hizmete girmesi ile firma genel merkezini buraya taşımıştır.

Genel Merkez Adresi: Yeni Şehirlerarası Otobüs Terminali, No: 114, Merkez/Balıkesir

Balıkesir Uludağ Kuruluşu

Balıkesir Uludağ kurucusu Fehmi Şengörenoğlu, Balıkesir’de 1932 yılında doğmuştur. Gençlik yıllarında farklı iş kollarında çalıştıktan sonra 1958 yılında otobüs yazıhanesi işletmeciliğine başlayarak ulaşım sektörüne ilk adımını atmıştır. Bu tarihten 3 sene sonra yani 1961 yılında iki arkadaşı ile Aşan Turizm isimli otobüs firmasını kurmuştur. 12 yıl boyunca devam eden bu ortaklık, 1973 yılında yola tek başına devam etme kararı alması ile sona ermiştir.

Şirket, Uludağ Turizm Otobüs İşletmesi olarak 1973 yılında 4 adet otobüs ile faaliyetlerine başlamıştır. Yıllar içerisinde kurumsallaşarak hizmet kalitesini artıran firma, 1996 yılında Balıkesir Uludağ Ltd. Şti. ismini alarak günümüze kadar devam edecek olan yapılanmaya kavuşur.

Aradan geçen yıllar içerisinde sürekli değişen kara yolu taşımacılığında devamlı yatırıma ve yeniliğe giderek sektörde güvenilir, itibarlı ve güçlü bir kuruluş olarak bilinmektedir. 2018 yılında 45. yaşını kutlayan köklü firma, 100 tanesi öz malı olmak üzere 140 adet otobüsü ile misafirlerine en iyi şekilde hizmet etmeye devam etmektedir.

Balıkesir Uludağ Otobüsleri ve Filosu

Balıkesir Uludağ’ın filosunda 140 adet otobüs bulunmaktadır. Bunların 100 tanesi ise şirketin öz malıdır. Son yıllardaki yatırımlarını geçmişinden aldığı gücü ile birleştiren Balıkesir Uludağ, sektörün önde gelen firmaları arasındaki yerini her geçen gün daha da sağlamlaştırmaktadır.

Sahip olduğu geniş otobüs filosu ile yurt içerisinde 200’ü aşkın satış noktasına sahip olan firma, 12’si il merkezi olmak üzere 45 farklı noktaya günlük ortalama 150 sefer gerçekleştirmektedir.

Firma bünyesinde bulunan otobüsler ise Travego, Setra, Tourismo, Neoplan ve Safir modellerinden oluşmaktadır.

Travego: Mercedes-Benz firmasının bir otobüs modeli olan araç ilk olarak 1999 yılında O 580 ismiyle üretilmiş olup, 2006 yılında Travego adını alarak ikinci nesil modele geçiş yapmıştır.

Setra: Köklü bir Alman otobüs üreticisi firmanın aynı ismi taşıyan aracıdır. 

Tourismo: Mercedes – Benz firmasının 125. yılı sebebiyle üretimine başladığı son nesil otobüs modelidir.

Neoplan: 1935’te Almanya’da kurulmuş olup günümüzde MAN firmasının bir parçası olan şirketin kendi ismini taşıyan modelidir.

Safir: Temsa tarafından Türkiye’de üretilen otobüs, fabrika çıkışı 2+1 koltuk düzeni ile dikkat çekmektedir.

Otobüs Filosundan Fotoğraflar

Balıkesir Uludağ Balıkesir Uludağ filo Balıkesir Uludağ Otobüs Balıkesir Uludağ Firması Balıkesir Uludağ Otobüs Bileti

Otobüs Özellikleri

Balıkesir Uludağ, filosunda bulunan tüm otobüslerinde en modern özellik ve donanımlara yer vermektedir. Misafirlerinin güvenli bir seyahat geçirmeleri için tüm yükümlülüklerini karşılayan firma, aynı zamanda konforlu ve eğlenceli bir yolculuk için de teknolojinin getirdiği tüm olanaklardan yararlanmaktadır.

Balıkesir Uludağ otobüslerinde bulunan özelliklerin detayları aşağıdaki gibi listelenebilir:

2+1 Otobüsler: Firma bünyesinde hizmet veren otobüslerin büyük bir çoğunluğu 2+1 koltuk düzenine sahiptir. Tekli ve rahat koltuklarda seyahat için birebir.     

