Otogarlar

Aradığınız tüm otogarlara ucuz otobüs biletleri Biletall.com'da! Otogarlar
Otogarlar sayfamızdan Türkiye'deki otogarların listesini bulabilir, otogar isimleri, telefon numarası, adresi, şehir merkezine uzaklık, harita konumu ve otogarın içerisinde bulunan otobüs firmaları gibi önemli bilgilere kolayca ulaşabilirsin.

Otobüs seyahatine çıkmadan önce Biletall.com otogarlar sayfamızı incelemeyi unutmayın.

Ara
A B Ç D E G H I İ K M N O R S Ş T U V Y Z

A

Adana Merkez Otogarı
Adana Merkez Otogarı
4,7/5
Kuruluş Tarihi: 1993
Merkeze Uzaklık: 6 Km
Adana Merkez Otogarı 1993 yılında hizmete geçmiştir. Toplamda 200 adet iş yeri ve 31 tane yazıhane bulunmaktadır. 122,250 metrekarelik bir alana kurulmuştur bu kadar büyük bir alana kurulmasının sebebi ise ilerde ihtiyaç halinde kolaylıkla büyütebilmektir. Otogarda birçok yerel otobüs firması bulunmaktadır. Otogar, Seyhan ilçesinin Fevzipaşa Mahallesi'nde yer almaktadır.
Adıyaman Otogarı
Adıyaman Otogarı
4,5/5
Kuruluş Tarihi: 2017
Merkeze Uzaklık: 4,2 Km
Yeni Adıyaman Otogarı 2017 yılınan ilk aylarında, 1990 yılında kurulan eski otogarın yerine 25 milyon TL gibi bir maliyet ile 7 ay (210 gün) gibi bir sürede yapılmış ve merkez ilçede hizmet vermeye başlamıştır. Turizmin gelişmesiyle beraberde ulaşım ağını çoğaltmıştır. Önceden sadece civar il ve ilçelere ulaşım varken şimdi uzak illere de aktarmaya gerek kalmadan ulaşım sağlanılmaktadır. Yeni Adıyaman Otogarına en çok gelen otobüs firmaları çevre illerden gelmektedir.
Afyon Otogarı
Afyon Otogarı
4,7/5
Kuruluş Tarihi: 2008
Merkeze Uzaklık: 9 Km
Afyonkarahisar Otogarı 2008 yılında modern ve konfor göz önünde tutularak yapılmıştır. Her yıl yüz binlerce turiste ev sahipliği yapan Afyonkarahisar, otogarında da seyahat edecek insanların bütün ihtiyaçlarını düşünmüş.
Ağrı Otogarı
Ağrı Otogarı
4,6/5
Kuruluş Tarihi: 2013
Merkeze Uzaklık: 15 Km
Ağrı Yeni Otogarı 2013 yılında yapılmıştır. Eski otogara göre kullanışlı ve modern yapısıyla dikkat çekmektedir. Otogar, evresindeki illerle göre yolcu sayısı daha az olan Ağrı ilinin uzun yıllar bütün ihtiyaçlarını karşılamaya uygun durumdadır. Bu yıllarda Ağrı’ya üniversite açılmasıyla da beraber otogarda ki yolcu sirkülasyonu %50 oranında artmıştır. Otogarda otobüs firmaları olarak genelde yerel otobüs firmaları bulunmaktadır.
Aksaray Otogarı
Aksaray Otogarı
4,6/5
Kuruluş Tarihi: 1990
Merkeze Uzaklık: 5 Km
Aksaray, Niğde ilinden 1989 yılında ayrılmıştır. Aksaray Belediyesi Şehirlerarası Otobüs Terminali ise 1990’lı yıllarda hizmete geçmiştir. Şehrin nüfusu arttıkça yeni bir otogar ihtiyacı doğmuştur. Aksaray zengin kültürel mirasıyla dikkatleri üzerine çekmeye başlamasıyla beraber şehire daha çok yolcu trafiği olmaya başlamıştır. Bu yüzdende özellikle büyük şehirler olmak üzere ülkenin pek çok noktasına direk bağlantı sağlanmıştır.
Alibeyköy Otobüs Kalkış Varış Noktası
Alibeyköy Otobüs Kalkış Varış Noktası
4,6/5
Kuruluş Tarihi:
Merkeze Uzaklık: 2 Km
Tam olarak bir cep otogarı diyemeyeceğimiz Alibeyköy Otobüs Kalkış Varış Noktası, İstanbul'un Avrupa Yakası'nda Eyüp ilçesinde bulunmaktadır. İstanbul'dan farklı şehirlere yolculuk etmek isteyipte Esenler Otogarını tercih etmeyen yolcular, burayı kullanmaktadırlar.
Amasya Otogarı
Amasya Otogarı
4,7/5
Kuruluş Tarihi: 2014
Merkeze Uzaklık: 1,5 Km
Amasya Otogarının yapımına 2013’te başlanmış. 2014’te kullanıma geçmiştir. 1988’den kalma eski otogara göre daha büyük bir alana yapılmıştır. Yeni Otogarın şehir merkezine eskisine göre daha uzaktır. Fakat yeni otogarın çevresine de yerleşim gelmeye başlamıştır.
Ankara Otogarı (AŞTİ)
Ankara Otogarı (AŞTİ)
4,8/5
Kuruluş Tarihi: 1995
Merkeze Uzaklık: 6,8 Km
AŞTİ Ankara Şehirlerarası Otobüs Terminali 1997 yılında yapılmış olmasına rağmen çok modern bir yapıya sahiptir. Türkiye’nin en büyük otobüs terminalleri arasında olan AŞTİ Ankara Şehirlerarası Otobüs Terminali çok katlı bir yapıya sahiptir. Toplamda 128 bin 500 metrekare kapalı, 100 bin metrekare açık alana sahiptir. Günlük 2 binden fazla sefer yapan AŞTİ Ankara Şehirlerarası Otobüs Terminali 100 binde fazla yolcuyu ağırlar. Bu yolcu sirkülasyonuna rağmen AŞTİ Ankara Şehirlerarası Otobüs Terminalinde sistem çok düzenli işlemektedir.
Antalya Otogarı
Antalya Otogarı
4,8/5
Kuruluş Tarihi: 1996
Merkeze Uzaklık: 9,2 Km
Antalya Belediyesi Şehirlerarası Otobüs Terminali 1996 yılında hizmete girmiştir. Günümüze gelene kadar kendini yenileyen otobüs terminali şehrin sürekli gelişen turistik yapısına kendini yenileyerek devam ediyor. Antalya Otogarı 215 bin metrekare açık, 50 bin metrekare kapalı alan olmak üzere topla 300 bin metrekare alan üzerine konumlandırılmıştır. 200’den fazla sefer düzenlenen otogarda en çok seferi şehirde kurulmuş firmalar düzenlemektedir. Antalya Otogarında diğer otogarlardan farklı olarak otobüsler ters yanaşır. Bunun sebebi ise otobüslerin otogardan çıkış yaparken kazaya sebebiyet vermemelerini sağlamaktır.
Ardahan Otogarı
Ardahan Otogarı
4,7/5
Kuruluş Tarihi: 1994
Merkeze Uzaklık: 1 Km
Ardahan 1992 yılında il olduktan sonra bir süre altyapı çalışmaları yapıldı ve yine 1990’lı yılların başında Ardahan Otogarı yapıldı. Günümüze göre çok eski kalan otogarda nerdeyse işlevini yitirmiş ve çok bakımsız diyebiliriz. Bu yüzden genelde çevre illere ulaşım sağlanmaktadır. Ülkemizin çoğu yerine direk ulaşım yoktur genelde aktarma yapılmaktadır. Şehirde yaşayanlar ulaşım ihtiyacı çevrede bulunan Kars gibi illerden karşılamaktadır. Otogar ne kadar küçük ve işlevsizdir desek de Ardahan için önemlidir. Zira ulaşımı bu otogar üzerinden sağlamaktadırlar.
Artvin Otogarı
Artvin Otogarı
4,7/5
Kuruluş Tarihi: 2010
Merkeze Uzaklık: 6 Km
Artvin Terminali 2010 yılında hizmete girmiştir. Şehrin nüfusuna ve gelen turist sayısına bakılarak küçük bir otogarın yeterli olacağı düşünülmüş ve bu yüzdende küçük bir otogar yapılmıştır. 1.500 metrekare kapalı, 2 bin 500 metrekare açık alan olmak üzere toplam 4 bin metrekaredir.
Aydın Otogarı
Aydın Otogarı
4,8/5
Kuruluş Tarihi: 2014
Merkeze Uzaklık: 4,5 Km
Turizmin artmasıyla beraber yetersiz gelen otogarın yerine 2014 yılında şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak yen otogar yapılmıştır. Turizmde ana ulaşım noktalarından biri olan Aydın da yeni otogarda bu ihtiyacı tam anlamıyla karşılaması için 20 dönüm arazı üzerine konumlandırılmıştır. 20 dönümlük arazi üzerine kurulan terminalin 28 bin metrekare kapalı alanı bulunmaktadır. Terminal toplamda 3 katlıdır.
Ayvalık Otogarı
Ayvalık Otogarı
4,4/5
Kuruluş Tarihi: 2013
Merkeze Uzaklık: 5,1 Km
Balıkesir şehir merkezinin 125 km. batısında Ege Denizi kıyısı boyunca uzanan bir ilçe olan Ayvalık, ülkemizin en önemli turizm bölgelerinden bir tanesidir. Ayvalık otogarı, ilçe merkezine yakın olmakla birlikte küçük bir otogardır.

