1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Yeni bir şey deneyin!Tekrar Dene

Bağdat Uçak Bileti

15 Temmuz
Bugün
Açık
42°C
16 Temmuz
Yarın
Güneşli
41°C
17 Temmuz
Çarşamba
Güneşli
40°C
Para Birimi
Dinar (IQD)
Zaman Dilimi
GMT +3
Bağdat Şehri En İyileri
  • El İşleri
  • Abbasi Sarayı
  • Sucuk

En Ucuz Bağdat Varışlı Uçak Seferleri

10 Ağu 2019
Ankara - Bağdat
Türk Hava Yolları
10 Ağu 2019
Antalya - Bağdat
Türk Hava Yolları
23 Tem 2019
Adana - Bağdat
Pegasus
31 Tem 2019
17 Tem 2019
Tahran - Bağdat
Iran Air
17 Tem 2019
Hatay - Bağdat
Türk Hava Yolları
21 Tem 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Bağdat Kalkışlı Uçak Seferleri

Bağdat - Adana
Pegasus
18 Tem 2019
Bağdat - Ankara
Türk Hava Yolları
30 Tem 2019
Bağdat - Antalya
Atlasglobal
18 Tem 2019
Bağdat - Gaziantep
Atlasglobal
21 Tem 2019
20 Tem 2019
Bağdat - Diyarbakır
Türk Hava Yolları
10 Ağu 2019
Bağdat - Hatay
Türk Hava Yolları
26 Tem 2019
Bağdat - Sivas
Türk Hava Yolları
06 Ağu 2019
Bağdat - Amsterdam
Atlasglobal
15 Tem 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Bağdat Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Şehirler

Bağdat Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Ülkeler

Bağdat Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Ülke Kodu
IQ
Priz Voltajı ve Tipi
230v
Resmi Dil
Arapça
Toplu Taşıma Fiyatı
2 TL
Yemek Fiyatı
6,01 USD
Alkolsüz İçecek Fiyatı
5 TL

Bağdat’a Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Yaz
En Ucuz Ay
Temmuz
En Ucuz Gün
Perşembe
En İyi Mevsim
Sonbahar
En İyi Ay
Eylül

Ucuz Bağdat uçak bileti alımı yaparak Bağdat şehrini gezmek isteyenlerin doğru zamanda gitmeleri çok daha keyif almaları açısından önemli oluyor. Yapılacak alışverişler de düşünüldüğünde uygun zamanları bilmek ya da gezilecek vakitleri bilmek bu şehre gelecek olanların en dikkat etmesi gereken nokta oluyor.

Yaz ayları oldukça kurak geçtiği için Bağdat şehrine sonbahar ve kış aylarında gitmek çok daha uygun görülüyor. Kış aylarında yağmur yağma ihtimali de olduğu için en uygun mevsim olarak sonbahar görülüyor. Sonbaharda giderek şehrin her yerini gezmek mümkündür.

Bağdat Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Bağdat uçak bileti alarak seyahat gerçekleştirildikten sonra havalimanından inerek şehir merkezine ulaşım sağlamak için farklı yollar bulunuyor.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 4.500 IQD

Bağdat Havalimanı gelen turistlere ve yerli halka otobüs hizmeti, yani servis hizmeti de sunuyor. Bu hizmet ile yaklaşık 35 dakika süren havalimanından şehir merkezine ulaşım havalimanının kendi belirlediği ücretler dahilinde gerçekleşiyor.

Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 350 IQD

Bağdat şehrinde otobüs ile seyahat gerçekleştirmek taksiden sonra gelenlerin kullandığı en geniş araçlar arasında yer alıyor. Toplu taşıma araçları Bağdat havalimanından şehir merkezine direkt olarak götürüyor. Herhangi bir aktarmaya gerek kalmadan gidilebiliyor olmasından dolayı da özellikle daha önce gitmiş olanların tercihlerinin başında geliyor. Toplu taşıma aracı olan otobüsün eksik yanı ise ulaşımın biraz daha geç ve rahatsız olması durumu oluyor. Taksi ya da özel araçlardaki konfor bulunmuyor.

Taksi

Ortalama Fiyatı: 65 IQD

Bağdat Havalimanı'nda indikten sonra turistler genellikle taksiyi tercih ettiği gibi şehir içi ulaşımda da taksi oldukça tercih edilen bir ulaşım aracı olarak bulunuyor. Bağdat taksilerinde taksimetre bulunmuyor ve gidilen yerin ne kadar olduğu ve ne kadar zamanda gidildiği biliniyor. Turistler ve yerli halk buna göre taksiye biniyor. Ulaşım taksi ile gerçekleştirildiğinde rahat ve konforlu da olmuş oluyor. Aynı zamanda kısa süre içerisinde gidilebiliyor.

