1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!
"Now Everyone Can Fly"
AirAsia

AirAsia AirAsia Uçak Bileti

Kuruluş Tarihi
1993
Firma Kısaltması
AXM
Firma Merkezi
Malezya
IATA Kodu
AK
Çağrı Merkezi
+673 233 30 45
Uçak Sayısı
89
Firma Yorum Sayısı
2
Ortalama Kullanıcı Puanı
5/5
Nasıl Oy Verilir? Oy Ver

AirAsia Hakkında

Air Asia Group 1993 yılında kurulmuş olan ancak faaliyetlerine 1996 yılında başlayan bir hava yolu firmasıdır. Hükumet tarafından işletilen hava yolu firmalarından biridir. Ancak şirket DRB- HICOM tarafından oluşturulmuştur. Malezya merkezli kurulması sebebiyle tüm Asya bölgelerine uçuş hizmetleri veren bir uçuş firmasıdır.

Malezya merkezli kurulmuş olan Air Asia firması 74 farklı uçuş noktasına sahiptir. Yurt dışı uçuşlarında daha çok Japonya, Çin, Vietnam, Hindistan, Endonezya, Filipinler, Tayland gibi ülkeler tercih edilmektedir. Asya turu yapmak isteyen herkes bu uçuş firmasını tercih edebilmektedir. Ortalama bir uçuş filosuna sahiptir. Ancak uçuş filosunda yer alan uçaklar kalitelidir ve düzenli denetim altına alınmaktadır. Uçaklar içerisinde birçok imkan yolculara, misafirlere sunulmaktadır. Özellikle televizyonlu, business sınıfı, ekonomi sınıfı bulunan bir uçak sistemine sahiptir.

Air Asia uçak bileti almak isteyen kişilerin başvurabileceği yer Biletall.com'dur. Her türlü bilet bilgisini öğrenmek için Biletall.com'a başvurulabilmektedir.

Air Asia ucuz uçak bileti fiyatları konusunda da ayrıntılı bilgi elde etmek isteyen kişiler Biletall.com'a başvurabilmektedir. Fiyatlar konusunda daha uygun seçenekler burada yer almaktadır. Hatta kampanyalı biletlere erişme imkanı da söz konusu olabilmektedir.

Malezya hükumeti tarafından işletilen bir uçak firması olduğu için düzenli şekilde denetim altına alınmaktadır. Bu nedenle de uçaklarda ve uçuşlarda herhangi ciddi bir problem yaşanmaz. Hızlı ve güvenilir uçuşlar misafirlere sağlanmaktadır. Yurt içi ve yurt dışı uçuşları bulunmaktadır. Başta Asya ülkeleri olmak üzere 74 farklı uçuş noktasına sahiptir.

Air Asia uçak bileti rezervasyon yaptırmanın en kolay yollarından biri Biletall.com'dur. Rezervasyon yapıldıktan sonra uçuş saati yaklaşırken check-in kolaylıkla yapılabilir. Böylelikle koltuk rezervasyonu konusunda da çeşitli imkanlar söz konusu olabilmektedir. Kişisel ihtiyaçlar konusunda da çeşitli rezervasyonlar talep edilebilmektedir.

Ayrıca sunulan diğer hizmetlerden biri de kara ulaşımıdır. Oto kiralama desteği vermesinin yanı sıra havalimanından şehir merkezine yapılacak olan ulaşımlarda da misafirlere destek olmaktadır. Servisler kullanılarak ulaşım sağlanabilir. Ve bu tarz hizmetleri Air Asia kolaylıkla misafirlerine sunmaktadır.

Almış olduğu belli başlı ödüller de bulunmaktadır. En iyi düşük maliyetli hava yolu firması ödülünü kazanmıştır. 10 yıl boyunca bu ödüle sahip olan hava yolu firması olmuştur.

Sahip olduğu en önemli özellik ise uçuş filolarını doğru kullanabilmesidir. Uçuş filolarını yurt dışı ve yurt içi olarak ayırmaktadır. Uzun mesafe yolculuklarında doğru uçaklar kullanılmaktadır. Air Asia en ucuz uçak bileti için takip edilmesi gereken yer Biletall.com olmaktadır.

