1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!

Azerbaijan Airlines Azerbaijan Airlines Uçak Bileti

Kuruluş Tarihi
1992
Firma Kısaltması
Azal
Firma Merkezi
Bakü
IATA Kodu
J2
Uçtuğu Şehir Sayısı
15
Çağrı Merkezi
+90 (212) 465 5646
Uçak Sayısı
29
Ortalama Kullanıcı Puanı
4,8/5
Nasıl Oy Verilir? Oy Ver

Azerbaijan Airlines Popüler Uçak Seferleri

Bakü - Bodrum
Uçak Bileti
03 Ağu 2020
İzmir - Bakü
Uçak Bileti
29 Tem 2020
07 Ağu 2020
İstanbul - Kazan
Uçak Bileti
26 Tem 2020
06 Ağu 2020
Moskova - Ankara
Uçak Bileti
18 Tem 2020
Antalya - Bakü
Uçak Bileti
25 Tem 2020
Ankara - Moskova
Uçak Bileti
04 Ağu 2020
Bakü - Aktau
Uçak Bileti
15 Tem 2020
11 Ağu 2020
29 Tem 2020
İstanbul - Kuveyt
Uçak Bileti
12 Ağu 2020
Almatı - İzmir
Uçak Bileti
15 Tem 2020
İstanbul - Bakü
Uçak Bileti
25 Tem 2020
Bakü - İstanbul
Uçak Bileti
23 Tem 2020
Pekin - İstanbul
Uçak Bileti
19 Tem 2020
İstanbul - Simferopol
Uçak Bileti
07 Ağu 2020
Ankara - Chimkent
Uçak Bileti
03 Ağu 2020
Bakü - Minsk
Uçak Bileti
24 Tem 2020
New York - Ankara
Uçak Bileti
18 Tem 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Azerbaijan Airlines Hakkında

Azerbaijan Airlines diğer adıyla AZAL olarak bilinen ve Azerbaycan sınırları içerisindeki en büyük hava yolu şirketi olma özelliğine sahip hava yoludur. Merkezi Bakü’de bulunmakta olup, faaliyet yeri ise Uluslararası Haydar Aliyev Havalimanı’dır. 1992 yılından beri aralıksız olarak uçuşlarını devam ettiren hava yolu kalitesi, müşteri ilişkileri ve hizmetleri dolayısıyla ödüller almıştır.

2008 yılında Azerbaycan Havayolları adını alan şirket 2011 yılında Avrupa standartlarını taşıdığını ispatlayarak Avrupa Standart Belgesi ile ödüllendirilmiştir. 2015 yılına gelindiğinde ise hava yolu değerlendirmelerinde adı sıkça duyulan şirketlerden olan Skytrax’dan 4 yıldız almanın gururunu taşıyan tek Azerbaycan hava yolu olmanın gururunu elde etmiştir.

Sadece kalitesi değil hava yolu olarak yaptığı yatırım kaliteleriyle de dikkat çeken Azerbaycan Havayolları dünyanın birçok destinasyonuna açtığı şubeler ile gittikçe büyüyen ağları arasına yenilerini eklemeye devam etmektedir. Uçtuğu yerleri görmek ve bilet temin etmek için biletall üzerinden kolaylıkla ilerleyebilirsiniz.

Azerbaijan Airlines Online Check - in

Azerbaijan Airlines tarafından işletilen uçuşlar için Biletall.com sitesinden aldığınız biletlere uçuş sürelerine belli bir zaman kala açılan online işlemler aracılığıyla check in yapabilir ve uçuşunuzu kaçırma ihtimalinizi ortadan kaldırabilirsiniz. Azerbaycan Havayolları nerdeyse uçtuğu tüm destinasyonlar için online check in hizmeti sunmaktadır. İzin verdiği uçuşlara planlanan uçuş saatinin 20 saat öncesinden online olarak yapılabilmektedir.

