1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!

Austin Uçak Bileti

Austin Para Birimi
ABD Doları (USD)
Austin Zaman Dilimi
GMT -5
Austin Şehri En İyileri
Müzik, Yıldızlı Meydan, Kurabiye
Austin Hava Durumu (2 Haziran) 30°C Bulutlu
Austin Hava Durumu (3 Haziran) 32°C Gök Gürültülü Fırtına

En Ucuz Austin Varışlı Uçak Seferleri

İstanbul - Austin
United Airlines
10 Haz 2020
Ankara - Austin
Türk Hava Yolları
23 Haz 2020
Amsterdam - Austin
Sas Scandinavian Airlines
22 Haz 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Austin Kalkışlı Uçak Seferleri

Austin - Ankara
Deutsche Lufthansa
15 Haz 2020
Austin - Amsterdam
Delta Air Lines
05 Haz 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Austin Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Austin Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

Austin Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Ülke Kodu
US
Priz Voltajı ve Tipi
120v
Resmi Dil
İngilizce
Toplu Taşıma Fiyatı
2 USD
Yemek Fiyatı
14 USD
Alkolsüz İçecek Fiyatı
6 USD

Austin’e Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
İlkbahar
En Ucuz Ay
Mart
En Ucuz Gün
Pazar
En İyi Mevsim
Sonbahar
En İyi Ay
Kasım

Ucuz Austin uçak bileti ile şehre ulaşım sağlayan kişilerin dikkat etmesi gereken bir başka konu ise hangi zaman dilimlerinde seyahat etmeleri gereğidir. Bu konuda bilgileri derledikten sonra kişiler en uygun programı hazırlayacaklardır. Normal şartlar altında şehirde gezilecek ve en iyi şekilde zaman geçirmek için uygun zaman dilimi sonbahar mevsimi olmaktadır. Ancak bu kişilere göre değişmektedir. Kişiler kış mevsiminden veya soğuk havadan daha çok hoşlanıyor ise bu şartlar doğrultusunda istedikleri mevsimde gelmeyi tercih edebilirler.

Austin Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Austin uçak bileti ile şehre ulaşım imkanı sağlayan kişiler çeşitli vasıtalar ile kent merkezine kolaylıkla ulaşabilirler. Bu konuda kişilerin özel isteklerine hizmet edecek ve şehir yetkilileri tarafından hazırlanmış olan araçlar da bulunmaktadır. Bunları ise şu şekilde sıralamak mümkündür:

Taksi

Ortalama Fiyatı: 20 USD

Hava alanına gelip şehir merkezine taksi ile ulaşmak isteyen kişilerin ödemesi gereken tutar diğerlerine göre biraz daha fazla olmaktadır.

Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 25 USD

Bu ulaşım aracı da taksi tarzında farklı bir format da kişilere hizmet vermektedir. Bu araçlardan faydalanmak isteyen kişilerin de taksi kadar bir fiyat ödemeleri gerekmektedir. Bu araç da tıpkı taksi gibi sizi istediğiniz noktaya kadar götürmektedir.

Metro

Ortalama Fiyatı: 3 USD

Metro ile hava alanından şehir merkezine ulaşım sağlayabilmek için kişilerin 100 - Airport Flyer isimli metro hattı kullanılabilir. Metro hattına binebilmek için bizim ülkemizdeki gibi önce bir giriş bileti elde etmeniz gerekmektedir. Yada binen kişilerden sizin adınıza basmalarını tercih edebilirsiniz. Bu sayede taksi ve Shuttle araçlarına göre daha ucuz bir ulaşım imkanı sağlamış olursunuz.

Araç Kiralama

Araç kiralama ile şehir merkezine ulaşmak isteyen kişiler içinde bu hizmet olanakları oldukça gelişmiştir. Hava alanında yaklaşık olarak 2 3 tane araç kiralama ofisi bulunmaktadır. Bu ofislerden birisini tercih ederek kendin

Austin Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama
Emanet Eşya

Austin uçak bileti ile şehre ulaşım sağladıktan sonra bir sorun hava alanından şehir merkezine ulaşım imkanının nasıl olduğu sorunudur. Austin hava alanı şehir merkezine biraz uzak bir yerde düzenlenme gereği duyulmuştur.

Bu süre çok uzun olmamak ile birlikte 85 km gibi bir mesafededir. Ve bazı oluşabilecek aksaklıklarda düşünülürse eğer yaklaşık olarak 45-50 dakika gibi bir süre olmaktadır. Hava alanı içerisinde de kişiler için bazı hizmetler verilmektedir. Kişilerin uçaktan indikten sonra açlıklarını yatıştırması için kafe ve restoranlar bulunmaktadır. Bunun yanında aniden gelişebilecek sağlık problemlerine anında müdahale edebilmek için bir acil yardım servisi bulunmaktadır.