B

Balıkesir Şehirlerarası Otobüs Terminali (Otogarı)
Balıkesir Şehirlerarası Otobüs Terminali (Otogarı)
4,4/5
Kuruluş Tarihi: 2004
Merkeze Uzaklık: 6 Km
Balıkesir Şehirlerarası Otobüs Terminali yazın turistlerin gelmesiyle beraberde artan yoğunluk baz alınarak yapılmıştır. Terminalin yapımına 2001 yılında başlanmış 2004 yılında bitirilmiştir. Terminal Uzay Kafes adı verilen bir çatı mimarisi ile yapılmıştır. Terminal 108 bin metrekare bir alan üzerine yapılmıştır. Balıkesir’den neredeyse Türkiye’nin her iline otobüs bulunmaktadır. Balıkesir Şehirlerarası Otobüs Terminali çok katlı yapıya sahiptir.
Bartın Otogarı
Bartın Otogarı
4,6/5
Kuruluş Tarihi: 2002
Merkeze Uzaklık: 8,5 Km
Karadeniz Bölgesi’nin batı kısmında kalan Bartın ili küçük ve sevimli bir ildir. Özellikle yaz aylarında çok fazla turist çeken ile ulaşım bir tek kara yoluyla olduğu için büyük önem arz etmektedir. Otogar Ankara – Bartın yolu üzerinde Bartın’ın merkezinde, Kırtepe'de bulunmaktadır. Bartın ili yeşiliyle ve aşırı sakin olmasıyla meşhurdur otogarda Bartın ili gibi sakin bir otogardır. Fakat bazen, özellikle de yaz aylarında şehrin ihtiyacını karşılamada yetersiz kalabilmektedir.
Batman Otogarı (Başti Şehirlerarası Otobüs Terminali)
Batman Otogarı (Başti Şehirlerarası Otobüs Terminali)
4,7/5
Kuruluş Tarihi: 1992
Merkeze Uzaklık: 3,5 Km
Batman, 1990 yılında il olmuştur. İl olduktan kısa bir sonra ise otogarı açılmıştır. Hasankeyf gibi ünlü doğal güzelliklere sahip olan Batman ilinin yıllık yolcu trafiği de yoğun olmaktadır. Başti Batman Şehirlerarası Otobüs Terminali bu trafiği karşılamak için yapılmıştır. Terminal yapılırken halkın maddi durumu baz alınarak yapılmış ve bu yüzdende orta ölçekli bir terminal yapılmıştır.
Bayburt Otogarı
Bayburt Otogarı
4,3/5
Kuruluş Tarihi: 2008
Merkeze Uzaklık: 3 Km
Bayburt, Karadeniz Bölgesinin en küçük illerinden birisidir. Fakat terminali özenle hazırlanmıştır. 13 bin metrekare alan üzerine kurulu Bayburt Otogarından çevre illere ve büyük şehirlere otobüs seferi düzenlenmektedir. Bayburt Otogarının yapımına 2006 yılında başlanmış açılışı ise 2008 yılında yapılmıştır. Bayburt Otogarı, Bayburt’un merkezinde Zahit Mahallesi’nde bulunmaktadır.
Bilecik Otogarı
Bilecik Otogarı
4,6/5
Kuruluş Tarihi: 2017
Merkeze Uzaklık: 1 Km
Bilecik şehrinin yaklaşık 204 bin nüfusu vardır ve bu nüfusun şehir dışına ulaşımını Bilecik Otogarı karşılar. Şehrin nüfusunun az olması ve çevresinde bulunan Bursa, Sakarya, Eskişehir, Kütahya ve Bolu gibi büyük illerin kendi otogarı olduğu için büyük bir otogar yapılmamıştır. Otogar yenilenme ihtiyacı da duymamıştır. Aslında bu şehrin ulaşımını engellediği için gelişmesini de engellemektedir. Otogarda bir tanede yerli firma hizmet vermektedir.
Bingöl Otogarı
Bingöl Otogarı
4,7/5
Kuruluş Tarihi: 2018
Merkeze Uzaklık: 1 Km
2018 Yılı başında yapımı yeni tamamlanan Bingöl Otogarı, şehri eski ve bakımsız otogardan kurtarmış ve şehre yaraşır bir tesis olmuştur.
Bitlis Otogarı
Bitlis Otogarı
4,7/5
Kuruluş Tarihi: 2018
Merkeze Uzaklık: 20 Km
Geçici bir binada hizmet vermekte olan Bitlis Otogarı, yeni bina yapılana dek şehre hizmet vermeye devam ediyor.
Bodrum Otogarı
Bodrum Otogarı
0/5
Kuruluş Tarihi: 1995
Merkeze Uzaklık: 1 Km
Bodrum Otogarı, Muğla ilinin en turistik bölgelerinin başında gelen Bodrum ilçesinde yer almaktadır. Özellikle yaz aylarında yerli ve yabancı turistin fazla olduğu bu belde de otogar merkez de yer almaktadır. Bir bina şeklinde değil açık hava otogarı şeklinde bir mimariye sahip olan Bodrum Otogarı, tek katlı firma ofislerinin yan yana dizilmesiyle hizmet vermektedir.
Bolu Otogarı
Bolu Otogarı
4,8/5
Kuruluş Tarihi: 2010
Merkeze Uzaklık: 1,5 Km
Bolu Türkiye’nin işlek noktalarından biridir. Aynı zamanda tarihi ve doğal güzellikleri ile de dikkat çekmektedir. Bu yüzdende eski otogarı ihtiyaçları tam karşılayamadığı için 2010 yılında şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak bir otogar yapılmıştır. Otogar aslında çok büyük değildir fakat her şey düşünülerek yapılmıştır.
Burdur Otogarı (Otobüs Terminali)
Burdur Otogarı (Otobüs Terminali)
4,6/5
Kuruluş Tarihi: 2013
Merkeze Uzaklık: 3,3 Km
Geçiş noktası ve askeri bölge olarak çok önemli bir konumda olan Burdur, 2013 yılına kadar otogarına önem vermemiştir. 2013 yılında yeni otogara geçen Burdur, yeni otogarında konfora ve modernliğe önem vermiştir. Yapılan yeni terminal iki katlıdır.
Burulaş Bursa Otogarı (Otobüs Terminali)
Burulaş Bursa Otogarı (Otobüs Terminali)
4,6/5
Kuruluş Tarihi: 2009
Merkeze Uzaklık: 10 Km
Bursa, coğrafi konumu dolayısıyla bir geçiş noktası görevi görmektedir. Bu yüzdende çok yoğun bir terminale sahiptir. Burulaş Bursa Otobüs Terminali ilk olarak 1950’lerde hizmete açıldı daha sora şehrin ihtiyacı karşılamak için birkaç kez yenilendi. Son olarak 1997 yılında en son şeklini aldı. Bursa Otobüs Terminalinin 2009 yılında işletmesi BURULAŞ’a verilmiştir. Her gün yaklaşık olarak 30 bin kişi Burulaş Bursa Otobüs Terminalini kullanmaktadır. 7/24 çalışan terminalde yaklaşık olarak 800 sefer düzenlenmektedir.