Araç Kiralama

Araç kiralama hizmeti gerek gidildiğinde gerekse gitmeden önce internet üzerinden alınabiliyor. Bağdat’ı araç ile gezmek isteyenler için en uygun yöntem olan araç kiralama yöntemi ile 20 dakika i&am

Bağdat Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
ATM
Büfe
Araç Kiralama
Wifi
Emanet Eşya

Bağdat’a gidenlerin kullanacağı havalimanı Bağdat Havalimanı’dır. Bağdat uçak bileti avantajlarıyla farklı mevsimlerde ve belirli günlerde indirimli bir şekilde ve aktarmalı olarak ya da direkt uçuşlarla buraya seyahat edilmektedir.

Bağdat Havalimanı şehir merkezine yaklaşık 16 km uzaklıkta bulunuyor ve birçok seçenek ile ulaşım imkanı da bulunuyor.

Bağdat Havalimanı oldukça geniş bir havalimanı olduğundan iç ve dış hatlar olarak ayrılıyor. Havalimanı içerisinde yolcuların beklerken ya da indikten sonra yararlanabileceği pek çok yer bulunuyor.

Bağdat’a Uçmak İçin 5 Sebep

  1. Bağdat uçak bileti alarak avantajlı bir şekilde İstanbul direkt uçuşlarıyla buraya giderek orada bırakılan kültürel mirası görmek oldukça büyük önem taşıyor.
  2. Güzel sanatlar ve el işleri dendiğinde akıllara gelen en önemli şehirler içerisinde yer alan Bağdat, el işi ürünlerini görmek ve almak için gidilebilecek bir yer olarak görünüyor.
  3. Deri tabakhaneleri de oldukça ünlü olan Bağdat şehri sayılı deri üretiminin olduğu bir yer olmaktadır.
  4. Altın kubbeleri ile ünlü olan Kazimeyn Camii birçok turistin uğrak mekanı oluyor.
  5. Birbirinden farklı bakır işlemeli ürünlerin sergilendiği Bakır pazarı Bağdat şehrine gelen turistlerin akınına uğrayan önemli bir yerdir.

Bağdat Hakkında

Ortadoğu’da bulunan ve önemli şehirler arasına girmeyi başarmış, tarihi geçmişi de bulunan Bağdat kelime anlamı olarak Tanrı Bahçesi anlamını ifade ediyor. Yıllar boyu İslam dünyasının önemli kentleri arasında yer almış olan Bağdat şu an Irak yönetiminde bulunuyor. İçerisinde Abbasi, Selçuklu ve Osmanlı dönemi eserlerini barındırıyor ve son zamanlarda güvenlik problemlerinin de aşılmasıyla beraber ziyaretçi akınına uğruyor.

Körfez savaşı ile büyük zarar görmüş olan Bağdat yine de kültürel mirasını korumaya devam ediyor ve güzel sanatlar konusunda da sayılı yerler arasında bulunuyor. Türkiye’den ulaşımı da direkt olarak gerçekleşebilen Bağdat içerisinde gezip görülecek birçok yeri olan Ortadoğu’nun önemli başkentleri arasında yer alıyor.

Yazın sıcak ve kurak bir havanın hakim olduğu Bağdat şehrinde kışları ise yağışlı bir hava hakim oluyor. Gezmeye gidileceği zamanı bilmek müşteriler açısından önem taşıyor.

Şehir birçok Selçuklu ve Osmanlı hakimiyetinde yüzyıllarca yaşamış bir şehir olmuş, Timur ve Moğol istilalarına maruz kalmıştır. Gelişimini ise son yıllarda petrol sayesinde sürdürmeyi başarmış ve ayakta kalmıştır.

Bağdat Nerede?

Bağdat Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
750 IQD
Taksi
2.400 IQD/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Şehir içinde en çok kullanılan ulaşım aracı otobüsler oluyor. Toplu taşıma araçları şehrin her yerine uygun fiyatlarda götürdüğü için daha çok tercih ediliyor. Taksiler de en az toplu taşıma araçları kadar tercih edilmekte olduğundan popüler şehir içi ulacım aracı olarak kayıtlara geçiyor. Trafik sıkıntısı yaşanmayan Bağdat şehrinde taksiler gittikleri yere uygun fiyata götürüyor ve fiyatı da daha önceden söylüyor. Buna göre gidecekleri yere şehir halkı taksiyle de gidiyor. Havalimanına inen yolcular toplu taşıma ile direkt şehir merkezine gitme imkanı bulduğu gibi taksiyle de hızlı bir şekilde gitme imkanına sahip oluyor.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Şehir içi ulaşım araçları olarak en çok kullanılan taksi ve otobüsün yanı sıra toplu taşıma aracı olarak tramvay tercihi de oluyor. Fakat pek fazla demir yolu olmadığından şehirde nadir kullanım oluyor.