 • Online Check in İşlemine Henüz İzin Vermeyen Havalimanları

Ankara, Londra, Roma, Milano, Paris, Dubai, Tahran, Rostov, Simferopol, Urumiçi, Lviv ve Astrahan Havalimanı online check-in işlemleri için henüz anlaşma sağlanmamış havalimanlarıdır. Bu işleme izin verilmesi için firma ve havayolları arasındaki maddeler henüz yapım aşamasındır.

Azerbaijan Airlines Firmasını Seçmek İçin 7 Sebep

 1. Azerbaycan Havayolları sağladığı konfor ve hizmet kalitesi ile ödüller almış ve Azerbaycan sınırları içerisindeki en büyük hava yolu olması özellikleri nedeniyle tercih edilebilir bir hava yolu firmasıdır.
 2. Uçuşlarda sağladığı MİL puanları sayesinde kullanıcılarına istedikleri yerlere uçmak için fırsatlar sunmaktadır. Puan biriktiren sadık müşterilerini ödüllendirme programları bulunur.
 3. Ekonomi ve business uçuş seçenekleri olan Azerbaycan Havayolları ekonomi sınıfı uçuşlarında bile 23 kg’a kadar bilet fiyatına dahil bagaj hakkı sağlamaktadır.
 4. Bakü’den kalkan seferlerde Azerbaycan Havayolları ücretsiz yiyecek ve içecek menülerinden ikramlar sunmaktadır.
 5. Azerbaycan Havayolları yolcularının istedikleri yerlere uygun fiyatlı ve kampanyalı uçabilmesi için yılın belli zamanlarında kampanyalar düzenlemektedirler. Bu kampanyalar sayesinde en uzak destinasyonlara bile uygun fiyatlarla yolcularını uçurabilen bir firma olan Azerbaycan Havayolları bu yönüyle ilgi çekmektedir.
 6. Yaygın şube sayısı ile sorunların kısa süreli olmasını, çözüm odaklı çalışanları ile yolculukların keyifle gerçekleşmesini sağlamaktadır.
 7. Engelli ve öğrencilere sağlanan kampanyalar ile sosyal sorumluluk alanında da anı duyurmuş bir hava yolu firmasıdır.

Azerbaijan Airlines Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme

Azerbaijan Havayolları sağladığı bagaj hakkı ve ücretlendirmesi ile de göz doldurmaktadır.

 • Ücretsiz Bagaj Hakkı Ne Kadar?

Azerbaycan Havayolları yolcularına bagaj ve kabinde olmak üzere iki şekilde bagaj kullanım hakkı tanımaktadır.

Bagaj: Biletall.com sitesi üzerinden alacağınız Azal Havayolları uçak biletiyle uçuşlarınızda biletinize dahil olan ve ücretle satın alabileceğiniz bagajlarla ilgili belirli kurallar mevcuttur. Bagaj boyutu 158 cm’yi geçmeyecek şekilde ayarlanmış olmalıdır. Ekonomi sınıfında tek parça olmak koşuluyla 23 kilo, business sınıflarda ise 2 adet ve 32 kg hak bilet bedeline dahil olarak kullandırılmaktadır. Belirlenen bagajdan daha fazlasına ihtiyacınız olması halinde online olarak alınan extra bagajlar daha ekonomik olarak biletinize ekletilebilmektedir. Genellikle bu çerçevede olmasına karşın uçulacak yere göre değişiklik de gösterebileceğinden biletinize dahil bagaj haklarınızı kontrol etmeyi unutmayınız.

Kabin/El Bagajı: El bagajları için belirlenen ölçüler 55x35x20 cm olarak ilan edilmiştir. Kabin içine alınacak el bagajında maksimum kilo sınırlandırması 10 kg olarak belirlenmiştir. Business tercihlerinde ise bu 2 el bagajı ve 15 kiloya kadar esneklik tanınmaktadır.

 • Fazla Bagajım Varsa Ne Kadar Ücret Öderim?

Yurtiçi: İç hat uçuşlarda belirlenen ücretlendirme havalimanlarına göre farklılık göstermektedir.