Ç

Çanakkale Otogarı (Şehirlerarası Otobüs Terminali)
Çanakkale Otogarı (Şehirlerarası Otobüs Terminali)
4,4/5
Kuruluş Tarihi: 2011
Merkeze Uzaklık: 5,4 Km
Çanakkale, turistik yapısına uygun olarak ufak ve şirin bir otobüs terminalini 2011 yılında hizmete geçirmiştir. Bu sayede uzun zamandır hissedilen eksiklik ortadan kaldırılmıştır. Terminal 31,600 metrekare arsa üzerine 3155 metrekare kapalı alan olarak inşa edilmiştir. Terminalin maliyeti 6 milyon TL’yi bulmuştur. Terminal yap-işlet-devret model yapısıyla yapılmıştır.
Çankırı Otogarı (Şehirlerarası Otobüs Terminali)
Çankırı Otogarı (Şehirlerarası Otobüs Terminali)
4,5/5
Kuruluş Tarihi: 2011
Merkeze Uzaklık: 1 Km
Çankırı nüfus bakımından çevresindeki illere göre daha az olduğu için çok büyük bir terminale de ihtiyaç duyulmamıştır. Çankırı Otobüs Terminali 5867 metrekare kapalı alana sahiptir. Bu kapalı alana ek olarak 8200 metrekarede bir açık alanı bulunmaktadır. Diğer terminallerin aksine Çankırı Otobüs Terminalinde sadece yerli firmalar hizmet vermektedir. Büyük firmalar henüz Çankırı da faaliyete başlamamıştır. Aynı zamanda terminal çok katlı şekilde inşa edilmiştir.
Çeşme Otogarı
Çeşme Otogarı
4,6/5
Kuruluş Tarihi: 1972
Merkeze Uzaklık: 1,1 Km
Çeşme, İzmir'in ilçelerinden biri olup, şehir merkezine 104 km. uzaklıkta bulunmaktadır. İlçe merkezine yakın bir konumda bulunmakta olan Çeşme otogarı, oldukça küçüktür.
Çorlu Otogarı
Çorlu Otogarı
4,6/5
Kuruluş Tarihi: 2001
Merkeze Uzaklık: 2,5 Km
Çorlu otogarı şehir merkezine çok yakın değildir. Otobüs seferleri pek az olur otogara.
Çorum Otogarı (Şehirlerarası Otobüs Terminali)
Çorum Otogarı (Şehirlerarası Otobüs Terminali)
4,5/5
Kuruluş Tarihi: 2015
Merkeze Uzaklık: 3,1 Km
Çorum Belediyesi Şehirlerarası Otobüs Terminali 2015 yılında yapılmıştır. 1980’lerden kalma terminal artık halkın ihtiyacını karşılamadığı için yapılan terminal oldukça modern ve konforludur. Yaklaşık olarak 55 bin metrekare üzerine yapılan terminalin eski terminalden de oldukça büyük olması dikkat çekiyor. Ayrıca otogarı da 250 – 300 araca hizmet verecek şekilde yapılmıştır.

D

Denizli Otogarı (Şehirlerarası Otobüs Terminali)
Denizli Otogarı (Şehirlerarası Otobüs Terminali)
4,5/5
Kuruluş Tarihi: 2014
Merkeze Uzaklık: 1 Km
Denizlide 1970’lerden kalma eski otogarın yerine temeli 2011 yılında atılan ve 2014 yılında hizmete giren yeni Denizli Şehirlerarası Otobüs Terminali yapıldı. Denizli Şehirlerarası Otobüs Terminali 35 bin metrekare üzerine 10 bin metrekare olarak üç katlı şekilde yapılmıştır. Neredeyse Türkiye’nin her noktasına ulaşım sağlanabilmektedir.
Diyarbakır Otogarı (DİŞTİ Şehirlerarası Otobüs Terminal)
Diyarbakır Otogarı (DİŞTİ Şehirlerarası Otobüs Terminal)
4,4/5
Kuruluş Tarihi: 2006
Merkeze Uzaklık: 7,8 Km
Doğu’nun ve Güneydoğu Anadolu’nun en büyük şehirlerinden biri olan ve Doğu’nun Paris’i olarak adlandırılan Diyarbakır bu kadar büyük bir şehir olmasına rağmen küçük bir otogara sahipti. 2006 yılında yeni yapılan otogarın temelleri 1998 yılında atılmıştır. Uzun bir süre yapılamamıştır. Fakat sonunda halk yeni otogara kavuşmuştur. Otogara kısaca DİŞTİ denilmektedir. Otogar 42 bin metrekare alan üzerine konumlandırılmıştır.
Dudullu Ataşehir Kalkış Varış Terminali
Dudullu Ataşehir Kalkış Varış Terminali
4,5/5
Kuruluş Tarihi:
Merkeze Uzaklık: 10 Km
Dudullu Ataşehir Kalkış Varış Terminali tam olarak bir otogar değildir. Şehirler arası otobüs firmalarının kullanmış olduğu İstanbul Ümraniye Tem yan yolunda bulunan bir otobüs kalkış varış noktasıdır.
Düzce Otogarı (Şehirlerarası Otobüs Terminali)
Düzce Otogarı (Şehirlerarası Otobüs Terminali)
4,6/5
Kuruluş Tarihi: 1995
Merkeze Uzaklık: 1.5 Km
Düzce 1999 yılında yaşanan büyük deprem felaketinden sonra Bolu’dan ayrılıp il olmuştur. Sonrasında yavaş yavaş kendini toparlamaya başlayıp yaralarını saran Düzce, eski bir otogar olan Düzce Belediyesi Şehirlerarası Otobüs Terminalini kullanmaktadır. Bu terminal şehrin gitgide artan nüfusuna hizmet vermeye yetmediği için yeni terminal yapılmaktadır. Neredeyse hazır olan terminalin daha açılışı yapılmadı.

E

Edirne Otogarı
Edirne Otogarı
4,2/5
Kuruluş Tarihi: 1997
Merkeze Uzaklık: 8,9 Km
Edirne tarih boyunca birçok şehirlerarası otogara ev sahipliği yapmıştır. İlk kez toplu bir otogar yapısı Edirne’de 1960’lı yıllarda başlamıştır. Ufak tefek kulübelerde başlayan bu otogar yapısı 1980’lerde bina şeklini almıştır. Bu 1980’lerde yapılan otogar şehirden çok uzaktı bu yüzdende otogara ulaşım oldukça zordu. Şuan ki yerine ise 1997 yılında taşındı. Yeni otogarın yeri şehir merkezine, üniversiteye ve hastanelere oldukça yakın konumda. Ancak bazı durumlarda bu otogarda yetersiz gelmektedir çünkü; öğrencilerin yoğun olduğu Edirne’ye bazen sadece 150 sefer İstanbul’dan yapılmaktadır.
Elazığ Otogarı (EŞTİ Şehirlerarası Otobüs Terminali)
Elazığ Otogarı (EŞTİ Şehirlerarası Otobüs Terminali)
4,6/5
Kuruluş Tarihi: 1980
Merkeze Uzaklık: 3,5 Km
Elazığ coğrafi konumu dolayısıyla tam bir geçiş noktasıdır. Çoğu otobüs firması buradan aktarma yapmaktadır fakat terminal çok eskidir ve yenilenmemiştir. Bu yapısı ile çok dikkat çektiği için 2013 yılında yeni otobüs terminali yapım müjdesi verilmiştir fakat şuan yeni terminal açılışı hala yapılamadığı için bu terminal kullanılmaya devam etmektedir. Aynı zamanda otogar bulunduğu konum dolayısıyla hava şartlarından çok etkilenmektedir. Bu yüzdende bazen sefer iptalleri yaşanmaktadır.
Erzincan Otogarı (Şehirlerarası Otobüs Terminali)
Erzincan Otogarı (Şehirlerarası Otobüs Terminali)
4,5/5
Kuruluş Tarihi: 2012
Merkeze Uzaklık: 5 Km
Yeni Erzincan Otogarı 2012 yapımı tamamlanmış ve açılmıştır. Erzincan Otogarı 32 bin metrekarelik bir alan üzerine kurulmuştur. Tasarımı ise yolcuların her ihtiyacın karşılayacak şekilde yapılmıştır.
Erzurum Büyükşehir Belediyesi Şehirlerarası Otobüs Terminali
Erzurum Büyükşehir Belediyesi Şehirlerarası Otobüs Terminali
4,6/5
Kuruluş Tarihi: 2013
Merkeze Uzaklık: 8,6 Km
Erzurum Belediyesi Şehirlerarası Otobüs Terminali, 2013 yılında hizmete girmiştir. Şehrin ihtiyaçlarına eski otogar yeterli gelmemeye başlamıştı. Aynı zamanda eski otogar şehirde çok fazla sıkışıklığa sebep oluyordu. Yeni otogar ise eski otogarın bütün negatif yönlerini sildi attı. Yeni otogar 60 bin metrekare üzerine kurulmuştur. Doğu Anadolu Bölgesinin ulaşım merkezi olma özelliği taşıyan otogar buna uygun olarak her şey düşünülerek yapılmıştır.
Eskişehir Otogarı (Şehirlerarası Otobüs Terminali)
Eskişehir Otogarı (Şehirlerarası Otobüs Terminali)
4,5/5
Kuruluş Tarihi: 1993
Merkeze Uzaklık: 3,5 Km
1993 yılında hizmete giren Eskişehir Belediyesi Şehirlerarası Otobüs Terminali yeni olmamasına rağmen hala şehrin birçok ihtiyacını karşılamaktadır. Eskişehir Belediyesi Şehirlerarası Otobüs Terminali 6 bin metrekare alan üzerine kurulmuştur. Çoğu terminale göre küçük olsa da düzenli yapısı sayesinde yolcular sıkıntı yaşamamaktadır.

