1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Yeni bir şey deneyin!Tekrar Dene

Ahvaz Uçak Bileti

15 Temmuz
Bugün
Açık
47°C
16 Temmuz
Yarın
Rüzgarlı
45°C
17 Temmuz
Çarşamba
Güneşli
47°C
Para Birimi
İran Riyali (IRR)
Zaman Dilimi
GMT +4:30
Ahvaz Şehri En İyileri
  • Otantik Araba
  • Mapar House
  • Kıymalı Çelo Kebabı

Ahvaz Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Şehirler

Ahvaz Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Ülkeler

Ahvaz Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Ülke Kodu
IR
Priz Voltajı ve Tipi
230v
Resmi Dil
Farsça
Toplu Taşıma Fiyatı
2 IRR
Yemek Fiyatı
200 IRR
Alkolsüz İçecek Fiyatı
10 IRR

Ahvaz’a Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Sonbahar
En Ucuz Ay
Nisan
En Ucuz Gün
Cuma
En İyi Mevsim
Yaz
En İyi Ay
Ağustos

Ucuz Ahvaz uçak bileti imkanından faydalanıp Ahvaz'a gelen kişiler için en uygun gezilerin yaz ve ilk bahar döneminde olması tercih edilmektedir.

Ahvaz bu tarihler arasında en çok turist ağırlamaktadır. Kentte kış turizmi açısından yeteri kadar faaliyet alanının olmaması da bir başka olumsuz etken olduğundan dolayı yaz mevsimi en uygun zaman dilimidir.

Kentte yaz mevsimleri sıcak ve kış dönemi kurak geçmektedir. Kış mevsiminin kar yağışlı ve soğuk olmasından dolayı kişiler bu dönemde Ahvaz'a gelmeyi pek tercih etmemektedir. Ancak kış turizminin gelişmediği şehirde ise fiyatlar açısından otel vb. durumlar daha uygun olarak kişilere hizmet vermektedir.

Ahvaz Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Ahvaz uçak bileti olanlar için havaalanından şehrin merkezine gidebilmek için çeşitli ulaşım imkanları vardır.

Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 25 IRR

Ahvaz havaalanından şehir merkezine ulaşmak için en çok tercih edilen araçlar havaalanı araçlarıdır. 100E ve 200E numaralı araçlar tercih edilmektedir. Ulaşım içi yaklaşık olarak 20 dakika kadar bir süre yeterli olacaktır.

Taksi

Ortalama Fiyatı: 30 IRR

Ahvaz kentinden merkeze ulaşmak en çok tercih edilen ulaşım araçlarından birisi d taksi hizmetidir. Bu hizmet şehir merkezine otobüslere göre daha kısa sürede ulaştırmaktadır. Yaklaşık 10 dakika içinde merkeze ulaşım imkanı sağlayabilirsiniz.

Araç Kiralama

Ahvaz hava alanı içerisinde araç kiralama firmalarından birisini tercih ederek araç kiralayabilirsiniz. Bu sayede her yere rahat bir ulaşım sağlamış olursunuz. Fiyatlar ise firmaların ve araçların özelliklerine sizin kiralama sürenize göre değişiklik göstermektedir.

Ahvaz Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
ATM
Büfe
Hediyelik Eşya
Araç Kiralama
Wifi

İran havaalanına Ahvaz şehrine ulaşabilmek için düzenlenmiş ve inşa edilmiş bir hava alanı bulunmamaktadır. Bu yüzden kişilerin en yakın olan İran şehrinin hava limanını kullanmaları gerekmektedir. İran'a bir uçuş gerçekleştirmek durumundasınız. İran şehrinden Ahvaz uçak bileti olanlar için arasında uzak bir mesafe olmamakla birlikte şehirde ulaşım imkanı sağlayacak yeterli düzeyde araç bulunmaktadır. Ayrıca bu araçların dışında kişileri özel araçlar ile ulaşım imkanı sunan küçük vasıtalar da bulunmaktadır. Şehir merkezinden Ahvaz kentine ulaşmak ise yaklaşık olarak 45-50 dakika gibi bir zaman almaktadır.