Wi-Fi / Kablosuz Internet: Neredeyse tüm otobüslerinde standart olan kablosuz internet bağlantısı hizmeti sayesinde yolculuğunuzu sadece konforlu değil aynı zamanda eğlenceli bir şekilde de geçirebilirsiniz.    

Otobüs Tasarımları: Firma filosunda bulunan son model otobüsler uzun yol taşımacılığı için özel olarak üretilmiş araçlardan oluşmaktadır. Tamamında yüksek kaliteden üretilen terletmeyen kumaşlarla kaplı koltuklar, koridor aydınlatmaları, uçak tipi raf tasarımları, buzdolabı ve su ısıtıcıları, koltuk arkası multimedya ekranları standart olarak sunulmaktadır.

Kişisel Multimedya Hizmeti: Balıkesir Uludağ bünyesindeki hizmet veren araçların tamamında koltuk arkası kişisel multimedya ekranları standart olarak sunulmakta olup yolculuğunuz boyunca keyifli vakit geçirmenize imkân sağlanmaktadır.        

220V Prizler: Özellikle uzun seferlerde cep telefonunuzu ya da dizüstü bilgisayarınızı dilediğiniz gibi kullanabilmeniz adına 220V prizler otobüslerin birçoğunda bulunmaktadır.

Balıkesir Uludağ Servisleri

Firma 2004 yılından bu yana verdiği şehir içi servis ulaşım hizmetlerine günümüzde de 18 araç ve 22 çalışanı ile devam etmektedir. Otobüs seferinizin ardından indiğiniz Balıkesir otogarından kent merkezine, ya da Balıkesir Uludağ servis güzergâhları üzerinden otogara ulaşımınızı bu servis araçları ile ücretsiz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Balıkesir Uludağ Bileti Nasıl Alınır?

Balıkesir Uludağ otobüs bileti almanın en kolay yolu Biletall.com!  Balıkesir Uludağ otobüs biletlerini Biletall.com web sitesi, IOS (iPhone) mobil uygulaması veya Android mobil uygulaması üzerinden aşağıdaki adımları izleyerek satın alabilirsiniz.

Biletall.com Web Sitesinden Bilet Nasıl Alınır

İlk olarak Biletall.com’a girerek istediğiniz tarihe firmanın seferlerinin olduğu noktalar arasında otobüs bileti araması gerçekleştirmelisiniz. Devamında ise listelenen seferlerden size en uygun Balıkesir Uludağ seferini seçersiniz. Koltuk seçiminizi de yapıp sonraki sayfaya devam ettiğinizde karşınıza ilk olarak seçmiş olduğunuz sefer bilgileri çıkacaktır. Bu bilgileri dikkatli bir şekilde gözden geçirerek size uygun olduğunu teyit etmenizde fayda vardır.

Sefer bilgilerinin hemen altında dilerseniz biletinizle birlikte seyahat sigortası da satın alabileceğiniz bir panel bulunmaktadır. Eğer varsa promosyon kodunuzu ekleyebileceğiniz yada Hopi’nizi kullanabileceğiniz butonlar da burada yer almaktadır.

Yolcu bilgilerini ve ödeme bilgilerinizi de girdikten sonra taksit seçeneklerini görebilirsiniz. Son olarak ise 3D ile güvenli ödeme yaparak alışverişinizi tamamlayabilirsiniz.

Bilet bilgilerinizi içeren bir eposta ile kısa mesaj, sağlamış olduğunuz iletişim bilgilerinizden size iletilecektir.

Biletall.com Mobil Uygulamasından Bilet Nasıl Alınır?

Eğer mobil cihazınızda Biletall.com uygulaması yoksa aşağıdaki linklerden hemen indirebilir, otogara gitmeden bulunduğunuz yerden, otobüs biletinizi hızlı ve güvenli bir şekilde alabilirsiniz.

Biletall.com Android & IOS (iPhone) Mobil Uygulaması

Biletall Android

Biletall.com mobil uygulamalarından Balıkesir Uludağ otobüs bileti almak için ilk yapmanız gereken uygulama açıldığında karşınıza çıkacak olan panelden kalkış varış noktalarını ve seyahat etmek istediğiniz tarihi seçmektir.

