1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Yeni bir şey deneyin Tekrar Dene

Batum Uçak Bileti

17 Kasım
Bugün
Açık
15°C
18 Kasım
Yarın
Güneşli
16°C
19 Kasım
Salı
Parçalı Bulutlu
15°C
Para Birimi
Gürcistan Larisi (GEL)
Zaman Dilimi
GMT +4
Batum Şehri En İyileri
  • Sahil
  • Batum Avrupa Meydanı
  • Gürcü Mantısı
Batum

En Ucuz Batum Varışlı Uçak Seferleri

İstanbul - Batum
Türk Hava Yolları
11 Ara 2019
Ankara - Batum
Azerbaijan Airlines
07 Ara 2019
Kayseri - Batum
Türk Hava Yolları
28 Kas 2019
Gaziantep - Batum
Türk Hava Yolları
10 Ara 2019
İzmir - Batum
Türk Hava Yolları
12 Ara 2019
Sivas - Batum
Türk Hava Yolları
17 Kas 2019
Adana - Batum
Türk Hava Yolları
30 Kas 2019
Samsun - Batum
Türk Hava Yolları
25 Kas 2019
Trabzon - Batum
Türk Hava Yolları
29 Kas 2019
Antalya - Batum
Türk Hava Yolları
06 Ara 2019
Hatay - Batum
Türk Hava Yolları
29 Kas 2019
Konya - Batum
Türk Hava Yolları
17 Kas 2019
Diyarbakır - Batum
Türk Hava Yolları
30 Kas 2019
Kiev - Batum
Türk Hava Yolları
17 Kas 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Batum Kalkışlı Uçak Seferleri

Batum - İstanbul
Türk Hava Yolları
21 Kas 2019
Batum - Moskova
Türk Hava Yolları
25 Kas 2019
Batum - Paris
Türk Hava Yolları
27 Kas 2019
Batum - Adana
Türk Hava Yolları
27 Kas 2019
Batum - Kayseri
Türk Hava Yolları
24 Kas 2019
Batum - Ankara
Türk Hava Yolları
08 Ara 2019
Batum - Antalya
Türk Hava Yolları
18 Kas 2019
Batum - Bodrum
Türk Hava Yolları
29 Kas 2019
Batum - Lefkoşa
Türk Hava Yolları
04 Ara 2019
Batum - İzmir
Türk Hava Yolları
17 Kas 2019
Batum - Bakü
Türk Hava Yolları
16 Ara 2019
Batum - Kiev
Türk Hava Yolları
02 Ara 2019
Batum - Bursa
Türk Hava Yolları
18 Kas 2019
Batum - Toronto
Türk Hava Yolları
16 Ara 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Batum Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Şehirler

Batum Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Ülkeler

Batum Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Batum Havaalanları
Ülke Kodu
GE
Priz Voltajı ve Tipi
220v
Resmi Dil
Gürcüce
Toplu Taşıma Fiyatı
0,40 GEL
Yemek Fiyatı
15 GEL
Alkolsüz İçecek Fiyatı
2 GEL

Batum’a Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Kış
En Ucuz Ay
Ocak
En Ucuz Gün
Salı
En İyi Mevsim
Yaz
En İyi Ay
Haziran

Batum'a gidebilmek için en uygun zaman yaz mevsimidir. Yaz aylarında hem plajlardan istifade etmek kolay hale gelecek hem de halihazırda en yağmurlu şehirlerden bir tanesi olan Batum'da yağmurdan dolayı şehri keşfetmek zor hale gelmeyecektir.

Ancak bilinmesi gerekir ki Batum'un diğer mevsimlerde de yağmuruna rağmen kendisine has bir tadı vardır. Yani şehrin kalabalık olmadığı dönemlerde de ucuz uçak bileti almak mantıklı olabilir.

Örnek vermek gerekirse boş sokaklarında dolaşmak ya da sakin bir şehirde birkaç günlük şehir kaçamağı yapmak hiç de fena olmayacaktır. Üstelik şehir son derece küçük olduğundan dolayı pek çok yerine yürüyerek gidilmesi mümkün olacaktır.

Nihayetinde Batum'a gitmek için en ucuz aylar da genelde kış ve sonbahar aylarıdır. Bunun sebebi ise Batum uçak bileti fiyatlarının talep azlığından dolayı yılın bu döneminde son derece ucuz olmasıdır.

