1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!
"Vacation is Calling !"
Air Transat

Air Transat Air Transat Uçak Bileti

Kuruluş Tarihi
1986
Firma Kısaltması
TSC
Firma Merkezi
Quebec
IATA Kodu
TS
Uçtuğu Şehir Sayısı
3
Çağrı Merkezi
+800 872 672 83
Uçak Sayısı
35
Ortalama Kullanıcı Puanı
4,9/5
Nasıl Oy Verilir? Oy Ver

Air Transat Popüler Uçak Seferleri

Toronto - Montreal
Uçak Bileti
05 Ağu 2020
Toronto - Atina
Uçak Bileti
02 Ağu 2020
Lizbon - Toronto
Uçak Bileti
29 Tem 2020
Atina - Toronto
Uçak Bileti
27 Tem 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Air Transat En Çok Sefer Yaptığı Şehirler

Air Transat En Çok Sefer Yaptığı Ülkeler

Air Transat Hakkında

Air Transat, hem tarifeli hem de charter uçuşlar icra etmekte olan bir hava yolu firmasıdır. Aynı zamanda bu hava yolu firmasında uçak kiralama hizmetleri de bulunmaktadır. Bu sayede yolcular hizmet kalitesinden özel kiraladıkları uçaklarda da istifade edebilmektedirler.

Air Transat firması daha ziyade bir tatil firması olarak tanınmaktadır. Ancak pek tabii tatil ile ilişkisi neredeyse hiç bulunmayan bölgelere de uçuşlar icra etmektedir. Bu bağlamda, son zamanlarda vasfını çok daha genişlettiğini söylemek mümkün olabilmektedir.

Air Transat uçak bileti için yolcuların en mantıklı tercihleri her daim Biletall.com olmaktadır. Aynı zamanda yolculara güvenli ödeme seçenekleri de sunulmaktadır.

Air Transat uçak bileti fiyatları için de her daim en mantıklı seçim Biletall.com olarak ifade edilmektedir. Aynı zamanda biletler ne kadar erken alınır ise, bilet fiyatları da aynı oranda makul olmaktadır.

Kanada menşeili firma, gerek devlet kurumları gerekse bağımsız sivil havacılık makamları tarafından sıklıkla denetime tabi tutulmaktadır. Uçakta yolculara sunulmakta olan yiyecek ve içecekler de sağlık otoriteleri tarafından denetlenmektedir.

Firmanın Kanada içerisinde toplamda 4 ayrı noktaya uçuşu bulunmaktadır. Başka bir deyiş ile uçuşlarının çok büyük bir kısmını yurt dışına yönelik gerçekleştirmektedir.

Yolculara iki ayrı kabin seçeneği sunulmaktadır. Air Transat uçak bileti rezervasyon işlemleri sırasında hem Business hem de Economy Class arasından seçim yapılabilmektedir.

Firmaya ait son derece modern ve geniş bir filo bulunmaktadır. Bu filoda yer almakta olan uçakların uzun menzilli uçma kabiliyetleri olduğu da bilinmektedir. Nitekim seferlerin pek çoğu uzun menzilli olarak icra edilmektedir.

Filodaki uçakların konforu ekonomi sınıfında dahi yolculara kendilerini özel hissettirmektedir. Bu nedenle Air Transat, konforu ve marka saygınlığı ile ön plana çıkmaktadır.

Air Transat, farklı güzergâhlar için farklı uçak tipleri tercih etmektedir. Air Transat en ucuz uçak bileti sahipleri, bu güzergahlara yönelik biletlerini Biletall.com üzerinden temin edebilirler.

Air Transat Online Check - in

Air Transat, uçuştan 24 saat evvelinde başlatmakta olduğu online check-in işlemlerini uçuştan iki saat öncesinde sona erdirmektedir.

İnternet üzerinden check-in, Air Transat uçak bileti fiyatları ve internet üzerinden koltuk seçimi gibi hususlar aşağı kısımda ifade edilmektedir.

Online Check in Sırasında Koltuk Seçimi ve Yemek Siparişi

Yolcular, dini inanış ve sağlık sorunları gibi sebeplerden dolayı mevcut olan özel yemek taleplerini uçuştan 72 saat öncesinde Air Transat’a ait çağrı merkezini arayarak iletebilmektedir. Air Transat; yolcularına diyabetik, vejetaryen, çocuk yemekleri, helal sertifikalı yemekler ve koşer menüleri gibi özel seçenekleri sunmaktadır. Ayrıca gurme yemek seçeneklerinin iletilmesi için ise firma tarafından tanınmakta olan süre uçuştan önceki 48 saattir. Yolcular, koltuk seçimlerini de internet üzerinden check-in yaparken gerçekleştirebilmektedirler. Ancak koltuk seçimi yaparken ekstra diz mesafesine sahip olan ya da ön sıralarda bulunan koltukların çok daha yüksek bir ücrete tabi olabileceği bilinmektedir.