Kişiler için eşyalarını bırakabilecekleri bir valiz eşya emanet birimi bulunmaktadır. Bu birim ise oldukça ucuz bir ücrete valizleri kabul etmektedir. Yaklaşık olarak 2 dolar gibi bir para karşılığındadır. Ziyaretçiler tarafından dikkati çeken bir başka durum ise araç kiralama ofis ve filolarının bulunmasıdır.

Kişilerin oldukça ihtiyaç duyduğu bir etkinlik olmasından dolayı çok fazla tercih edilmektedir. Özellikle yeni gelmiş ve şehir hakkında bilgisi olmayan insanlar için oldukça yoğun bir şekilde istek üzerinedir.

Austin’e Uçmak İçin 5 Sebep

 1. Austin uçak bileti ile Austin'e yapmış olduğunuz seyahat sonunda sizi onlarca sürpriz ve yapılacak faaliyet karşılamaktadır. Bunlardan birisi de şehirde yapılan ilginç festivallerdir.
 2. Şehirde dikkati çeken bir başka sebep ise Colorado nehridir. Nehrin kenarında bulunan yeşillik alanlarda kendinizi dinleyip rahatça huzur içerisinde kitabınızı okuyup resminizi yapabilir veya müzik dinlemenin zevkine varabilirsiniz.
 3. Şehir müzik kenti olarak anılmaktadır. Live music capital of the world adı ile anılmaktadır. Müzikten hoşlanan kişiler için farklı bir anı olacaktır.
 4. 6. street altıncı cadde olarak anılan meşhur barlar caddesinde doyumsuzluğun tadına varabilirsiniz.
 5. Şehrin ana merkezinde bulunan açık hava müzesinde şehir tarihi hakkında küçük bilgileri okuyabilir ve Ortadaki dev yıldızın manzarası eşliğinde ölümsüz fotoğraflar çektirebilirsiniz.

Austin Hakkında

Austin ABD'nin en büyük 11. şehri ve Teksas'ın ise en büyük 4. şehri olarak kurulmuş gelişmiş ve modern bir şehir pozisyonundadır. Aynı zamanda Teksas'ın başkenti konumunda olmasından dolayı da siyasi bir simgesi vardır. Austin Teksas'ın başkenti olmasına rağmen Teksas şehrinin içinde barındırmış olduğu o muhafazakar havayı hiçbir şekilde yansıtmamaktadır. Müzik şehri olarak anılmaktadır.

Şehir eyalet pozisyonunda bir yere sahip olsa da çok fazla kalabalık bir nüfusa sahiptir. Bu yüzden de hem eğitim hem de sanayi vb. alanlarda gelişme kaydeden 3. şehir olma pozisyonundadır. 1830 yılında kurulmaya başlayan şehrin ilk adı waterloo olarak anılmakta imiş. Şuan günümüzdeki adını ise 'Teksas'lı baba olarak anılan Stephen Austin' den aldığı rivayetlerde geçmektedir. Austin şehrinde yaşayan insanlara Austinli anlamına gelen Austinies kelimesi ile hitap edilmektedir. 2017 yılında yapılan bazı araştırmalar sonucunda şehir ABD'de yaşanacak 100 yer arasında birinci sıraya yerleşerek gayet iyi bir pozisyonda olduğunu da göstermiştir.

Şehir hem ekonomik hem de yaşam standartları açısından da çok iyi bir pozisyondadır. Austin'de yaşayan insanların yaş ortalaması 33, kişi başına düşen milli gelir 50.000 dolar ve işsizlik oranı 3,2'lik bir değere sahiptir. Yani buradan da anlaşılacağı gibi şehirde işsizlik yok sınırında ve kişilerin geliri yeteri kadar fazla bir durumdadır. Şehre kuş bakışı bir açıdan bakıldığı zaman her yer yemyeşil ağaçlar ve parklar ile bezenmiş gibi bir durumdadır. Ayrıca burada yaşayan insanlar düzenli olarak spor yapma alışkanlığına sahiptir.

Austin Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
2 USD
Taksi
1,68 USD/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Şehir içinde en çok kullanılan ulaşım aracı metro olmaktadır. Hem oldukça konforlu hemde ucuz ve güvenli olmasından dolayı kişiler yaygın olarak tercih etmektedir.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Şehirde kullanılan bir başka ulaşım seçeneği ise bisiklet olmaktadır sağlığına dikkat eden bir halk olan Austin'liler tarafından da tercih edilmektedir.

