1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!

Bahreyn Krallığı Uçak Bileti

Bahreyn Krallığı Nüfusu
1 Milyon 425 Bin
Bahreyn Krallığı Başkenti
Manama
Bahreyn Krallığı Resmi Dili
Arapça
Bahreyn Krallığı Zaman Dilimi
GMT +3
Bahreyn Krallığı Para Birimi
Bahreyn Dinarı (BHD)
Ortama Yemek Fiyatı
32 EUR
Bahreyn Krallığı Telefon Kodu
+973
Ortama İçecek Fiyatı
3,98 EUR
İstanbul - Manama Uçuş Süresi
4 Saat 30 Dk
İstanbul - Manama Uçuş Mesafesi
3.335 Km

En Ucuz Türkiye - Bahreyn Krallığı Uçak Seferleri

İstanbul - Bahreyn
Türk Hava Yolları
05 Tem 2020
04 Tem 2020
Adana - Bahreyn
Pegasus
21 Tem 2020
Hatay - Bahreyn
Pegasus
14 Tem 2020

En Ucuz Bahreyn Krallığı Kalkışlı Uçak Seferleri

04 Tem 2020
Bahreyn - Hatay
Pegasus
21 Tem 2020
09 Tem 2020
Bahreyn - Adana
Pegasus
01 Ağu 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Bahreyn Krallığı Popüler Havalimanları

Bahreyn Krallığı Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Bahreyn Krallığı Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

Bahreyn’e Nasıl Gidilir?

Bahreyn’e vize işlemlerinizi tamamladıktan sonra, Biletall.com’dan satın alacağınız ucuz uçak bileti ile birlikte yaklaşık uçuş süresi 4 saat 30 dakika olan yolculuğu tamamlayıp Bahreyn’e ulaşabilirsiniz.

Ülkeye, havayolu seçeneği ile seyahat yapmak isteyen yolcular, gerekli olan Bahreyn uçak bileti için havalimanına gitmelerine bile gerek kalmadan, direkt veya aktarmalı uçuşları Biletall.com’dan kolayca satın alabilir. İstenilen havayolu firması için kolay bir şekilde Bahreyn uçak bileti rezervasyon işlemlerini de gerçekleştirebilirsiniz.

Bahreyn Uluslararası Havalimanı’na uçuşu gerçekleştirdikten sonra ülkenin başkenti olan Manama’yı gezmek için seyahat gerçekleştirebilirsiniz.

Bahreyn Krallığı Vize Şartları Neler?

Bahreyn Krallığı Vize İstiyor mu?
Evet
Bahreyn Krallığı Vize Şartları

Ülkeye Bahreyn uçak bileti fırsatlarından yararlanarak gitmek isteyenlerin, herhangi bir sorunla karşılaşmamak adına daha öncesinde ülkenin uyguladığı vize şartlarını öğrenmeleri gerekmektedir.

Bahreyn’e gitmek isteyen resmi pasaport sahipleri 90 güne kadar Bahreyn vizesi uygulamasından muaftır. Sadece Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahibi kişilerin vize alması gerekmektedir.

Ülkeye giriş yapmak için gerekli olan Bahreyn vizesi, vize türü ve sürecine göre fiyatlarda değişiklik göstermektedir.

Bahreyn’e Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Yaz
En Ucuz Ay
Haziran
En Ucuz Gün
Çarşamba
En İyi Mevsim
Sonbahar
En İyi Ay
Kasım

Bahreyn’de yaz mevsimi, çok sıcak ve nemli geçer. Bu yüzden seyahat etmek isteyenlere, ilkbahar veya sonbahar mevsimlerinde gitmeleri önerilir.

Bahreyn Krallığı Hakkında Bilgiler

Bahreyn Asya’da yer alan bir ülkedir. Ülkenin batısında Suudi Arabistan bulunurken güneydoğusunda Katar bulunur. Kelime anlamı olarak da iki denizin arası anlamı taşır.

Bahreyn’inin Başkenti

Bahreyn’inin başkenti, ülkenin en büyük şehri olan Manama’dır.

Bahreyn Nüfusu – Bahreyn Resmi Dili

Bahreyn’inin nüfusu 1,425 milyonun üzerindedir. Ülkenin resmi dili ise Arapçadır.