Air Transat Firmasını Seçmek İçin 7 Sebep

 1. Gurme yemek seçenekleri yolcular tarafından lezzetli bulunmaktadır.
 2. Fiyatları makul olduğundan tasarruf imkânı sağlamaktadır.
 3. Aktarmasız uçtuğu geniş bir uçuş ağı bulunmaktadır.
 4. Bir üst sınıfta çok daha ayrıcalıklı yolculuk tadılabilmektedir.
 5. Rötar ve sefer iptali gibi can sıkıcı durumlar neredeyse hiç söz konusu olmamaktadır.
 6. Son derece konforlu ve modern uçakları bulunmaktadır.
 7. Firmanın her alandaki personeli deneyimi ve güler yüzlü hizmetiyle fark yaratmaktadır.

Air Transat Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme

Air Transat, bagajlar konusunda alışılagelmiş bir sistem uygulamaktadır.

Ücretsiz Bagaj Hakkı Ne Kadar?

BAGAJ: Air Transat, yolculara ait bagaj hakkı üst sınırını 23 kilogram olarak ifade etmektedir.

KABİN/EL BAGAJI: El bagajının azami ağırlığı ekonomi sınıfı için 10 kilogram, Club Class yolcuları için ise 15 kilogramdır.

Fazla Bagajım Varsa Ne Kadar Ücret Öderim?

YURTİÇİ: Fazla bagaj ücretleri Kanada içi uçuşlarda 25 USD ile 200 USD arasında değişmektedir. Ancak bagajın fiyata dahil olmadığı tarifeler de bulunmaktadır.

YURTDIŞI: Yurt dışı uçuşlarda fazladan bagaj ücretleri 35 USD ile 200 USD arasında değişmektedir. Ancak bagajın fiyata dahil olmadığı tarifeler de bulunmaktadır.

 Kayıp, Hasarlı, Eksik Ve Geç Teslim Edilen Bagaj

Hasarlı bagajların Air Transat’a 7 gün içerisinde yazılı bir şekilde bildirilmesi gerekmektedir. Bu durumda mağduriyet karşılanabilmektedir. Ancak bunun için mutlak suretle fatura da talep edilmektedir. Bagaj gecikmiş ya da kaybolmuş ise de bir tutanak tutulması gerekmektedir. Bu konuda Air Transat görevlileri yolcuya destek olmaktadır. Aynı zamanda yolcunun bu bölgede bulunduğu müddetçe alan sorumluları tarafından daima bilgilendirileceği de ifade edilmektedir. Bagajın bulunması durumunda ise yolcuya ivedilikle yeniden teslimi için gereken her şey yapılmaktadır.

 Bagaj Kısıtlamaları Nelerdir?

Hem kabin bagajında hem de uçak altı bagajına ateşli silahların taşınmasına müsaade edilmemektedir. Buna ek olarak yolcuların birtakım kamp ekipmanları, paraşütler, yanıcı ve patlayıcı maddeler, gaz ocakları, havai fişekler, radyoaktif maddeler ve gaz tüpleri ile uçağa kabul edilmesi mümkün olamamaktadır. Nihayetinde çakmaklar da hiçbir şekilde kabin bagajında taşınamamaktadır. Lityum içerikli piller için ise firmanın uyarılarını dikkate almak gerekmektedir. Keza lityum içerikli piller ile çalışmakta olan birtakım araç ve gereçler için de benzer uyarılar bulunmaktadır.

Air Transat Yiyecek, İçecek ve İkram

Air Transat, yolcularına ücretsiz bir ikram servisi sunmamaktadır. Ancak yolcuların önceden yemek sipariş edebilme imkanı bulunmaktadır.

 Economy Class İkramlar

Ekonomi sınıfında ücretsiz ikram seçenekleri mevcut değildir. Ancak yolcuların önceden sipariş ettikleri gurme yemek seçenekleri ile tasarruf etmeleri mümkün olabilmektedir.

