1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Yeni bir şey deneyin!Tekrar Dene

Austin Uçak Bileti

23 Temmuz
Bugün
Çoğunlukla Bulutlu
32°C
24 Temmuz
Yarın
Güneşli
32°C
25 Temmuz
Perşembe
Güneşli
33°C
Para Birimi
ABD Doları (USD)
Zaman Dilimi
GMT -5
Austin Şehri En İyileri
  • Müzik
  • Yıldızlı Meydan
  • Kurabiye

En Ucuz Austin Varışlı Uçak Seferleri

Ankara - Austin
Deutsche Lufthansa
23 Tem 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Austin Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Şehirler

Austin Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Ülkeler

Austin Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Ülke Kodu
US
Priz Voltajı ve Tipi
120v
Resmi Dil
İngilizce
Toplu Taşıma Fiyatı
2 USD
Yemek Fiyatı
14 USD
Alkolsüz İçecek Fiyatı
6 USD

Austin’e Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
İlkbahar
En Ucuz Ay
Mart
En Ucuz Gün
Pazar
En İyi Mevsim
Sonbahar
En İyi Ay
Kasım

Ucuz Austin uçak bileti ile şehre ulaşım sağlayan kişilerin dikkat etmesi gereken bir başka konu ise hangi zaman dilimlerinde seyahat etmeleri gereğidir. Bu konuda bilgileri derledikten sonra kişiler en uygun programı hazırlayacaklardır. Normal şartlar altında şehirde gezilecek ve en iyi şekilde zaman geçirmek için uygun zaman dilimi sonbahar mevsimi olmaktadır. Ancak bu kişilere göre değişmektedir. Kişiler kış mevsiminden veya soğuk havadan daha çok hoşlanıyor ise bu şartlar doğrultusunda istedikleri mevsimde gelmeyi tercih edebilirler.

Austin Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Austin uçak bileti ile şehre ulaşım imkanı sağlayan kişiler çeşitli vasıtalar ile kent merkezine kolaylıkla ulaşabilirler. Bu konuda kişilerin özel isteklerine hizmet edecek ve şehir yetkilileri tarafından hazırlanmış olan araçlar da bulunmaktadır. Bunları ise şu şekilde sıralamak mümkündür:

Taksi

Ortalama Fiyatı: 20 USD

Hava alanına gelip şehir merkezine taksi ile ulaşmak isteyen kişilerin ödemesi gereken tutar diğerlerine göre biraz daha fazla olmaktadır.

Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 25 USD

Bu ulaşım aracı da taksi tarzında farklı bir format da kişilere hizmet vermektedir. Bu araçlardan faydalanmak isteyen kişilerin de taksi kadar bir fiyat ödemeleri gerekmektedir. Bu araç da tıpkı taksi gibi sizi istediğiniz noktaya kadar götürmektedir.

Metro

Ortalama Fiyatı: 3 USD

Metro ile hava alanından şehir merkezine ulaşım sağlayabilmek için kişilerin 100 - Airport Flyer isimli metro hattı kullanılabilir. Metro hattına binebilmek için bizim ülkemizdeki gibi önce bir giriş bileti elde etmeniz gerekmektedir. Yada binen kişilerden sizin adınıza basmalarını tercih edebilirsiniz. Bu sayede taksi ve Shuttle araçlarına göre daha ucuz bir ulaşım imkanı sağlamış olursunuz.

Araç Kiralama

Araç kiralama ile şehir merkezine ulaşmak isteyen kişiler içinde bu hizmet olanakları oldukça gelişmiştir. Hava alanında yaklaşık olarak 2 3 tane araç kiralama ofisi bulunmaktadır. Bu ofislerden birisini tercih ederek kendin

Austin Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama
Emanet Eşya

Austin uçak bileti ile şehre ulaşım sağladıktan sonra bir sorun hava alanından şehir merkezine ulaşım imkanının nasıl olduğu sorunudur. Austin hava alanı şehir merkezine biraz uzak bir yerde düzenlenme gereği duyulmuştur.

Bu süre çok uzun olmamak ile birlikte 85 km gibi bir mesafededir. Ve bazı oluşabilecek aksaklıklarda düşünülürse eğer yaklaşık olarak 45-50 dakika gibi bir süre olmaktadır. Hava alanı içerisinde de kişiler için bazı hizmetler verilmektedir. Kişilerin uçaktan indikten sonra açlıklarını yatıştırması için kafe ve restoranlar bulunmaktadır. Bunun yanında aniden gelişebilecek sağlık problemlerine anında müdahale edebilmek için bir acil yardım servisi bulunmaktadır.