AirAsia Online Check - in

Check- in yapmanın en kolay yollarından biri de online imkanlardır. Bunun dışında uçuştan saatler önce havalimanına giderek de check- in yapma imkanı bulunmaktadır.

Online check- in elbette daha avantajlı bir seçenek olmaktadır. Air Asia uçak bileti fiyatları öğrenilmesinin ardından bilet alınır ve bilet aldıktan sonra ise online check- in yapılabilmektedir. Hızlı olmasının yanı sıra koltuk ayarlama imkanı da bulunmaktadır.

Online Check- in Sırasında Koltuk Seçimi ve Yemek Siparişi

Online check- in yapabilmek için 14 gün ile 1 gün arası tercih edilebilmektedir. Ancak Çin yolculukları bu check- in durumuna dahil değildir. Bireysel olarak ya da 50 kişiye kadar check- in yapılabilmektedir. Bu check- ini yaptıramayacak kişiler arasında hamile misafirler, bebekler ile seyahat eden kişiler, engelli ve hasta yolcular, 16 yaşından küçük kişiler, medikal durumu bulunan kişiler vardır. Bu kişiler dışında online check- in yapma şansı herkese sunulmaktadır. Bu check-inler esnasında yemek siparişi de yapılabilmektedir.

AirAsia Firmasını Seçmek İçin 7 Sebep

 1. Konforlu bir hava yolu firmasıdır, yolcular gayet rahat seyahat etmektedir.
 2. En uygun fiyatlı firmalardan biridir, ucuz yolculukların tek adresidir.
 3. Birkaç yere aktarmasız uçuş sağlamaktadır.
 4. Planlaması oldukça iyi yapıldığı için uçuşlar çok fazla ertelenmemektedir.
 5. Yiyecek, içecek servisi bulunur, kaliteli bir servisi vardır.
 6. Uçak filoları son modeldir, denetimleri düzenli şekilde yapılmaktadır.
 7. Müşteri hizmetleri misafirler ile oldukça ilgilidir.

AirAsia Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme

Air Asia çoğunlukla klasik bagaj hakkı ve ücretlendirme kullanmaktadır.

Ücretsiz Bagaj Hakkı Ne Kadar?

BAGAJ: Genelde 7 kg bagaj hakkı bulunmaktadır. Business yani Premiumlular için 40 kg hak bulunmaktadır.

KABİN/ EL BAGAJI: Genelde 2 ile 5 kg arasında değişiklik göstermektedir. İki parçayı geçmemelidir.

Fazla Bagajım Varsa Ne Kadar Ücret Öderim?

YURTİÇİ: Yurt içi ek ücret durumu oluşmamaktadır.

YURTDIŞI: Kg'ye göre değişse de 12 kg için 56 TL ödeme yapılabilmektedir. Ödemeler Malezya Parası ile yapılmaktadır.

Kayıp, Hasarlı, Eksik ve Geç Teslim Edilen Bagaj

Birtakım sebeplerden dolayı bagajlar kaybolabilir, hasarlı olabilir, eksik ya da geç teslim edilebilir. Bu gibi sebeplerden dolayı oluşan sorunlarda mutlaka müşteri hizmetlerine başvurulmalıdır. Böylece sorun hızlı ve kolay şekilde çözülebilmektedir. Eğer hasarlı ve kayıp bagaj varsa müşteri hizmetleri bu konu hakkında tutanak tutmaktadır. Tutanak tuttuktan sonra mutlaka müşterilere geri dönülmektedir. Bagajlarınıza kolay ve hızlı şekilde ulaşabilirsiniz.

Bagaj Kısıtlamaları Nelerdir?

Birçok sebepten dolayı bagaj kısıtlamaları yapılabilmektedir. Bagaj kısıtlamaları kişilerin hem can hem de mal sağlığı açısından yapılmaktadır. Mutlaka bu kısıtlamalara ayak uydurmak gerekmektedir. Öncelikle bagaj kilosunu geçmemek gerekir. Onun dışında yanıcı, kesici aletler ile uçağa binilmemelidir. Sıvı sınırlaması bulunmaktadır bu nedenle sıvı taşırken dikkat edilmelidir. Radyoaktif ürünler de kesinlikle uçağa alınmaması gereken ürünlerden biridir.

