1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!

Azul Linhas Aereas Azul Linhas Aereas Uçak Bileti

"Você lá em cima."
Azul Brazilian Airlines

Azul Linhas Aereas Hakkında Bilgiler

Kuruluş Tarihi
2008
Firma Kısaltması
voeazul.
Firma Merkezi
Sao Paulo
IATA Kodu
AD
Çağrı Merkezi
+1 888 587 29 85
Uçak Sayısı
127
Ortalama Kullanıcı Puanı
4,5/5

Azul Linhas Aereas Hakkında

Azul Linhas Aereas, Brezilya merkezli bir düşük maliyetli taşıyıcıdır. Brezilya’daki en büyük ağa sahiptir ve 100'ü aşan destinasyona hizmet vermektedir. Sao Paolo Viracopos/Campinas Uluslararası Havalimanı firmanın birincil merkezidir.

Azul Linhas Aereas uçak bileti ile Brezilya'daki en iyi servis ağlarına sahip olan bir havayolunu tercih etmiş olursunuz. Aralık 2008'de faaliyete başladığından beri havayolu şirketi Brezilya'nın en hızlı büyüyen havayolu şirketi oldu. Brezilya üzerindeki uçuşlarının yanı sıra Brezilya'nın ötesinde hizmet gerçekleştirilen onlarca şehir vardır. Bunlar Buenos Aires, Lizbon, Fort Lauderdale ve Orlando'dur. Latin Amerika'da hizmet veren uçuş firmaları arasında tüm uçaklarında bütün koltuklarda uçuş eğlence sistemlerine yer veren ilk havayolu şirketi Azul Linhas Aereas olmuştur.

Azul Linhas Aereas uçak bileti fiyatları için yalnızca bir uçak Business Class sınıfına yer vermektedir, bunun haricindeki uçuşlar Economy Class ve Azul Space adı verilen ekstra yer sağlayan koltuklarla yapılmaktadır. Biletinizi Biletall.com'dan ayırtırken uçuşun hangi uçakla yapılacağını kontrol ederek Business Class bileti alabilirsiniz.

Brezilya'nın yetersiz havayolu firmaları arasında sık seferleri ve uygun fiyatları ile öne çıkan Azul Linhas Aereas, firma adını düzenlenen bir yarışma sonucunda seçmiştir. Sao Paulo'nun banliyö bölgesi olan Barueri'de kurulan firma, kısa zamanda düşük maliyetleri ve sık seferleri ile Brezilya'nın en çok tercih edilen ikinci havayolu firması haline gelmiştir. Azul Linhas Aereas'ın kurucusu olan David Neeleman'ın, daha önce JetBlue ve WestJet gibi firmaların kuruculuğunu da üstlendiği görülmektedir.

Azul Linhas Aereas uçak bileti rezervasyonu ile yüzlerce sefere katılabilmektesiniz. Brezilya'nın en hızlı büyüyen havayolu firması olmasından ötürü günlük yüzlerce sefere yer verilebilmektedir. Firmada Business Class uçuşlarını Airbus A330-200 uçaklarında bulabilmektesiniz ve firmanın bünyesinde bir adet bu uçaktan yer almaktadır. Business Class mevkiine yer veren uçak, uluslararası uçuşların yapıldığı bölgeler için kullanılmaktadır. Diğer bütün uçuşlarda Economy Class ile Azul Space koltuklarına yer verilmektedir.

Azul Linhas Aereas en ucuz uçak bileti ile uçuş ağının bu kadar gelişmiş olması nedeniyle her gün sefer bulunabilmektedir. Ayrıca Azul Linhas Aereas'ın TudoAzul adı verilen sadakat programına dahil olursanız, benzersiz avantajları da elde etmiş olacaksınız. Bu sadakat programında ödediğiniz uçak biletine göre puan toplama ve başka uçuşlarda bu puanları kullanma imkanınız olabilmektedir.

Azul Linhas Aereas Online Check - in

Azul Linhas Aereas; web, mobil veya SMS ile yapılabilen check in işlemlerini yolculara tanımaktadır.