G

Gaziantep Otogarı
Gaziantep Otogarı
4,3/5
Kuruluş Tarihi: 2001
Merkeze Uzaklık: 6 Km
Gaziantep şehir olarak Akdeniz, Doğu ve Güneydoğu bölgelerinde bir geçiş köprüsü olduğu için çok önemli konumdadır. Bu yüzden de otogarı oldukça büyük yapılıp, şehrin uzun süre ihtiyacını karşılayacağı düşünülmüştür. Gaziantep Şehirler Arası Otobüs Terminali 85 bin metrekare alan üzerine kurulmuştur. Bu alnın 30 bin metrekaresi otopark, 25 bin metrekaresi ise yeşil alan olarak yapılmıştır. Terminal yapılırken her şey yolcuların rahat bir yolculuk geçirmesi için planlanmıştır.
Gelibolu Otogarı
Gelibolu Otogarı
4,4/5
Kuruluş Tarihi: 2000
Merkeze Uzaklık: 1 Km
Çanakkale ilinin ilçelerinden biri olan Gelibolu, şehir merkezine 42 km. uzaklıkta bulunmaktadır. Orta büyüklükte olan Gelibolu otogarına Türkiye'nin tüm şehirlerinden ulaşım, direkt olmasa bile sağlanabilmektedir.
Giresun Otogarı
Giresun Otogarı
4,5/5
Kuruluş Tarihi: 1980
Merkeze Uzaklık: 6 Km
Giresun Otogarı çok eski bir yapıdır. Otogar eski olduğu içinde şehrin ihtiyaçlarını karşılamaktan çok uzaktır. Eski olmasının yanında küçükte olması ihtiyaçlara cevap vermesini daha da zorlaştırmaktadır. Otogar ufak olduğu ve işlevini git gide yitirdiği için yolcu indirme ve bindirme konusunda firmalara çok sorun çıkarmaktadır. Bu yüzden genellikle yolcu indirme ve bindirme işleri firmaların yazıhanelerinin önlerinden yapılmaktadır. Giresun Otogarı bu şekilde işlevini yitirdiği için yeni otogar yapılması bekleniyor. Yeni otogarla beraber bu sorunlara çözüm bulunulacağı düşünülüyor.
Gümüşhane Otogarı
Gümüşhane Otogarı
4,7/5
Kuruluş Tarihi: 1993
Merkeze Uzaklık: 2,5 Km
Karadeniz ve Doğu Anadolu bölgeleriniz tam ortasında kalan Gümüşhane ne kadar bir geçiş görevi görse de otogar konusunda ne yazık ki sınıfta kalıyor diyebiliriz. Şehrin nüfusu az olduğu için otogarda küçük bir otogardır. Otogarda genelde ulusal firmalar vardır. Yerel olarak sadece birkaç tane firma vardır. Hizmet veren firmalar genellikle doğu ve kuzeydoğu taraflarına hizmet veren firmalardır. Ayrıca Gümüşhane Otogarındaki seferler genellikle İstanbul gibi büyük şehirlerdir yada çevre illere ülkenin büyük bir kısmına ulaşım sağlanamamaktadır.

H

I

İ

İstanbul Esenler Otogarı
İstanbul Esenler Otogarı
4,6/5
Kuruluş Tarihi: 1994
Merkeze Uzaklık: 10 Km
İstanbul Büyük Otogarı, Esenler Otogarı olarak da geçmektedir. Bunun nedeni ise otogar Bayrampaşa sınırları içinde bulunmasına rağmen Esenlere daha yakın olmasıdır. Otogar, Türkiye ve Avrupa’nın en büyük dünyanın ise üçüncü büyük otogarıdır. Otogarın adı yaşanan darbe girişimi sonrası 15 Temmuz Demokrasi Otogarı olarak değiştirilmiştir. Otogar 1980’li yıllarda Topkapı’da bulunan Trakya Otogarının yetersiz gelmesi sebebiyle yapılmıştır. Otogardan sadece ülke içine değil yurtdışına da seferler düzenlenmektedir.Otogardan Türkiye’nin her şehrine direk ulaşım bulunmaktadır. Esenler Otogarında günde ortalama 50 bin adet bilet kesimi yapılmaktadır. Otogarın mimarisi çok katlı bir yapıdır.
İstanbul Harem Otogarı
İstanbul Harem Otogarı
4,5/5
Kuruluş Tarihi: 1970
Merkeze Uzaklık: 10 Km
İstanbul’un Anadolu Yakası’nın önemli semtlerinden biri olan Üsküdar’da bulunan Üsküdar Belediyesi Harem Otogar İşletmesine kısaca Harem Otogarı da denilmektedir. 1950’li yılların İstanbul’unda Kadıköy ve Üsküdar civarında toplanan otobüs karmaşasını engellemek için 1970 yılında kurulan otogar, 1990’lı yılların ortalarına kadar önemini korudu fakat 2000’li yıllarda otobüs firmalarının bazıları İstanbul Anadolu Yakası’nda açtıkları yazıhanelerinden yolcularını aldıkları için önemini yitirmeye başladı. Genellikle Esenler Otogarı’ndan yolcu alan bütün otobüs firmaları Harem Otogarı’na uğramaktadır. Otogarın en geç 2017 yılının sonunda İstanbul da Ataşehire taşınması bekleniyor.
İstanbul Uluslararası Emniyet Otogarı
İstanbul Uluslararası Emniyet Otogarı
4,6/5
Kuruluş Tarihi:
Merkeze Uzaklık: 1 Km
İstanbul Uluslararası Emniyet Otogarı, Fatih semtinde yer olmakta olup yerleşim yerlerinin tam ortasında kalmış bir bölgede hizmet vermektedir. Yabancılar otogarı olarak da anılan bu tesisten Azerbaycan, Gürcistan, Romanya, Bulgaristan gibi ülkelere sefer yapan otobüsler kalkmaktadır.
İZOTAŞ İzmir Otogarı (Şehirlerarası Otobüs Terminali)
İZOTAŞ İzmir Otogarı (Şehirlerarası Otobüs Terminali)
4,5/5
Kuruluş Tarihi: 1998
Merkeze Uzaklık: 8 Km
İZOTAŞ İzmir Otobüs ve Terminal İşletmesi’nin temelleri 1997 yılında atıldı ve tam olarak açılışı 1998 yılında yapıldı. 145 bin metrekare alan üzerine konumlandırılmıştır. Çok katlı yapısı sayesinde kapalı alanı 120 bin metrekareyi bulmaktadır. Yapılış önceliği olarak yolcuların bütün ihtiyacını karşılaması baz alınmıştır. Terminalden Türkiye’nin her şehrine otobüs seferi düzenlenmektedir. Terminalden kış aylarında ortalama 2500 otobüs seferi, yaz aylarında ise ortalama 4000 otobüs seferi yapılmaktadır.

