1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
- +
Akıllı Arama Teknolojisi İle Biletall Seyahat Arama Motoru Hizmetinizde!
"Fly to rest!"
Azur Air

Azur Air Azur Air Uçak Bileti

Kuruluş Tarihi
1992
Firma Kısaltması
Azur
Firma Merkezi
Domodedovo
IATA Kodu
ZF
Çağrı Merkezi
+7 (495) 374 55 14
Uçak Sayısı
22
Firma Yorum Sayısı
0
Ortalama Kullanıcı Puanı
4,6/5
Nasıl Oy Verilir? Oy Ver

Azur Air Hakkında

Azur Air 1995 yılında hizmet vermeye başlamıştır. Rusya, Ukrayna ve Almanya havayolu şirketleri ile ortaklaşa iş yapmaktadır. Kraynoyarsk Cheremshanka Havaalanı ve Yemelyanovo Havaalanlarından bölgesel uçuşlar yapmaktadır. Ayrıca Yakutia ve Sibirya bölgelerine de servisleri bulunmaktadır. Rusya’nın gözde havayolu şirketlerinden birisidir.

Rusya’da yurtiçi yolcu taşımacılığında birçok noktaya günlük uçuşlar yapmaktadır. Çeşitli havayolları ve havalimanları ile ortaklaşa işler yaparak ağını sürekli olarak genişletmektedir. Uçak filosu fazla büyük olmamasına rağmen hizmetlerinin kalitesi ile tercih edilen bir havalimanı olmaktadır. Ayrıca filosunda bulundurduğu uçakların son teknolojiye uygun olması, uçaklarda ücretsiz internet hizmetlerinin bulunması yolcular tarafından tercih nedeni olabilmektedir.

Azur Air uçak bileti için ülkemizden ve yurtdışından Biletall.com’dan rezervasyon yaparak ucuz bilet almak mümkündür. Azur Air’e ait en ucuz bilet avantajları Biletall.com’dan alınabilmektedir.

Azur Air uçak bileti fiyatları için araştırmalar Biletall.com’dan yapılabilmekte ve ucuz bilet için erken tarihlerde bilet rezervasyonunuzu yapabilmektesiniz. Modern uçakları sayesinde uçuşlar geniş iç kabin rahatlığı ile konforlu bir şekilde yapabilmektedirler.

Rusya Hükümeti Ulaştırma Bakanlığı tarafından tüm havayolu şirketlerine uygulanan denetimlerden, başarı ile geçen Azur Air çeşitli alanlarda kaliteli hizmet ödülleri almıştır.

Yurt içinde ve yurt dışında farklı zaman dilimlerinde farklı bölgelere yolcu taşımaktadır. 35 yurt içi, 86 yurt dışı uçuş ağı noktasına sahiptir.

Özellikle uzun uçuşlarda konforuna ve rahatlığına düşkün insanlar için yeni model uçaklarında iç kabin düzenlemeleri geliştirilmiştir. Yurtdışı uzun uçuşları için Azur Air uçak bileti rezervasyon işlemlerini tamamlayan yolcular, uçakta kişisel ihtiyaçları, yemek ve içecek, eğlenceli zaman geçirme aktiviteli kabinleri özelliklerinden hem özel hem de ekonomik bölümünde faydalanabilmektedirler.

Konforlu ve kaliteli ulaşım hizmeti veren Azur Air uçuşları sonrasında da kara ulaşım imkanları ile yolcularını, düzenli servisleri ile istedikleri yerlere kadar ulaştırmaya çalışmaktadır.

Rusya’nın dünya geneline yolcu taşıyan en yeni havayolu şirketlerinden olan Azur Air kaliteli hizmetleri sayesinde birçok ödüle layık görülmüştür. Hizmet kalitesinden dolayı yurt içi ve yurt dışı uçuşlarda yolcular tarafından tercih edilen havayolu olmuştur.

Yurt içi ve yurt dışına yolcu ve kargo taşımacılığı yapan firma, Azur Air en ucuz uçak bileti sahibi olanlara aynı zamanda özel araç kiralama avantajları da sunmaktadır.