İran şehri petrol zengini bir ülke olmasından dolayı lüks yaşamdan da kendini çekmemiştir. Kişilerin burada istedikleri ve ulaşabilecekleri her hava alanında olan gibi gereksinimlerini karşılayacak küçük butik dükkanlar mevcuttur. Kafe, Büfe, Araç Kiralama Ofisleri, Sağlık Ünitesi, Emanet Eşya Ofisi, Restoran bulunmaktadır.

Kişiler tarafından en çok rağbet gören kesim ise yiyecek içecek alanı ve araç kiralama ofisleri olmaktadır. Araç kiralama ofisleri sayesinde sizde istediğiniz şekilde Ahvaz kendine rahat ve konforlu bir ulaşım sağlayabilirsiniz.

Bu konuda haritalarınız ve yön levhaları size yardımcı olacaktır. Restoranlarda ise şehrin kendine özgü tatları bulunmaktadır. Bu tatlardan da İran'a ilk adım atar lezzetleri tadabilme imkanını yakalayabilirsiniz. Ahvaz uçak bileti ile uçuş gerçekleştiren ülkemizdeki hava şirketi Türk hava yollarıdır. Bu uçuşlar ise İstanbul Atatürk hava alanı üzerinden gerçekleştirilmektedir.

Ahvaz’a Uçmak İçin 5 Sebep

  1. Ahvaz uçak bileti sayesinde Ahvaz'a seyahat etme şansı bularak bölgeyi ziyaret etmenin en başlıca etkenleri arasında tarihi konaklar evler köprüler ve kiliseler gelmektedir.
  2. Ülkemizde bulunan kebapların ve alışılmışın dışında yöresel farklı tarzda hazırlanan kebapları tadabilmek için ziyaret edebilirsiniz.
  3. Dini inanış konusunda Hıristiyan topluluğunu ve ibadetlerini merak eden kişiler tarafından Katolik kiliseleri gezmeye oldukça elverişlidir. Belki bir vaftiz yapma veya dini ayine katılma imkanı bulabilirsiniz.
  4. Şehir bir petrol ülkesi olmasına rağmen arabalar konusunda yeteri kadar bir gelişme kat edememiştir. Bu yüzden farklı türden ve eski model araba tutkunuz var ise bu tutkunuzu Ahvaz'da doyasıya tatmin edebilirsiniz.
  5. Yöre tam bir petrol yatağıdır. Bu konuda ülkemizden petrol mühendisleri ve bazı araştırmacı kişiler gelerek bilimsel incelemeler yapmaktadır.

Ahvaz Hakkında

Ahvaz geçmiş tarihi ile oldukça ilgi uyandıran bir şehirdir. İran'ın bir eyaleti ile olarak kurulmuştur. Ahvaz yönetim şekli açısından İran ile aynı yönetim biçimine bağlıdır. İran şehrinin ise kendine özgü bir yönetim biçimi bulunmaktadır.

Yönetimde mutlak söz sahibi olan kişi cumhurbaşkanıdır. Ahvaz kenti de bu yönetim şeklinden gereken payı almaktadır. Sokaklarında palmiye ağaçlarının bulunduğu tamamen yeşil alan olmasa da küçük hoş ve sakin bir şehirdir. Ekonomik açıdan çok iyi bulunmayan şehirde yaşam standartları ortalamada seyretmektedir. Bu yüzden ilk adım attığınızda arabalar sokakların, caddelerin ve evlerin yapısından bu gözlemi rahatlıkla çıkarabilirsiniz. Şehir merkezinde bulunan bir köprü ile adından söz ettirmektedir.

Bu köprü su üzerine kurulmuş ve ulaşımı kolaylaştırmak için inşa edilmiştir. Gece olunca ışıklandırma sistemi ile aydınlatılan köprü farklı bir ambiyans oluşturmaktadır. Kent bir petrol şehri olmasına rağmen yeteri kadar bir gelişme gösterememiştir. Bunun nedeni ise büyük kentler tarafından hep bir sömürge haline getirilmesinden dolayıdır.

