1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!

Alexandroupolis Uçak Bileti

Alexandroupolis Para Birimi
Euro (EUR)
Alexandroupolis Zaman Dilimi
GMT +3
Alexandroupolis Şehri En İyileri
Hareketli Sokakları, Demokrasi Caddesi, Ahtapot Izgara
Alexandroupolis Hava Durumu (5 Haziran) 23°C Parçalı Bulutlu
Alexandroupolis Hava Durumu (6 Haziran) 26°C Çoğunlukla Bulutlu

En Ucuz Alexandroupolis Varışlı Uçak Seferleri

İstanbul - Alexandroupolis
Aegean Airlines
07 Haz 2020
Frankfurt - Alexandroupolis
Aegean Airlines
21 Haz 2020
Ankara - Alexandroupolis
Türk Hava Yolları
29 Haz 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Alexandroupolis Kalkışlı Uçak Seferleri

Alexandroupolis - İstanbul
Aegean Airlines
30 Haz 2020
Alexandroupolis - Ankara
Aegean Airlines
12 Haz 2020
16 Haz 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Alexandroupolis Uçuşu Olan Firmalar

Alexandroupolis Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Alexandroupolis Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

Alexandroupolis Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Ülke Kodu
GR
Priz Voltajı ve Tipi
230v
Resmi Dil
Yunanca
Toplu Taşıma Fiyatı
1,50 EUR
Yemek Fiyatı
10 EUR
Alkolsüz İçecek Fiyatı
4 EUR

Alexandroupolis’e Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Kış
En Ucuz Ay
Aralık
En Ucuz Gün
Çarşamba
En İyi Mevsim
Yaz
En İyi Ay
Temmuz

Ucuz Alexandroupolis uçak bileti satın almış olan yolcuları bu güzel şehri arzu ettikleri her mevsim bambaşka bir güzelliği ile ziyaret edebilirler. Ancak bu güzel şehrin plajlarından ve denizinden istifade etme planı mevcut ise muhakkak ki yaz mevsiminde ziyaret edilmesi icap edecektir. Bunun yanı sıra Alexandroupolis şehrine en ucuz uçuşlar da çarşamba günler icra edilecektir. Ne de olsa pek çok kişinin hafta sonu kaçış rotası burasıdır. Hal böyle olunca da en uygun fiyatlı biletler haftanın tam ortasındaki gün olan çarşamba günü satışa sunulacaktır.

Alexandroupolis Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Alexandroupolis uçak bileti satın almış olan yolcuların şehir merkezine ulaşabilmeleri için çok da geniş seçenek yelpazesi söz konusu değildir. Ancak buna rağmen bir turist açısından son derece yeterlidir.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 40 EUR

Dedeağaç, fazla büyük bir yer olmasa dahi şehir içi ulaşım son derece kolaydır. Hal böyle olunca da rahatlıkla havalimanından şehir merkezine giden otobüsler ile ulaşım sağlanabilir. Bunun yanında Alexandroupolis Havalimanı fazla büyük olmadığından dolayı inen ve kalkan her uçak için otobüs hizmeti mevcuttur.
Taksi

Ortalama Fiyatı: 8 EUR

Dedeağaç Havalimanından taksi hizmeti de mevcuttur. Taksi vasıtası ile ulaşım sağlayacak olanların rahatlıkla havalimanı terminal binası önünden taksi temin etmeleri mümkün olabilir. Hem mesafe yakın olduğundan hem de Alexandroupolis halihazırda küçük bir şehir olduğundan dolayı taksi ücreti fazla yüklü olmayacaktır.
Araç Kiralama
Dedeağaç Havalimanı içerisinde yer alan araç kiralama ofisleri marifeti ile de rahatlıkla araç kiralanması ve bu sayede havalimanından şehir merkezine hem hızlı hem de güvenli bir ulaşım sağlanması son derece kolay ve güvenli olacaktır.

Alexandroupolis Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Döviz Bürosu
Kafe
ATM
Büfe
Araç Kiralama
Wifi

Dedeağaç Havalimanı ya da orijinal adı ile ifade edilmesi icap ederse Alexandroupolis uçak Havalimanı, çok da büyük ve geniş çaplı bir hava meydanı değil. Hal böyle olunca da aşırı geniş ve gelişmiş imkanların varlığı söz konusu olmuyor.

Buna karşılık bu havalimanında araç kiralama ofisleri, kafe, büfe ve döviz bozdurma büroları gibi Alexandroupolis uçak bileti almış olan yolcuların ihtiyaçlarını karşılayacak yeterli imkanlar mevcut.