Batum Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 0,40 GEL

Batum Havalimanı şehre halihazırda çok yakın bir hava meydanıdır. Havalimanından şehre düzenli olarak otobüs seferleri düzenlenir. Bu seferlerden bir tanesi ile iki kilometre uzakta yer alan şehir merkezine gidilmesi sadece birkaç dakika kadar sürecektir. Otobüslerin fiyatı 0,40 Lari olarak belirlenmiştir. Bu fiyat da yaklaşık olarak altmış kuruş yapmaktadır.

Taksi

Batum Havalimanı'ndan şehir merkezine taksi ile ulaşmak da pekala mümkündür. Ancak taksi ile ulaşım otobüse göre bir nebze daha pahalı olabilecektir. Batum'da muhakkak fiyat hakkında anlaşma sağlanması ya da taksimetre kullanılması gerekmektedir. Aksi takdirde turist olduğu anlaşılan kimselerin dolandırılması son derece sık karşılaşılan bir durumdur. Ancak fiyatlar bilinerek taksi kullanılacak ise herhangi bir sorun söz konusu olmayacaktır.

Araç Kiralama

Batum Havalimanı'nda araç kiralama acenteleri de yer aldığından dolayı bu acenteler vasıtası ile de pekala araç kiralayarak şehir merkezine ulaşım sağlanabilir. Nihayetinde Batum Havalimanı için kullanılması mümkün olan özel transfer seçenekleri de mevcuttur.

Batum Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
Duty Free
ATM
Büfe
Araç Kiralama
Wifi

Batum Uluslararası Havalimanı, Sarp Sınır Kapısından geçtikten sonra şehrin hemen girişinde yer alıyor. Havalimanından şehre ulaşım sağlamak ise yaklaşık 10 dakika kadar sürüyor. Bunun yanı sıra Batum Havalimanı, Türkiye'deki Hopa yolcuları ile de ortak kullanılmakta. Halihazırda küçük bir şehir olan Batum'da şehir merkezinden binilecek otobüsler ile de havalimanına ulaşmak mümkün. Batum'a Türk Hava Yolları tarafından da günde en az bir karşılıklı sefer düzenleniyor.

Ancak Batum Havalimanı küçük bir hava meydanı, çok geniş imkanları ve geniş bir yeme içme yelpazesi bulunmuyor. Aynı zamanda havalimanında dış hat uçuşlarında kullanılmakta olan bir duty free de mevcut. Bunun yanı sıra Gürcistan küçük kabul edilebilecek bir ülke olduğundan dolayı bu hava meydanı daha ziyade dış hat uçuşları için kullanılıyor. Buna rağmen Tiflis'e iç hat seferleri de mesafenin fazla uzak olmamasına karşın direkt olarak icra edilebiliyor. Batum uçak bileti almış olan yolcuların seyahatlerine kara yolu ile devam ederek Tiflis'e ulaşması da mümkün.