Bağdat Vize Şartları

Irak Vize İstiyor mu?
Hayır
Irak Vizesiz Kalınabilecek Süre
10 Gün
Irak Vize Detayları
Karayolu ile Irak’a seyahat etmek isteyenlerin Irak’ın dış temsilciklerinden vize almaları gerekiyor.

Bağdat’da Gezilecek Yerler

Abbasi Sarayı
Al-Faw Sarayı
Bağdat Hayvanat Bahçesi
Irak Ulusal Müzesi
Umm al-Qura Camii
Abbasi Sarayı

Abbasi döneminden yapılan eserler arasında günümüze ulaşmayı başarmış tek eser olan Abbasi sarayı Bağdat şehir merkezine 7 km’ye yakın uzaklıkta bulunuyor. Şu an için bir üniversite olarak kullanılan bu saray Abbasi sanatının görülebilecek tek eseri olduğundan gidenler arasında kesinlikle görülmesi gereken bir yerdir.

Al-Faw Sarayı

Al faw Sarayı ya da diğer adıyla Su Sarayı Saddam Hüseyin zaferini anmak için inşa edilmiş ve zamanında üs olarak kullanılmış bir saray olarak bulunuyor. Burası da görülmesi gereken değerli yapıların birleşiminden oluşuyor.

Bağdat Hayvanat Bahçesi

Yaklaşık 650 hayvan türünün bulunmakta olduğu Bağdat hayvanat bahçesi oldukça geniş bir alanı kaplıyor. Taksi ile gidilebilecek bir mesafede bulunan hayvanat bahçesi değişik hayvan türlerini görmek açısından ziyarete değer bir yerdir.

Irak Ulusal Müzesi

Mezopotamya bölgesinde yaşamış olan hemen her uygarlığın eserlerinin sergilendiği Irak Ulusal Müzesi de Bağdat’ta bulunuyor. Kültürel zenginliğin ve birikimin oldukça fazla olduğu Mezopotamya eserlerini görmek için kesinlikle gidilmesi gereken bir yer olarak Bağdat’ta duruyor. Eser sayısı ise yaklaşık 180.000 olarak kayıtlara geçiyor.

Umm al- Qura Camii

Yaşamakta olan Sünniler'in ibadet yerleri içerisinde en büyüğü olan bu camii birçok turistin ziyaretine açık bir şekilde bulunuyor. Oldukça ilgi çekici bir mimarisi olan camii de mozaikler de dikkatlere çarpıyor. Görülmesi gereken eserler arasında bulunuyor.

Bağdat’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Baharat
Sucuk

Baharat

Baharat üretiminin oldukça fazla görüldüğü Bağdat, baharat severler için uğranacak yerlerin başında geliyor. Çeşit çeşit birçok baharat kaliteli bir şekilde Bağdat pazarlarında ve şehir merkezlerinde yer alıyor.

Sucuk

Gidildiğinde sucuk yemeden dönmemek gereken Bağdat şehrinde özel baharatlanmış sucuklar ve daha birçok yiyecek bulunuyor.

 

Konaklama İçin Bağdat Otel Seçenekleri

Ucuz Bağdat uçak bileti ile gerek iş, gerekse gezi amaçlı Bağdat'a giden ziyaretçiler konaklama konusunda da geniş seçeneklere sahiptir.

Shanasheel Palace Hotel

Şehir merkezine oldukça yakında bulunan bu otel içerisinde internet seçeneklerinin bulunduğu klima, restoran sürekli açık resepsiyon, danışma, televizyon ve birçok oda seçeneği ile Bağdad şehrine ziyarete gidenlerin en çok uğradığı noktalar arasında bulunuyor. Havalimanı üzerinden otele servis bulunuyor olması da ulaşım rahatlığı sağlıyor. Merkezi ısıtmanın bulunduğu hotel içerisinde her türlü hizmetlerden kolaylıkla yararlanılabiliyor. Herkese göre oda seçenekleri de bulunuyor.

Alnidhal Street Irak Bağdad
Ruhn Kahramana Hotel

Şehir merkezine 1 km uzaklıkta yer almakta olan Ruhn Kahramana Hotel sürekli olarak oda servisi bulunuyor. Müşteri diledikleri zaman çağırarak isteklerini getirtebiliyor. Ruh Kahramana Hotel içinde otopark, restoran, çamaşırhane de bulunduruyor. Uydu TV de bulunan hotelde her odada bu özellikler bulunuyor. Oda da yatak sayısıda kişilere göre düzenleniyor.