Azul Linhas Aereas uçak bileti fiyatları ile mobil uygulamadan check in yaparsanız, bu işlemi 72 saat ile 90 dakikalık zaman dilimleri arasında gerçekleştirmeniz gerekecektir. SMS ile check in işlemleri sunan tek havayolu Azul Linhas Aereas'tır, böylelikle internette işlemlerle uğraşmak durumunda kalmazsınız. Check in işlemlerinin kapsamında koltuk seçimi, kabin bilgisi görüntülemeleri gibi opsiyonları öğrenebilirsiniz.

Online Check in Sırasında Koltuk Seçimi ve Yemek Siparişi

Azul Linhas Aereas'ın bütün uçuşlarında ücretsiz farklı atıştırmalıklara yer verilmektedir, bu nedenle uluslararası uçuşlar haricinde menü servisi yoktur. Yalnızca uluslararası uçuşlarınız için yemek siparişi oluşturabilirsiniz ve her mevkide sipariş verebilmek mümkündür.

Azul Linhas Aereas Firmasını Seçmek İçin 7 Sebep

  1. Uluslararası uçuşlarında iki mevkiye sahiptir.
  2. Uzun mesafeli uçuşlarda yemek siparişi alınabilmektedir.
  3. Bütün koltuklarda eğlence sistemlerine yer verilmektedir.
  4. Biletleri günlük 200-300 sefere kadar bulunabilmektedir.
  5. Bazı kısa mesafeli rotalara direkt uçuşlar sağlanmaktadır.
  6. En iyi uçak teknolojilerini kullanır.
  7. Azul Business ile farklı avantajlarınız olabilmektedir.

Azul Linhas Aereas Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme

Azul Linhas Aereas'da uçuş mevkiinize göre farklı ağırlıklar ve parça ücretleri uygulanabilmektedir.

 Ücretsiz Bagaj Hakkı Ne Kadar?

BAGAJ: Kontrol edilen bagajların Economy Class'la 23 kg'lık iki parçaya, Business Class'la 23 kg'lık üç parçaya izin vermesi söz konusudur.

KABİN/EL BAGAJI: Bagaj boyutları kontrol edilmeyen bagajlar için 48.2 inç olmalıdır. Toplam ağırlık 10 kg'ı geçmemelidir.

 Fazla Bagajım Varsa Ne Kadar Ücret Öderim?

Uluslararası uçuşların Brezilya-Amerika veya Brezilya Avrupa olarak düzenlenmesi durumunda 150 USD, Brezilya-Güney Amerika olarak düzenlendiğinde ise 60 USD ekstra bagaj ödeneği talep edilebilmektedir. Parça başına ücretler 330 USD'ye kadar artabilmektedir.

 Kayıp, Hasarlı, Eksik Ve Geç Teslim Edilen Bagaj

Kayıp ya da hasarlı bilgilerinin varış havalimanındayken Azul Linhas Aereas'a yapılması gerekmektedir. Firmanın uygulayacağı politikalar ilk adımda bagajın bulunmasına yönelik olacaktır. Ayrıca hasarlı olarak bagajı teslim almadan önce mutlaka bilgilendirme yapmanız gerekecektir. Kayıp işlemlerinin sonucunda firma size bilgilendirme yapabilmek için gerekli bilgileri temin edecek ve talebinizi oluşturacaktır.

 Bagaj Kısıtlamaları Nelerdir?

Hoverboard gibi ekipmanların güvenlik kısıtlamalarından ötürü Azul Linhas Aereas'ta taşınamaması söz konusu olmaktadır. Bunun haricinde firmada taşınması yasak olan bir ürün bulunmamaktadır. Gerekli belgelerin sunulması halinde birçok ürün ve maddenin kargo bölümüyle taşınması serbesttir.

Azul Linhas Aereas Yiyecek, İçecek ve İkram

İkramlıklar kısa ve orta mesafeli uçuşlarda birçok çeşit sunmaktadır, bu nedenle bu uçuşlarda menülere yer verilmemektedir. Uluslararası yapacağınız uçuşlarda ikramlıklar ve menü siparişi yapabilirsiniz.