Listelenecek olan seferler arasından size en uygun Balıkesir Uludağ seferini seçebilirsiniz. Çıkacak olan otobüs yerleşim planından koltuğunuzu da seçtikten sonra geriye yolcu bilgilerini ve eğer kullanmak istiyorsanız servis tercihinizi girmek kalıyor. Ardından ödeme bilgilerinizi de girerek dilerseniz taksitli şekilde 3D ile güvenli ödeme yapabilirsiniz.

Balıkesir Uludağ Genel Bagaj Kuralları

Balıkesir Uludağ Bagaj Hakkı

Ücretsiz taşınabilecek maksimum bagaj ağırlığı: 30 kg

Firma ile yapacağınız seferlerde 30 kilograma kadar olan bagajlarınız ücretsiz olarak taşınmaktadır. Kara Yolu Taşıma mevzuatına göre 30 kilogramı aşan bagajlarınız için firma tarafından ek ücret talep edilebilmektedir. 

Balıkesir Uludağ Bagaj Kuralları

Ülkemizde karayollarında yolcu taşımacılığı konusundaki yasalar çerçevesinde bagajlarda kıymetli evrak ve eşya (altın, döviz, para, mücevher, elektronik eşya vb.) taşınması firmanın sorumluluğunda bulunmamaktadır. Eğer bagajınızda bu mahiyette bir eşya taşımak istiyor iseniz firmaya yazılı talepte bulunmanız gerekmektedir. Bu talep neticesinde firma tarafından verilecek yazılı tutanak ile belirtilen eşyalar taşınabilmektedir. Eğer böyle bir tutanak alınmamış ise bagaj kaybı halinde bilet miktarının en fazla üç katına kadar ücret ödenebilmektedir.

Bagajda Taşınması Yasak Ürünler

Kara Yolu Taşıma mevzuatına göre, araçlarda yanıcı, zehirli, akıcı, patlayıcı ve ağır kokulu eşyalar taşınamaz. Aksi durumlarda taşıyıcı firma tarafından biletinizin iptali yoluna gidilmekte ve eğer gerekliyse ilgili makamlara bilgilendirme yapılmaktadır.

Evcil Hayvan Taşınması

Eğer beraberinizde seyahat edecek bir evcil hayvanınız varsa bu durumda öncelikle gerekli şartları yerine getirmelisiniz:

 • Evcil hayvanlar sadece araçların bagaj bölümlerinde taşınabilir.
 • Hayvanlar sadece kendi özel kafeslerinde taşınabilirler, koli, çanta vb. ürünler içerisinde taşıma yapılamaz.
 • Evcil hayvanınız veteriner tarafından uyutulmuş olmalıdır.
 • Otobüse bineceğiniz otogar yetkililerinden evcil hayvanınızda meydana gelebilecek herhangi bir olumsuz durumdan firmanın sorumlu olmayacağına dair bir yazı almanız gerekmektedir.

Tüm bu şartları sağladıktan sonra evcil dostunuz sizinle birlikte otobüste yolculuk edebilmektedir.

Balıkesir Uludağ’ı Tercih Etmek İçin 5 Önemli Sebep

Köklü bir firma olan Balıkesir Uludağ ile seyahat etmeniz için en önemli beş sebep şu şekilde sıralanabilir:

 1. 45 yıldır Türkiye yollarında hizmet veren firma, tecrübesi ile güven vermektedir.
 2. Yolcu memnuniyetini öncelik olarak gören firmayla tüm yolculuklarınızdan memnun bir şekilde ayrılacaksınız.
 3. Filosundaki modern otobüsleri ile gideceğiniz yere konforlu ve güvenli bir şekilde ulaşacaksınız.
 4. Varış noktanıza kadar sıkılmadan ve eğlenceli bir şekilde ulaşabilmeniz adına otobüslerinde kablosuz internet bağlantısından 220V prizlere ve koltuk arkası multimedya ekranına kadar tüm imkanlar hizmetinize sunulmuştur.
 5. Güler yüzlü personellerinin sunduğu ikramlar ile yolculuğunuz daha keyifli bir hal alacaktır.

Balıkesir Uludağ İkram Seçenekleri

Balıkesir Uludağ bünyesinde gerçekleştirilen seferlerde düzenli olarak çeşitli ikramlar sunulmaktadır. Bu ikram seçenekleri arasında;

Sıcak İçecek olarak;

 • Kahve
 • Çay

Soğuk İçecek olarak;

 • Kola
 • Meyve suyu
 • Su

Atıştırmalık olarak;

 • Kek
 • Kraker
 • Dondurma (belli dönemlerde)

bulunmaktadır.