Bahreyn Para Birimi

Bahreyn, kendi para birimi olan Bahreyn Dinar’ını kullanır.

Bahreyn’de Saat Kaç?

Böylece, Bahreyn Türkiye saat farkı +3’dür. Yani ülkemizden üç saat geridedir. Türkiye’de saat 10:00 iken Bahreyn’de saat 07:00’dir.

Bahreyn’de Ne Ucuz? Bahreyn’den Gelirken Ne Getirilir?

Bahreyn alışveriş severler için oldukça hoş bir yer olacaktır. Manama çarşısı başlangıç için ideal bir durak olacaktır. Bahreyn çarşılarında küçük büyük tezgâhlardan dünyaca ünlü mağazalara kadar çok çeşitli alışveriş seçenekleri bulmak mümkün oluyor. Elektronik eşyalardan, altın antikalara ve kıyafetlere kadar akıllara gelecek her şey vardır. Labirent gibi olan bu çarşıda her yürüdüğünüzde yeni yerler keşfedebileceksiniz. Ayrıca Arap mutfağına lezzet katan çeşitli sayıda baharatları da bu çarşılardan alabilmeniz mümkündür. Manama çarşısında bulunan baharat dükkânlarına girerek satıcılara istediğinizi sorarak alış veriş yapabilirsiniz. Satılan halılar ise yine oldukça eşsiz parçalardır.

Bahreyn Krallığı Nerede?

Bahreyn’e Uçmak İçin 5 Sebep

• Festivaller
• Bahreyn Kalesi
• Bahreyn Ulusal Müzesi
• Arap Mutfağı
• Fatih Cami
 1. Bahreyn’de düzenlenen festivaller ağırlıklı olarak dini kutlamalara dayanıyor. Yılın belirli dönemlerinde düzenlenen bu festivaller çevre ülkeler dahil birçok turisti ülkeye çekmeyi başarıyor. Bu etkinlikler de dahi içki yasağı kaldırılmaz.
 2. Bahreyn’inin dünyaca ünlü kalesi eskiden Portekiz Kalesi olarak da anılırmış. Kesinlikle gezip görülmesi gereken yerler arasında yer alıyor. Burayı ziyaret edip mutlaka hatıra fotoğrafı çektirmelisiniz.
 3. Birçok arkeolojik kalıntı bu müzede sergilenmektedir. Bahreyn’in 5000 yıllık bir tarihini kapsayan nitelikte yapılmıştır.
 4. Ülkenin yemek kültürü oldukça zengindir ve bilindiği üzere eşsiz baharatlıma teknikleri vardır. Sayısız şekilde yemek yenilecek yere sahiptir ve kişiler arzularına göre tercih yapabilirler.
 5. 6.500 metrekarelik bir alana sahip olan cami dünyanın en büyük camileri arasında yer alır. Manama başkentinde bulunan cami ülkede bulunan en büyük ibadethanedir. İbadet edilen bir yer olması dışında iyi bir turistik mekân halini almıştır.

Bahreyn'in En Güzel Şehirleri

Bahreyn’i ziyaret etmek isteyen kişiler, ülke hakkındaki detaylı bilgileri bilmeleri gerekmektedir. Ülkenin en güzel şehirleri arasında ilk sırada başkent Manama gelmektedir.

Manama

Bahreyn’inin başkenti olan Manama oldukça popüler olan bir şehirdir. Çok sayıda turist ağırlar. Çevre ülkelerden ve uzak ülkelerden gelen ziyaretçiler için muhteşem bir deneyim sunar. Manama’da bulunan Manama Çarşısı alışveriş severler için uğrak adres olacaktır. Buradan alınabilecek birçok malzeme bulunur. Bunun yanı sıra Manama’da ulaşım sınırlıdır. Kısıtlı şekilde otobüsle ulaşım sağlanır. Bunun haricinde ya araba kiralanır ya da taksiler kullanılır. Şehirde yaşayanlar lüksü sevdikleri için hemen hemen herkesin arabası vardır.

Manama’nın bir diğer önemli özelliği ise gece yaşantısının oldukça yaygın olmasıdır. Özellikle zengin Arap turistleri ağırlamak için gelişmiş olan bir gece hayatı yaşantısı vardır. Ayrıca Manama’da dini festivaller ağırlıkta olmak üzere festivaller düzenlenir. Bunun yanında şehirde bulunan tarihi yapıları gezmekte mümkündür.