K

Kahramanmaraş Otogarı (Şehirlerarası Otobüs Terminali)
Kahramanmaraş Otogarı (Şehirlerarası Otobüs Terminali)
4,6/5
Kuruluş Tarihi: 2008
Merkeze Uzaklık: 3 Km
Kahramanmaraş şehir olarak yolculuk ve taşımacılık anlamında çok önemli bir şehrimizdir. Bu yüzden bütün ihtiyaçların karşılanabilmesi için 2007 yılında yeni otogarın temelleri atılmış 2008 yılında yeni otogar hizmete geçmiştir. Yeni Kahramanmaraş Şehirlerarası Otobüs Terminali 5 bin 500 metrekaresi kapalı alan olmak üzere toplam 44 bin metrekare üzerine kurulmuştur.
Karabük Otogarı (Şehirlerarası Otobüs Terminali)
Karabük Otogarı (Şehirlerarası Otobüs Terminali)
4,7/5
Kuruluş Tarihi: 1999
Merkeze Uzaklık: 1 Km
Karabük ili 1995 yılında Zonguldak’tan ayrılmış ve ayrı bir il olmuştur. Karabük Şehirlerarası Otobüs Terminali ise 1999 yılında yapılmıştır. Karabük, gelişmiş sanayisi ile bölgenin önemli şehirlerinden biridir. Karabük Şehirlerarası Otobüs Terminali eski otogarın aksine şuan şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak durumdadır. Şehir sanayisi dışında turizm alanında da gelişmiştir. Şehirde en çok turisti Safranbolu evleri çekmektedir. Otogar 2012 yılında tadilattan geçmiştir. Yaz aylarında çok turist geldiği için otogarın genişletilmesi de olası bir ihtimaldir.
Karaman Otogarı
Karaman Otogarı
4,4/5
Kuruluş Tarihi: 1990
Merkeze Uzaklık: 3,5 Km
Karaman, 1989 yılında il olmuştur. Doğal güzellikleriyle ve İç Anadolu Bölgesinde bir geçit görevi gördüğü için yolcu trafiği de çoğu ile göre fazla olan Karaman’a, Karaman Otogarı 1990’lı yılların başlarında yapılmıştır. Büyük şehirlere ve çevre illere direk seferler vardır. Şehrin yolcu trafiğinin büyük bir çoğunluğunu doğal güzelliklerin görülmesi amacıyla düzenlenen turlardaki turistler oluşturmaktadır.
Kars Otogarı
Kars Otogarı
4,3/5
Kuruluş Tarihi: 2011
Merkeze Uzaklık: 5 Km
Kars otogarı, geçtiğimiz yıllarda şehir merkezinde bulunan eski otogar binasının yıkılıp, şehir dışında Erzurum – Kars otoyolu üzerine yeniden inşa edilmesiyle yeni binasında hizmet vermeye başlamıştır.
Kastamonu Otogarı
Kastamonu Otogarı
4,6/5
Kuruluş Tarihi: 2003
Merkeze Uzaklık: 7 Km
Kastamonu Otogarı ilk olarak 1965 yılında hizmete açılmıştır. Fakat oldukça eski olan bu otogar zamanla şehrin ihtiyaçlarına cevap vermemeye başladı. Bu eski otogar işlevini yitirdiği içinde 2003 yılında yeni otogar yapılmıştır. Şehrin bütün ihtiyaçlarına cevap verilmesi hedeflenen yeni otogar çok geniş bir alan üzerinde kurulmuştur. Otogar genellikle sabah ve akşam saatlerinde çok yoğun olmaktadır diğer saatlerde ise daha k tenha bir izlenim bırakmaktadır. Firmada ağırlıklı olarak yerel firmalar hizmet vermektedir.
Kaş Otogarı
Kaş Otogarı
4,6/5
Kuruluş Tarihi:
Merkeze Uzaklık: 1 Km
Kaş otogarı şehir merkezi içerisinde bulunan küçük bir otogardır. Çoğunlukla servis araçları ve pek az firma otogara sefer yapmaktadır.
Kayseri Otogarı (Şehirlerarası Otobüs Terminali)
Kayseri Otogarı (Şehirlerarası Otobüs Terminali)
4,5/5
Kuruluş Tarihi: 2005
Merkeze Uzaklık: 8 Km
2005 yılların ortasında açılan otogar sayesinde, Kayseri uzun süre hasret çektiği otogara kavuşmuştur. Önceki otogar Kayseri'nin ihtiyaçlarına cevap vermekten çok uzak bir yapıdaydı. Yeni otogar ise 15 bin metrekare kapalı alan olmak üzere 80 bin metrekare alana konumlandırılmıştır. Otogarın geniş bir alana konumlandırılmasının sebebi ise ileride doğacak ihtiyaca daha çabuk cevap vermesi içindir. Yakın zamanda ufak tadilatlarla otogara yeni tesislerde eklenecektir.
Kırıkkale Otogarı
Kırıkkale Otogarı
4,4/5
Kuruluş Tarihi: 2006
Merkeze Uzaklık: 3,5 Km
Kırıkkale sonradan il olan iller arasındadır. Bu yüzdende gelişimi biraz geç olmuştur diyebiliriz. Fakat şehrin bütün ihtiyaçlarına cevap veren bir otogarı bulunmaktadır. Hatta bulunan otogar şehirde karayolu ulaşımına önem verildiğinin de bir göstergesidir diyebiliriz. Otobüs fiyatları mevsimlere göre pek değişmemektedir hatta bazen otobüs firmaları öğrencilere indirimde uygulamaktadır.
Kırklareli Otogarı
Kırklareli Otogarı
4,8/5
Kuruluş Tarihi: 2000
Merkeze Uzaklık: 1 Km
Kırklareli ülkemizin en batı noktasında bulunmaktadır. Bulgaristan ile sınır olan il bu yüzden yolculuk anlamında önemli bir yere sahiptir. Kırklareli Otogarında sadece şehirlerarası değil Bulgaristan ve Yunanistan seferleri de düzenlenmektedir. Kırklareli Belediyesi Şehirlerarası Otobüs Terminali Yurtdışına açılan kapılardan birisi olduğu için aramalar ve güvenlik oldukça sıkı tutulmaktadır. Bu önlemlerin en baş sebebi de gümrükte problem yaşanmasını engellemektir.
Kırşehir Otogarı (Şehirlerarası Otobüs Terminali)
Kırşehir Otogarı (Şehirlerarası Otobüs Terminali)
4,5/5
Kuruluş Tarihi: 2015
Merkeze Uzaklık: 3,5 Km
Kırşehir Otobüs Terminali yeni bir terminaldir. Eski terminalin artık kullanılamayacak duruma gelip, harabeye dönmesiyle yapılan terminal şehrin ihtiyaçlarına cevap veriyor. Özellikle turizm bakımından çok hareketli olan şehirde terminalde bu düşünülerek yapılmıştır. Terminal 7 bin 500 metrekare alan üzerine 4 bin 900 metrekare kapalı alan şeklinde konumlandırılmıştır.
Kocaeli Otogarı (Izmit Şehirlerarasi Otobüs Terminali)
Kocaeli Otogarı (Izmit Şehirlerarasi Otobüs Terminali)
4,5/5
Kuruluş Tarihi: 1995
Merkeze Uzaklık: 15 Km
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İŞOT İzmit Otobüs Terminali çok yeni bir terminal olmasa da kısa süre önce tadilata girmiş ve yapılan iyileştirme çalışmaları sayesinde sıfırdan yapılmış yeni terminal görüntüsü almıştır. Bu çalışmalar sonrasında terminalin bütün eksiklikleri de giderilmiştir. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İŞOT İzmit Otobüs Terminalinde güvenliğe büyük önem verilmektedir ve terminal 24 saat gece görüş kameralarıyla da izlenmektedir.
Konya Otogarı (Şehirlerarası Otobüs Terminali)
Konya Otogarı (Şehirlerarası Otobüs Terminali)
4,4/5
Kuruluş Tarihi: 2000
Merkeze Uzaklık: 10 Km
Konya şehri turistik yapısıyla çok önem arz etmektedir. Özellikle Mevlana müzelerini gezmek için ve Şeb-i Aruz törenlerine katılmak için her yıl binlerce kişi Konya’yı ziyaret etmektedir. Gelen yolculara daha iyi hizmet verilmesi açısından 2000 yılında Konya’ya yapılan Konya Şehirler Arası Otobüs Terminali sayesinde şehre ulaşım daha da kolaylaştırılmıştır. Yeni otogar yapıldıktan sonra Konya’ya sefer düzenleyen otobüs firmalarında da büyük bir artış olmuştur.
Kütahya Otogarı (Çinigar Şehirlerarası Otobüs Terminali)
Kütahya Otogarı (Çinigar Şehirlerarası Otobüs Terminali)
4,4/5
Kuruluş Tarihi: 2010
Merkeze Uzaklık: 4 Km
Kütahya’ya ilk otogar 1996 yılında yapılmıştır. Fakat zaman içerisinde artan yolcu sirkülasyonuna ve şehrin ihtiyaçlarına bu eski otogar cevap veremeyince 2010 yılında Kütahya Belediyesi Çinigar Şehirlerarası Otobüs Terminali yapılmıştır. Kütahya Belediyesi Çinigar Şehirlerarası Otobüs Terminali oldukça büyük bir terminaldir 7 bin metrekare kapalı alan olmak üzere 70 bin metrekare alan üzerine kuruludur. Ayrıca terminalde gelen ve giden otobüslerin peronları ayrıdır.

M

Malatya Otogarı (Maşti Otobüs Terminali)
Malatya Otogarı (Maşti Otobüs Terminali)
4,3/5
Kuruluş Tarihi: 1999
Merkeze Uzaklık: 7 Km
Maşti Şehit Hamit Fendoğlu Otobüs Terminali 1999 yılında hizmete açılmıştır. Bölgenin en büyük ve en modern otogarlarından birisidir. Otogar, 178 bin metrekare gibi oldukça büyük bir alan üzerine konumlandırılmıştır. Ayrıca otogar, 7 bin metrekare zemin üzerine 4 katlı olarak yapılmıştır.
Manisa Otogarı (Şehirlerarası Otobüs Terminali)
Manisa Otogarı (Şehirlerarası Otobüs Terminali)
4,8/5
Kuruluş Tarihi: 2014
Merkeze Uzaklık: 1,5 Km
Manisa ilinin gün geçtikçe artan turizmini eskiden yapılan otogar kaldıramıyordu bu yüzden de yeni otogar için 2012 yılında temeller atılmış ve 2014 yılında otogar açılmıştır. Yapılan yeni otogar şehrin bütün ihtiyaçlarına cevap verecek detaylar düşünülerek yapılmıştır. 10 bin metrekare kapalı olmak üzere toplam 100 bin metrekaredir. Eski otogarın aksine şehrin içinde değil biraz dışında kalmaktadır. Buda trafiği azaltma noktasında yardımcı olmuştur.
Mardin Otogarı (Şehirlerarası Otobüs Terminali)
Mardin Otogarı (Şehirlerarası Otobüs Terminali)
4,6/5
Kuruluş Tarihi: 2015
Merkeze Uzaklık: 4 Km
Mardin ilinin ilk otogarı 2001 yılında kapatılmıştı. Otogarın kapatılmasından sonra Mardin, otogarı olmayan tek ildi diyebiliriz. Firmalar yolcuları belirli ilçelerde bırakıyordu. Fakat 2012 yılında buna dur dendi ve Mardin’e otogar yapılmaya başlandı. Otogar aslında 2014 yılında bitti fakat birkaç aksaklık yüzünden açılışı 2015 yılında yapıldı.
MEŞOT Mersin Otogarı (Şehirlerarası Otobüs Terminali)
MEŞOT Mersin Otogarı (Şehirlerarası Otobüs Terminali)
4,4/5
Kuruluş Tarihi: 2015
Merkeze Uzaklık: 6 Km
Mersin, Akdeniz bölgesinin önemli şehirlerinden birisidir. Turizm ve bir geçiş noktası olarak çok önemlidir. 2015 yılında yeni, modern ve konforlu yapısıyla 180 bin metrekare üzerine konumlandırılan MEŞTİ Mersin Şehirlerarası Otobüs İşletmesi şehrin bütün ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde yapılmıştır. Otogardan Türkiye’nin her şehrine direkt veya aktarmalı olarak seferler düzenlenmektedir.
Muğla Otogarı
Muğla Otogarı
4,5/5
Kuruluş Tarihi: 2005
Merkeze Uzaklık: 1 Km
Muğla, yaz denince ilk akla gelen şehirlerden biri diyebiliriz. Yazlık yerleriyle gerek yerli gerekse yabancı turistin fazlasıyla ilgisini çeken Muğla’ya kara yoluyla ülkemizin her yerinden aktarmalı veya direk seferlerle ulaşmak mümkündür. Turizmin şehirde git gide artması da 2000’li yılların ortasında yeni bir otogar yapılmasına sebep olmuştur. Yeni yapılan otogar 10 bin metrekare alan üzerine kurulmuştur. Küçük gibi gözükse de otogar şehrin bütün ihtiyaçlarına cevap vermektedir.
Muş Otogarı
Muş Otogarı
4,8/5
Kuruluş Tarihi: 1965
Merkeze Uzaklık: 2,5 Km
Muş Otogarı ilk olarak 1965 yılında hizmete girmiştir. Çok eski olan otogar harabeye dönmüş durumdaydı bu yüzden de 2013 yılında tadilata alındı. Tadilata alınmasına rağmen küçük ve kullanışsız olması nedeniyle istenilen hizmeti gerçekleştirememiştir. Otobüsler terminalden giriş çıkış yaparken ok zorlanmaktadır. Şehrin ihtiyaçları zamanla artmıştır fakat tadilat edilse de otogar buna cevap verememektedir. Otogarda genellikle yerel firmalar vardır. Ulusal firmalar bazen yazıhane açıp işlem yapmak istese de tercih edilmediği için yazıhaneleri kapatmışlardır.

