Lüks Adana Otobüs Bileti

Lüks Adana Otobüs Bileti

Lüks Adana Seyahat

Adana’da kurulan Lüks Adana Seyahat kaliteli ve yenilikçi hizmet anlayışı ile müşteri memnuniyetini ilke edinmiştir. Güler yüzlü personeli, 190’dan fazla şubesi, 44 adet son model konforlu araçları, 70’den fazla il ve ilçeye yolcu seferler gerçekleştirmektedir. Lüks Adana Seyahatin başlıca seferleri şunlardır. Adana-Adapazarı, Adana-Afyon, Adana-Akçaabat, Adana-Aksaray, Adana-Akşehir, Adana-Alanya, Adana-Altınoluk, Adana-Anamur, Adana-Ankara, Adana-Antalya, Adana-Avanos, Adana-Aydın, Adana-Balıkesir, Adana-Bandırma, Adana-Bodrum, Adana-Bolu, Adana-Burdur. Adana-Ceyhan, Adana-Çanakkale, Adana-Denizli, Adana-Elazığ, Adana-Elbistan, Adana-Erzurum, Adana-Eskişehir, Adana-Gaziantep Adana-Giresun. Adana-Hatay, Adana-İstanbul, Adana-İzmir, Adana-Kayseri, Adana-Malatya, Adana-Muğla, Adana-Niğde, Adana-Ordu, Adana-Samsun, Adana-Kahramanmaraş, Adana-Trabzon, Adana-Yalova ve Adana-Yozgat olarak sıralayabiliriz.

Her an en son gelişmeleri takip edip uygulamaya çalışan Lüks Adan Seyahatin biletlerini www.biletall.com.tr adresinden kolay ve hızlı bir şekilde satın alabilirsiniz.

Alacağınız biletle Adana’nın birçok güzelliklerini de görme imkânı bulup tarihin Adana’ya kattığı güzellikleri görmeye ve Akdeniz’in incisi olan Adana’yı gezmeye başlayabilirsiniz.

Akdeniz bölgesinin önemli şehirlerinden olan Adana Kizzuvatna Krallığındaki Adanya isimli şehirden türetilerek adlandırılmıştır. Adana ilimiz maden zengini 4 bölgeden biridir. Birçok medeniyete ev sahipliği yapan şehir birçok tarihi esere ve doğal güzelliklere de sahiptir.

Adana’ya gittiğinizde kesinlikle uğramanız gereken yerler;

Adana Ulu Camii; 1541 yılında Ramazanoğlu döneminde yapılan bir ortaçağ mimarisine sahip Ulu Camii medresesi ve Türbesiyle ilgi gören tarihi yapılardandır.

Antaki Camii; 1724 yılında Abdülrezzak Antaki tarafından yapılmıştır. Günümüzde Yeni Camii olarak bilenen Antaki Camii Memlük mimarisine göre inşa edilmiştir.

Yağ Camii; 1501 yılında St. James Kilisesini Ramazanoğlu Halil Bey Camiye çevirmiştir. 1525 yılında Piri Mehmet Paşa tarafından Minare yaptırılmıştır. 1558 yılında ise medrese eklenmiştir. Yağ Camii Selçuklu Mimarisine göre inşa edilmiştir.

Bebekli Kilisesi; Asıl ismi Saint Paul olan kilise bebeğe benzemesi nedeniyle Bebekli Kilisesi olarak bilinmektedir. 1880-1890 yılları arasında yapılan Bebekli Kilisesi’nin tepesinde iki buçuk metrelik Meryem ana heykeli bulunmaktadır.

Diğer tarihi yapıları; Akça Mescit, Hasan Ağa Camii, Kozan Kalesi ve Manastırı, Saat Kulesi, Taş Köprü, Çarşı hamamı, Kurtkulağı Kervansarayı, Hayriye Hanım Konağı, Tepebağ Evleri, Dumlu Kalesi ve Yılan Kalesi insanı tarihi bir yolculuğa çıkaran yapılardır.

Yaylalar; Asar Yaylası, Belemedik Yaylası, Göller Yaylası, Obruk Yaylası, Çatak Yaylası, Fındıklı Yaylası, Kürebeli Yaylası, İnderesi Yaylası ve Tekir yaylası doğa yürüyüşünü sevenlerin uğrak yerlerindendir.

Yöresel Yemek ve Tatlılar; Babagannuç, Adana Kebabı, Patlıcanlı Adana Kebap, Fellah Köfte, Reçelli Bicibici, Teleme, Büzdürük Tatlısı, Paşa Üfelemeci, Balık Adana Kebabı, Şıldan Dolması, Dul Avrat Çorbası vs. ve daha fazlası tüm tatları ve yerleri görmek için Adana’ya bir bilet almanız yeterli olacaktır.

Tüm bunlara ulaşmak bir tıklama uzaklığında www.biletall.com.tr den biletinizi alabilir Adana’nın tarihi yerlerini gezip nefis yemeklerini tadabilirsiniz.