Elazığlılar Turizm Otobüs Bileti

Elazığlılar Turizm Otobüs Bileti

Elazığlılar Turizm

2003 yılında İsmail Çete tarafından Elazığ’da kurulan Çıra Elazığlılar Turizm kısa bir sürede yolcularının desteği ile büyüyerek seferlerini çoğaltmıştır. Ülkemizin genç filosuna sahip firmalardan bir olan Elazığlılar Turizm sektörde öncü firma olmayı hedeflemektedir. Yenilikçi hizmet anlayışı ile müşteri memnuniyetini ön olanda tutan Elazığlılar Turizm yüzde doksanı öz mal olan 26 adet son model araçları, 300’den fazla şubesi, 200’den fazla güler yüzlü çalışanları ile Ülkemizin 120’den fazla il ve ilçesine seferler düzenlemektedir.

Düzenlediği seferlerden bazıları şu şekildedir. Elazığ-Adana, Elazığ-Aksaray, Elazığ -Afyon, Elazığ-Amasya, Elazığ-Alanya, Elazığ-Ankara, Elazığ-Antalya, Elazığ-Çerkezköy, Elazığ-Balıkesir, Elazığ-Bayburt, Elazığ-Bodrum. Elazığ-Darende, Elazığ-Burdur, Elazığ-Bolu, Elazığ-Bursa, Elazığ-Doğubeyazıt. Elazığ-Denizli, Elazığ-Dörtyol, Elazığ-Erzincan, Elazığ-Eskişehir, Elazığ-Gümüşhane, Elazığ-Giresun, Elazığ-Hatay, Elazığ İstanbul, Elazığ-İzmir ve Elazığ-Kayseri, Elazığ-Isparta, Elazığ-Mersin, Elazığ-Rize, Elazığ-Trabzon, Elazığ-Tokat, Elazığ-Uşak ve Elazığ-Turgutlu olarak sıralayabiliriz.

Tüm bu seferlere ve Elazığlılar Turizm diğer seferlerine www.biletall.com.tr adresinden kolay ve hızlı bir şekilde satın alabilirsiniz.

Türkiye’nin küçük ve şirin şehri Elazığ’a yolunuz düşerse görmeniz gereken yerlerden birkaç tanesi şu şekildedir.

Ulu Camii; Anadolu’da ki en önemli ve eski yapılarından olan Ulu Camii, 1156 yılında Artuklu Hükümdarı Fahrettin Karaaslan tarafından yaptırtılmıştır.

Sara Hatun Camii (Sarayhatun Camii); 1465 yılında Akkoyunlu Hükümdarı Bahadır Han’ın annesi Sara Hatun tarafından mescit olarak yaptırılmıştır. Daha sonraki tadilatlarla şimdiki halini almıştır.

Diğer Camii ve Türbeler; Kurşunlu Camii, Alacalı Camii, Ağa Camii, Merkez Camii, Arap Baba Mescidi ve Türbesi, Fetih Ahmet Paşa Türbesi ve Mansur Paşa Türbesi.

Harput Meryem Ana Kilisesi; Elazığ Harput ilçesinde bulunan bir Süryani Kilisesidir. Anadolu tarihinin en eski yapılarından biri olan Meryem Ana Kilisesi Miladi 179 yılı sonrası yapılmıştır. Kızıl Kilise ve Yakubi Kilise olarak ta bilinmektedir.

Elazığ Doğal Güzellikler;

Hazar Gölü; Şehir merkezine 22 km uzaklıkta bulunan Hazar Gölü’nün uzunluğu 22 km’dir suyu tuzsuz, sodasız ve berraktır. Çevresinde birçok otel, lokanta ve piknik alanları bulunmaktadır.

Hazar Baba Kayak Merkezi; Kış sporları ile ilgilenenler için güzel bir mekân olan Kayak Merkezi Hazar Baba dağında 199 yılında yapılan Kayak Merkezi ve kafeterya ile turistlerin uğrak yerlerinden bir olmuştur.

Yöresel Lezzetler; Ağın Leblebisi, Kapama, Dolanger, Kâğıtta Bıldırcın, Maden Köftesi, Pestil Kavurması, Bulamaç, Sırın, Süslü Fidoş, Kofik Dolma, Kurut Çorbası, Zerde, Revani, Hesüde, Toptopik, Pirpirim Boranı, Lobik Çorbası, Kelecoş, Bükmeli sırın ve tatlılarıyla ziyaretçilerine enfes tatlar sunmaktadır.