N

O

R

S

Sakarya Otogarı (Şehirlerarası Otobüs Terminali)
Sakarya Otogarı (Şehirlerarası Otobüs Terminali)
4,6/5
Kuruluş Tarihi: 2011
Merkeze Uzaklık: 6,5 Km
Sakarya şehri yeni bir otogar için uzun bir süre beklemiştir ve sonunda 2011 tarihinde Sakarya Büyükşehir Terminali açılmıştır. Bu terminal Türkiye’deki en modern ve konforlu terminallerden birisidir. Terminal, 24 bin metrekaresi kapalı alan olmak üzere toplam 80 bin metrekaredir. Şehrin ihtiyaçları düşünülerek yapılan terminal yeni ve konforlu yapısıyla dikkat çekmektedir. Terminal, İstanbul ve Karadeniz arasında son nokta olduğu için yoğun bir yolcu trafiğine sahiptir.
Samsun Otogarı (Şehirlerarası Otobüs Terminali)
Samsun Otogarı (Şehirlerarası Otobüs Terminali)
4,7/5
Kuruluş Tarihi: 2006
Merkeze Uzaklık: 5 Km
Samsun, Karadeniz Bölgesi'nin en önemli illerinden birisidir. Uzun yıllar boyunca dağınık bir şekilde otogar kullanan şehir 2006 yılında Yusuf Ziya Yılmaz Otobüs Terminaline kavuşmuştur. Yeni yapılan otogar 600 bin üzerindeki şehir merkez nüfusunun taşımacılığını rahatlatmaktadır. Yusuf Ziya Yılmaz Otobüs Terminali 20 bin metrekaresi kapalı alan olmak üzere 60 bin metrekare üzerine kurulmuştur. Otogarın 2020’li yıllara kadar hizmet vermesi beklenmektedir. Otogarı günde ortalama 10 bin kişi kullanmaktadır. Otogarda günde 3 bin bilet kesilmektedir.
Siirt Otogarı
Siirt Otogarı
4,6/5
Kuruluş Tarihi: 1985
Merkeze Uzaklık: 3,5 Km
Siirt ili gün geçtikçe büyümektedir. Şehrin bu büyüme karşısında gün geçtikçe ulaşım ihtiyacı da artmaktadır. Şuan kullanımda ol otogar 30 yılı aşkındır ulanılmaktadır ve artık yetersiz gelmektedir. Şehrin bu ihtiyacına karşılık 2013 yılında yeni otogar yapılması için projeler başlamıştır fakat hala yeni otogarda bir açılış olmamıştır. Şua kullanılan otogara nazaran yeni yapılacak otogar daha büyük ve kullanışlı olacak.
Sinop Otogarı
Sinop Otogarı
4,4/5
Kuruluş Tarihi: 2008
Merkeze Uzaklık: 6,5 Km
Sinop otogarının temelleri 2001 yılında atılmıştır fakat açılışı 2008 yılını bulmuştur. Eski otogar şehrin artan yolcu trafiğine yetersiz kalmaktaydı. Buna çözüm amacıyla da Sinop Belediyesi yeni otogarın temellerini atmıştır. Yeni otogarın 3 bin metrekaresi kapalı alan 27 bin metrekaresi açık alan olmak üzere toplam 30 bin metrekare üzerine kurulmuştur. Ayrıca otogar modern tasarımıyla da şehre farklı bir hava katmıştır. Otogarın yapımı sırasında çevreyolu düzenlemesi de yapılmıştır.
Sivas Otogarı (Şehirlerarası Otobüs Terminali)
Sivas Otogarı (Şehirlerarası Otobüs Terminali)
4,6/5
Kuruluş Tarihi: 2013
Merkeze Uzaklık: 3 Km
Sivas ilinin eski otogarı, Sivas’a 20-25 yıl boyunca hizmet vermiştir. Fakat zamanla bu otogar yetersiz kalmıştır. Sivas Şehirlerarası Otobüs Terminalinin temelleri ise 2012 yılında atılmış 2013 yılında tamamlanmıştır. Geniş bir alana kurulan otogarda gelen ve giden yolcu peronları ayrılmıştır. Terminal şehrin bütün ihtiyaçlarını karşılamak için 2 katlı olarak yapılmıştır. Sivas Şehirlerarası Otobüs Terminalinden Türkiye’nin neredeyse bütün illerine seferler düzenlenmektedir.
Söke Santral Garaj
Söke Santral Garaj
4,6/5
Kuruluş Tarihi:
Merkeze Uzaklık: 1 Km
Aydın ilinin 50 km. batısında yer alan ilçelerinden biri olan Söke, kapladığı alan bakımından Aydın'ın en büyük ilçesi olma özelliğini taşımaktadır. Söke otogarı ilçe merkezine yakın olmakla birlikte küçük bir otogardır.

Ş

T

Tekirdağ Otogarı
Tekirdağ Otogarı
4,6/5
Kuruluş Tarihi: 2005
Merkeze Uzaklık: 1,5 Km
Tekirdağ, Trakya Bölgesinin e büyük ilidir. Bu yüzdende çok yoğun bir yolcu trafiği vardır. Özellikle yaz aylarında Tekirdağ’a gelen turistlerle beraber şehir daha da kalabalıklaşıyor. Bu yolcu trafiği içinde 2005 yılında Tekirdağ Belediyesi Şehirlerarası Otobüs Terminali yapılmıştır. Hem gelen turistlerden hem de sınır şehir görevi gördüğü için yıl içerisinde Tekirdağ Belediyesi Şehirlerarası Otobüs Terminaline on binlerce yolcu gelmektedir. Sadece 2013 yılında terminalin otoparkına ücretli par yapan araç sayısı 200 bini bulmaktadır.
Tokat Otogarı (Tokat Belediyesi Otobüs Terminali)
Tokat Otogarı (Tokat Belediyesi Otobüs Terminali)
4,5/5
Kuruluş Tarihi: 2001
Merkeze Uzaklık: 1,5 Km
Tokat’ın nüfusu gün geçtikçe artmaktadır. Neredeyse 700 bini bulmaktadır Tokat’ın nüfusu. Nüfus fazla olduğu için şehirlerarası ulaşımda çok olmaktadır. Tokat’ın ulaşım ihtiyacını on yılı aşkın bir süredir Tokat Otobüs Terminali karşılamaktadır. Eski bir otogar olmasına rağmen Tokat Otobüs Terminali düzenli ve temiz bir otogar olduğu için şehrin ihtiyaçlarını karşılayabilmektedir.
Trabzon Otogarı (Şehirlerarası Otobüs Terminali)
Trabzon Otogarı (Şehirlerarası Otobüs Terminali)
4,5/5
Kuruluş Tarihi: 1991
Merkeze Uzaklık: 3,5 Km
Trabzon Otobüs Terminali, Trabzon’a yakışmayacak derecede eski bir otogardır. Zamanla birkaç tadilata uğrasa da şehrin ihtiyaçlarını karşılayamamaktadır. Bu yüzden sürekli trafiğe sebep olmaktadır. Şu an eski ve kullanışsız bir terminal olsa da ilk açıldığı dönem Türkiye’nin en konforlu ve modern otogarıydı. Bu yüzden de sürekli yeni otogar yapılması gündeme gelmektedir. Trabzon Otobüs Terminalinden hemen hemen Türkiye’nin her yerine ulaşım vardır.
Tunceli Otogarı
Tunceli Otogarı
4,1/5
Kuruluş Tarihi:
Merkeze Uzaklık: 1 Km
Tunceli otogarı şehrin içerisinde kalmış, küçük ve eski bir binada hizmet veren bir otogardır.