Batum’a Uçmak İçin 5 Sebep

  1. Batum, pek çok ülkenin şartları ile kıyaslandığı zaman son derece uygun fiyatlara sahip bir şehirdir. Gerçekten tek yön otobüs biletinin dahi Türk Lirası'na çevrildiği zaman yaklaşık olarak 60 kuruş olduğu varsayılırsa, bu şehirde hayatın ne denli ucuz olduğu gözlerden kaçmayacaktır. Nihayetinde Batum'da yemek fiyatları ve elektronik eşya fiyatları da Türkiye ile kıyaslandığı zaman son derece düşük olduğu dikkat çekecektir. Öyle ki dünyaca ünlü otel zincirlerinin beş yıldızlı otellerinde dahi son derece uygun fiyatlar ile konaklanması söz konusu olabilecektir. Bunun yanı sıra hediyelik eşyalarda da aynı ucuzluk söz konusu olacak; tatilciler çok da fazla para harcamaya gerek duymadan rahatlıkla geldikleri yere hatıralar biriktirebileceklerdir.
  2. Gürcistan'da mutfak kültürü Türkiye'ye ve bilhassa Karadeniz yemeklerine benzerdir denilebilir. Söz misali Haçapuri adı verilen ve peynirli pideye benzeyen son derece lezzetli bir yemek mevcuttur ve bu yemeğin tadılması halinde damaklarda hatırasını muhakkak bırakacaktır. Gürcüler mantı konusunda da son derece başarılıdırlar. Her ne kadar Türkiye'de bulunan mantının onlarca katı büyüklükte de olsa Hinkali adı verilen bu mantı gerçekten denemeye değer bir yemektir. Aynı zamanda Gürcüler içecekler konusunda da son derece başarılıdır. Yerel bitkiler ve meyveler ile son derece başarılı içecekler hazırlarlar. Bu içeceklerden en çok öne çıkanlar ise armutlu ve tarhunlu gazozlardır.
  3. Batum'u Batum yapan en önemli unsurların başında sahil şeridi gelir. Gerçekten Batum sahil şeridi belki de dünyada yürümeye değer nadir sahil şeritlerinden bir tanesidir. Hem yemyeşil kalmış dokusu, hem temiz yolları hem de göze hitap eden mimarisi ve mucizeler yaratan doğası ile Batum'da muhakkak bir sahil yürüyüşü yapılmalı. Bunun yanı sıra bu sahilden gün batımını izlemesi de apayrı bir davetkarlık örneği sergiliyor.
  4. Batum esasında turistik potansiyelini sonradan kazanmış olan bir şehir. Hal böyle olunca da tüm şehrin restore edilmesi henüz söz konusu olmamış. Yalnızca belli başlı birkaç noktada bu turistik potansiyeli artırmaya yönelik çalışmalar icra edilmiş ve yukarıda izah edilen sahil şeridi korunmuş. Keza lüks binaların ve beş yıldızlı otellerin yer almakta olduğu bölge de sahilde. Ancak birazcık ileriye gidildiği zaman gerçek manada bir sefalet baş gösteriyor. Son derece eski binalar ve kirli sokaklar ile gerçek Batum anında kendisini belli ediyor. İşte bu ayrımı bu denli keskin fark etme imkanı ve dünyanın görünen kısmı ile arka yüzünün adeta bir minyatürü olan bu güzel şehir gerçekten ziyaret edilmeye değer.
  5. Gürcüler her ne kadar pek çok kişi tarafından kaba olarak da nitelendirilse, şehrin ayakta kalmasının ardında yatan yegane kaynağın turistik potansiyel olduğunun pekala farkındalar. İşte tam olarak bundan dolayı turistlere bu şehirde belirli istisnalar saklı olmak kaydıyla son derece kibar ve sıcakkanlı davranılıyor. Şüphesiz ki bu durum turistleri dozu aşması durumunda bunun yanlarına kalacağı manasını taşımıyor.

Batum Hakkında

Batum, ya da İngilizce adı ile Batumi, Karadeniz'in en güzel ve en gezilesi şehirlerinden bir tanesidir. Bu şehrin en önemli özelliklerinden bir tanesi ise zenginlik ile fakirlik arasındaki ayrımın son derece belirgin olmasıdır. İşte Batum şehrini ziyaret edenlerin bu ayrımı keşfetme fırsatı bulmaları dahi bu şehrin ziyaret edilmesi adına bir sebep teşkil edebilir. Ne de olsa bu denli keskin bir farklılık çok nadir bulunacak türdendir.

Aynı zamanda Batum, Gürcistan'a bağlı Acara Özer Cumhuriyeti'nin de başkentidir. Bundan dolayı bir idari şehir vasfı da mevcuttur. Batum şehrinde ziyaretçileri cezp edecek olan bir diğer önemli nokta ise sahil şeridinin çok güzel korunmuş olması ve her yanda turistik esintiler barındırmasıdır.

Her ne kadar tarihi potansiyelinin çok fazla olmamasına ve bu eserlerin turistik destinasyonu tamamlamak maksadı ile inşa edilmiş olmasına rağmen Batum keşfedilmeye değer bir şehirdir. Aynı zamanda gidilirken pasaporta ya da vizeye ihtiyaç duyulmaması ve yalnızca kimlik ile geçiş yapma fırsatının bulunması Batum'u tatilciler açısından ayrıca popüler hale getirmektedir.

Ancak kimliklerde bebekler dahil fotoğraf yer almalıdır ve yıpranmış olan kimlikler ile geçiş yapmak pek çok zaman sorun teşkil edecektir. Nihayetinde Batum'a geçiş yapmak isteyenlerin pasaportlarında belirli damgaların yer alması halinde cezaya mahkum edilmeleri söz konusu olabilmektedir, bu durumun da etraflı bir şekilde araştırılması lazımdır.

Batum Fotoğraf Galerisi

Batum Nerede?