Aynı zamanda 1980 petrol krizlerinin yaşandığı dönemde İran Irak savaşından da çok fazla hasar alan şehir büyük bir gelişme kaydedememiştir. Bölge İran kontrolünde hareket etmektedir. Kendi başına özerk bir şehir değildir. Çok uluslu bir topluluktur.

Araplar oldukça fazla bir sayıdadır. Ve tarihte Arap ırklı kişilerin özgürlük istemi ile ayaklanma yapmaları ve bu ayaklanmanın kanlı bir şekilde bastırılması ile gündemde kendinden çok fazla söz ettirmektedir. Ticaret yapan kişilerin uğrak vermiş olduğu bir şehirdir.

Ahvaz Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
13.290 IRR
Taksi
27.607 IRR/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Ahvaz uçak seyahati ile şehre gelen kişiler şehir içi ulaşımlarını kendi araçları veya kiralama şirketi vasıtası ile temin ettikleri araçlar ile sağlayabilirler. Bunun yanında bir yerden bir yere gidebilmek için küçük midibüs tarzı araçlar da bulunmaktadır. Kişiler bu ulaşım araçları ile oldukça rahat bir seyahat sunabilirler.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Diğer alternatif ulaşım araçları içerisinde ise bisiklet zaman zaman şartlara göre yer edinmektedir.

Ahvaz Vize Şartları

İran Vize İstiyor mu?
Hayır
İran Vizesiz Kalınabilecek Süre
90 Gün
İran Vize Detayları
Pasaportunuzda İsrail vizesi ya da damgası kesinlikle bulunmamalı. Eğer İsrail giriş-çıkışınız varsa pasaportunuzu değiştirmelisiniz.

Ahvaz’da Gezilecek Yerler

Mapar House
Nature Bridge
Ali-ibn-Mahziar bridge
White Bridge
Karun River
Tarihi Dokuları Anımsamak İçin Mapar House

Ahvaz uçak bileti ile hava üzerinden kente ulaşan kişiler Bu tarihi evi mutlaka keşif etmelidir. Mapar hause eski ve tarihi güzellikleri içerisinde barındıran kocaman bir alan üzerine kurulmuş tarihi bir konaktır. Bu konak zamanında İran medeniyetleri tarafından kullanılmış ve artık günümüzde ziyaretçilere açılan bir müze haline bürünmüştür. Bu ev yakın bir zaman diliminde restore edilmiş ve aynı zamanda içerisinde de farklı dizaynlar yapılmıştır. Bu tarihi evin içerisinde çok sayıda oda bulunmaktadır.

Bu odalarda ise İran medeniyetlerinin kullanmış olduğu tabaklar, sandıklar, eski kıyafetler, ayakkabı ve çarıklar, çeşitli süs eşyaları, bulunmaktadır. Bu eşyalarda ise İran usulü işlemeler ve bu yörenin dokusunu anlatan renkler ve kumaşlar kullanılmaktadır. Genelde renk yoğunluğu olarak pastel tonlamalar tercih edilmiştir. Konağın dış avlusunda eskiden beri yetişip gelen büyük bir ağaç bulunmaktadır. Kişiler tarafından oldukça ilgi çeken bu ağaç da farklı şekilde çevre düzenlemesi ile ziyaretçileri karşılamaktadır.

Manzara İçin Nature Bridge Köprüsü

İran bölgesi mevsim şartları dolayısı ile çok fazla yağış almayan bir iklimde bulunmaktadır. Ancak bölede bulunan bazı akarsular önemli yere sahiptir. Bu akarsular üzerine kurulmuş olan tarihi Nature Bridge köprüsü de bir başka önemli turistik mekandır. İyi manzaralı güzel bir alan olan köprü kış mevsiminde çok fazla tercih edilmemektedir.

Aile Mekanı Karun River

Karun nehri Ahvaz şehir merkezinin birkaç kilometre ötesinde şirin ve büyük bir nehirdir. Bu nehir oldukça temiz bir suya sahiptir. Nehrin üzerinde aynı zamanda kurulmuş olan bir köprü bulunmaktadır. Bu köprü kişilerin nehir üzerinden ulaşımını sağlaması için kurulmuş bir organizasyondur. Aynı zamanda nehrin kenarında ışıklandırma sistemi de bulunmaktadır. Bu sistem sayesinde gece veya gündüz ailenizle piknik yapabilme ve rahat bir oturma ortamı oluşturabileceğiniz özel bir mekandır.