Austin Vize Şartları

Amerika Birleşik Devletleri Vize İstiyor mu?
Evet
Amerika Birleşik Devletleri Vize Ücreti
160 USD
Amerika Birleşik Devletleri Vize Detayları
Genellikle TC vatandaşlarına 10 yıllık multiple olarak verilmektedir. Pasaport süresi 10 yıldan az olması vize süresini etkilememektedir.

Austin’de Gezilecek Yerler

Colorado Nehri
Yıldızlı Meydan
The Capitol Building
Yarasa Kolonisi Seyri
Yemyeşil Bir Alan: Colorado Nehri

Bu alan oldukça büyük bir şekilde dizayn edilmiştir nehrin kenarında hamak içinde uyuyan sevgililer veya bir ağaca yaslanıp kitap, gazete ve dergisini okuyan insanlara rastlamak oldukça mümkündür. Şehir kent merkezinden uzak bir yere konuşlanmış diye düşünüyorsanız oldukça yanlış düşünmektesiniz. Nehir üzerine kurulmuş olan köprü sistemi ile karşı tarafta bulunan downtown şehrine geçebilme lüksüne sahipsiniz.

Şehrin Kalbinin Attığı Yer Bullock History Museum

Burada ilk girişte sizi kocaman bir yıldız karşılamaktadır. Bu yıldızı görünce şehrin meydanında olduğunu anlamanız ve buranın bir başkent olduğunu tahmin etmeniz hiç de zor değildir. Burada şehrin kültürüne ve tarihi geçmişi konusunda bilgi alabileceğiniz bir fırsat bulabilirsiniz. Müze etrafında aracınızı bırakabileceğiniz sadece tüm günü 8 dolar olan birde otopark bulunmaktadır.

Eyaleti Simgeleyen: The Capitol Building

Bu bina bizim ülkemizde bulunan hükümet binaları ile aynı önemi arz eden bir binadır. Tam şehir merkezinde bulunan heybetli bir binadır. Tarihi de oldukça geçmişe dayanmaktadır. Bina 1881 yılında inşa edilmiştir. Binanın tam ortasında bulunan büyük kubbesi üzerinde de sol elini yukarıya kaldırmış bir özgürlük simgesi olan heykel bulunmaktadır.

Yarasa Kolonisi Seyri

Şehirde birçok yarasanın yaşamış olduğu bir koloni bulunmaktadır. Kişiler için yarasa seyretmek ayrı bir öneme sahip ve oldukça meşhur bir etkinliktir. Yaklaşık iki milyon yarasanın uçuşunu ve hareketlerini izlemek için adeta izleme alanlarına akın etmektedir. Bu yarasalar bir köprünün altında yaşamaktadır. 1980 yılında yapılmaya başlayan köprüde yarasalar öncelikle birer ikişer çoğalırken zamanla bu hale kadar gelmiştir. İlk etapta şehirde yaşayan insanlar bu çoğalmadan dolayı rahatsız olmuş ve bir korku hissetmiştir. Bu konuda araştırma yapan kişiler sayesinde kalmamalarının daha doğru olduğuna ve ayrıca kişiler dokunmadıkça yarasaların da bir zarar vermeyeceğini belirtmiştir. Bu yüzden dolayı şehir halkı artık tamamen yarasaları kabul etmiş durumdadır.

Austin’de Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Mangal
Kurabiye
Sandviç
Meşhur Mangal Partileri

Bölgede çok fazla gelişmiş bir yemek kültürü bulunmamaktadır bunun için aperatif seçeneklere daha fazla rağbet vardır. Kişiler ise eğlenceye ve iş yaşamına ayrıca spora zaman ayırdıklarından dolayı yemek yapmak ile çok fazla uğraşmamaktadır. Austin uçak bileti ile şehre geldikten sonra sizde bu durumun böyle olduğunun farkını daha rahat anlayacaksınız. Burada ise en meşhur olan durum kişilerin geniş yeşil bahçeli evlerinde mangal partileridir.

Çıtır Çıtır Kurabiyeler

Kişilerin bir başka eğlencesi ise küçük pastanelerde satılan çeşit çeşit kurabiye seçenekleridir. Bu kurabiyeler renk renk ve çeşit çeşit olarak kişilere sunulmaktadır.

Pratik Ve Lezzetli Sandviç

Bir başka olanak ise oldukça kolay hazırlanabilecek sandviç seçenekleridir. Kişiler özel peynirleri ve bölgede bulunan sebzeler ile farklı tatlarda sandviçler elde etmektedir. Oldukça da sağlıklı oldukları nitelenmektedir.

Konaklama İçin Austin Otel Seçenekleri

Ucuz Austin uçak bileti ile gerek iş için gerek gezmek için birçok kişi bölgeye gelmektedir. Bu kişilerin bölgede çeşitli otel ve konaklama seçenekleri bulunmaktadır.