Havalimanı, şehir merkezinden yaklaşık altı kilometre uzaklıkta yer alıyor ve bu meydandan şehir merkezine ulaşım yaklaşık on beş dakik kadar sürüyor. Elbette bekleme süresine göre bu süre bir miktar daha uzayabiliyor.

Alexandroupolis’e Uçmak İçin 5 Sebep

 1. Alexandroupolis uçak bileti ile şehre gelmek için birçok sebep bulunuyor. Dedeağaç, Türkiye'ye oldukça yakın bir yerde bulunmakta. Öyle ki Yunan sınırı geçildikten sonra kısa bir yolculuk ile bu şehre ulaşılması mümkün. Buna ek olarak Dedeağaç uçak vasıtası ile de oldukça kısa sürüyor. Bir saat kadar sürecek bir yolculuk ile Atina'ya, Atina'dan da bir buçuk saati aşmayacak olan bir yolculuk ile Türkiye'ye ulaşılabiliyor. Atina'dan direkt İzmir uçuşları da bulunduğu için hava yolu ulaşımı ağırlıklı olarak İzmir üzerinden ulaşım sağlayacak olanlar için söz konusu oluyor. Dedeağaç uçak bileti alanlar da ağırlıklı olarak bu bölgeden oluyor.
 2. Dedeağaç tatillerinin belki de en ilgi çekici olan yönlerinden bir tanesi kumsallar. Gerçekten beş yıldızlı otellerin de yer aldığı bu şehirde oldukça keyifli kumsallar bulunuyor. Bununla birlikte kumsallarda herhangi bir şekilde şezlong ya da şemsiye parası da istenmiyor. Yani bu şekilde bir deniz tatilini ekonomik kılmak da mümkün olabiliyor.
 3. Dedeağaç'ın sokakları bilhassa akşam saatlerinde hareketleniyor. Şehirdeki bazı caddelerin akşam saatlerinde trafiğe kapatılıyor olması bu hareketliliği daha da artırıyor. Ne de olsa Yunanistan ziyaretlerinin olmazsa olmaz kısımlarından bir tanesi de hareketli yaşam ve eğlence kültürü. Gerçekten tavernalar bu alanda çok önemlib ir yer tutuyor.
 4. Pek çok Avrupa şehri ile kıyaslandığı zaman Dedeağaç son derece ucuz kalıyor. Her ne kadar Euro kullanılıyor da olsa fiyatlar cep yakacak düzeyde değil. Bununla birlikte uygun fiyatlı deniz ürünlerini tatmak da bu güzel şehirde mümkün. Aynı zamanda makul fiyatlar kıstasına konaklama fiyatları da dahil.
 5. Bu şehirde Türk yoğunluğu hayli fazla. Bunun yanı sıra şehrin turizm potansiyelini de büyük oranda Türkler meydana getiriyor. Hal böyle olunca da pek çok yerde Türkçe hizmet de sunuluyor. Öyle ki çoğu lokantada Türkçe menüler dahi yer alıyor.

Alexandroupolis Hakkında

Alexandroupolis ya da Türkçe adı ile ifade etmek icap ederse Dedeağaç, Türkiye'ye en yakın eğlence merkezlerinden bir tanesi olarak ifade edilebilir. Buna ek olarak bu şehirde Havalimanı da bulunuyor ve başta Atina olmak üzere pek çok yerden bu havalimanı vasıtası ile Alexandroupolis şehrine ulaşım sağlanması mümkün hale geliyor.

Ancak ne var ki bu güzel şehre Türkiye üzerinden direkt uçuş icra edilemiyor. Sadece Atina aktarmalı olarak ulaşılması mümkün. Buna karşılık hava yolu vasıtası ile ulaşım da zorunlu değil. Ne de olsa kara yolu ile de son derece kolay bir şekilde Dedeağaç şehrine ulaşılması mümkün. Bunun için de İpsala sınır kapısının geçilmesi icap ediyor.

İpsala sınır kapısı geçildikten sonra da karşıya çıkan ilk şehir Dedeağaç ya da Alexandroupolis oluyor. Buna ek olarak Dedeağaç, Türk halkının da hem günübirlik hem de hafta sonu kaçamağı olarak tercih ettiği rotalar arasında yer alıyor.

Ancak ne var ki bu güzel şehre giriş için pasaport ve vize gerekiyor. Üstelik kapı vizesi uygulaması da söz konusu değil. Alınacak olan vize her durumda Schengen vizesi olmak zorunda. Ancak bu duruma karşın her geçe sene bu şehre daha fazla ziyaretçi akını söz konusu.