AirAsia Yiyecek, İçecek ve İkram

Air Asia firması ücretli şekilde yiyecek ve içecek imkanları sunmaktadır. Sipariş ederek uygun yiyecekler temin edilebilmektedir.

Economy Class İkramlar

Ekonomi sınıfında sunulan ikramlar gidilecek yere göre değişiklik göstermektedir. Kısa mesafeli yolculuklarda genelde sandviç gibi hafif yiyecekler sunulmaktadır. Uzun mesafeli yolculuklarda ise sıcak yemek menüsü bulunmaktadır. Uygun fiyatlıdır. En önemlisi ise kişi din, sağlık, kültür gibi özel durumlara sahipse yiyecekler ona göre sunulmaktadır. Eğer önceden sipariş edilirse daha uygun fiyatlı menüler alınabilir.

Business Class İkramlar

Business Class içerisinde yer alan yiyecekler, menüler de ekonomi sınıfına benzerlik gösterir. Ancak ek şekilde içecekler, atıştırmalıklar kişilere sunulmaktadır. Talep etmek, ücret ödemek yeterlidir.

Özel Yemek Servisi

Özel yemek servisi de bulunmaktadır. Ancak talep edilecek olan özel menü bilet rezervasyonları esnasında istenebilir. Ya da müşteri hizmetlerinden menü talep edilebilmektedir.

Air Asia: Premium Flatbed

Air Asia firması Business Class müşterilerine Premium Flatbed demektedir.

Koltuk Diz Mesafesi

Koltuk diz mesafesi çok farklılık göstermemektedir. Yaklaşık olarak 8- 15 inç arasında değişiklik göstermektedir. Ayrıca koltuklar çok rahattır. Uzun yolculuklarda kişiler sorun yaşamaz. 

Yiyecek, İçecek ve İkram

Dine, kültüre, sağlığa göre yemek siparişi yapılabilmektedir. Ek olarak Premium Flatbed içerisinde içecek ve atıştırmalık imkanları da bulunmaktadır. Ücret ödeyerek temin edilebilmektedir. Ücretsiz ikramları da bulmak mümkün olacaktır.

CIP Salonu/ CIP Lounge

Kırmızı Lounge olarak adlandırılmaktadır. Genelde uluslararası yolculuklarda kullanılabilir. Rahatlıkla uçak beklenebilir, keyifli anlar geçirilebilir.

AirAsia Seferleri, Rezervasyon ve Bilet Al

Bilet almanın en kolay yollarından biri Biletall.com'dur. Kısa yoldan rezervasyon yaptırılabilir. Hem uzun yolculuklarda hem de kısa yolculuklarda bilet temin edilebilir. Aksamadan, güvenilir bir yolculuk geçirmek isteyen kişiler için çeşitli imkanlar sunulmaktadır. Uçak filoları doğru güzergahlardan gidiş sağlamaktadır. Hava durumuna göre gidiş yolları belirlenmektedir. Yolcuların tereddütte girmesi engellenmektedir.

Air Asia Seferleri

Özellikle Asya ülkelerine çeşitli seferler yapılabilmektedir. Hafta içi, hafta sonu, günün her saati bilet bulma imkanı söz konusudur. Ayrıca aktarmasız direkt uçuşlar da sık sık bulunabilmektedir. Air Asia uçak seferleri konusunda takip yapmak isteniyorsa Biletall.com'a başvurmak yeterli olacaktır.

Air Asia Rezervasyon

Özellikle Asya ülkeleri gezilmek isteniyorsa Air Asia'dan rezervasyon yaptırılmalıdır. Kolay bilet alınabilir ayrıca en ucuz biletler bu firma içerisinde bulunmaktadır. Uçak bileti rezervasyonu yapılmak isteniyorsa Biletall.com'a başvurmak yeterli olacaktır.

Air Asia Bilet Al

Online bilet almanın en kolay yollarından biri Biletall.com'dur. Eğer uygun fiyatlı, çok önceden bilet alınmak isteniyorsa Biletall.com tercih edilebilmektedir. İncelemeyi doğru şekilde yaptıktan sonra bilet kolaylıkla alınabilmektedir. Kampanyalı biletleri görmek için de Biletall.com tercih edilebilmektedir.