Batum Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
0,40 GEL
Taksi
0,80 GEL/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Şehir içi ulaşımın en ucuz olduğu şehirlerden bir tanesi Batum'dur. Ne de olsa bu şehirde benzin halihazırda çok ucuzdur ve yaklaşık 0,40 GEL ödenerek rahatlıkla ulaşım sağlanabilmektedir. Esasında otobüs ulaşımına popüler denmesi abes kaçabilir, ne de olsa başka makul ulaşım aracı mevcut değildir. Ancak rahat bir şekilde ulaşım sağlamayı mümkün kılması yönünden de otobüs yeterlidir. Aynı zamanda taksiler ile de muhakkak pazarlık yapılması lazımdır. Aksi halde turist olduğu anlaşılan kimselerin daha fazla ücret ödemesi dolandırıcılık vakıalarından dolayı gündeme gelebilmektedir. Bu gibi durumlar da şüphesiz ki keyifli bir Batum uçak yolculuğunun ardından başlayan tatile gölge düşürebilmektedir.

Batum Vize Şartları

Gürcistan Vize İstiyor mu?
Hayır
Gürcistan Vizesiz Kalınabilecek Süre
1 Yıl
Gürcistan Vize Detayları
Pasaport olmadan kimlik ile giriş yapılabilir.

Batum’da Gezilecek Yerler

Batum Botanik Bahçesi
Batum Avrupa Meydanı
Güneş Saati
Piazza Meydanı
Alfabe Kulesi Botanik Bahçesi
Alfabe Kulesi Botanik Bahçesi

Batum, belki de dünya üzerindeki en güzel botanik bahçelerinden bir tanesine sahiptir. Ne de olsa turistik potansiyeli daha da artırmak için Gürcüler mümkün mertebe yoğun çaba sarf etmektedir. Bundan dolayı çok sayıda bitki çeşidini bu denli enfes bir doğa manzarası eşliğinde keşfetmek pek çok kişiye ilgi çekici görünecektir.

Avrupa Meydanı

Batum'un en nadide yerlerinden bir diğeri de Avrupa Meydanı'dır. Adından da anlaşılacağı üzere adeta aritstokrat bir Avrupa başkentini andıran bu meydan, fotoğraflanabilecek en güzel yerlerden de bir tanesidir. Her ne kadar meydanda yer alan eserler yakın bir zaman önce inşa edilmiş de olsa gerçekten muazzam bir güzellik ortaya çıkmıştır.

Güneş Saati

Batum'un güzelliklerinden bir tanesi de güneş saatini ziyaret etmektir. Bu saat, Avrupa Meydanı'nın birkaç metre ötesinde yer alır ve gerçekten hem görsel hem de bilimsel anlamda çok şey ifade eder.

Piazza Meydanı: Batum denildiği zaman ilk akla gelen yerlerden bir tanesi Piazza Meydanı'dır. Piazza Meydanı, kızıl tonlarını bolca barındırması yönünden saatlerce oturmak için müsait bir yerdir. Buna ek olarak Piazza Meydanı'nda birkaç tane otel de yer alır ve bu sayede gezginler bu otellerde konaklayarak seyahatlerine hem gerçek hem de mecazi anlamda renk katabilirler.

Alfabe Kulesi

Alfabe Kulesi de Batum'un en nadide eserlerinden bir tanesidir. Oteller bölgesinde ve sahil şeridinde yer alan bu yapı, belirli bir ücret karşılığında çıkılarak Batum'un tepeden izlenmesine olanak tanımaktadır. Bunun yanı sıra Batum Alfabe Kulesi'nin üstünde bir lokanta da yer almaktadır. Bu lokanta her ne kadar şehir lokantalarına göre bir miktar daha pahalı olsa bile pek çok ülke ile kıyaslandığı zaman on derece ucuz kalacaktır. Tamamıyla demir malzemeden imal edilmiş olan bu eşsiz kule, 33 harfe sahip olan Gürcü alfabesinin de her bir harfini üzerinde barındırır.

Batum’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Haçapuri
Gürcü Mantısı
Tarhunlu ve Armutlu Gazozlar
Batum İle Özdeşleşen Lezzet Haçapuri

Batum'da yenilmeden dönülmemesi gereken en güzel yemeklerden bir tanesi de Acar Haçapurisi'dir. Haçapuri, üzerine yumurta kırılan ve hamuru son derece kalın olan bir tür peynirli pidedir.

Esas Kıymalı Gürcü Mantısı

Her biri oldukça büyük porsiyonlar halinde sunulan Gürcü mantısı da denenmeyi hak eden lezzetler arasında yer alır. Bu mantı hinkali olarak isimlendirilir ve pek çok çeşidi bulunsa dahi esası kıyma ile yapılanıdır.

