1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!
"Pay less Fly more"
Air Arabia

Air Arabia Air Arabia Uçak Bileti

Kuruluş Tarihi
2003
Firma Kısaltması
ABY
Firma Merkezi
Birleşik Arap Emirlikleri
IATA Kodu
G9
Çağrı Merkezi
0(212) 241 51 84
Uçak Sayısı
50
Firma Yorum Sayısı
26
Ortalama Kullanıcı Puanı
4,7/5
Nasıl Oy Verilir? Oy Ver

Air Arabia Hakkında

Birleşik Arap Emirlikleri'ne bağlı havayolu şirketlerinden bir tanesi olan Air Arabia Havayolları 3 Şubat 2003 yılında kurulmuştur. Kurulduğu tarihten itibaren hizmet veren havayolu şirketi Sultan bin Muhammad Al-Qasimi tarafından kurulmuştur. Air Arabia Havayolu şirketinin yönetimi ülkenin konseyi tarafından yürütülmektedir. Ülkenin ilk az sayıda tarifeli havayolu şirketlerinden birisi olan firma toplam olarak 32 farklı ülkeye uçuş yapmaktadır. Fakat uçuş sayısını her geçen gün arttırmaktadır. Özellikle Orta Asya, Orta Doğu, Hindistan ve Afrika gibi ülkelere uçuşlar yapmaktadır. Yolcuları ucuza ve kaliteli hizmet vererek taşıma için bir çok farklı hizmet vermektedir.

Air Arabia Havayollarına ait 44 uçak bulunmaktadır. Air Arabia şirketinin yarısından fazlası ülke halkına arz edilmiştir. Firma her yıl daha fazla kar ile çalıştığı için bu yüzden halkın ilgisi bir hayli fazladır. Şirketin %55 gibi bir oranı halk tarafından satın alınmıştır. İlk kez 28 Ekim 2003 senesinde seferini Bahreyn’e yapmıştır. Bu tarihten itibaren çok hızlı yükselişe geçmiştir. Bunun dışında Air Arabia Havayolları Şirketi bir çok ülkeye ait havayolu şirketleri ile anlaşmalar yapmış olup, aktarmalı uçuşlar gerçekleştirmektedir. Böylece uçuş ağını genişleterek daha da arttırmaktadır. Günümüzde uçuş ağı 110 sınırını aşmış durumdadır. Bu şekilde şirketin kar oranı daha da artmaktadır. Yıllık cirosu her geçen yıla göre daha fazla artmaktadır.

Air Arabia Online Check - in

Air Arabia Havayolları kullanan yolcular check-in işlemleri için farklı seçenekler kullanabilirler. Bir çok Air Arabia uçuş noktaları için internet üzerinden check-in işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Saharjah hariç diğer uçuş noktaları için uçuş saatinden 12 saat önce check-in işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Saharjah uçuşları ise 24 saat önce rezervazyon numaranız, uçuş tarihiniz, adınız, uçuş numaranız ve varış noktanız gibi önemli bilgileri girerek online check-in işlemini yapabilirsiniz. Ayrıca biniş kartınızı sisteme girerek de check-in işleminizi tamamlamanız mümkün.

Air Arabia uçuşunuzu yapmadan önce tamamlamanız gereken diğer bir konu ise kontuar check-in işlemlerinde bulunan süre kısıtlamalarıdır. Bu süreler uçağın kalkış ve varış destinasyonlarına göre değişmektedir. Havalimanında bulunan check-in kontuarları yaklaşık üç saat önce açılmaktadır.

Air Arabia Havayolları bir çok şehirde, check-in seçeneğini sunmaktadır. Uçuş saatinden 24 saat önce bulunduğunuz şehrin hava alanına giderek bankolardan işlemlerinizi yaptırabilirsiniz. Havalimanında check-in işlemi yaptıracağınız zaman iki saat önceden havaalanına gitmeniz gerekir. Uçak kalkış saatinden 3 saat önce kontuarlar açılmakta ve 1 saat önce kapanmaktadır.