Azur Air Online Check - in

Azur Air yolcuları uçuştan 24 saat öncesinden check in işlemlerini yapmaya başlayabilir.

Online rezervasyon, Azur Air uçak bileti fiyatları ve online olarak koltuk seçimleri, online olarak içecek ve yiyecek menüsü, online olarak kabin incelemesi gibi birçok hizmetin alınması imkanı vermektedir.

Online Check in Sırasında Koltuk Seçimi ve Yemek Siparişi

Ucuz bilet için erken rezervasyon ile Azur Air bileti aldıysanız ve online check-in sistemi ile check-in işlemlerinizi yaptığınızda, uçakta istediğiniz koltuğu seçebilmek şansına sahip olacaksınız. Havaalanında uçuş saati öncesinde yapılacak olan check-in işlemlerinde ise boş koltuk sistemi uygulanır ve özel koltuk seçimi yapılamamaktadır. Uçak içerisinde uçuş esnasında boş koltukların olması durumunda boş koltuklar da kullanılabilmektedir. Azur Air uzun uçuşları için önceden yemek siparişi almaktadır. Azur Air tüm uçuşlarında yolcularına çeşitli yiyecek ve içecek ikramlarında bulunmaktadır.

Azur Air Firmasını Seçmek İçin 7 Sebep

 1. Kaliteli ve Konforlu hizmetleri bilinen bir firmadır.
 2. Tüm uçuşları üst seviye güvenlik kuralları ile yapılır ve paranızın karşılığını alırsınız.
 3. Yurtdışı uçuşlarında aktarmasız uçuş nokta sayısı fazladır.
 4. Business Class özelliği ile kendinizi farklı hissedersiniz.
 5. Uçuş saatlerinde gecikme olmaz ve zamanında uçuş yaparsınız.
 6. Uçuş esnasındaki ikram servisleri çok kalitelidir.
 7. Yeni bir şirket olması nedeniyle son model uçaklar kullanılmaktadır.

Azur Air Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme

Azur Air tüm uçuşlarında standart bagaj sistemini uygulanmaktadır.

 Ücretsiz Bagaj Hakkı Ne Kadar?

BAGAJ: Azur havayolu şirketinin belirlemiş olduğu bagaj hakkı ekonomi sınıfları için 10 kg, business sınıfları için 15 kg olarak belirlenmiştir.

KABİN/EL BAGAJI: El bagaj hakkı ise en fazla 40x20x35 cm ölçülerinde olmaktadır.

 Fazla Bagajım Varsa Ne Kadar Ücret Öderim?

YURTİÇİ: Azur havayolu ekonomi sınıfları için 10 kg, business sınıfları için 15 kg olarak belirlenmiştir. Bagaj aşım durumlarında kg başına 15 Ruble ücret belirlenmiştir.

YURTDIŞI: Yurtdışı uçuşlarda ücretsiz bagaj hakkı dışında bulunan eşyalar için ekstra ücret talep edilmekte ve bagaj durumuna göre kutu başına 50 Ruble ücret alınmaktadır.

 Kayıp, Hasarlı, Eksik Ve Geç Teslim Edilen Bagaj

Uçuş sonrasında yolcular, hasarlı, eksik, kayıp ya da geç teslim edilen bagaj sorunları ile karşılaştıklarında Azur Air müşteri hizmetleri ile görüşerek çözüm arayabilirler. Bildirilen sorunlar için havaalanında görevliler tarafından tutanak tutulur ve en kısa sürede sorunların çözülmesi yolları aranır.

 Bagaj Kısıtlamaları Nelerdir?

Azur Air uçuşları sırasında uçağın kalkışını olumsuz olarak etkileyebilecek olan tüm zararlı ürünler ve eşyalar uçağa alınmamaktadır. Yolcuların can güvenlikleri için, kesici, delici, yanıcı, radyoaktif özelliği olan tüm ürünlerin bagaj olarak uçağa alınması yasaktır. Tehlikeli maddeler dışında yolculara uçuş esnasında ürün ambargosu uygulanmamaktadır.