U

V

Y

Z

Otogar İsimleri ve Listesi

Türkiye'deki tüm otogar isimleri ve otogar listesini aşağıda bulabilir, telefon numarası ve adreslerini inceleyip Biletall.com'dan otobüs bileti satın alabilirsiniz.
Otogar Adı Adresi Telefon Numarası
Adana Merkez Otogarı Fevzipaşa Mahallesi, Turhan Cemal Beriker Blv., 01190 Seyhan/Adana 0 (322) 322 31 50
Adıyaman Otogarı Sıratut Mh., Adıyaman Diyarbakır Yolu, 02100 Ziyaretpayamlı Köyü Merkez/Adıyaman 0 (416) 216 56 20
Afyon Otogarı Ertuğrul Gazi Mah. Güvenevler Merkez / Afyonkarahisar 0 (272) 229 90 10
Ağrı Otogarı Abide Mah., 04100 Merkez / Ağrı 0 (472) 215 18 25
Aksaray Otogarı Hacılarharmanı Mahallesi, 68100 Merkez/Aksaray, Türkiye 0 (382) 213 78 00
Alibeyköy Otobüs Kalkış Varış Noktası Güzeltepe Mahallesi, Fatih Sultan Mehmet Blv No:16 Alibeyköy Otogarı, 34060 Eyüp/İstanbul
Amasya Otogarı Kirazlıdere Mahallesi, Amasya Otogarı, 05200 Amasya Merkez/Amasya 0 (358) 312 12 21
Ankara Otogarı (AŞTİ) Beştepeler Mah. Mevlana Blv. Yenimahalle/ Ankara 0 (312) 207 10 00
Antalya Otogarı Yenidoğan Mah. Dumlupınar Bulv. Kepez / Antalya 0 (242) 332 01 05
Ardahan Otogarı Karagöl Mahallesi, Kura Cd. No:34, 75000 Merkez/Ardahan, Türkiye 0 (478) 211 35 68
Artvin Otogarı Erzurum Caddesi No:9, 08000 Artvin Merkez/Artvin 0 (466) 511 49 49
Aydın Otogarı Kurtuluş Mahallesi, 09020 Aydın Merkez/Aydın 0 (256) 212 50 50
Ayvalık Otogarı 150 Evler Mahallesi, 10400 Ayvalık/Balıkesir 0 (266) 331 43 23
Balıkesir Şehirlerarası Otobüs Terminali (Otogarı) Paşa Alanı Mah., Bursa Yolu 8. Km Şehirler Arası Otobüs Terminal, 10020 Karesi/Balıkesir 0 (266) 246 57 51
Bartın Otogarı Tuzcular Mah. Bartın-Kozcağız Yolu üzeri Merkez/Bartın, Türkiye
Batman Otogarı (Başti Şehirlerarası Otobüs Terminali) Hilal Mahallesi, Hilal Mh. Başti Otogar 72060, Merkez/Batman 0 (488) 214 17 49
Bayburt Otogarı Şingah Mahallesi, Bayburt Otogar, 69000 Merkez/Bayburt, Türkiye 0 (458) 444 02 69
Bilecik Otogarı Ertuğrulgazi Mh. Atatürk Bulv. Bilecik/Merkez 0 (228) 212 10 88
Bingöl Otogarı İnönü Mahallesi, 12000 Bingöl Merkez/Bingöl 0 (426) 214 24 44
Bitlis Otogarı D300 Otoyolu, Sıra Sokak, 13200 Tatvan/Bitlis 0 (434) 827 72 21
Bodrum Otogarı Çarşı Mahallesi, 48400 Bodrum/Muğla 0 (252) 316 26 37
Bolu Otogarı Paşaköy Mahallesi, 14300 Merkez/Bolu Merkez/Bolu 0 (374) 274 14 50
Burdur Otogarı (Otobüs Terminali) Aydınlıkevler Mahallesi, Armağan İlci Blv. No:103, 15040 Burdur/Burdur Merkez/Burdur 0 (248) 233 14 98
Burulaş Bursa Otogarı (Otobüs Terminali) Terminal Cd., 16190 Demirtaş Dumlupınar Osb/Osmangazi/Bursa 0 (224) 261 54 00
Çanakkale Otogarı (Şehirlerarası Otobüs Terminali) Bursa Yolu 4. Km, 17100 Merkez/Çanakkale Merkez/Çanakkale 0 (286) 212 58 88
Çankırı Otogarı (Şehirlerarası Otobüs Terminali) Abdulhalik Renda Mahallesi, Bayramlar Sk. No:4 Merkez/Çankırı 0 (286) 212 58 88
Çeşme Otogarı Musalla Mahallesi, 2122. Sk. No:94, 35930 Çeşme/İzmir 0 (232) 712 64 99
Çorlu Otogarı Şeyh Sinan Mahallesi, 59850 Çorlu/Tekirdağ 0 (282) 654 14 47
Çorum Otogarı (Şehirlerarası Otobüs Terminali) Çepni Mh. Yeni Sanayi Cd. Merkez/Çorum 0 (364) 213 66 70
Denizli Otogarı (Şehirlerarası Otobüs Terminali) Sümer Mahallesi, No:, İzmir Blv. No:32, 20020 Merkez/Denizli 0 (258) 261 10 88
Diyarbakır Otogarı (DİŞTİ Şehirlerarası Otobüs Terminal) Talaytepe Mahallesi, 21000 Kayapınar/Diyarbakır 0 (412) 222 15 50
Dudullu Ataşehir Kalkış Varış Terminali Tem Yanyolu Üzeri Ümraniye/İstanbul
Düzce Otogarı (Şehirlerarası Otobüs Terminali) Azmimilli Mahallesi, 465. Sk. No:11, 81020 Merkez/Düzce 0 (380) 514 14 34
Edirne Otogarı İskender Köyü Otogar İç Yolu No:22 Pk:22020 Merkez/Edirne 0 (284) 226 01 10
Elazığ Otogarı (EŞTİ Şehirlerarası Otobüs Terminali) Sanayi Mahallesi, 23300 Merkez/Elazığ 0 (424) 236 64 15
Erzincan Otogarı (Şehirlerarası Otobüs Terminali) Cengiz Topel Mah. Erzincan Otogar Yolu Yoğurtlu Belediyesi, Merkez 0 (446) 214 16 03
Erzurum Büyükşehir Belediyesi Şehirlerarası Otobüs Terminali Çiftlik Mahallesi, Kars-Erzincan Yolu, 25050 Yakutiye/Erzurum 0 (442) 233 12 00
Eskişehir Otogarı (Şehirlerarası Otobüs Terminali) Şeker Mahallesi, Sivrihisar-2 Cd., 26120 Tepebaşı/Eskişehir 0 (222) 227 88 00
Gaziantep Otogarı Karacaahmet Mahallesi, 27630 Şehitkamil/Gaziantep 0 (342) 232 58 15
Gelibolu Otogarı Gelibolu Otogarı, Camiikebir Mahallesi, 17500 Gelibolu/Çanakkale 0 (286) 566 58 20
Giresun Otogarı Teyyaredüzü Mahallesi, Şht. Tuğgeneral Bahtiyar Aydın Cd. No:10, 28200 Merkez/Giresun 0 (454) 215 01 27
Gümüşhane Otogarı Hasanbey Mahallesi, Daltaban Sanayi Sitesi 1. Blok No:8, 29000 Merkez/Gümüşhane 0 (456) 213 14 32
Hakkari Otogarı Sümbül Mah. Hakkari - Van Bulvarı Üstü HAKKARİ 0 (348) 351 24 76
Hatay Otogarı (Antakya Otobüs Terminali) Antakya, 31180 Antakya/Hatay 0 (326) 227 10 31
Iğdır Otogarı Emek Mahallesi, Aydoğan Cd., 76000 Iğdır Merkez/Iğdır 0 (476) 228 69 01
Isparta Otogarı Bahçelievler Mahallesi, Terminal No:10, 32200 Merkez/Isparta 0 (246) 227 20 70
İstanbul Esenler Otogarı Altıntepsi Mh. Akpınar Cad. Bayrampaşa/İstanbul 0 (212) 658 05 05
İstanbul Harem Otogarı Selimiye Mah. Üsküdar Harem Yolu Üsküdar/İstanbul 0 (216) 333 37 63
İstanbul Uluslararası Emniyet Otogarı Küçük Langa Cd. No:69 Aksaray (Namık Kemal Cd.) Fatih / İstanbul 0 (212) 632 69 74
İZOTAŞ İzmir Otogarı (Şehirlerarası Otobüs Terminali) Karacaoğlan Mahallesi, Kemalpaşa Cd. 285/2, 35070 Bornova/İzmir 0 (232) 472 10 10
Kahramanmaraş Otogarı (Şehirlerarası Otobüs Terminali) Hacımustafa Mah. Kahramanmaraş Otobüs Terminali, Merkez 0 (344) 212 34 78
Karabük Otogarı (Şehirlerarası Otobüs Terminali) Ergenekon Mahallesi, Atatürk Blv. No:1, 78200 Merkez/Karabük, Türkiye 0 (370) 424 51 58
Karaman Otogarı Alacasuluk Mahallesi, 100. Yıl Blv. No:85, 70100 Merkez/Karaman, Türkiye 0 (338) 213 24 65
Kars Otogarı Atatürk Mah. Ardahan Yolu 36000 Merkez/Kars 0 (474) 212 75 71
Kastamonu Otogarı Kuzeykent Mahallesi, Özen Sitesi 2 A, 37150 Merkez/Kastamonu 0 (366) 215 45 55
Kaş Otogarı  Andifli Mahallesi, 07580 Kaş/Antalya 0 (242) 836 36 77
Kayseri Otogarı (Şehirlerarası Otobüs Terminali) Şeker Mah. Osman Kavuncu Bulv. 38080 Kocasinan/Kayseri 0 (352) 327 45 00
Kırıkkale Otogarı Çalılıöz Mahallesi, 71100 Merkez/Kırıkkale, Türkiye 0 (318) 224 40 60
Kırklareli Otogarı Karacaibrahim Mahallesi, Mustafa Kemal Blv. No:51, 39000 Merkez/Kırklareli 0 (288) 214 32 09
Kırşehir Otogarı (Şehirlerarası Otobüs Terminali) Ahievran Mahallesi, 40100 Merkez/Kırşehir 0 (386) 252 65 10
Kocaeli Otogarı (Izmit Şehirlerarasi Otobüs Terminali) Yahyakaptan Mah. Çayırköy Köyü Seymen Cad. 41000 İzmit/Kocaeli 0 (262) 311 63 15
Konya Otogarı (Şehirlerarası Otobüs Terminali) Yazır Mahallesi, Doç.Dr. Halil Ürün Cad., 42250 Selçuklu/Konya 0 (332) 265 02 44
Kütahya Otogarı (Çinigar Şehirlerarası Otobüs Terminali) Perli Mahallesi, Kütahya Yeni Otogarı, 43100 Merkez/Kütahya 0 (274) 223 60 96
Malatya Otogarı (Maşti Otobüs Terminali) Cevatpaşa Mahallesi, Ankara cad. 5km, 44110 Merkez/Yeşilyurt/Malatya 0 (422) 238 47 68
Manisa Otogarı (Şehirlerarası Otobüs Terminali) Arda Mh. Mimar Sinan Bulv. Merkez/Manisa 0 (236) 231 15 04
Mardin Otogarı (Şehirlerarası Otobüs Terminali) Mardin-Midyat Karayolu Kamor mevkii 47100 Merkez/Mardin 0 (482) 212 15 49
MEŞOT Mersin Otogarı (Şehirlerarası Otobüs Terminali) Çiftçiler Mahallesi, 33240 Toroslar/Mersin 0 (324) 238 16 48
Muğla Otogarı Atatürk Bulv. Ahmet Saadettin Özhan Sk. Merkez/Muğla 0 (252) 214 00 37
Muş Otogarı Sunay Mahallesi, Cumhuriyet Cd. No:291, 49100 Muş Merkez/Muş 0 (436) 212 11 21
Nevşehir Otogarı (Adnan Menderes Otobüs Terminali) Mehmet Akif Ersoy Mahallesi, Necip Fazıl Bulv. No:1, 50040 Merkez/Nevşehir 0 (384) 213 40 25
Niğde Otogarı (Şehirlerarası Otobüs Terminali) Şahinali Mahallesi, Emin Erişingil Blv., 51310 Merkez/Niğde Merkez/Niğde 0 (388) 232 35 37
Ordu Otogarı Yeni Mahallesi, İsmet Paşa Cd. No:158, 52200 Merkez/Ordu 0 (452) 225 01 39
Osmaniye Otogarı Yunus Emre Mahallesi, Terminal, 80000 Merkez/Osmaniye, Türkiye 0 (328) 814 80 82
Rize Otogarı Reşadiye Mh. Cumhuriyet Cad. Merkez/Rize 0 (464) 223 38 51
Sakarya Otogarı (Şehirlerarası Otobüs Terminali) Hanlıköy Mah. Hürriyet Cad. No:2 Arifiye/Sakarya 0 (264) 281 22 18
Samsun Otogarı (Şehirlerarası Otobüs Terminali) Kıran Mahallesi, 55200 İlkadım/Samsun 0 531 958 55 80
Siirt Otogarı Afetevleri Mahallesi, Afetevleri Mh. Siirt Otogarı 56000 Merkez Siirt, 56000 Siirt Merkez/Siirt, Türkiye 0 (484) 223 14 01
Sinop Otogarı Sinop-Ayancık Yolu üzeri Merkez/Sinop 0 (368) 260 03 04
Sivas Otogarı (Şehirlerarası Otobüs Terminali) Yenişehir Mahallesi, Kayseri Cd., 58070 Merkez/Sivas 0 (346) 226 15 90
Söke Santral Garaj Yenicamii Mah. Bağarası Cad. Santral Garajı Söke, Aydın 0 (256) 518 46 46
Şanlıurfa Otogarı (Şehirlerarası Otobüs Terminali) Esentepe Mahallesi, 63330 Merkez/Karaköprü/Şanlıurfa, Türkiye 0 (414) 313 26 86
Şırnak Otogarı 73000 Yoğurtçular Köyü/Şırnak Merkez/Şırnak 0 (486) 216 25 67
Tekirdağ Otogarı Hürriyet Mahallesi, 59030 Merkez/Süleymanpaşa/Tekirdağ, Türkiye 0 (282) 264 05 00
Tokat Otogarı (Tokat Belediyesi Otobüs Terminali) Yeni Mahallesi, 60200 Tokat Merkez/Tokat, Türkiye 0 (356) 214 22 21
Trabzon Otogarı (Şehirlerarası Otobüs Terminali) Sanayi Mahallesi, Devlet Karayolu No:86, 61100 Merkez/Trabzon 0 (462) 325 20 81
Tunceli Otogarı Alibaba Mahallesi, Cemal Gürsel Cd. No:14, 62000 Tunceli Merkez/Tunceli 0 (428) 212 60 66
Uşak Otogarı (Şehirlerarası Otobüs Terminali) Kemalöz Mahallesi, 2. Site Sk. No:18, 64200 Merkez/Uşak, Türkiye 0 (276) 212 13 51
Van Otogarı Akköprü Mahallesi, Van Otogarı, 65030 Van Merkez/Van 0 (432) 223 17 84
Yalıkavak Otogarı Yalıkavak Mahallesi, 48990 Bodrum/Muğla 0 (252) 385 20 45
Yalova Otogarı (Şehirlerarası Otobüs Terminali) Fevzi Çakmak Mh., 77100 Merkez/Yalova, Türkiye 0 (226) 814 07 07
Yozgat Otogarı Karatepe Mahallesi, Fuar Cd. No:78, 66100 Merkez/Yozgat, Türkiye 0 (354) 212 58 08
Zonguldak Otogarı (Şehirlerarası Otobüs Terminali) Bahçelievler Mahallesi, 67100 Merkez/Zonguldak, Türkiye 0 (372) 257 13 11