Al-Muharrak

Al-Muharrak, Muharrak Bölgesi’nin başkenti konumundadır. Bahreyn’inin en büyük ikinci şehridir. Ali Bin Ali ve Utub Kabileleri tarafından 17. yüzyılda kurulmuştur. 1923 yılına kadar Bahreyn’in başkentliğini yapmış ancak o tarihten sonra Manama başkent olmuştur. Uzun bir süre dindarlığın hâkim olduğu şehir zamanla modern bir hal almayı başarmıştır. Arad Fort tarihi mekanını ziyaret edip, bu eski kaleyi inceleye bilirsiniz. Bahrain National Museum ise ziyaret edilmesi gereken bir diğer önemli durağıdır.

Er-Rifaa

Er-Rifaa orta kuzey kesiminde yer alan bir belediyedir. Ülke için en önemli petrol yatakları bu bölgede bulunur. Burada Riffa Fort bulunur. Bu kale ziyaret edilecek yerler arasında yer alır. Yine askeri müzelere gidip, tarihi mekanları ziyaret etmeye imkân tanıyan bir şehirdir.

 

Bahreyn’de Gezilecek Yerler

Bahreyn’de keyifli vakit geçirmek ve eğlenmek için ülkede nerelere gidilir, nereler gezilir bunları iyi bilmeniz gerekmektedir.

Bahreyn’de Gece Hayatı için Nerelere Gidilir?

Bahreyn şeriatla yönetilen Müslüman bir ülkedir. Ancak buna rağmen oldukça renkli bir gece hayatı ziyaretçileri bekler. Arabistan’dan gelen zenginler için hazırlanmış olan bu gece hayatı oldukça farklı bir tarzdadır. Exhibition Road, Manama Merkezi, Juffair ve Adliya bölgeleri gece hayatının en canlı yaşandığı bölgeler arasında yer alır.

Bahreyn’den Ne Alınır? Alışveriş Yapılacak Yerler

Bahreyn’de alışveriş denilince ilk akla Manama’da bulunan Manama Çarşısıdır. Manama Çarşısında, kıyafet, elektronik, altın antikalar, baharat, halı gibi birçok çeşitte alışveriş yapmak mümkün oluyor. Ara sokakların bolca bulunduğu, küçüklü büyüklü tezgâhların ön plana çıktığı çarşı, turistler için oldukça ilgi çekici bir yerdir. Buradan baharat satın alabilir, halıcıları ziyaret edebilir ve her seferinde yeni yerler keşfedebilirsiniz.

Bahreyn’inin Sosyal Yaşamı

Bahreyn’in yönetim şekli şeriat olmasına rağmen oldukça liberal bir anlayış benimsemişlerdir. Birçok alanda yasaklar bulunmasına rağmen ülkeye gelen Arap zenginleri için gizlice yasaklar delinmektedir. Ülkeye sadece turistler değil aynı zaman da iş adamları da ziyaret eder. Hizmet, gıda ve inşaat alanlarında fazlasıyla yatırım söz konusu olur. Ülke dışardan işçi olarak çalıştıracak kişileri de alır.

Bahreyn’de Gezilecek Tarihi Yerler

Bahreyn’de gezilecek tarihi yerler arkeoloji müzeleri ve arkeolojik alanlardır. Ülkenin bulunduğu konum itibariyle oldukça zengin bir arkeolojik alt yapıya sahiptir. Bahreyn kalesi arkeolojik bir alandır ve mutlaka görülmesi gerekir. Ayrıca Bahreyn Ulusal Müzesi ’de ülkeden çıkarılan arkeolojik kalıntıların sergilendiği bir yerdir.

Bahreyn Gezi Rehberi

Gezilecek ve görülecek birçok mekâna bulunan Bahreyn de ulaşım imkânı da kolaydır. Gezmek ve görmek istediğiniz tüm yerlere rahatlıkla ulaşım şansı bulabilirsiniz. Bahreyn de ulaşım; otobüs ve özel araçlarla sağlanmaktadır. Raylı sistemler bulunmaz. Ülkede yaşayan insanların kendi araçları varken yakın yerlerden gelenlerde ya kendi araçlarıyla gelir ya da araç kiralarlar. Toplu taşıma kullanan çok az insan vardır.