 Economy Class İkramlar

Bütün uçuşlarda tatlı, tuzlu atıştırmalıklardan ve içeceklerden ücretsiz yararlanabilirsiniz. Ayrıca uluslararası uçuşlarda menü siparişi oluşturarak Brezilya mutfaklarında hazırlanan lezzetlerin tadına bakabilirsiniz.

 Business Class İkramlar

Tatlı, tuzlu atıştırmalıklar ve içecekler ücretsiz sunulacaktır. Menü siparişinizle birlikte ayrıcalıklı lezzetlerin tadına uluslararası uçuşlarda bakabilirsiniz. Firmanın tek bir uçağında Business Class mevkiine yer verilmesinden ötürü, uluslararası uçuşlarda Business Class bulabilirsiniz.

 Özel Yemek Servisi

Özel yemeklere düşük tuzlu yemekler, diyabetik yemekler, çocuk yemekleri ve bebek mamaları, vejetaryen yemekleri, koşer yemekler dahil edilmektedir. Bu siparişlerin mutlaka 48 saat önceden çağrı merkezi aracılığıyla iletilmesi gerekecektir.

Azul Linhas Aereas: Business Class

Azul Business bünyesinde seyahat eden müşteriler hem uçak içi eğlenceler hem de rahatlık konusunda bir adım önde olmaktadırlar.

 Koltuk Diz Mesafesi

Koltuklarda 16 İnç'lik dokunmatik eğlence sistemlerine yer verilmektedir. Ayrıca 180 derece açıya sahip 20 adet koltuğa yer verilmektedir. Bu koltuklar sayesinde 59-79 inç aralıkta bir mesafeye sahip olabilmektesiniz.

 Yiyecek, İçecek ve İkram

Karşılama içeceği ile ağırlandığınız Business Class'ta meyve suyu, su, kahve, süt gibi içecekleri bulabilmektesiniz. Ayrıca ekspres menülerle birlikte mezeler, sıcak yemekler, çorba, salatalar, meyveler gibi ayrıcalıklarınız olacaktır. Menülerinizi check in işlemlerinde veya uçuştan önce servis etmeniz gerekmektedir.

 CIP Salonu / CIP Lounge

Azul Lounge adı verilen salonlara Business Class müşterileri giriş sağlayabilmektedirler. Ayrıca TudoAzul sadakat programına katılarak da bu özel salonları kullanma imkanına erişebilirsiniz. Doğrudan erişimlerle içecekler, lezzetli atıştırmalıklar size misafirperver ve şık bir salonda sunulmaktadır. Economy Class'ta seyahat ederek bu salonlara girmeniz 30 USD ödemenizle mümkün olabilmektedir.

Azul Linhas Aereas Seferleri, Rezervasyon ve Bilet Al

Azul Linhas Aereas'ın kaliteli servislerini deneyimlemek için uçuşlara bilet almalısınız. Biletler uluslararası seferlerde size onlarca farklı olanak sağlayacaktır. Yerel ve orta mesafeli yapılan uçuşların da size ekonomik seçenekleri sunmaları sağlandığı için, kısa ve orta mesafeli uçuşlarınızda firmanın uçuşlarını gönül rahatlığıyla seçebilirsiniz.

 Azul Linhas Aereas Seferleri

Azul Linhas Aereas'ın seferleri, geniş bir filo ve destinasyonlar bakımından günde yüzlerce seçenekle sunulabilmektedir. Azul Linhas Aereas uçak seferleri için 200-300 seferi günlük olarak bulabilmeniz böylece mümkün olacaktır. Her seferi tek tek inceleyerek planlarınıza hangi rotanın uyduğunu görebilirsiniz. Ancak firmanın ağ kapsamında size göre bir rota mutlaka bulunmaktadır.