Yurtdışı: Biletinize eklenen bagaj hakkının aşılması halinde VİP, business, komfort ve ekonomi sınıfların tamamında geçerli olacak şekilde ABD uçuşları hariç tüm yurt dışı uçuşlarda extra bagaj hakkı her sonraki 23 kiloya kadar 50 Euro olarak belirlenmiştir.

 • ABD Bagaj Kuralları

Azerbaycan Havayolları ile gerçekleştirilen ABD uçuşlarında geçerli olan bagaj hakları sınıflara göre farklılık göstermektedir. VİP sınıfında her biri 32 kilodan fazla olmamak kaydıyla 3 bagaj, komfort ve business sınıfında 2 bagaj ve ekonomi sınıfında ise 23 kilodan fazla olmamak kaydıyla 1 bagaj olarak belirlenmiştir. Extra bagaj taleplerinde ise 23 kiloyu geçmemek şartıyla 100 Euro bedel alınmaktadır.

 • Kayıp, Hasarlı, Eksik Ve Geç Teslim Edilen Bagaj

Azerbaycan Havayolları bagajların taşınmasında ve yolculara teslim edilmesinde özenle çalışan firmalardan bir tanesidir. Kayıp, hasarlı, eksik veya geç teslim edilme gibi bir durum olmaması için çalışanlarıyla özveri içinde gayret göstermektedir. Böyle bir durumla karşılaşılması halinde danışma bürolarından yardım talep edilebilir.

 • Bagaj Kısıtlamaları Nelerdir?

Azerbaycan Havayolları genel taşıma prensiplerine uygun olan bagajların taşınması konusunda kesin prensipleri olan bir firmadır. Yaralayıcı aletler, zehirli gazlar veya patlayıcı özelliği taşıyan ürünler ve sıvılar haricindeki tüm malzemeleri kuralları çerçevesinde taşımaktadırlar.

Azerbaijan Airlines Yiyecek, İçecek ve İkram

Azerbaycan Havayolları yolcuların keyifle seyahat ederken kaliteli ve birbirinden lezzetli yiyecek ve içecekler eşliğinde yolculuklarını tamamlamalarına imkan da tanımaktadır.

 • Economy Class İkramlar

Ekonomi ve business uçuşlarda güzergah, kalkış zamanı ve süreye bağlı olarak çeşitli yemek sunumları mevcuttur. Çeşitli döngü aralıklarında menüler değiştirilmektedir. Ekonomi sınıfında sıcak kahvaltı, sıcak yemek ve soğuk yemek çeşitleri sunulmaktadır.

 • Business Class İkramlar

Business uçuşlarda ise verilen yemekler Bakü kalkışlı olanlarda sıcak yemek, sandviç ve kahvaltı iken Bakü varışlı uçuşlarda sıcak yemek, soğuk yemek, sandviç ve pişmiş ürünlerdir.

 • Özel Yemek Servisi

Sunulan yemeklere ve ikramlara ek olarak özel isteği olan misafirleri için Azerbaycan Havayolları uluslararası uçuşlarda ve en az 20 saat öncesinden bildirilmek kaydıyla ek menüler hazırlayabilmektedir.

Azerbaijan Airlines: Business Class

Azerbaycan Havayolları ile business uçmak isteyen yolcuların sahip olduğu bazı özellikler bulunmaktadır.

 • Koltuk Diz Mesafesi

Ekonomi sınıfından farklı olarak dinlenmek için daha geniş mekanlar, ayaklarınızı uzatabileceğiniz daha fazla yer ve açılan, rahatlık sağlayan koltuklar ile Business sınıfın farklarını yaşayabilirsiniz.

 • Yiyecek, İçecek ve İkram

Birbirinden özel ve taze malzemeler ile hazırlanan yiyecek ve içeceklere ek olarak hazırlanan, isteğe bağlı menülerin keyfini seyahatiniz boyunca sürebilirsiniz.

