Amerika Birlesik Devletleri Uçak Bileti

Kolay Rezervasyon
Müşteri Desteği
Taksitli Ödeme

Amerika Birlesik Devletleri Hakkında Bilgiler

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) dünyanın en gelişmiş ve en büyük devletlerinden birisidir.

Amerika Birleşik Devletleri'ne gidebilmek için öncelikle ülkeye giriş için istenilen pasaport ve vize işlemlerini tamamlamış olmanız gerekmektedir. Pasaport ve vize işlemlerinizi tamamladıktan sonra Amerika uçak bileti için Biletall.com'dan İstanbul – Washington uçak seferlerini listeleyip, uçuş yapan firmaları ve fiyatlarını karşılaştırarak ucuza uçak biletinizi satın alabilir ve ABD'ye seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz.

İstanbul'dan Amerika Birleşik Devletleri'ne günlük yaklaşık 40 uçuş yapılmaktadır. ABD uçak seferleri American Airlines, Air France, British Airways, Delta Airlines, Etihad Airways, KLM, Lufthans, Brussels Airlines, Aeroflot, Türk Hava Yolları, TAP Portugal, United Airlines gibi dünyanın en meşhur hava yolu firmaları tarafından gerçekleştirilmektedir. Bu firmalar bazı uçuşlarını aktarmalı olarak bazı uçuşlarını ise direkt olarak gerçekleştirmektedir.

Amerika Birleşik Devletleri'ne ülkemizden sadece hava yolu ile ulaşım sağlanmaktadır. Biletall.com'dan istediğiniz hava yolu firmasının istediğiniz saatine Amerika uçak bileti rezervasyon işlemleri ile biletinizi ayırtabilirsiniz.

Amerika Birleşik Devletleri'ne uygun A.B.D uçak bileti ile sorunsuz bir şekilde gitmek isteyen yolcuların Amerika'nın vize şartlarını araştırması ve gerekli işlemleri uçuştan önce tamamlamış olması gerekmektedir. Vize işlemlerini tamamlayanlar Biletall.com'un Amerika uçak seferleri listesinden dilediği sefer biletini alarak Amerika'ya gidebilir.

Amerika'da kış ayları çok soğuk olabilmektedir. Hatta zaman zaman fırtınaların bile görüldüğü Amerika'ya seyahat için en uygun dönem yaz dönemidir.

USA dünyada teknoloji, bilim ve mimaride önde gelen devletlerin başında gelmektedir. Ayrıca turizm sektöründe de oldukça çeşitli imkanlara sahip olan Amerika, dünyada en çok ziyaret edilen ülkelerinde başında gelmektedir.

Amerika Birleşik Devletleri'nin Başkenti

Amerika Birleşik Devletleri'nin başkenti ülkenin en doğusundaki Washington'dır.

Amerika Birleşik Devletleri Nüfusu – Amerika Birleşik Devletleri Resmi Dili

Amerika Birleşik Devletleri'nin nüfusu 325 milyonun üzerindedir. ülkenin resmi dili ise İngilizce'dir.

Amerika Birleşik Devletleri Para Birimi

Amerika Birleşik Devletleri kendi para birimine sahiptir ve para birimi dolardır.

Amerika Birleşik Devletleri'nde Saat Kaç?

Amerika Türkiye saat farkı 7'dir. ülkemiz Amerika'dan 7 saat ileridedir.

Amerika Birleşik Devletleri'nde Ne Ucuz? Amerika Birleşik Devletleri'ne Gelirken Ne Getirilir?

Amerika teknolojinin ve elektronik cihazların cenneti konumundadır. Amerika seyahatinizde Türkiye'deki yakınlarınız için alabileceğiniz en ucuz hediyelerden birisi elektronik aletlerdir. Bunun dışında Amerika'da kıyafetler de ülkemize göre oldukça ucuzdur. çok ünlü markaların ürünlerini çok ucuza alabilirsiniz. Pek çok kişinin aklındaki Amerika Türkiye arası uçakla kaç saat sorusunun cevabı 11 saattir.

Biletall.com'dan en ucuz USA uçak bileti alan yolcuların Amerika'ya uçmaları için pek çok sebep bulunuyor. Bunlardan 5 tanesini aşağıdaki gibi sıralayabiliriz.

U.S.A. dendiği zaman şüphesiz herkesin aklına Hollywood filmleri gelmektedir. Amerika sinema sektöründe açık ara bütün dünyadan daha öndedir. Amerika seyahatinizde Hollywood filmlerinde görmüş olduğunuz şehirlerin nasıl olduklarını görebilirsiniz.

Amerika çok büyük bir coğrafyaya kurulmuş bir ülkedir. ülkede pek çok doğal güzellik bulunmaktadır. Amerika seyahatinizde kesinlikle görmeniz gereken doğal güzelliklerin başında Niagara Şelale'leri gelmektedir. Ayrıca Grand Canyon da görmeniz gereken muhteşem yerlerden birisidir.