 Business Class İkramlar

Club Class yolcularına üç saatten kısa yolculuklarda ücretsiz atıştırmalık ve içecek seçenekleri sunulmaktadır. Üç saatten uzun yolculuklarda ise usta şef Daniel Vézina tarafından hazırlanmakta olan gurme yemek seçenekleri ikram edilmektedir.

 Özel Yemek Servisi

Uçak içerisinde yer alan Bistro Menü sayesinde yolcular özel yemek servisi talep edebilmektedirler. Ancak bu siparişlerin uçuştan belirli bir süre öncesinde verilmesi çok daha avantajlı olabilmektedir.

Air Transat: Club Class

Air Transat, Business Class seçeneğine Club Class adını vermektedir.

Koltuk Diz Mesafesi

Club Class seçeneğindeki koltuk diz mesafesi, ekonomi sınıfından bariz şekilde farklıdır. Tam tamına 36 inçlik bir mesafe bulunmaktadır.

Yiyecek, İçecek ve İkram

Üç saatten uzun yolculuklarda özel şefler tarafından hazırlanmakta olan gurme yemekler, üç saatte kısa yolculuklarda ise atıştırmalık ve içecek seçenekleri sunulmaktadır.

CIP Salonu / CIP Lounge

Air Transat, yolcularına son derece geniş imkânların yer aldığı Lounge hizmetleri sunmaktadır. Toronto, Montreal, Vancouver, Quebec, Calgary, Edmonton ve Winnipeg kentlerinde bu salonlar bulunmaktadır.

Air Transat Seferleri, Rezervasyon ve Bilet Al

Air Transat, ağırlıklı olarak yolcularını tatil bölgelerine ulaştırmakta olan bir hava yolu firmasıdır. Geniş filosunun beraberinde getirmekte olduğu son derece geniş bir uçuş ağı mevcuttur. Öyle ki filosunda yer alan uzun menzilli uçakları sayesinde kıtalar arası uçuşlar dahi icra edilebilmektedir. İşe bu güzergahların tamamı için Biletall.com üzerinden rezervasyon yapılması ve bilet satın alınması mümkün olabilmektedir.

 Air Transat Seferleri

Hava yolu firması, Avrupa dahil pek çok destinasyona yılın her dönemi uçuş düzenlemektedir. Air Transat seferleri Amerika Birleşik Devletleri de dahil olmak üzere yolcu sayısının son derece fazla olduğu ülkelere de gerçekleştirilmektedir. Tüm bu bölgelere yönelik biletleri Biletall.com üzerinden temin etmek mümkün olabilmektedir.

 Air Transat Rezervasyon

Rezervasyon yapmanın en kolay yolu şüphe yok ki Biletall.com’u ziyaret etmektir; zira yolcular bu sayede en makul fiyatlara erişebilmektedir. Bununla da kalmayarak son derece geniş seçeneklerin tamamını inceleyebilmektedirler.

 Air Transat Bilet Al

Uygun fiyatlı biletleri online olarak satın almak isteyen gezginler, Biletall.com’da ki fırsatlardan istifade edebilmektedir. Buna ek olarak biletlerin çok daha uyguna mal edilebilmesi için mümkün mertebe erken rezerve edilmesi gerekmektedir. Ancak son dakikada temin edilen biletler için de Biletall.com oldukça cazip fırsatlar sunmaktadır.

Air Transat Bilet İptal/İade Prosedürü

Air Transat, genel olarak ek bir ücret talep etmeden yolcularının bir diğer uçuş ile rezervasyonlarını değiştirmesine olanak sağlamaktadır. İptallerde ise durum farklı olabilmektedir. Air Transat kaynaklı durumlarda biletler kesintisiz olarak iade edilebilmektedir. Buna ek olarak yolcuların kendi talepleri doğrultusunda bu gibi bir işlem yapılmakta ise iade miktarı bilet sınıfına ve türüne göre değişkenlik arz edebilmektedir.

Air Transat Diğer Önemli Bilgiler

Koltuk Özellikleri

Koltuk aralıkları Air Transat uçaklarının ekonomi sınıfında uçak tipine göre değişkenlik arz etmek ile birlikte 32-33 arası, Club Class koltuklarında ise 36 inç olarak tasarlanmış bulunmaktadır.