Azur Air Yiyecek, İçecek ve İkram

Azur Air uçuşlarında ikram servisi uygulamaktadır. İsteyen yolcular önceden yemek siparişi verebilir.

 Economy Class İkramlar

Azur Air online işlemler ile bilet alımı yapıldığında uçuş güzergahına göre yemek sipariş hakkı tanımaktadır. Ekonomi sınıf bölümünde genellikle, çay, kahve, gazlı içecek ve atıştırmalık birçok yiyecek ve içecek ikramları yapılmaktadır.

 Business Class İkramlar

Azur Air Business Class yolcularına uçuş esnasında çeşitli özel içecekler ikramı yapmaktadır.

 Özel Yemek Servisi

Uçaklarda özel yemek servislerinde ücretli olarak, özel içecekler sunulmaktadır. Yolcular ücretlerini nakit olarak değil kredi kartları ile ödeyebilmektedir.

Azur Air: Business Select

Azur Air Business Class biletli yolcularına Business Select yolcu şeklinde hitap etmektedir.

 Koltuk Diz Mesafesi

Azur Air şirketinin sahip olduğu uçaklarda hem business hem de ekonomi bölümü yolcuları için standart koltuk diz mesafesi uygulanmaktadır. Koltuk diz mesafesi 79 ile 84 cm arasında olmaktadır.

 Yiyecek, İçecek ve İkram

Azur Air Business Select yolcularına özel içecek ikramı yapmaktadır. Bu özel içecekler tercihe göre değişmektedir.

 CIP Salonu / CIP Lounge

Azur Air Business Select yolcularına özel salonlarda dinlenme imkanı sunmaktadır. Bu hizmet bazı havaalanlarında ücretli olarak kiralanabilmektedir.

 

Azur Air Seferleri, Rezervasyon ve Bilet Al

Azur Air kaliteli ve konforlu uçuş güvenliği sağlamaktadır. Uçuşlar, uçuş güzergahının hava koşullarına göre belirlenmektedir. Azur Air ile uçuşlarınız için uçuş noktanıza göre uçak modeli belirleme şansınız bulunmaktadır. Yaptıkları seçimler ile yolcular kendilerini daha güvende hissedecek ve konforlu yolculuk yapacaktır.

 Azur Air Seferleri

Azur Air firması uçuş sonrası havaalanına inen yolcularını bulundukları yerdeki şehir merkezine taşıyabilmek için seferler düzenlemektedir. Azur Air uçak seferleri Rusya’nın birçok şehirleri arasında yapılabilmektedir.

 Azur Air Rezervasyon

Ülkemizden Azur Air ile Rusya’ya gitmek isteyen yolcular Biletall.com’dan rezervasyon yapabilmekte ve biletlerini daha ucuza alabilmektedirler. Buradan istenildiği zaman rezervasyon yapılabilmektedir. Online check-in işlemleri ile koltuk seçimi hakkınız bulunmaktadır. Koltuk seçimleri erken rezervasyonlarda ve online işlemlerde mümkündür.

 Azur Air Bilet Al

Online bilet almak ve indirimli fiyat avantajlarından faydalanabilmek için biletinizi Biletall.com’dan hızlı ve güvenli bir şekilde alabilirsiniz. Yine Biletall.com’dan gidilecek yer hakkında araştırma yapılabilmekte ve bilet fiyatları hakkında inceleme yaparak istediğiniz bilet alınabilmektedir.

Azur Air Bilet İptal/İade Prosedürü

Azur Air uçuş saati gelmemiş olan ve özel durumu bulunmayan biletleri iptal ettirme ya da değiştirme imkanı vermektedir. Bilet iade ya da değişimleri kalkış saatinden en geç 1 saat öncesinde yapılmalıdır.