El bagajı dışında başka bir bagajı olmayan yolcular online check-in işlemlerini internet sayfası üzerinden tamamladıktan sonra biniş kartları ile birlikte havalimanına giderek, havalimanında zaman kazanabilirler.

 • Online Check-in Sırasında Koltuk Seçimi ve Yemek Siparişi

Air Arabia Havayolu şirketini kullanan yolcularına online check-in hizmeti sırasında koltuk seçimi imkanını da sunmaktadır. Koltuk seçimi yaparken ödemeniz gereken ek ücretleri de ekrandan görebilme şansına sahipsiniz. Koltuk seçimi yaparken ekstra diz mesafesi olan koltuklarda bulunmaktadır. Bu koltuklar ile seyahat etmek istediğinizde ek bir ücret ödemeniz gerekebilir. Tüm uçuşlarda kullanılan uçaklarda koltuk genişlikleri 82 cm olmakla beraber oldukça konforludur. Yolcular böylece diz mesafesi konfora sahip oldukça rahat koltuklar ile seyahat etme imkanı bulurlar. Fakat koltuk seçimi yaparken ekstra diz mesafesi olan koltuklarda seyahat etmek istediğinizde ek bir ücret ödemeniz gerekmektedir.

Air Arabia Havayolu şirketini kullanan yolcular çeşitli ikramlar, alternatif yiyeceklerin yanı sıra son derece uygun fiyatlarla hafif yiyeceklerden, sıcak ve soğuk olan yemeklere kadar uluslararası mutfakların lezzetlerini bir arada görebilmektedir. Rezervasyon yaptırırken Sky Cafe menüsüne mutlaka göz atmanız gerekir. Size en uygun yiyecek seçiminizi online, Air Arabia çağrı merkezi, satış ofislerinden yapmak mümkündür. Özellikle uzun mesafeli uçuşlarda Sky Cafe’nin zengin menüsünden yararlanarak, yolculuğunuzu daha keyifli bir hale getirebilirsiniz. Zengin menüsü sayesinde tüm yolcular unutamayacakları bir seyahat deneyimi yaşarlar. Uçuşların zamanlarına bağlı olarak menülerin özellikleri, içerikleri ve çeşitli olmaları farklılık göstermektedir.

Air Arabia Firmasını Seçmek İçin 7 Sebep

 1. Güvenilir bir havayolu şirketi olup tamamen müşteri odaklı olarak hizmet vermektedir. Bugüne kadar yapmış olduğu uçuş tecrübelerine göre Air Arabia Havayolu şirketini kullanmak kaçınılmazdır.
 2. Air Arabia, yolcuları için dünyanın bir çok noktasında bulunan ülkelere gitme şansı vermektedir.
 3. Air Arabia Havayolunda çalışan personelin tamamı büyük bir titizlikle çalışan ve kaliteli hizmet anlayışına sahip kişilerdir. Tüm personeller yolcularını memnun etmek için gereken tüm hizmetleri sağlamaktadır.
 4. Air Arabia Havayolu yolcuların seyahatleri boyunca yiyecek ve içeceklerini en kaliteli besinler aracılığı ile yapmaktadır. Ayrıca özel aşçıların büyük bir titizlikle seçmiş olduğu uluslararası menüler sayesinde yolculara seyahat boyunca unutamayacakları tatlar sunmaktadırlar.
 5. Airewards, Air Arabia Havayolu şirketinin sadakat programıdır. Yolcularına gerek havada gerekse yerde daha fazla imkan sağlamak için tasarlanmış bir programdır. Basit bir kazanma ve ödeme planına dayalı olarak yapılan kullanımı çok kolay bir sadakat programıdır.
 6. Sınıf ayrıcalığı olmadan ekonomik uçuşların tek adresidir.
 7. Ayrıca yeterli millere sahip yolcular Air Arabia’dan bedava bilet alma şansına sahip olurlar. Ücretsiz olarak alacağınız biletleri miller ve nakit para ile birleştirip alabilme imkanına sahip olurlar. Hem mil kullanarak veya milinizi harcamak istemiyorsanız nakit para kullanarak biletinizi alabilirsiniz.