Bahreyn’inin en ünlü şehri olan Manama'ya ulaşmak için otobüs kullanabilirsiniz. Ancak otobüsler ülkenin her yerine ulaşım sağlamaz. Bunun başlıca sebebi zaten herkesin kendi aracı olmasıdır. Diğer şehirlere ulaşım da otobüslerle sağlamak oldukça zordur. Ulaşım seçeneği az olmasının yanı sıra otobüsle ulaşım çok ucuz olur. En iyi seçenek ise araç kiralama olacaktır.

Araç kiralayamayan kişiler için ikinci seçenek ise taksiyle ulaşım olacaktır. Bu konuda iki alternatif bulunur. Turuncu taksiler Türkiye’de ki sarı taksilere benzer şekilde çalışır. Bindiğiniz zaman mutlaka taksimetre açtırmalı ve fiyatın ne kadar olduğunu kontrol etmelisiniz. Bu taksiler kişisel amaçlarla hizmet verir. Bu yüzden yabancılar için fiyatlarda oynama yapılabilir.

Sarı taksiler ise dolmuş-taksi mantığını gözeterek çalışırlar. Birden fazla kişinin binmesi mümkündür ve fiyatı turuncu taksiye göre daha uygundur.

Bunun haricinde Bahreyn’de fazlasıyla sahte takside bulunur. Bu taksilerde fiyat anlaşmaya göre belirlenir. Güvenlik ile alakalı çok ciddi bir problem yaşanmamış olsa bile yine de pek tavsiye edilmeyen bir yöntemdir.

Suudi Arabistan’a giden kişiler ise, feribot ile Bahreyn’e geçerek birkaç gün de burada zaman geçirebilirler. Aynı şekilde Bahreyn’e gelen kişiler de Suudi Arabistan’a feribotla geçiş yapabilir.

Bahreyn’de Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Machboos
Muhammar
Shawarma
Samboosa

Arap mutfağı dünyaca ünlüdür ve ülkeye en ucuz Bahreyn uçak bileti alarak gelen ziyaretçiler, tatları damakların da kalacak birçok yemeği tadabilirler.

Kırmızı Etin ve Balığın En Güzel Hali, Machboos

Bu yemek çeşitli baharatlar ve sebzeler ile hazırlanır. Esas olarak işlem hem et için hem de balık için uygulanabilir.

Yemeklerin Yanında Verilen Pilav, Muhammar

Et ya da balık yemeklerinin yanında verilen pilavdır.

Pilav Severler İçin, Ghoozi

Haşlanmış yumurta, kuzu eti ve baharat ilave edilerek servis edilen bir pilavdır.

Böylesini Denemediniz, Samboosa

Ülkede oldukça popüler olan yiyecekler arasında yer alan Samboosa ise, kızartılmış böreğe benzeyen hamur işidir.

Dünyanın En Güzel Tatlısı, Halwa Showaiter

Oldukça sık tercih edilen tatlılar arasında yer alır. Mısır nişastası kullanılmasıyla kıvam verilen ve jöleye benzer bir tatlıdır.

Bahreyn’da Yenecek En Güzel Yemekler

Ülkede Türkiye'ye benzer gözleme ve börek çeşitleri bulunur. Deniz mahsulleri severler için çeşit çeşit seçenek vardır. Ayrıca fast food satışı da vardır. En çok tüketilen balıklar ise Hamour, Chacanad ve Safidir.

Bahreyn Krallığı Ucuz Uçak Bileti İçin Seferler ve Bilet Fiyatları

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Kuveyt - Bahreyn 601,07 TL 1 Saat 10 Dakika
İstanbul - Bahreyn 911,77 TL 3 Saat 50 Dakika
Ankara - Bahreyn 1.222,90 TL 7 Saat 40 Dakika
Adana - Bahreyn 1.298,65 TL 14 Saat 20 Dakika
Hatay - Bahreyn 1.370,73 TL 10 Saat 20 Dakika
Şanlıurfa - Bahreyn 1.707,73 TL 11 Saat 5 Dakika
Trabzon - Bahreyn 1.984,65 TL 15 Saat 40 Dakika
Kahire - Bahreyn 2.014,20 TL 7 Saat 15 Dakika
Bakü - Bahreyn 2.196,42 TL 5 Saat 15 Dakika
Saraybosna - Bahreyn 2.288,04 TL 9 Saat

Bahreyn Krallığı Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Bahreyn Krallığı uçak bileti ne kadar?