Balıkesir Uludağ İletişim Bilgileri

Aşağıda belirtilen telefon numarası, mail adresi ve web sitesi adresi üzerinden firma ile iletişime geçerek her türlü bilgi alımı, şikâyet ve öneri gibi işlemlerinizi gerçekleştirmeniz mümkündür.

Balıkesir Uludağ İletişim: 0850 202 22 22 / 444 22 22

Balıkesir Uludağ Mail Adresi: info@balikesiruludag.com.tr / sikayet@balikesiruludag.com.tr

Balıkesir Uludağ Resmi Web Sitesi: https://www.balikesiruludag.com.tr

Balıkesir Uludağ Bilet İptal Prosedürü

Biletall.com’dan aldığınız Balıkesir Uludağ otobüs bileti iptali için, otobüsünüzün kalkış saatine kadar Biletall.com çağrı merkezini  (850) 360 32 58 numaralı telefondan arayabilir ve bilet iptali yada değişimi işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Aynı şekilde Biletall.com ana sayfasında bulunan İptal/İade linkine tıklayıp PNR numaranızı ve telefonunuzu ya da soyadınızı girerek de biletinizi iptal edebilirsiniz.

 Burada dikkat edilmesi gereken nokta Biletall.com’dan aldığınız biletin henüz dökümünün yapılmamış olmasıdır. Yani eğer otogara gidip biletinizi yazdırmış iseniz biletinizin iptalini sağlamak için aşağıdaki adımları takip etmeniz gerekmektedir.

Biletinizin dökümünü almış iseniz bu durumda Balıkesir Uludağ çağrı merkezini 0850 202 22 22 / 444 22 22 numaralarından arayarak işleminizi gerçekleştirmeniz mümkün olduğu gibi, firmanın herhangi bir yazıhanesine giderek de biletinizi teslim edebilirsiniz.

Biletall.com haricinde firmadan almış olduğunuz biletlerde değişim ve iptal prosedürü şu şekildedir:

 • Firma sitesinden alınan e-biletlerde hareket saatinden 24 saat öncesine kadar bilet iptal işlemi yapılabilmektedir.
 • Şube biletlerinde hareket saatinden 12 saat öncesine kadar bilet değişim işlemi yapılabilmektedir.
 • Şube biletlerinde hareket saatinden 24 saat öncesine kadar bilet iptal işlemi yapılabilmektedir.
 • Bilet suretleri şubeye teslim edilerek iptal işlemi gerçekleştirilir veya 6 ay geçerli olmak üzere açık bilet düzenlenir.

Tarihi geçmiş biletleriniz için ise iptal, açığa alma yahut ücret iadesi gibi durumlar söz konusu değildir.

Kullanıcıların Aradığı Benzer Firmalar

Balıkesir Uludağ Otobüs Bileti İçin Popüler Seferler ve En Ucuz Bilet Fiyatları

14 Aralık 2018 Balıkesir Uludağ otobüs seferlerine ait ortalama sefer süresi, günlük sefer sayısı ve bilet fiyatı.
Güzergah Günlük Sefer Sayısı Fiyat Ortalama Sefer Süresi
Ankara - Eskişehir Otobüs Bileti130 TL3 Saat 30 Dakika
Eskişehir - Ankara Otobüs Bileti130 TL3 Saat 30 Dakika
İzmir - Balıkesir Otobüs Bileti130 TL2 Saat 30 Dakika
Balıkesir - İzmir Otobüs Bileti130 TL2 Saat 15 Dakika
Ankara - Bursa Otobüs Bileti155 TL6 Saat
Bursa - Ankara Otobüs Bileti155 TL5 Saat 30 Dakika
Ankara - İzmir Otobüs Bileti160 TL7 Saat 59 Dakika
İzmir - Ankara Otobüs Bileti160 TL8 Saat
Ankara - Balıkesir Otobüs Bileti175 TL8 Saat
Balıkesir - Ankara Otobüs Bileti175 TL8 Saat

Balıkesir Uludağ İçin İlk Yorum Yapan Sen Ol!

 Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme


Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Balıkesir Uludağ Otobüs Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir.
(13.12.2018 03:23:12)