Holiday Inn Express Hotel & Suites Oteli
Austin ucuz uçak bileti ile kişiler şehre ulaştıktan sonra bir diğer problem ise hangi oteli tercih etmek gerektiğidir. Bu konuda şehirdeki tüm oteller en iyi kapasitededir. Bu otel ise tamamen bir hayvan dostudur. Ücretsi nternet hizmeti bulunmaktadır. Fiyata ise kahvaltı seçeneği dahildir. Austin uçak ile gelen kişileri konforlu bir şekilde ağırlama hizmeti vermektedir.
6th Street eğlence bölgesine sadece 6,4 km uzaklıkta
Red Roof Inn Austin North Oteli
Bu otelinde diğer otellerden kalır pek bir yanı yoktur. Otelde zengin kahvaltı seçeneği ve açık büfe imkanı vardır. Aynı zamanda açık yüzme havuzu da bir başka alternatifler arasındadır.
University of Texas at Austin'e 11,2 km mesafede bulunmaktadır.
Courtyard Austin North/Parmer Lane Oteli
Otelde kişilerin faydalanabileceği spor salonu ve kapalı yüzme havuzu bulunmaktadır. Odalarda ise ücretsiz wifi, çalışma masası ve televizyon bulunmaktadır. Şehir merkezine ve avm'lere oldukça yakın bir konumdadır.
12330 North IH-35, Austin, TX 78753, ABD

Austin Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Austin 5.245,24 TL 15 Saat 50 Dakika
Ankara - Austin 5.478,46 TL 22 Saat 50 Dakika
Amsterdam - Austin 10.499,60 TL 46 Saat 46 Dakika

Austin Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Austin uçuşu olan firmalar hangileridir?
  Delta Air Lines, Deutsche Lufthansa, Sas Scandinavian Airlines, Türk Hava Yolları, United Airlines.
 • Austin yurt dışı uçak bileti ne kadar?
  Austin varışlı popüler yurt dışı uçak seferlerinden en ucuzu İstanbul - Austin olup, bilet fiyatı 5.245,24 TL'dir.
 • Austin şehrine gitmek için en uygun zaman hangisi?
  Yılın en uygun zamanı Mart ayıdır.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Austin ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Koronavirüs Salgınıyla Mücadele İçin 46 Ülkeye Uçuşlar Durduruldu
Koronavirüs Salgınıyla Mücadele İçin 46 Ülkeye Uçuşlar Durduruldu
21 Mart 2020
Gün geçtikçe etkilerini göstermeye devam eden korona virüsü salgını kapsamında, ülkemizde tedbirler alınmaya devam etmekte. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın yaptığı son açıklama ile 46 ülkeye uçuşla
Sevgililer Günü Ne Zaman 2021?
Sevgililer Günü Ne Zaman 2021?
14 Şubat 2020
Sevgililer Günü her yıl olduğu gibi bu yıl da 14 Şubat’ta kutlanacak. Siz de 14 Şubat Sevgililer günü öncesinde güzel bir seyahat planı yaparak en güzel Sevgililer Günü hediyesini eşinize armağan edeb
Dünya Turu Yapmak Mı İstiyorsunuz? (İnfografik)
Dünya Turu Yapmak Mı İstiyorsunuz? (İnfografik)
24 Ocak 2020
Seksen Günde Devr-i Alem'i Örnek Alalım! Hatırlamayanlar için Seksen Günde Devr-i Alem: Phileas Fogg hayalının her saniyesini planlar ve dakik olmanın her koşulun üstesinden gelebileceğine İna
Adıyaman’da Gezilecek Yerler: Adımayan'da Nereye Gidilir?
Adıyaman’da Gezilecek Yerler: Adımayan'da Nereye Gidilir?
20 Ağustos 2019
Türkiye’nin güneydoğusunda, Fırat’ın merkezinde bulunan bölgenin arkaolojik araştırmalara göre geçmişi Paleolitik Çağ’a kadar uzanıyor! Cumhuriyet dönemine kadar ‘Hisn-i Mansur’ olarak bilinen bu şehi

Austin Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (48)
İyi (39)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%55
%45
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,6
87 Değerlendirme
C*** B***
21 Eylül Cumartesi
Kurs için gitmiştim, nasip olursa gidin arkadaşlar güzeldi
N*** D***
30 Mayıs Perşembe
Her memleketin kendine göre güzellikleri var
L*** Y***
3 Ekim Perşembe
okuldan kaçıp tatile gelinir buraya
N*** C***
25 Temmuz Perşembe
Uçak biletinizi direk alın deriö
M*** Y***
1 Temmuz Pazartesi
yazın kaçıp gelmek için birebir
2
8
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Austin Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 2.06.2020 03:43:08 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Austin, (AUS)
AUS
US

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=74699
/ True
74699