Resmi Tatil Günleri 2021

2021 Resmi Tatil Günleri tablomuzdan yararlanarak; yıl içerisindeki tüm resmi tatillerin hangi günlere denk geldiğini ve tatil sürelerine ulaşabilir, 2021 yılı için en verimli tatil ya da seyahat planlamasını kolaylıkla yapabilirsiniz.
Tatil Gününün İsmi Süre Tarih
Yılbaşı 1 Gün 01 Ocak Cuma Otobüs Bileti Al Uçak Bileti Al
Eğitim Öğretim Dönemi Yarıyıl Tatili 12 Gün 25 Ocak Pazartesi - 05 Şubat Cuma Otobüs Bileti Al Uçak Bileti Al
Eğitim Öğretim Dönemi Ara Tatili 5 Gün 12 Nisan Pazartesi - 16 Nisan Cuma Otobüs Bileti Al Uçak Bileti Al
Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı 1 Gün 23 Nisan Cuma Otobüs Bileti Al Uçak Bileti Al
Emek ve Dayanışma Günü 1 Gün 01 Mayıs Cumartesi Otobüs Bileti Al Uçak Bileti Al
Ramazan Bayramı 3 Gün 13 Mayıs Perşembe - 15 Mayıs Cumartesi Otobüs Bileti Al Uçak Bileti Al
Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı 1 Gün 19 Mayıs Çarşamba Otobüs Bileti Al Uçak Bileti Al
Şehitler ve Gaziler Günü 1 Gün 15 Temmuz Perşembe Otobüs Bileti Al Uçak Bileti Al
Kurban Bayramı 4 Gün 20 Temmuz Salı - 23 Temmuz Cuma Otobüs Bileti Al Uçak Bileti Al
Zafer Bayramı 1 Gün 30 Ağustos Pazartesi Otobüs Bileti Al Uçak Bileti Al
Cumhuriyet Bayramı 1 Gün 29 Ekim Cuma Otobüs Bileti Al Uçak Bileti Al
 • Milli Bayramlar Nelerdir?
  • 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
  • 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı
  • 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü
  • 30 Ağustos Zafer Bayramı
  • 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı
 • Dini Bayramlar Nelerdir?
  • Ramazan Bayramı
  • Kurban Bayramı
 • 2021 Özel Günleri ve Resmi Tatilleri Nelerdir?

  Yılbaşı Kaç Gün Tatil?

  2021 yılı yılbaşı tatili her sene olduğu gibi 1 Ocak tarihinde kutlanacaktır. 2021 1 Ocak tarihi Cuma gününe denk geldiğinden dolayı 2021 Yılbaşı resmi tatili 1 gün olacaktır.

  Sömestr Tatili Ne Zaman? Kaç Gün Tatil Olacak?

  2021 resmi tatiller takvimine göre, 2021 yılı sömestr tatili tarihi henüz belli değildir. 2021 sömestir tatili  genellikle hafta sonu ile birlikte toplam 14 günlük bir tatildir. Güzel bir seyahat planlaması yapmanız için çok uygun bir zaman olabilir.

  Sevgililer Günü Ne Zaman? Resmi Tatil Mi?

  Sevgililer günü her yıl 14 Şubat’ta kullanmaktadır. Sevgililer Günü ülkemizde resmi tatil değildir. Siz de bu özel günde Sevgililer Günü hediyesi alarak sevdiklerinizi mutlu edebilirsiniz.

  Nisan Ara Tatili Ne Zaman?

  Nisan Ara Tatil 2021, tarih olarak belli olmasada Nisan ayının 2. haftasına denk gelmektedir. Pazartesi günün başlayıp Cuma günü bitmekte olan Nisan Ara Tatili, hafta sonlarını da dahil olmak üzere 9 günlük bir tatil fırsatı sunmaktadır. Nisan Ara Tatili’nde öğrenciler karne almamaktadır.

  Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Ne Zaman?

  Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı her yıl 23 Nisan’da büyük bir coşku ile kutlanmaktadır. 2021 tatilleri takviminde yer almakta olan bu tarih, 1 gün tatildir. Bu 1 günlük tatilde 23 Nisan kutlamalarına katılabilirsiniz. 2021 23 Nisan Cuma gününe denk gelmektedir. Ek bir bilgi olarak, Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı İngilizcesi “National Sovereignty and Children's Day, 23 April” olarak geçmektedir.

  Emek ve Dayanışma Günü Okullar Tatil Mi? İşçi Bayramı Resmi Tatil Mi?

  1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü diğer adı ile İşçi Bayramı, Türkiye resmi tatilleri takvimine göre ülkemizde resmi olarak tatildir. 2021 yılı 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü Cumartesi gününe denk gelmektedir. Dolayısıyla Cumartesi günü çalışanlar için 2 günlük bir tatil imkanı sunmaktadır.

  Anneler Günü Ne Zaman?

  2021 yılı Anneler Günü 9 Mayıs’ta kutlanacaktır. Pazar gününe denk gelmesi sebebiyle hafta sonu anneniz ile vakit geçirerek ve Anneler Günü hediyesi alarak annenizi mutlu edebilirsiniz.

  Ramazan Bayramı 2021 Ne Zaman? Bayram Hangi Güne Denk Geliyor?

  İki dini bayramımızdan birisi olan Ramazan Bayramı, İslam alemi tarafından her yıl neşe ile karşılanmaktadır. Ramazan Bayramı 2021, 13 Mayıs – 15 Mayıs tarihleri arasında kutlanacaktır. Ramazan Bayramı Perşembe günü başlayıp Cumartesi günü sona ermektedir. Bu sebeple hafta sonu ile birlikte 4 günlük bir tatil planlayabilir, sevdiklerinizi ziyaret edebilirsiniz.

  Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı

  Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı her yıl olduğu gibi 19 Mayıs’ta kutlanmaktadır. 2021 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı Çarşamba gününe denk gelmektedir. Siz de bu 1 günlük tatilinizde 19 Mayıs kutlamalarına katılabilir, bu günün önemini çocuklarınıza da hissettirebilirsiniz.

   

  Babalar Günü Ne Zaman 2021? Hangi Güne Denk Geliyor?

  2021 Babalar Günü 20 Haziran tarihine denk gelmekte. Babalar Günü, 2021 Resmi Tatilleri arasında yer almamaktadır. Babalar Günü Pazar günü olduğu için siz de bu fırsattan faydalanarak babanıza sürpriz yapabilir, Babalar Günü hediyesi alabilir, birlikte vakit geçirebilirsiniz.

  15 Temmuz Demokrasi Bayramı Hangi Gün? Demokrasi ve Milli Birlik Günü Ne Zaman?

  Demokrasi ve Milli Birlik Günü ilk kez 15 Temmuz 2017’de kutlanmaya başlanmış ve bu tarihten itibaren Resmi Tatillerimiz arasında yer almaya başlamıştır. 2021 15 Temmuz Demokrasi Bayramı Perşembe gününe denk gelmektedir. Cuma ve Cumartesi günleri için izin alarak 4 günlük bir tatil fırsatı yakalayabilirsiniz.

  Kurban Bayramı 2021 Ne Zaman? Bayram Hangi Güne Denk Geliyor?

  Dini bayramlarımız arasında yer alan ve her yıl çok büyük bir coşku ile karşılanan Kurban Bayramı,  2021 yılı için, 20 Temmuz – 23 Ağustos tarihleri arasında kutlanacaktır. 20 Temmuz Salı gününe, 23 Ağustos ise Cuma gününe denk gelmektedir. Kurban Bayramı arife günü, yani Pazartesi günü resmi olarak yarım gün tatildir. Pazartesi gününe izin alarak toplamda 7 günlük bir tatil planı yapabilirsiniz.