Kişiler için eşyalarını bırakabilecekleri bir valiz eşya emanet birimi bulunmaktadır. Bu birim ise oldukça ucuz bir ücrete valizleri kabul etmektedir. Yaklaşık olarak 2 dolar gibi bir para karşılığındadır. Ziyaretçiler tarafından dikkati çeken bir başka durum ise araç kiralama ofis ve filolarının bulunmasıdır.

Kişilerin oldukça ihtiyaç duyduğu bir etkinlik olmasından dolayı çok fazla tercih edilmektedir. Özellikle yeni gelmiş ve şehir hakkında bilgisi olmayan insanlar için oldukça yoğun bir şekilde istek üzerinedir.

Austin’e Uçmak İçin 5 Sebep

  1. Austin uçak bileti ile Austin'e yapmış olduğunuz seyahat sonunda sizi onlarca sürpriz ve yapılacak faaliyet karşılamaktadır. Bunlardan birisi de şehirde yapılan ilginç festivallerdir.
  2. Şehirde dikkati çeken bir başka sebep ise Colorado nehridir. Nehrin kenarında bulunan yeşillik alanlarda kendinizi dinleyip rahatça huzur içerisinde kitabınızı okuyup resminizi yapabilir veya müzik dinlemenin zevkine varabilirsiniz.
  3. Şehir müzik kenti olarak anılmaktadır. Live music capital of the world adı ile anılmaktadır. Müzikten hoşlanan kişiler için farklı bir anı olacaktır.
  4. 6. street altıncı cadde olarak anılan meşhur barlar caddesinde doyumsuzluğun tadına varabilirsiniz.
  5. Şehrin ana merkezinde bulunan açık hava müzesinde şehir tarihi hakkında küçük bilgileri okuyabilir ve Ortadaki dev yıldızın manzarası eşliğinde ölümsüz fotoğraflar çektirebilirsiniz.

Austin Hakkında

Austin ABD'nin en büyük 11. şehri ve Teksas'ın ise en büyük 4. şehri olarak kurulmuş gelişmiş ve modern bir şehir pozisyonundadır. Aynı zamanda Teksas'ın başkenti konumunda olmasından dolayı da siyasi bir simgesi vardır. Austin Teksas'ın başkenti olmasına rağmen Teksas şehrinin içinde barındırmış olduğu o muhafazakar havayı hiçbir şekilde yansıtmamaktadır. Müzik şehri olarak anılmaktadır.

Şehir eyalet pozisyonunda bir yere sahip olsa da çok fazla kalabalık bir nüfusa sahiptir. Bu yüzden de hem eğitim hem de sanayi vb. alanlarda gelişme kaydeden 3. şehir olma pozisyonundadır. 1830 yılında kurulmaya başlayan şehrin ilk adı waterloo olarak anılmakta imiş. Şuan günümüzdeki adını ise 'Teksas'lı baba olarak anılan Stephen Austin' den aldığı rivayetlerde geçmektedir. Austin şehrinde yaşayan insanlara Austinli anlamına gelen Austinies kelimesi ile hitap edilmektedir. 2017 yılında yapılan bazı araştırmalar sonucunda şehir ABD'de yaşanacak 100 yer arasında birinci sıraya yerleşerek gayet iyi bir pozisyonda olduğunu da göstermiştir.

Şehir hem ekonomik hem de yaşam standartları açısından da çok iyi bir pozisyondadır. Austin'de yaşayan insanların yaş ortalaması 33, kişi başına düşen milli gelir 50.000 dolar ve işsizlik oranı 3,2'lik bir değere sahiptir. Yani buradan da anlaşılacağı gibi şehirde işsizlik yok sınırında ve kişilerin geliri yeteri kadar fazla bir durumdadır. Şehre kuş bakışı bir açıdan bakıldığı zaman her yer yemyeşil ağaçlar ve parklar ile bezenmiş gibi bir durumdadır. Ayrıca burada yaşayan insanlar düzenli olarak spor yapma alışkanlığına sahiptir.

Austin Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
2 USD
Taksi
1,68 USD/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Şehir içinde en çok kullanılan ulaşım aracı metro olmaktadır. Hem oldukça konforlu hemde ucuz ve güvenli olmasından dolayı kişiler yaygın olarak tercih etmektedir.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Şehirde kullanılan bir başka ulaşım seçeneği ise bisiklet olmaktadır sağlığına dikkat eden bir halk olan Austin'liler tarafından da tercih edilmektedir.