İbadet İçin Christians Catholic Church Kilisesi

Ahvaz şehrinde ziyaret edilecek bir başka nokta ise tarihi ve Julfa Bölgesinde bulunan Ermeni döneminden günümüze kadar gelmiş olan Christians Catholic ChurchKilisesi gelmektedir.Bu kilise dini ibadet etmek için ibadete açık bir yerdir. Aynı zamanda kişilerinde ziyaret edebilme imkanı bulunmaktadır. Ortodoks ve hristiyan inançlarını içinda arındıran kişiler tarafından ziyarete açılmış olan bir kilisedir. Kilise mimari yapısı ile de kişilerin oldukça dikkatini çekmektedir. Kilisenin önünde unutulmaz bir veda fotoğrafı çektirme şansına da sahisiniz.

Ahvaz’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Kıymalı çelo kebabı
Tavuklu cüche kebabı
Kıymalı Çelo Kebabı

Kebabın görüntüsü olarak Türk kebaplardan çok da farklı bir görüntüsü yoktur. Bizim kültürümüzde kebap içerisinde et kullanılırken burada ise sadece kıyma kullanılmaktadır. Bu kıymalar baharat ve biber ile iyice yoğrulmakta ve safran ile de iyice kıvamına gelen kebap şişe sarılarak pişirilmektedir. Özelliği ise odun ateşinde pişmesidir. Kebap pilav ile servis edilmektedir. Zaten çelo da kelime anlamı olarak pilav demektir. Ahvaz uçak bileti seyahati yapan kişiler bölgede bu yemeği yiyebilir ve lezzetine varabilirler.

Tavuklu Cüche Kebabı

Bu kebapda alışılmışın dışında kırmızı et yerine tavuk eti ile yapılan bir kebap türüdür. Bizim ülkemizde bulunan tavada tavuk sote etmeye benzemektedir. Bu özelliğinden dolayı çok bir fark olmayan kebabın en ayırt edici özelliği ise içerisine koyulan yoğun baharat tadı olmaktadır.

Ahvaz yöresi olarak baharat önemli bir yer tutmaktadır. Bu açıdan dolayı kültürlerinde çok çeşitli baharat türü bulmak mümkündür. Bunun yanında ise kahvaltıda köy ekmeği ile bal tereyağı gibi sıradanlıkta seyreden bir kahvaltı menüsü bulunmaktadır.

Konaklama İçin Ahvaz Otel Seçenekleri

Ucuz Ahvaz uçak bileti ile bölgeye gelen kişiler için birçok otel ve konaklama seçenekleri bulunmaktadır.

Amir Kabir Hostel

Ucuz Ahvaz uçak bileti ile şehre ulaşım sağlayan kişiler ulaşımın en kolay olduğu bir bölgede inşa edilen otel kişiler tarafından oldukça tercih edilen bir konumdadır. Bütün bu olanaklarına rağmen ucuz olması da artı bir yön olarak değerlendirilebilir. Temizlik konusunda hassas olan kişilerinde rahatlıkla tercih sırasına koyacakları bir mekandır.

Isfahan Province, Isfahan, Chahar Bagh Paeen Street, İran
Ahvaz Pars Hotel

Bu oteldeki şartlar ise normal bir seviyededir. Otel odasında çok fazla vakit geçirmeyecek olan kişiler için düşünülebilir bir seçenektir. Otel odaları standartlara göre biraz küçük kalmaktadır. Otelde bulunan yataklar çift kişilik yatak olarak dizayn edilmiştir. Otel fiyatlarına ise akşam yemeği dahildir. Yemekte ise açık büfe seçeneği mevcuttur. Bu yemekler de yine Ahvaz yöresine ait yemek seçeneklerinden oluşmaktadır. Bölgede bulunan diğer oteller ile karşılaştırıldığı zaman çok da iyi bir pozisyonda değildir. Buna rağmen 4 yıldıza sahip bir işletmedir.