  30 Ağustos Zafer Bayramı Nedir? Zafer Bayramı Tarihi

  30 Ağustos 1922 yılında gerçekleşen Başkomutanlık Meydan Muharebesi sonucunda Türk milleti Yunan askerlerini püskürtmeyi başararak büyük bir destan yazmıştır. 2021 resmi tatilleri gösteren takvime göre, 30 Ağustos tarihi ülkemizde Zafer Bayramı olarak kutlanmaktadır. 2021 Resmi Tatiller listesinde yer alan 30 Ağustos Pazartesi gününe denk gelmektedir.

  Cumhuriyet Bayramı Ne Zaman?

  Her yıl 29 Ekim’de kutlanan Cumhuriyet Bayramı, 2021 yılında Cuma gününe denk gelmektedir. Hafta sonu ile birleştirerek 3 günlük bir tatil fırsatı elde edebilirsiniz.

  Kasım Ara Tatili 2021 Ne Zaman? Kaç Gün Tatil?

  2021 Kasım Ara Tatili henüz tarih olarak belli değildir fakat genelde Kasım ayının 3. haftasında denk gelmektedir ve 5 gün sürmektedir. Hafta sonları ile birlikte 9 günlük bir tatil imkanı yakalayabilirsiniz.

  Öğretmenler Günü Ne Zaman?

  Bizim bu günlere gelmemizde büyük emeği olan öğretmenlerimizi hatırladığımız Öğretmenler Günü her yıl 24 Kasım’da kutlanmaktadır. 2021 yılı içerisinde Çarşamba gününe denk gelen bu günde siz de Öğretmenler Günü hediyesi alarak, öğretmenlerinize ziyaretlerde bulunabilirsiniz. Öğretmenler Günü şiirleri ile de öğretmenlerinizi oldukça mutlu edebilirsiniz.

 • 2021 Yılında Kaç Resmi Tatil Var? Toplam Kaç Gün Resmi Tatil?

  2021 yılı resmi tatiller takvimine göre toplamda 9 adet resmi tatil mevcut. İlköğretim ara tatillerini de dahil edersek toplam 12 adet tatil bulunmakta. Resmi tatilleri yıl boyunca hiç izin almadan değerlendirmeyi düşünürseniz toplamda Cumartesi ve Pazar günlerini de birleştirerek 28,5 gün tatil yapabilirsiniz.

 • Hafta Sonu İle Birleştirilebilecek Tatil Günleri Nelerdir? Hangi Günlere İzin Almak Gerekir?

  28,5 gün olan resmi tatil sürenizi mesai günlerinde ufak izinler alarak 30,5 güne çıkartabilirsiniz. Aşağıdaki tarihler için izin almanız mantıklı olacaktır:

  • 2021 15 Temmuz (Perşembe): 16 Temmuz Cuma gününe izin alarak 4 gün tatil yapabilirsiniz.
 • 2021 En Uzun Resmi Tatil Hangisi?

  2021 yılında dönem içi en uzun tatil sömestr tatilidir. 2021 Resmi tatillerden ise en uzun olanı Kurban Bayramıdır. Kurban bayramı 2021 yılında 4,5 gün resmi tatildir.

 • Resmi tatillerde bankalar, eczaneler, kargolar, PTT ve noterler çalışıyor mu? Nöbetçi Noterler Resmi Tatillerde Açık mı?

  Devlet bünyesinde çalışan tüm kuruluşlar resmi tatillerde tatildir. Dolayısıyla bankalar, eczaneler, kargo şirketleri, PTT ve noterler tüm resmi tatillerde hizmet vermemektedir. Tatil süresi boyunca olası durumlara karşı nöbetçi eczaneleri kullanabilirsiniz. Hafta sonları hizmet vermekte olan nöbetçi noterler resmi tatillerde kapalıdır.

Arayın, Otobüs Biletiniz için Yardımcı Olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=16277
/ True
16277