 • CIP Salonu / CIP Lounge

Azerbaycan Havayolları business sınıf yolcularına uçağa binerken öncelik ve kolaylık sağlamasına ek olarak Bakü’de bulunan CIP salonu ile kişiye has hizmetler sunmaktadır.

 • Diğer Özellikler

Bunlara ek olarak Business sınıf üyeleri daha fazla bagaj hakkına ve menü çeşitliliğine sahiptir. Kazandıkları MİLES puanları da diğer sınıflara göre artış gösterir.

Azerbaijan Airlines: AZAL Miles

Azerbaycan Havayolları fazla uçan yolcuları için özel tasarlanmış bir program olan AZAL Miles ile fırsatlar sunmaktadır.       

Seyahatlerin tamamında geçerli olmak üzere her bir Euro için puan kazanılmasına dayanan sistem tüm uçuşlarda kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Silver, Classic, Gold ve Platin üyeliklere yükselme şansı da bulunmaktadır.

Azerbaijan Airlines Seferleri, Rezervasyon ve Bilet Al

Azerbaycan’ın en büyük ve geniş filoya sahip hava yolu firması olan Azerbaycan Havayolları her geçen gün ağına başka destinasyonlar eklemektedir. Bağımsız Devletler Topluluğu, Avrupa, Orta Asya ve Orta Avrupa’ya uçuşları bulunmaktadır. Bu uçuşlara bilet almak için oldukça kolaydır.

 • Azerbaijan Airlines Seferleri: Azerbaycan Havayolları bünyesindeki birbirinden yeni filosu ile 25 ülkede 40’dan fazla noktaya uçuş imkanı sunmaktadır.2017 yılında ise 2 milyondan fazla kişinin taşımacılığını üstlenmiştir.
 • Azerbaijan Airlines Rezervasyon: Azerbaycan Havayolları tarafından işletilen bir uçuşa bilet satın almak için online işlemler menüsü kullanılabilmektedir. Ayrıca call center aranarak da bilet işlemleri tamamlanmaktadır.
 • Azerbaijan Airlines Bilet Al: Biletall.com sitesi üzerinden, hava yolunun kendi web sitesinden ve ulaşım numaralarından istediğiniz uçuş için, istediğiniz zamana bilet alma şansınız mevcuttur.

Azerbaijan Airlines Bilet İptal/İade Prosedürü

Azerbaijan Havayolları uçuşlarında değişiklik veya iade yapmak için Biletall.com sitesine veya havayollarının müşteri hizmetlerine ulaşmanız gerekmektedir. Biletinizin sınıfına, uçuşunuza ne kadar süre kala iptal talebinizi ulaştırdığınıza ve bir çok konuya göre iptal ve iade şartları uygulanmaktadır.

Biletinizin Business Class’a ait olması halinde uçuşa 24 saat kala iç hat biletlerde %20’ya kadar kesinti, 12 saatten az kalması halinde ise %50 civarında kesinti yapılmaktadır. Yurt dışı uçuşlar için kesinti oranı hava yolunun resmi sitesinde %100 olarak belirtilmiştir. Ekonomi sınıfı uçuşlarda da aynı şekilde yurt dışı biletlerde iade yapılmamaktadır.

Azerbaijan Airlines Diğer Önemli Bilgiler

 • Koltuk Özellikleri

Sınıfa göre değişmekle birlikte AZAL havayollarına ait uçuşlarda oldukça konforlu koltuklar kullanılmaktadır. Esneklik ve koltukların ayarlanabilir özellikte olması da bir başka ilgi çekici özelliktir.

 • Bebek ve Çocuk Yolcular

Bebek ve çocuk yolcular için esnek kemerler bulunurken, bebeklerin konforuna uygun özel koltuklar ücretsiz olarak verilmektedir. Bebek ve çocuklara da bilet bedellerine ek olarak bagaj hakkı eklenmektedir. Bebeğin taşınmasında kullanılan araçlardan ise ücret almamaktadır.