Air Arabia Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme

Air Arabia bagaj hakkı ile de yolcularına ayrıcalıklı hizmetler sunmaktadır.

 • Ücretsiz Bagaj Hakkı Ne Kadar?

Air Arabia, yolcuları için kabin ve check in bagaj hakkı olmak üzere iki farklı bagaj hakkı tanımaktadır.

Bagaj: Air Arabia Havayollarında yolcu başına maksimum bagaj ağırlığı 32 kg’dır. Diğer havayolları şirketlerinden farklı olarak Air Arabia Havayollarında parça sayısı sınırlaması bulunmamaktadır. İhtiyaç olan bagaj için ödeme şansı vermektedir. Fakat satın alınacak tek bagajj sınırlaması 20 kg’dır. Bu ağırlık aşılması durumunda ek ücret ödenmesi gerekir.

Kabin/El Bagajı: Havayolu şirketini kullanan her yolcu, maksimum olarak on kilogram ağırlığa kadar ve maksimum 55 x 40 x 20 santimetre boyutlarına sahip bir el bagajı taşıma hakkı vardır. Bu sınırı aşan el bagajları kabine alınmamakta, ek ödeme yapılarak kargo bölümünde taşınmaktadır. Fas yolcularının el bagaj hakkı 7 kg’dır. 0-2 yaş çocukları olan yolcular için bir el çantası taşıma hakkı bulunmaktadır.

 • Fazla Bagajım Varsa Ne Kadar Ücret Öderim?

Yolcunun uçuş sınıfına bağlı olarak bagaj hakkı değişiklik göstermektedir. Fazla bagaj hakkında da ek ödeyeceği ücretler buna bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

 • Kayıp, Hasarlı, Eksik Ve Geç Teslim Edilen Bagaj

Air Arabia, yolcularının bagajlarını büyük bir özenle taşımaktadır ancak yine de herhangi bir olumsuzluk durumunda yolcular böyle bir durumla karşılaştıklarında Air Arabia’a ait Kayıp ve Buluntu Eşya Ofisi'ne başvurabilmektedir.

 • Bagaj Kısıtlamaları Nelerdir?

Air Arabia Seyahatlerin sırasında kabin içinde zehirli spreyler, çakmak, biber gazı, para çantaları, radyoaktif madde içeren ekipmanlar ve sivri uçlu cisimler taşımak yasaktır. Ancak kesinlikle yasak olan biber gazı vs gibi maddelerin dışındaki eşyalar yolcuların kayıtlı bagajlarında taşınabilmektedir.

Air Arabia Yiyecek, İçecek ve İkram

Air Arabia Havayolları, tek tip yolcu sınıfına hizmet etmektedir. Uygun fiyatlarla hafif yiyeceklerden, sıcak ve soğuk olan yemeklere kadar uluslararası mutfakların lezzetlerini bir arada görebilmektedir.

Air Arabia Business Class

Air Arabia Havayolları, yolcularına tek tip yolcu sınıfı ile seyahat etme olanağı sunmaktadır.

Air Arabia: Airewards Sadakat Programı

Air Arabia Havayolu şirketinin sadakat programıdır. Yolcularına gerek havada gerekse yerde daha fazla imkan sağlamak için tasarlanmış bir programdır. Basit bir kazanma ve ödeme planına dayalı olarak yapılan kullanımı çok kolay bir sadakat programıdır.

Air Arabia Seferleri, Rezervasyon ve Bilet Al

Dünyanın sayılı havayolu firmalarından birisi olan Air Arabia Havayolları bünyesinde her gün dünyanın birçok ülkesine seferler düzenlenmektedir. Havayolu firması Londra, Mısır, Katar, Filipinler, Hindistan, Irak, İran gibi dünyanın önemli ülkeleri dahil onlarca ülkeye uçak seferleri düzenlemektedir.