Azur Air Diğer Önemli Bilgiler

Koltuk Özellikleri

Azur Air tüm yolcuları için koltuk özelliklerinde değişiklik yapmamaktadır. Tüm yolcular için koltuk genişlikleri, 40 cm ile 45 cm arasında değişmektedir.

 Bebek ve Çocuk Yolcular

Azur Air ile her yaşta insan yolculuk yapabilmektedir. Azur Air çocuk yolcular için belirlediği kural, 5 ile 11 yaş arasındaki çocuklar yanlarında bir velisi ile yolculuk yapabilmektedir. 12 yaşından büyük olan bir çocuğun yanında velisi yok ise bu yolculara 100 Ruble karşılığında kendilerine gözlemci verilerek yolculuklarını yapmaları hakkı verilmektedir. Uçak içerisinde tüm ihtiyaçları kabin görevlileri tarafından karşılanır ve uçaktan inişlerine yardım edilir.

 Hamile Yolcular

Azur Air ile yolculuk yapacak olan hamile yolcuların seyahatleri doktor raporu ile mümkündür. Hamilelikleri 28. Hafta ile 35 hafta arasında olanların durumlarında bir engel olmadığını gösterir doktor raporu alınması gerekmektedir. Hamilelik riski taşıyan yolcular hiçbir şekilde uçağa alınmamaktadır. Bu tür durumları olan yolcuların önceden firma ile iletişime geçerek durumu bildirmeleri gerekmektedir. İletişim sonrasında havayolu firması görevlileri hamile yolcular için uçuşlarının mümkün olup olamayacağı hakkında bilgi verecektir.

 Hasta ve Engelli Yolcular

Azur Air firmasına uçuş öncesinde engelli ya da hasta yolcuların durumları ile ilgili bilgi verilmesi durumunda, firma hastanın durumuna göre uçak içerisinde özel düzenleme yaparak, yolcunun ihtiyaçlarını karşılayabileceği ortamı oluşturacaktır.

 Evcil Hayvanlar

Azur Air evcil hayvanların taşınması konusunda hassas davranmakta ve özel yöntemler uygulamaktadır. Küçük kedi ve köpek türü evcil hayvanların aşılanarak yolcu yanında koltuk alt bölümünde taşınmasına imkan tanıyabilmektedir. Tüm evcil hayvanların özel taşıyıcı kutu içerisinde bulunması gerekmektedir. Agresif davranışları bulunan hayvanlar uçağa alınmamaktadır. Her uçak için bir uçuş esnasında en fazla 6 hayvan taşınabilmektedir. Yurt dışı uçuşlarda evcil hayvan taşımaya izin verilmemektedir. Diğer hayvanların taşınması ise özel kutuları içerisinde, bagaj bölümündeki özel alanlarda mümkün olmaktadır. Yolcuların yanlarında taşıyacakları evcil hayvan taşıyıcı kutularının maksimum 22 cm yüksekliğinde ve 35 cm genişliğinde olduğunda kabul edilmektedir.

 Seyahat Sigortası

Azur Air yolcu can güvenliğini ve konforunu her şeyin önünde tutmakta ve uçuş esnasında can ve mal güvenliği için yolcularına sigortalama yapmaktadır. Her yolcu sigorta sistemini kendi seçebilmektedir.

Azur Air Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Azur Air kaç yılında kuruldu?

  1992 yılında kurulmuştur.
 • Azur Air firma merkezi neresidir?

  Firma merkezi Domodedovo şehrindedir.
 • Azur Air IATA kodu nedir?

  ZF uluslar arası IATA kodudur.
 • Azur Air çağrı merkezi numarası kaçtır?

  Çağrı merkezi numarası +7 (495) 374 55 14

Azur Air Firması İçin İlk Yorum Yapan Sen Ol!

Çok İyi (57)
İyi (37)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%61
%39
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,6
94 Değerlendirme
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Biletall.com Azur Air sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. Azur Air Firması kendine ait kuralları ve özellikleri istediği zaman değiştirme hakkına sahiptir. ( 24.10.2020 03:12:31 )

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=68293
/ True
68293