 • Hamile Yolcular

Genel geçerliliği olan kurallar çerçevesinde hareket eden Azerbaycan Havayolları anne ve bebek sağlığını tehlikeye atmamak adına 28 ve 35. haftalardaki yolcular için doktor raporu sunulması halinde uçuş izni sağlayabilmektedir. Bu süre zarfından sonraki tüm hamilelikler için doktor raporu olsa bile annelerin uçuşuna onay verilmemektedir. Bunun nedeni doğabilecek sorumluluklar için hava yolu olarak hiç kimsenin mağduriyetine sebep olmamaktır.

 • Hasta ve Engelli Yolcular

Hasta ve engelli yolcular için rezervasyon sırasında belirtilmek şartıyla özel alan hizmeti sağlanmaktadır. Yine doktor raporu şartı ile de yolcunun uçuşu sağlanır.

 • Evcil Hayvanlar

Evcil hayvanların taşınması ile alakalı olarak hayvan çeşidine bağlı olarak değişen şartlar bulunmakla birlikte kargo bölümünde taşınması için kriterler sağlandıktan sonra işlemler sorunsuz şekilde tamamlanmaktadır.

 • Seyahat Sigortası

İsteğe bağlı olarak anlaşmalı kurumlardan seyahat sigortası temini yapılmaktadır.

Azerbaijan Airlines Ucuz Uçak Bileti İçin Seferler ve Bilet Fiyatları

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Bakü - Bodrum 745,88 TL 2 Saat 15 Dakika
İzmir - Bakü 952,02 TL 4 Saat
Mineralnye Vody - Ankara 954,58 TL 23 Saat 50 Dakika
İstanbul - Kazan 955,85 TL 7 Saat 45 Dakika
İstanbul - Mineralnye Vody 965,58 TL 6 Saat 5 Dakika
Moskova - Ankara 982,51 TL 7 Saat 10 Dakika
Bakü - Aktau 1.066,06 TL 1 Saat 50 Dakika
Ankara - St. Petersburg 1.205,24 TL 16 Saat 40 Dakika
Pekin - İstanbul 1.939,97 TL 8 Saat 20 Dakika
Ankara - Chimkent 2.669,26 TL 38 Saat 30 Dakika

Azerbaijan Airlines Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Azerbaijan Airlines uçak bileti ne kadar?

  Azerbaijan Airlines firmasının popüler seferlerinden en ucuzu Bakü - Bodrum olup, bilet fiyatı 745,88 TL'dir.
 • Azerbaijan Airlines kaç yılında kuruldu?

  1992 yılında kurulmuştur.
 • Azerbaijan Airlines firma merkezi neresidir?

  Firma merkezi Bakü şehrindedir.
 • Azerbaijan Airlines IATA kodu nedir?

  J2 uluslar arası IATA kodudur.
 • Azerbaijan Airlines çağrı merkezi numarası kaçtır?

  Çağrı merkezi numarası +90 (212) 465 5646

Azerbaijan Airlines Firması Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (75)
İyi (22)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%77
%23
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,8
97 Değerlendirme
E*** I***
30 Kasım Cuma
Koltuklar biraz daha iyi olabilirdi ama çok iyi bir firma ilgi alaka on numara
Ö*** K***
18 Kasım Pazar
Fiyatlar konusun da biraz daha iyileştirilme yapılmalı, personel güler yüzlü
M*** G*** A***
31 Ekim Çarşamba
Güzel bir deneyim oldu benim için içecekler biraz kötüydü o kadar
B*** Ş***
29 Ekim Pazartesi
Personel güler yüzlü sıkıntı yok. İçecekler daha iyi olabilir.
T*** A***
28 Ekim Pazar
Firma çok kaliteli biz keyif aldık şahsen hava biraz kötüydü o kadar
2
23
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Biletall.com Azerbaijan Airlines sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. Azerbaijan Airlines Firması kendine ait kuralları ve özellikleri istediği zaman değiştirme hakkına sahiptir. ( 15.07.2020 04:20:10 )

İzmir, (ADB)
ADB
TR
Bakü, (GYD)
GYD
AZ

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=69158
/ True
69158