Kahramana Courtyard
Babylon Warwick Hotel

Girişi öğlen 14:00 çıkış saati ise 24:00 olan babylon hotel Bağdad şehrine gidenlerin en çok tercih ettiği hoteller arasında yer alıyor. Şehre 4,5 km uzaklıkta bulunan hotelin servis hizmetleri bulunan hotele ulaşımda problem yaşanmıyor olması tercih edilme sebepleri arasında yer almaktadır. Hotel içerisinde hamam, jakuzi, masaj, sauna, vücut bakımı gibi hizmetlerde bulunuyor. Odaların içerisinde çalışma masası, ortopedik yataklar ve her aileye göre uygun fiyat odalar bulunuyor. Bunların dışında hotel ayrıcalıkları olarak açık yüzme havuzu ve sınırsız internet servisi de bulunuyor. Hotel içinde sigara içilmeyen odalar

Irak Bağdat

Bağdat Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Bağdat 902,00 TL 2 Saat 55 Dakika
Ankara - Bağdat 1.052,65 TL 2 Saat 15 Dakika
Antalya - Bağdat 1.125,09 TL 2 Saat 30 Dakika
Diyarbakır - Bağdat 1.311,00 TL 16 Saat 40 Dakika
Adana - Bağdat 1.454,95 TL 7 Saat 25 Dakika
Samsun - Bağdat 1.478,95 TL 14 Saat 40 Dakika
Trabzon - Bağdat 1.484,00 TL 15 Saat 15 Dakika
Gaziantep - Bağdat 1.508,95 TL 8 Saat 5 Dakika

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Bağdat ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

23 Nisan Çocukların Günü! İşte Çocuklarla Gidebileceğiniz 10 Yer!
23 Nisan Çocukların Günü! İşte Çocuklarla Gidebileceğiniz 10 Yer!
23 Nisan 2019
23 Nisan Çocuk Bayramı! Çocukların en çok eğlenmesi, dolu dolu, mutlu bir tatil günü geçirmesi gereken günlerden birisi. Siz de bu güzel günde planlarınıza çocuğunuzu mutlu edecek yerleri dahil etmeye
İspanya'da Endülüs İzlerini Takip Edin
İspanya'da Endülüs İzlerini Takip Edin
01 Haziran 2017
Al–Andalus, İber Yarımadası’nda 711 – 1492 yılları arasında Araplar’ın hâkimiyetinde kalan bölgeye verilen isim. Gelelim Endülüs’ün tarihine. Emevi Devleti 7. yüzyılda Kuzey Afrika’nın tamamına sahipt
İstanbulda Padişahların İkamet Ettiği Yer: Topkapı Sarayı
İstanbulda Padişahların İkamet Ettiği Yer: Topkapı Sarayı
21 Kasım 2016
Topkapı Sarayı, 1460 -1478 yılları arasında tamamlanan Osmanlı padişahlarından Fatih Sultan Mehmet tarafından ikametgâh olarak düşülüp, yaptırılan bir saraydır ve Osmanlı’nın da en köklü saraylarından
Cadde Kültürü Sevenler Buraya: Türkiye'nin En Ünlü Caddeleri
Cadde Kültürü Sevenler Buraya: Türkiye'nin En Ünlü Caddeleri
01 Kasım 2016
Kimi zaman kar yağarken caddenin köşesindeki salepçiden alınan sıcacık saleplerin verdiği keyif, sonbaharda bu caddelerde yürürken dökülen yaprakların yarattığı görsel şölen ve muhteşem haz. Sevgilile

Bağdat Uçak Seyahati Hakkında Kullanıcılarımızın Yorumları

Çok İyi (6)
İyi (0)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%100
%0
%0
%0
%0
Ortalama Puan
5,0
6 Değerlendirme
Doğası, insanları yapısı çok farklı bir şehir
Sevgilim dil eğitimi için orada ve bu hafta bende yanına gideceğim bakalım nasıl biryer
Benim gibi gizem ve farklıılığı seven varsa kesin gitsin
Gerçekten güzeldi, pişman olmadan gidebilirsiniz
Kamp yapmak için gitmiştik güzeldi yağmur yağdı ama olsun
Uçakla yolculuk yapıp böyle farklı bir tarihi yapıyı incelemek çok keyifli
2
6
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Bağdat Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir.

15.07.2019 03:40:39
İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Bağdad, (BGW)
BGW
IQ

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=10948
/
10948