Otogarlar Hakkında Yolcularımızın Son Yorumları

Y*** G***
25 Şubat Pazar
Zonguldak Otogarı (Şehirlerarası Otobüs Terminali)
otogarda hediyelik eşya satan marketler var. buralardan kardeşlerime birkaç güzel motife sahip hatıra hediyesi aldım
V*** K***
11 Ekim Çarşamba
Zonguldak Otogarı (Şehirlerarası Otobüs Terminali)
terminal binası içerisinde yemek yiyecek güzel bir lokanta olmaması çok kötü oldu
T*** K***
9 Ocak Salı
Zonguldak Otogarı (Şehirlerarası Otobüs Terminali)
yemek veya çorba içecek bir yer olsa iyiydi. Şimdi 10 saatlik yolculuğuma aç başlayacağım
S*** D***
19 Eylül Salı
Zonguldak Otogarı (Şehirlerarası Otobüs Terminali)
zonguldak çok güzel bir şehirdi bizi çok güzel ağırladı şimdi de otogardan ayrılıyoruz
S*** Y***
10 Nisan Salı
Zonguldak Otogarı (Şehirlerarası Otobüs Terminali)
peron sayısı artırılmalı otobüsler peşpeşe gelince aşağıda kaos oluşuyor
2
2600
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. ( 11.07.2020 04:47:27 )

Arayın, Otobüs Biletiniz için Yardımcı Olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=74308
/ True
74308