 • Air Arabia Seferleri: Air Arabia Havayolları her gün çok sayıda uçak seferleri düzenleyerek havayolu ulaşımı konusunda profesyonel olarak hizmet vermektedir.
 • Air Arabia Rezervasyon: Air Arabia Havayolları’na ait uçak seferlerinin biletlerine Biletall.com üzerinden rezervasyon yapılabilmektedir.
 • Air Arabia Bilet Al: Havayolu firması tarafından düzenlenen uçak seferleriyle seyahat etmek için ihtiyaç duyulan uçak biletleri alımları da Biletall.com'dan yapılmaktadır.

Air Arabia Bilet İptal/İade Prosedürü

Air Arabia Havayolları'na ait olan uçak biletlerinin iptal ya da iade edilmesi gerektiği durumlarda havayolu firmasının çağrı merkezi ya da Biletall.com ile iletişime geçilmesi gerekmektedir.

Air Arabia Diğer Önemli Bilgiler

 • Koltuk Özellikleri

Maksimum konfor sağlayan koltukların yanı okuma lambası ve elektrik bağlantısı da koltukların özelliklerinden birkaç tanesidir.

 • Bebek ve Çocuk Yolcular

Bebek ve çocuklu ebeveynler çocukları için özel kemer kullanabilir ya da ayrı koltuk talep edebilirler. Uçağın yanına kadar bebek arabalarının kullanılabilmesi ve bebekler için mama siparişinin verilebilmesi bebek yolcuların ayrıcalıklarındandır.

 • Hamile Yolcular

28-35. hafta arasındaki dönemde olan hamile yolcular "uçakla seyahat edebilir " ibareli doktor raporu ile seyahat edebilmektedir. 36. haftadan sonra ya da iki bebek taşıyan ve 32.haftada olan anne adayları raporları olsa da uçamamaktadır.

 • Hasta ve Engelli Yolcular

Hasta ve engelli olan yolcular ise sahip oldukları hastalıklara göre kendi başlarına, doktor raporu ile ya da refakatçileri ile birlikte seyahat edebilmektedir.

 • Evcil Hayvanlar

Evcil hayvanı olan yolcular ekstra ücret ödeyerek taşınması yasak olmayan hayvanları özelliğine göre kabin ya da kargo bölümünde taşınmasını sağlayabilmektedirler.

Air Arabia Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Air Arabia kaç yılında kuruldu?

  2003 yılında kurulmuştur.
 • Air Arabia firma merkezi neresidir?

  Firma merkezi Birleşik Arap Emirlikleri şehrindedir.
 • Air Arabia IATA kodu nedir?

  G9 uluslar arası IATA kodudur.
 • Air Arabia çağrı merkezi numarası kaçtır?

  Çağrı merkezi numarası 0(212) 241 51 84

Air Arabia Firması Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (59)
İyi (24)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%71
%29
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,7
83 Değerlendirme
S*** R***
22 Nisan Pazartesi
çocuk yolcuların heyecanını anlayıp ona göre davranmalarını sevdim.
H*** M*** A***
4 Kasım Pazar
Firma da yok yok sadece hostesler biraz daha ilgili olabilirler hepsi o
E*** K***
7 Ekim Pazar
Şikayet edenleri anlamıyorum, ben gayet keyifli yolculuk yaptım.
M*** A*** A***
25 Eylül Salı
Firma gerçekten kaliteli koltuklar biraz daha rahat olabilir
F*** Ş***
22 Eylül Cumartesi
Firmamızın tercih ettiği havayolları firmaları arasındadır kendileri
2
26
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Biletall.com Air Arabia sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. Air Arabia Firması kendine ait kuralları ve özellikleri istediği zaman değiştirme hakkına sahiptir. ( 15.07.2020 03:29:28 )

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=69158
/ True
69158