Alexandroupolis Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
1,50 EUR
Taksi
0,75 EUR/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Alexandroupoli şehrinde en popüler şehir içi ulaşım aracı otobüslerdir. Bu otobüslerin güzergahlarını ve kalkış tarifelerini duraklarda asılı duran bilgilendirmelerden öğrenmek mümkündür.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Alexandroupoli şehrinde taksi ulaşımı da mevcuttur. Ancak taksilerin pek çoğu boş değildir. Hal böyle olunca da ya duraktan binilmesi ya da telefon ile çağrılması gerekir. Şehir fazla büyük olmadığından dolayı ortalama taksi ücreti 3-4 Euro civarı tutacaktır. Buna ek olarak kiralık araçlar ile de şehri gezmek mümkündür.

Alexandroupolis Vize Şartları

Yunanistan Vize İstiyor mu?
Evet
Yunanistan Vize Ücreti
80 EUR
Yunanistan Vize Detayları
Pasaportunuzda Kıbrıs'a giriş-çıkış damgası varsa Yunanistan'a gidemiyorsunuz.

Alexandroupolis’de Gezilecek Yerler

Demokrasi Caddesi
Dedeağaç Camisi
Deniz Feneri
Makri Köyü
Dedeağaç'ın En Hareketli ve En Canlı Caddesi: Demokrasi Caddesi

Bir Alexandroupolis ya da Türkçe adı ile Dedeağaç ziyaretinin eksiksiz olabilmesi için muhakkak ki bu güzel caddede uzun yürüyüşler yapılması icap eder. Ne de olsa akşam saatlerinde apayrı bir canlılık kazanan şehirde Demokrasi Caddesi de canlanan yerlerden bir tanesidir.

Eski Zamanlardan Bir Miras: Dedeağaç Camisi

Bu şehrin en eski yapılarından olan Dedeağaç Camisi de son derece otantik ve tarihi bir hava sezdirir. Üstelik bu cami halen daha ibadete açıktır.

Deniz Feneri

Dedeağaç denildiği zaman akla ilk gelen simge yapılardan bir tanesi de deniz feneridir. Gerçekten bu şehrin siluetine de son derece hoş bir ambiyans katmayı fazlasıyla başarmıştır. Hem denizciler eyol gösteriyor olması hem de şehirde hoş bir manzara sunması yönünden muhakkak bu yapı da görülmelidir.

Alexandroupolis’de Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Ahtapot Izgara
Frappe
Deniz Ürünleri
Yunan Salatası
Bir Yunan Klasiği: Ahtapot Izgara

Yunanistan'ın en meşhur yemekleri arasında yer alan ahtapot ızgara, her zaman için mezeleri tamamlayan mükemmel bir seçenektir. Bunun yanı sıra Alexandroupolis uçak bileti almış olan gezginler, ahtapot haşlama ve ahtapot salatasının da tadına bakabilirler.

Serinlik Vermede Ondan İyisi Yok: Frappe

Yunan Frappesi dünyaca ünlü bir tattır. Bundan dolayı Yunanistan'ın hangi şehri ziyaret edilirse edilsin muhakkak Frappe tadılmalıdır. Buna ek olarak Frappe'nin değişik aromalarda olanları da mevcuttur.

Yunanistan Varsa Yemek Belli: Deniz Ürünleri

Dedeağaç'ta karidesten ahtapota, balıktan midyeye kadar her türlü deniz ürününü bulmak mümkündür. Buna ek olarak bu deniz ürünleri her zaman için en tazesinden ve en lezzetlisinden olacaktır. Yani eşsiz bir Yunanistan ziyareti ancak bu deniz ürünleri ile taçlandırılabilir.

Peynir Hiç Bu Kadar Lezzetli Olmamıştı: Yunan Salatası

Yunan salatası adı verilen yemek her ne kadar çok da farklı bir tat olmasa dahi yaratmakta olduğu kombinasyon bilhassa yerli zeytinyağı ile tamamlanacak olur ise eşsiz bir tat meydana gelecektir. Elbette bunda keçi peyniri olan fetanın da etkisi büyüktür.

Konaklama İçin Alexandroupolis Otel Seçenekleri

Ucuz Alexandroupoli uçak bileti satın almış olan gezginlerin muhakkak ki konaklamasına uygun olan ekonomik ve denize yakın seçenekler bu şehirde mevcuttur.