Austin Vize Şartları

Amerika Birleşik Devletleri Vize İstiyor mu?
Evet
Amerika Birleşik Devletleri Vize Ücreti
160 USD
Amerika Birleşik Devletleri Vize Detayları
Genellikle TC vatandaşlarına 10 yıllık multiple olarak verilmektedir. Pasaport süresi 10 yıldan az olması vize süresini etkilememektedir.

Austin’de Gezilecek Yerler

Colorado Nehri
Yıldızlı Meydan
The Capitol Building
Yarasa Kolonisi Seyri
Yemyeşil Bir Alan: Colorado Nehri

Bu alan oldukça büyük bir şekilde dizayn edilmiştir nehrin kenarında hamak içinde uyuyan sevgililer veya bir ağaca yaslanıp kitap, gazete ve dergisini okuyan insanlara rastlamak oldukça mümkündür. Şehir kent merkezinden uzak bir yere konuşlanmış diye düşünüyorsanız oldukça yanlış düşünmektesiniz. Nehir üzerine kurulmuş olan köprü sistemi ile karşı tarafta bulunan downtown şehrine geçebilme lüksüne sahipsiniz.

Şehrin Kalbinin Attığı Yer Bullock History Museum

Burada ilk girişte sizi kocaman bir yıldız karşılamaktadır. Bu yıldızı görünce şehrin meydanında olduğunu anlamanız ve buranın bir başkent olduğunu tahmin etmeniz hiç de zor değildir. Burada şehrin kültürüne ve tarihi geçmişi konusunda bilgi alabileceğiniz bir fırsat bulabilirsiniz. Müze etrafında aracınızı bırakabileceğiniz sadece tüm günü 8 dolar olan birde otopark bulunmaktadır.

Eyaleti Simgeleyen: The Capitol Building

Bu bina bizim ülkemizde bulunan hükümet binaları ile aynı önemi arz eden bir binadır. Tam şehir merkezinde bulunan heybetli bir binadır. Tarihi de oldukça geçmişe dayanmaktadır. Bina 1881 yılında inşa edilmiştir. Binanın tam ortasında bulunan büyük kubbesi üzerinde de sol elini yukarıya kaldırmış bir özgürlük simgesi olan heykel bulunmaktadır.

Yarasa Kolonisi Seyri

Şehirde birçok yarasanın yaşamış olduğu bir koloni bulunmaktadır. Kişiler için yarasa seyretmek ayrı bir öneme sahip ve oldukça meşhur bir etkinliktir. Yaklaşık iki milyon yarasanın uçuşunu ve hareketlerini izlemek için adeta izleme alanlarına akın etmektedir. Bu yarasalar bir köprünün altında yaşamaktadır. 1980 yılında yapılmaya başlayan köprüde yarasalar öncelikle birer ikişer çoğalırken zamanla bu hale kadar gelmiştir. İlk etapta şehirde yaşayan insanlar bu çoğalmadan dolayı rahatsız olmuş ve bir korku hissetmiştir. Bu konuda araştırma yapan kişiler sayesinde kalmamalarının daha doğru olduğuna ve ayrıca kişiler dokunmadıkça yarasaların da bir zarar vermeyeceğini belirtmiştir. Bu yüzden dolayı şehir halkı artık tamamen yarasaları kabul etmiş durumdadır.

Austin’de Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Mangal
Kurabiye
Sandviç
Meşhur Mangal Partileri

Bölgede çok fazla gelişmiş bir yemek kültürü bulunmamaktadır bunun için aperatif seçeneklere daha fazla rağbet vardır. Kişiler ise eğlenceye ve iş yaşamına ayrıca spora zaman ayırdıklarından dolayı yemek yapmak ile çok fazla uğraşmamaktadır. Austin uçak bileti ile şehre geldikten sonra sizde bu durumun böyle olduğunun farkını daha rahat anlayacaksınız. Burada ise en meşhur olan durum kişilerin geniş yeşil bahçeli evlerinde mangal partileridir.

Çıtır Çıtır Kurabiyeler

Kişilerin bir başka eğlencesi ise küçük pastanelerde satılan çeşit çeşit kurabiye seçenekleridir. Bu kurabiyeler renk renk ve çeşit çeşit olarak kişilere sunulmaktadır.