U.S.A özgürlüğü ile tanınan bir ülkedir. özgürlükten kastettiğimiz şey burada eğlence günün her saatinde devam etmektedir ve sizi durdurabilecek hiçbir şey yoktur. Yani tamamen özgürsünüz ve eğlencenin ne demek olduğunu burada keşfedebilirsiniz. Aynı zamanda da Amerika kartpostallarında görmeye alışık olduğumuz özgürlük Heykeli de turistlerin en çok ziyaret ettiği ve sıklıkla fotoğraf çektirdiği bir heykeldir.

Şu an kullandığımız çoğu elektronik aletin yazılımı, tasarımı Amerikalılar'a aittir. Silikon Vadisi'nde dünyanın en ünlü bilgisayar mühendisleri, yazılımcıları, bilim adamları teknolojiyi her dakika 1 adım daha ileriye götürmektedirler. Bu yüzden de Amerika'da teknolojik aletler oldukça ucuzdur.

Basketbol Amerikalılar'ın en iyi oynadığı sporlardan birisidir. Dünyadaki en iyi basketbol ligi şüphesiz NBA'dir. Siz de seyahatinizde NBA maçlarını izleyebilir, dünyaca ünlü yıldızları canlı olarak görebilirsiniz.

Biletall.com ile en ucuz A.B.D uçak bileti fırsatını yakalayabilir ayrıca sitenin çeşitli avantajlarından da faydalanarak oldukça uygun fiyata biletinizi alıp Amerika'ya seyahat edebilirsiniz.

New York

New York Amerika'nın en bilinen şehirlerinden birisidir. Devasa gökdelenlerini hepimiz en az birkaç kere görmüşüzdür. Gökdelenlerin arasındaki büyük caddeleri ile de pek çok turistin ziyaret ettiği yerler arasındadır. New York'u çoğumuz Manhattan manzarası ile biliriz. Amerika'nın en çok turist çeken şehri olan New York aynı zamanda da ülkenin en kalabalık şehridir. Şehirdeki metro hatları ve otobüs hatları sizleri şaşırtabilir. çünkü şehir muhteşem bir ulaşıma ağına sahiptir. Bu şehirdeki sayısız turistik yerlerden birkaçı Brooklyn Köprüsü, Central Park, özgürlük Heykeli, Times Meydanı'dır.

Chicago

Mimari açıdan Amerika'nın en gelişmiş şehirlerinden birisi olan Chicago'da eşsiz gökdelenler görmeniz mümkün. Bu şehir Michigan Gölü'nün kenarında bulunmaktadır. Amerika'nın en çok turist çeken şehirlerinden birisidir. Bu şehirde turistlerin ziyaret ettiği noktalardan Grant Park, Millenium Park, Navy Pier, Willis Tower bunlardan sadece birkaçıdır.

Washington DC

Washington DC Amerika'nın başkentidir. Washington herhangi bir eyalete bağlı değildir. Başkent olması sebebiyle şehirdeki çoğu kişi ya politikacıdır ya da politika ile ilgilenmektedir. Şehirdeki müzeler, heykeller ve özellikle de Beyaz Saray turistlerin ilgi odağıdır.

Amerika'da gezilebilecek sayısız doğal güzellikler, müzeler, heykeller bulunmaktadır.

Amerika Birleşik Devletleri'nde Deniz Turizmi için Nerelere Gidilir?

Amerika çok büyük bir ülkedir. ülkede turizm oldukça gelişmiştir. Her türlü turizm imkanına sahip bir ülkedir. Eğer Amerika'ya gelmişseniz ve deniz turizmi için uygun bir yer arıyorsanız gitmeniz gereken yer San Diego ve Los Angeles'tır. Eşsiz sahilleriyle muhteşem denizin keyfini çıkarabilirsiniz.

Amerika Birleşik Devletleri'nden Ne Alınır? Alışveriş Yapılacak Yerler

Amerika'da hepimiz Times Meydanı'nı biliyoruzdur. Eğer Times Meydanı'nın yer aldığı resimlere dikkatli bir şekilde bakarsak burada teknolojik aletlerin satıldığı pek çok mağazanın bulunduğunu görürüz. Amerika elektronik aletler açısından son derece ucuz bir ülkedir. ülkedeki çoğu turist burada telefonlarını veya bilgisayarlarını değiştirmektedirler. Siz de yakınlarınıza hediye alacaksanız New York'a gelebilir ve elektronik alışverişi yapabilirsiniz. Ayrıca kozmetik ve kıyafet alışverişi yapma imkanına da sahipsiniz.

Amerika Birleşik Devletleri'nin Doğal Güzellikleri

Amerika'da pek çok şelale bulunmaktadır. Bunlardan en ünlüsü ise Niagara Şelalesi'dir. Niagara Şelalesi, her yıl sayısız turistin ziyaret ettiği muhteşem bir doğal güzelliktir. Bunun yanında Amerika'daki Grand Canyon'da büyüleyici bir güzelliğe sahiptir ve pek çok turistin ziyaret ettiği yerler içinde en başta gelmektedir.