Khuzestan Province, Ahvaz, Abedi St, İran
Oxin Hotel

Otel 3 yıldıza sahip bir kuruluş olmasına rağmen alınan hizmet konusunda müşterilerini tatmin etmektedir. Müşteri yorumlarına göre otel 4 yıldızlı bir hizmet sunmaktadır. Otel odaları oldukça temiz ve hijyen kuralları konusunda oldukça elverişlidir. Ücretsi olarak internet hizmeti de sunulmaktadır. Bölgenin en gözde ve en tercih edilen konaklama mekanlarının başta gelmektedir. Bu özelliğinin bir başka yönü ise şehir merkezine ve ulaşımına en yakın bir konumda olmasından dolayıdır. Odalar da suit seçeneği de bulunmaktadır. Bunun yanında standart odalarda bulunmaktadır. Bu odalar ise oldukça küçük bir yapıdadır. Tercih edilmesinin bir başka nedeni ise çalışan kişilerin vermiş oldukları güler yüzlü hizmettir. Hava alanına yakın bir konumda inşa edilmiştir. Ahvaz bölge olarak sıcak olduğundan dolayı tüm odalarda kişilere klima hizmeti de sunulmaktadır. Suit odalar ise oldukça geniş ve ferah bir yapıdadır.

Khuzestan Province, Ahvaz, Koorosh, Pasdaran Highway, İran

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Ahvaz ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Gülümseyin Çekiyoruz: Dünyanın En Mutlu Ülkeleri
Gülümseyin Çekiyoruz: Dünyanın En Mutlu Ülkeleri
15 Şubat 2019
   Yeterli miktarda Serotonin (Mutluluk Hormonu) salgılandığında kişilerin ruh hali ve davranışları pozitif yönde etkilenir. Şimdi bunun bir de toplumlar düzeyinde gerçekleştiğini düşünün. Doğal
Türkiye’deki En İyi 10 Arkeolojik Alan
Türkiye’deki En İyi 10 Arkeolojik Alan
28 Aralık 2018
Birçok medeniyete ev sahipliği yapan ülkemizin, tarihte olduğu gibi arkeolojik bulgu açısından da zengin olmasına kimse şaşırmaz diye düşünüyoruz. Peki siz bu tarihi ve değerli yerlerden kaç tanesini
Havaist Nedir? Fiyatları Nelerdir? Havaist Hareket Saatleri
Havaist Nedir? Fiyatları Nelerdir? Havaist Hareket Saatleri
23 Kasım 2018
76,5 milyon metrekarelik alanıyla dünyanın en büyük havalimanı olma özelliğine sahip İstanbul Havalimanı, 29 Ekim’de Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov’dan, Moldova Cumhuriyeti Gagauz Özerk Yeri Başk
Sonbahar Kamplarında Yanınızda Bulundurmanız Gereken 5 Eşya
Sonbahar Kamplarında Yanınızda Bulundurmanız Gereken 5 Eşya
05 Kasım 2018
Kamp yapmanın insan psikolojisine ve vücuduna birçok faydası bulunmakta. Doğa ile iç içe olmak, şehrin gürültüsünden uzak olmak, bol bol temiz hava almak ve bunun gibi birçok etken insana doğal bir te

Ahvaz Uçak Seyahati Hakkında Kullanıcılarımızın Yorumları

Çok İyi (6)
İyi (0)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%100
%0
%0
%0
%0
Ortalama Puan
5,0
6 Değerlendirme
Uçakla hep üzerinden geçiyoruz, birgün gitmek kısmet olur umarım
çocuklarımla karne hediyesi olarak götürdüm eğlence alanlarında çok eğlendik
biz erkek arkadaşımla memnun kaldık tatilimiz güzeldi
Herşey o kadar farklı ve güzelki geri dönmek istemiyorsunuz
Yağmur yağmasa daha güzel bir tatil geçirebilirdik
Güzel bir balayı tatili geçirdik keyifliydi
2
6
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Ahvaz Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir.

15.07.2019 04:45:26

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=10948
/
10948