  Bahreyn Krallığı varışlı popüler uçak seferlerinden en ucuzu İstanbul - Bahreyn olup, bilet fiyatı 911,77 TL'dir.
 • Bahreyn Krallığı uçuşu olan firmalar hangileridir?

  Aegean Airlines, Gulf Air, Klm, Oman Air, Pegasus, Türk Hava Yolları.
 • Bahreyn Krallığı ülkesine kaç saatlik uçuşla gidilir?

  İstanbul - Manama arası 4 Saat 30 Dk uçuş süresi ile ulaşabilirsiniz.
 • Bahreyn Krallığı ne zaman gidilmeli?

  Yılın en uygun zamanı Kasım ayıdır.
 • Bahreyn Krallığı başkenti neresidir?

  Başkent Manama şehridir.
 • Bahreyn Krallığı para birimi nedir?

  Ülkenin resmi para birimi Bahreyn Dinarı (BHD)
 • Bahreyn Krallığı nüfusu kaçtır?

  Nüfusu 1 Milyon 425 Bin kişidir.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Bahreyn Krallığı ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Yeni Açıklanan Yurt İçi / Yurt Dışı Seyahat Kısıtlamaları Neleri İçeriyor? Hangi Şehirlere Uçuş Var?
Yeni Açıklanan Yurt İçi / Yurt Dışı Seyahat Kısıtlamaları Neleri İçeriyor? Hangi Şehirlere Uçuş Var?
28 Mart 2020
Dünyanın ve bir süredir de ülkemizin mücadele ettiği Koronavirüs (covid-19) salgını dolayısıyla ülkemizde her geçen gün yeni tedbirler açıklanıyor. 27 Mart 2020 tarihinde Sayın Cumhurbaşkanımız Recep
İzmir Mavi Treni Hakkında Tüm Bilgiler
İzmir Mavi Treni Hakkında Tüm Bilgiler
07 Mart 2020
Kalkış Şehir: Ankara Varış Şehir: İzmir Rota Uzunluğu: 824 Km Yolculuk Süresi: 14 Saat 30 Dakika İzmir Mavi Treni Nedir? İzmir Mavi Treni, Ankara ile İzmir’i birbirine bağlayan 1983 yılından it
2020 Yılbaşında Nerelere Gidebilirsiniz? (Yurt Dışı Öneriler)
2020 Yılbaşında Nerelere Gidebilirsiniz? (Yurt Dışı Öneriler)
06 Aralık 2019
Gelenekler ve alışkanlıklar değişebilir, değişmeyen tek şey yılbaşının dünyanın dört bir yanında sevinçle ve eğlenceli aktivitelerle kutlandığı! “Yılbaşı tatili için nereye gidilir?” derseniz size bir
Sarıkamış Kayak Merkezi
Sarıkamış Kayak Merkezi
13 Kasım 2019
Sarıkamış Kayak Merkezi Hakkında Kars ilinin Sarıkamış ilçesinde yer alan kayak merkezi son zamanlarda oldukça ilgi görmektedir. Bunun en büyük nedenlerinden biri olan Doğu Ekspresi trenleri ile

Bahreyn Krallığı Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

O*** Ö***
28 Ekim Pazar
Bahreyn
Herşey o kadar güzel ki otelimiz şehir manzaralıydı oda ayrı bir hava kattı tatilimize
H*** G*** S***
4 Eylül Salı
Bahreyn
Sevgilime sürpriz yapmak için götürmüştüm, ben beğendim fakat o pek beğenmedi gibi
M*** A*** A***
16 Haziran Cumartesi
Bahreyn
Hep ismini duyuyordum kendisini görmekte nasip oldu :) Keyifli bir haftasonu oldu bizim için
S*** P***
29 Ekim Pazartesi
Bahreyn
Gerçektne herkesin bir kere gidip görmesi gereken bir yer
T*** K***
30 Haziran Cumartesi
Bahreyn
Herşey çok güzeldi çok merka ediyordum merakımı giderdim
2
6
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Bahreyn Krallığı Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 4.07.2020 02:33:34 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Bahreyn, (BAH)
BAH
BH

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=27715
/ True
27715