Amerika Birleşik Devletleri Gezilecek Tarihi Yerler

Amerika'da bulunan özgürlük Heykeli Amerika'nın tarihi yapıları içindeki en önemli yapılarından birisidir. Her yıl ülkeye gelen turistlerin neredeyse hepsi burayı ziyaret etmektedirler. Ayrıca ülkede bulunan Alcatraz Adası da, geçmiş yıllarda cezaevi olarak kullanılmıştır ve pek çok turistin uğrak noktası olmaktadır.

Amerika Birleşik Devletleri Gezi Rehberi

Amerika Birleşik Devletleri gelen turistlere ülkeyi gezebilmeleri için pek çok ulaşım imkânı sunmaktadır. özellikle Washington, New York gibi büyük şehirlerin ulaşım ağları tam turistler için yapılmıştır. İstediğiniz her noktaya kolaylıkla ulaşım araçları ile anında ulaşım sağlayabilirsiniz. Şehirler arasında da ulaşım için pek çok otoyol ve köprü bulunmaktadır.

Amerika'nın en önemli şehirlerinden birisi olan Chicago mimari güzellikleri ile turistleri büyülemektedir.

Amerika'da bulunan sayısız doğal parklar ve güzellikler de pek çok turistin ilgisini çekmektedir. Gayzerler, kanyonlar, nehirler, şelaleler ve koylar gibi sayısız doğal güzellikleri ile turistlere pek çok fotoğraf çekme imkânı sunmaktadır.

Mutfağı çeşitli ülkelerin birleşiminden oluşan Amerika'ya en ucuz A.B.D. uçak bileti ile giderek bu lezzetleri tadabilirsiniz.

Enfes Bir Tatlı Pancake

Hollywood filmlerinde görmeye alışkın olduğumuz pek çok annenin yaptığı tatlı olan pancake Amerika'da halkın çok sevdiği tatlılardan birisidir. Bal ile daha da lezzetli olan tatlıyı denemenizi tavsiye ederiz.

Coleslaw Salata

ülkemizde pek çok restoranda yemeklerin yanında servis edilen salata yapımı çok kolay olmasına rağmen Amerika'da oldukça meşhurdur ve sık sık tüketilmektedir. çeşitli tavuk ve köfte yemekleriyle servis edilen bu salata oldukça lezzetlidir.

Tex-Mex Yemekleri

Açılımı Texan ve Mexican olan bu yemek türleri Amerikan mutfağı ile Meksika mutfağının birleşiminden ortaya çıkmıştır ve sokaklardaki çoğu fast food satıcısında bu yemekleri bulabilirsiniz. Atıştırmalık olarak tüketilen bu yemekler özellikle öğrenci kesimin tercih ettiği bir yemek türüdür.

Barbekü Soslu Kaburga

Amerikalıların barbekü kültürünü hepimiz duymuşuzdur. Bu barbekülerde ise en çok tercih ettikleri yiyecek ise barbekü soslu kaburgadır. Amerikalılar bu yemeğe bayılır.

Hamburger

Hamburger tüm dünyaya Amerika'dan yayılmış ve bütün dünyada en çok tüketilen fast food çeşididir. Amerika'da hamburgerlerin bütün çeşitlerini deneyebilirsiniz. Her köşe başında bulabileceğiniz hamburgercilerden bu çeşitli lezzetleri deneyebilirsiniz.

 Amerika Birleşik Devletleri'nde Yenecek En Güzel Yemekler

Amerika'ya gidildiği zaman yiyebileceğiniz en güzel yemekler arasında hamburgerler, Wrapler ve tavuk yemekleridir. Siz de Amerika Birleşik Devletleri Türkiye uçak bileti ile Amerika'ya geldiğiniz zaman bu çeşitli lezzetleri deneyebilirsiniz.

Amerika Birlesik Devletleri Seferi Düzenleyen Uçak Firmaları

Amerika Birlesik Devletleri Seyahat Rehberleri

  • Dünyada Mutlaka Görülmesi Gereken 10 Yer

    Dünya’yı gezmeyi kesinlikle herkes ister. iş yoğunluğu, maddi ve manevi imkanlar neticesinde gidebilmek epey zorlaşmaktadır. Ama üzülmeyin! Sizler için hazırladığımız dünya’da mutlaka görmeniz gereken 10 yere iş yoğunluğunuzdan kaçmak, dinlenmek veya yeni yerler öğrenmek için gidebilirsiniz! Dünyada Mutlaka Görülmesi Gereken 10 Yer 1. YUNANİSTAN (Photo: ZeeyolqPhotography) Komşumuz Yunanistan, biz Türklere benzeyen en yakın ülkelerden biridir. …

    Devamını Gör
flight
ba-favicon-white