 Azul Linhas Aereas Rezervasyon

Azul Linhas Aereas'ın biletlerinin yetkili satış kanalı olan Biletall.com'da yüzlerce seferi bulabileceksiniz. Rezervasyonlarınızı uluslararası uçuşlara erken dönemli olarak yaparsanız, Business Class bünyesinde uçmak hiç de bütçenizi zorlayacak fiyatları içermeyecektir. Böylelikle hem Azul Linhas Aereas'ın Business Class uçuşlarında yer alabilir hem de bunu uygun fiyatlara sağlayabilirsiniz.

 Azul Linhas Aereas Bilet Al

Azul Linhas Aereas'ın uçuşlarındaki tüm biletler Biletall.com'dadır. Böylelikle kampanyalardan ve ayrıcalıklı uçuşlardan yararlanabilirsiniz.

Azul Linhas Aereas Bilet İptal/İade Prosedürü

Biletinizi iptal ettirmek istiyorsanız, Azul Linhas Aereas'ın uyguladığı ücret kesintileri karşılığında bu işlemi yapabilirsiniz. Farklı rotalara göre kesintiler farklı şekilde yapılacağından, firmadan konuya dair detaylı bilgi alabilirsiniz. ABD ve Avrupa'ya yapılan uçuşlarda iptal ve değişiklikler ücretlendirmeyle yapılabilmektedir.

Azul Linhas Aereas Diğer Önemli Bilgiler

Koltuk Özellikleri

Economy Class koltuklarında 30-34 inç mesafeyle 17-18 inç genişlik, Business Class koltuklarında 59-79 inç mesafeyle 21 inç genişlik, Azul Space koltuklarında 34 inç mesafeyle 18 inç genişlik bulunmaktadır.

 Bebek ve Çocuk Yolcular

Yolculuğa 2 yaşından küçük bir çocukla katılacağınızı Azul Linhas Aereas'a bildirmeniz gerekmektedir, böylelikle çocuk kucağınızda seyahat edebilir. 5-11 yaş aralığına refakatçisiz çocuk hizmetiyle birlikte 70 USD ödenmesi gerekecektir.

 Hamile Yolcular

28. haftaya kadar beyana gerek görülmemektedir. 29-35 hafta aralığında seyahat izni içeren bir rapor sunulmalıdır. 36-37 hafta aralığında Sorumluluk Bildirimi formu doldurulmalı ve seyahat izni içeren bir rapor sunulmalıdır. 38. haftasında olan hamile bayanların yanında sorumlu bir doktor seyahat etmelidir.

 Hasta ve Engelli Yolcular

Biletinizi satın alma esnasında hasta veya engelli yolcuların Azul Linhas Aereas'a bildirilmesi şartı bulunmaktadır. Özel Hizmetler bölümüyle birlikte engel ve hastalık konusunda bilgilendirme sağladığınız zaman, firma tarafından gerekli yardımlar sağlanabilecektir.

 Evcil Hayvanlar

Evcil hayvanlarda toplam ağırlık 5 kg'ı aşmamalı ve taşıma çantalarında 43x31.5x20 santim boyutlarına yer verilmelidir. Ekstra bagaj olarak ücretlendirme uygulanacağından, üç evcil hayvana kadar taşıyabilirsiniz ve her hayvanda 100 USD ödemelisiniz.

 Seyahat Sigortası

Müşterilerinin ekstra güvenlik ihtiyaçlarını düşünen Azul Linhas Aereas'ta seyahat sigortasına yer verilmektedir. Yaptırmak isterseniz, rezervasyonunuz sırasında seyahat sigortasından yararlanma talebinde bulunabilirsiniz.

Azul Linhas Aereas İle Seyahat Eden Yolcularımızın Yorumları

Çok İyi (1)
İyi (1)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%50
%50
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,5
2 Değerlendirme
C*** S***
13 Ekim Pazar
çok güzel geçen bir yolculuk oldu benim için
Ç*** S***
21 Temmuz Pazar
sanki restoran yemekleri gibiydi
2
2
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Biletall.com Azul Linhas Aereas sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. Azul Linhas Aereas Firması kendine ait kuralları ve özellikleri istediği zaman değiştirme hakkına sahiptir. ( 25.01.2020 02:29:18 )

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=36788
/
36788