AirAsia Bilet İptal/İade Prosedürü

Özel bir durum yoksa sahip olunan bilet değiştirilebilir. İstenilen başka yere ve başka zamana bilet değiştirilebilir. Bunun dışında bilet iadesi de yapılabilir. Özellikle sağlık problemi, özel mazereti olan kişiler kolaylıkla bilet iptali ve iadesi yaptırabilir. Ancak iadelerde direkt olarak aynı ücret ödemesi yapılmamaktadır.

AirAsia Diğer Önemli Bilgiler

Koltuk özellikleri uçaktan uçağa değişkenlik gösterebilmektedir. Genelde 5 ile 12 inç arasında koltuk mesafeleri farklılık göstermektedir. Koltuklar genel itibari ile rahattır. Binen kişiler fazlasıyla memnun kalmaktadır. Dinlenilebilir, yemek yenilebilir, uyunabilir.

Bebek ve Çocuk Yolcular

Bebek ve çocuk yolcular da uçağa alınmaktadır. Ancak 7 günü dolmayan bebeklerin uçağa binmesi pek tavsiye edilmemektedir. 5 yaşına kadar ebeveyn ve çocuk birlikte olmalıdır. 5- 11 yaş arası çocuklar için de mutlaka refakatçi kiralanmalıdır. Kabin görevlileri belli bir ücret karşılığında çocuklara göz kulak olabilmektedir. 12 yaşından sonra ise çocuklar rahatlıkla uçaklara binebilmektedir. Ancak çocuklara yine de kabin görevlileri göz kulak olabilmektedir. Güvenle yolculuk geçirmeleri sağlanmaktadır.

Hamile Yolcular

Hamile yolcular da yolculuk geçirebilir. Ancak 28 ile 35 hafta arasında mutlaka doktordan rapor almak gerekmektedir. Sağlık raporu alınmazsa hamile kadınlar uçağa binemez. 35. haftadan sonra ise uçağa binmeleri tavsiye edilmez. Hamilelik riski olanlara da kesinlikle önerilmemelidir.

 Hasta ve Engelli Yolcular

Hasta ve engelli yolcuların da uçuş yapmaya hakkı bulunmaktadır. Ancak öncesinde firmayı bilgilendirmek gerekmektedir. Eğer firma bilgilendirilirse ücretsiz şekilde hasta ve engelli yolculara destek olunmaktadır. Engelli aracı desteği de olmaktadır.

Evcil Hayvanlar

Köpek, kedi gibi evcil hayvanlar dışında hayvan uçağa alınmaz. Kendi kutusu içerisinde olmalıdır. 2 farklı hayvan götürülebilir. Ancak toplam kilo 14- 40 arası olmalıdır. Ek ücret talep edilmektedir. Bu nedenle uçağa hazırlıklı binilmelidir.

Seyahat Sigortası

Can ve mal sağlığını korumak için seyahat sigortası yaptırılmalıdır. Kişi hem kendi hakkını korur hem de mallarının güvende olmasını sağlar.

 

AirAsia Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • AirAsia kaç yılında kuruldu?

  1993 yılında kurulmuştur.
 • AirAsia firma merkezi neresidir?

  Firma merkezi Malezya şehrindedir.
 • AirAsia IATA kodu nedir?

  AK uluslar arası IATA kodudur.
 • AirAsia çağrı merkezi numarası kaçtır?

  Çağrı merkezi numarası +673 233 30 45

AirAsia Firması Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (83)
İyi (1)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%99
%1
%0
%0
%0
Ortalama Puan
5,0
84 Değerlendirme
T*** Ç***
12 Kasım Salı
koltukları geniş ve konforluydu
M*** E***
11 Eylül Çarşamba
koltukları çok rahattı
2
2
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Biletall.com AirAsia sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. AirAsia Firması kendine ait kuralları ve özellikleri istediği zaman değiştirme hakkına sahiptir. ( 12.07.2020 05:48:58 )

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=47857
/ True
47857