 Bebek ve Çocuk Yolcular

7 günden küçük bebeklerin uçuşa kabul edilmesi söz konusu olamamaktadır. Bunun yanı sıra yolcuların sekiz yaşına kadar ailelerinden bağımsız ya da farklı kabinlerde seyahat etmelerine müsaade edilmemektedir. Yaşları sekiz ile 11 arası değişen yolcular ise yalnız başlarına ancak Air Transat özel hizmeti ile seyahat edebilmektedirler. Yaşları 11 ile 17 arası değişen yolcuların yasal temsilcilerinin bu hizmetten yararlanması ise opsiyoneldir. Bu hizmetlerin ek ücrete tabi olduğunu da bilmek gerekmektedir. Nihayetinde iki büyük çocuklar için ise ayrı bir koltuk rezervasyonuna ihtiyaç duyulmakta olduğu unutulmaması gerekenler arasında yer almaktadır.

 Hamile Yolcular

Hamile yolcular, hamileliklerinin 35. haftasına kadar herhangi bir ek belge ibrazı ya da ek prosedür olmaksızın seyahat edebilmektedirler. Ancak hamileliğin 36. ve 38. haftaları arasında bulunan anne adaylarının mutlak suretle son yirmi dört saat içerisinde alınmış olan doktor raporlarını ibraz etmesi talep edilmektedir. 38. haftadan sonra ise herhangi bir şekilde anne adaylarının Air Transat uçuşlarına kabul edilmesi söz konusu olamamaktadır.

 Hasta ve Engelli Yolcular

Air Transat, hasta ve engelli yolcuları için özel destekler de sağlamaktadır. Buna ek olarak yolcuların özel destek taleplerini uçuştan önce mutlak suretle bildirmesi gerekmektedir. Bu sayede Air Transat alan görevlileri tarafından hem yolculara öncelikli hizmet sağlanacak, hem de yolcuların gerek alanda gerekse uçağa biniş ve uçaktan iniş sırasında yardım almaları sağlanabilecektir.

 Evcil Hayvanlar

İlk olarak evcil hayvanlar ile seyahat etmek isteyen yolcuların uçuştan en erken üç gün içerisinde rezervasyonlarına bu hususu eklemeleri gerekmektedir. Buna ek olarak Avrupa, Birleşik Krallık ve Ortadoğu’ya icra edilmekte olan uçuşlarda kafes ölçülerinin 8 x 32 x 35, Kanada içinde ve Amerika Birleşik Devletleri’ne icra edilmekte olan uçuşlarda ise mutlak suretle 32 x 48 x 33 ölçülerinde olması gerekmektedir. Bunlar inç cinsinden ifade edilmekte olan değerlerdir. Buna ek olarak saldırgan ve evcil olmayan kedi ve köpeklerin uçuşlara kabul edilmesi söz konusu olamamaktadır. Rehber hayvanların ise uçuşlara kabinde kabul edilmesi söz konusu.

 Seyahat Sigortası

Seyahat sigortası, yolcu inisiyatifinde olan bir husus olmak ile beraber yolcularının hem can hem de mal güvenliği ve selameti açısından Air Transat bu sigortanın uygulanmasını önermektedir.

Air Transat Ucuz Uçak Bileti İçin Seferler ve Bilet Fiyatları

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Toronto - Montreal 451,57 TL 1 Saat 15 Dakika
Toronto - Atina 2.139,30 TL 16 Saat 35 Dakika
Lizbon - Toronto 2.719,57 TL 8 Saat 45 Dakika
Atina - Toronto 3.405,04 TL 3 Saat 45 Dakika

Air Transat Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Air Transat uçak bileti ne kadar?

  Air Transat firmasının popüler seferlerinden en ucuzu Toronto - Montreal olup, bilet fiyatı 451,57 TL'dir.
 • Air Transat kaç yılında kuruldu?

  1986 yılında kurulmuştur.
 • Air Transat firma merkezi neresidir?

  Firma merkezi Quebec şehrindedir.
 • Air Transat IATA kodu nedir?

  TS uluslar arası IATA kodudur.
 • Air Transat çağrı merkezi numarası kaçtır?

  Çağrı merkezi numarası +800 872 672 83

Air Transat Firması Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (78)
İyi (6)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%93
%7
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,9
84 Değerlendirme
S*** D***
21 Eylül Cumartesi
babamla bindik beğendik
2
1
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Biletall.com Air Transat sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. Air Transat Firması kendine ait kuralları ve özellikleri istediği zaman değiştirme hakkına sahiptir. ( 12.07.2020 04:22:47 )

Lizbon, (LIS)
LIS
PT
Toronto, (Tümü)
YTOT
CA

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=47857
/ True
47857