Pratik Ve Lezzetli Sandviç

Bir başka olanak ise oldukça kolay hazırlanabilecek sandviç seçenekleridir. Kişiler özel peynirleri ve bölgede bulunan sebzeler ile farklı tatlarda sandviçler elde etmektedir. Oldukça da sağlıklı oldukları nitelenmektedir.

Konaklama İçin Austin Otel Seçenekleri

Ucuz Austin uçak bileti ile gerek iş için gerek gezmek için birçok kişi bölgeye gelmektedir. Bu kişilerin bölgede çeşitli otel ve konaklama seçenekleri bulunmaktadır.

Holiday Inn Express Hotel & Suites Oteli

Austin ucuz uçak bileti ile kişiler şehre ulaştıktan sonra bir diğer problem ise hangi oteli tercih etmek gerektiğidir. Bu konuda şehirdeki tüm oteller en iyi kapasitededir. Bu otel ise tamamen bir hayvan dostudur. Ücretsi nternet hizmeti bulunmaktadır. Fiyata ise kahvaltı seçeneği dahildir. Austin uçak ile gelen kişileri konforlu bir şekilde ağırlama hizmeti vermektedir.

6th Street eğlence bölgesine sadece 6,4 km uzaklıkta
Red Roof Inn Austin North Oteli

Bu otelinde diğer otellerden kalır pek bir yanı yoktur. Otelde zengin kahvaltı seçeneği ve açık büfe imkanı vardır. Aynı zamanda açık yüzme havuzu da bir başka alternatifler arasındadır.

University of Texas at Austin'e 11,2 km mesafede bulunmaktadır.
Courtyard Austin North/Parmer Lane Oteli

Otelde kişilerin faydalanabileceği spor salonu ve kapalı yüzme havuzu bulunmaktadır. Odalarda ise ücretsiz wifi, çalışma masası ve televizyon bulunmaktadır. Şehir merkezine ve avm'lere oldukça yakın bir konumdadır.

12330 North IH-35, Austin, TX 78753, ABD

Austin Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Ankara - Austin 5.886,28 TL 38 Saat 46 Dakika

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Austin ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Siz Onları Yazar Olarak Tanıdınız, Şimdi Gezgin Ruhları ile Tanışma Zamanı!
Siz Onları Yazar Olarak Tanıdınız, Şimdi Gezgin Ruhları ile Tanışma Zamanı!
08 Nisan 2019
Yeni bir bakış açısı kazanmanın ve yaratıcılığınızı alevlendirmenin en iyi yollarından biri seyahat etmektir. Bize inanmıyor musunuz, en sevdiğiniz yazarlara sorun!   K. Rowling Her ne kadar İ
Düşük Bütçeyle Seyahat Edeceklere Altın Niteliğinde Tavsiyeler
Düşük Bütçeyle Seyahat Edeceklere Altın Niteliğinde Tavsiyeler
25 Şubat 2019
Sınırlı bir bütçeye sahip olup' hayallerinizdeki 'rotaları gezmek artık zor değil. Biletall.com olarak sizleri uygun fiyatlı biletlerle buluşturmaya ve uygun fiyatlı bir tatil planı yapabilmeniz için
Sayılarla İstanbul Havalimanı [Infografik]
Sayılarla İstanbul Havalimanı [Infografik]
11 Aralık 2018
76,5 milyon metrekarelik alanıyla dünyanın en büyük havalimanı olma özelliğine sahip İstanbul Havalimanı, 29 Ekim'de birçok devlet başkanının katılımıyla açıldı. Dünyada büyük yankı uyandırak İstanbul
Uşak İle İlgili Muhtemelen Hiç Duymadığınız İlginç Bilgiler
Uşak İle İlgili Muhtemelen Hiç Duymadığınız İlginç Bilgiler
11 Ekim 2018
Ege Bölgesi’nin, İç Anadolu Bölgesi sınırında bulunan Uşak iki bölgenin kültürünün de harmanlandığı bir il olarak oldukça ilgi çekici bir yer. Ülkemizdeki elektriğin ilk kullanıldığı il olan Uşak, çal

Austin Şehri İçin İlk Yorum Yapan Sen Ol!

Çok İyi (0)
İyi (0)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%0
%0
%0
%0
%0
Ortalama Puan
0,0
Henüz Değerlendirilmedi
2
0
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Austin Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir.

23.07.2019 04:32:08
Ankara, (ESB)
ESB
TR
Austin, (AUS)
AUS
US

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=10948
/
10948