Hotel Alkyon
Bu tesis, hem şehir merkezinde bulunuyor olması hem de değerlendirme sitelerinin neredeyse tamamında temizlik bakımından yüksek puan alması nedeniyle tercih sebebi olabilir. Buna ek olarak tesisin kahvaltıları da pek çok gezgin tarafından takdir edilmiş.
Moudanion 1, Alexandroupoli 681 00, Yunanistan
Marianna Hotel
Bu tesis de şehir merkezinde yer alan bir diğer otel. Aynı zamanda makul fiyatlı ancak konforlu ve nispeten de olsa lüks bir konaklama deneyimi yaşamak isteyenler için de burası son derece ideal bir seçim olarak görülebilir.
Μαλγάρων 11, Alexandroupoli 681 00, Yunanistan
Ramada Plaza Thraki
Dünyaca ünlü Ramada oteller zincirinin Dedeağaç temsilcisi olan bu tesis de beş yıldız konforunda unutulmaz bir tatil deneyimi vaat ediyor. Buna ek olarak bu tesiste her zaman için lokanta hizmetinden istifade etmek de mümkün. Ancak bu tesisin şehir merkezinden yaklaşık beş kilometre kadar uzakta bulunduğunu da seçmek isteyen gezginler bilmeli. Buna karşın Ramada Plaza, en sık rezervasyon alan tesisler arasında bulunmakta.
4th Km National Road Alexandroupolis - Thessaloniki, Alexandroupoli 681 00, Yunanistan

Alexandroupolis Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Alexandroupolis 1.666,37 TL 5 Saat 40 Dakika
Ankara - Alexandroupolis 1.928,42 TL 9 Saat 45 Dakika
Frankfurt - Alexandroupolis 1.797,30 TL 9 Saat 15 Dakika

Alexandroupolis Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Alexandroupolis uçuşu olan firmalar hangileridir?
  Aegean Airlines, Türk Hava Yolları.
 • Alexandroupolis yurt dışı uçak bileti ne kadar?
  Alexandroupolis varışlı popüler yurt dışı uçak seferlerinden en ucuzu İstanbul - Alexandroupolis olup, bilet fiyatı 1.666,37 TL'dir.
 • Alexandroupolis şehrine gitmek için en uygun zaman hangisi?
  Yılın en uygun zamanı Aralık ayıdır.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Alexandroupolis ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

En Önemli Mimari Akımları ve Ülkelerden En İyi Temsillerini Öğrenmek İster Misiniz?
En Önemli Mimari Akımları ve Ülkelerden En İyi Temsillerini Öğrenmek İster Misiniz?
19 Aralık 2019
Bazıları bir ülkeyi yemekleri için ziyaret eder, bazıları içecekleri, bazıları da en ünlü simgeleri için. Bu yazımız, ülkelerin sokaklarında dolaşmaktan, hatta kaybolmaktan hoşlanan ve güzelliği şehri
10 Kasım Tatil Mi? 10 Kasım 2020 Hangi Güne Denk Geliyor?
10 Kasım Tatil Mi? 10 Kasım 2020 Hangi Güne Denk Geliyor?
11 Kasım 2019
10 Kasım günü 2020 yılında salı gününe denk geliyor. Dolayısıyla okullar ve resmi kurumlar tatil olmayacak. Belirtilmesi gerekir ki hafta içine denk gelse idi bile 10 Kasım resmi tatil günleri arasınd
Okunması Gereken Dünyanın En İyi 22 Seyahat Kitabı
Okunması Gereken Dünyanın En İyi 22 Seyahat Kitabı
25 Eylül 2019
Seyahat etmek güzel, seyahat hakkında okumak ayrı güzel. Geçmişten günümüze seyahat hakkında, seyahat anıları hakkında bir sürü eser yazılmış. Bu yazımızda sizlere dünyanın en iyi 22 seyahat kitabında
Burçlara Göre Gezi Rehberi
Burçlara Göre Gezi Rehberi
22 Temmuz 2019
Her burcun karakteri ayrı. Bu nedenle her burca özel tatil rotalarını sizin için listeledik. Koç Burcu Koç burcu dediğimiz zaman aklımıza macera gelir. Enerjik ve özgür ruhları ile koçlar doğa sporl

Alexandroupolis Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (86)
İyi (12)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%88
%12
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,9
98 Değerlendirme
M*** M*** T***
16 Eylül Pazar
Kesinlikle gitmeniz görmeniz dolaşmanız gereken yerlerin başında gelmekte bence
N*** K***
29 Temmuz Pazar
Daha iyi bekliyordum beklentimin biraz altında kaldı ama güzeldi yine de
E*** D*** A***
27 Temmuz Cuma
İnsanları güzel fakat piyasası çok ucuz insanlar aç denilecek kadar fakir
B*** A***
29 Ekim Pazartesi
İnsan bir şehre aşık olur mu?Buraya gidin ve olun..
K*** O*** F***
23 Ekim Salı
maddi açıdan çok zayıf halime şükrettim
2
6
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Alexandroupolis Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 5.06.2020 04:57:49 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Dedeağaç, (AXD)
AXD
GR

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=74699
/ True
74699