Armutlu ve Tarhunlu Gazozlar

Gürcüler yerel meyveler ve otlardan çok güzel aromalara sahip içecekler üretirler. İşte bu içecekler arasında belki de en denemeye değer olanları gazoz çeşitleridir.

Konaklama İçin Batum Otel Seçenekleri

Batum'da konaklamak için çok sayıda seçenek mevcuttur. Bu seçenekler arasında dünyaca ünlü zincirlerin otelleri de mevcuttur.

Radisson Blu Hotel Batumi
Radisson, dünyaca ünlü bir otel zinciridir. Batum'daki şubesi de gerek lüks konsepti, gerekse özgün mimarisi ve şehir merkezine sadece birkaç adım mesafede yer alması bakımından makul bir tatil seçeneği olarak görülebilir. Aynı zamanda otelin hemen altında bir adet Türk lokantası da yer alır.
Ninoshvili Sokağı 1, 6000 Batum, Gürcistan
İntourist Palace Batumi
İntourist, pek çok ülkede şubeleri bulunan bir otel zinciridir. Hem lezzetli kahvaltısı, hem şehre olan yakınlığı hem de temiz odaları ile bu tesis tatilciler için son derece uygun bir seçenek olacaktır.
Ninoshvili Caddesi 11, 6000 Batum, Gürcistan
Hilton Batumi
Batum'un en lüks otellerinden bir tanesi olan Hilton Batumi, dünya çapındaki diğer Hilton şubeleri ile kıyaslandığı zaman son derece uygun fiyatlar sunar. Ayrıca bu otel şehrin cazibe merkezlerine de son derece yakındır.
Rustaveli Sokağı, 40, 6010 Batum, Gürcistan

Batum Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Moskova - Batum 931,72 TL 11 Saat 30 Dakika
İstanbul - Batum 1.027,95 TL 2 Saat
Ankara - Batum 1.233,55 TL 24 Saat 5 Dakika
Kayseri - Batum 1.275,37 TL 5 Saat 20 Dakika
Gaziantep - Batum 1.347,85 TL 6 Saat 50 Dakika
İzmir - Batum 1.362,16 TL 4 Saat 45 Dakika
Sivas - Batum 1.375,62 TL 19 Saat 45 Dakika
Ordu - Batum 1.375,96 TL 9 Saat 55 Dakika

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Batum ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Tek Rotamız ZAFER!
Tek Rotamız ZAFER!
18 Mart 2019
Biletall.com ailesi olarak 104 yıl önce bu kutlu vatanı savunmak adına sevdiklerinden, memleketlerinden, canlarından vazgeçen ve Çanakkale Zaferimizle destan yazan tüm şehit ve gazilerimizi; minnetle
Dünya Yeni Yıla Nasıl Girdi?
Dünya Yeni Yıla Nasıl Girdi?
11 Ocak 2019
Yılbaşı Gecesi'nde dışarıda olmak bazıları için işkence gibi olabilir. Pahalı, kalabalık ve harika bir gün olması için üzerinde çok fazla baskı var ancak yeni yıla evde oturarak girmek herkese göre de
Türkiye’de Karın En Çok Yakıştığı Manzaralar
Türkiye’de Karın En Çok Yakıştığı Manzaralar
02 Ocak 2019
Kışın gerçek renklerini belli ettiği şu günlerde hepimiz karlı fotoğraf görmeye az çok alıştık. Peki, sevmeyenlere bile kışı sevdiren mükemmelliği, bembeyaz bir örtü gibi görüntüsü ile en güzel manzar
Karadeniz'in Tatil Cenneti Batum'u Keşfedin
Karadeniz'in Tatil Cenneti Batum'u Keşfedin
15 Haziran 2017
Deniz kıyısında bulunan Batum, liman ve tatil şehri. Büyük turistik gemilerin uğrak yeri olan şehir, her yıl çok sayıda turisti ağırlıyor. Gürcistan’ın gözde tatil mekanı olan şehir, Gürcistan’dan da

Batum Uçak Seyahati Hakkında Kullanıcılarımızın Yorumları

Çok İyi (6)
İyi (0)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%100
%0
%0
%0
%0
Ortalama Puan
5,0
6 Değerlendirme
H*** Y*** K***
28 Ekim Pazar
İşletmeleri , sokakları falan çok güzel, gidin bir görün bence
R*** A*** Ö***
10 Ekim Çarşamba
Herşey çok güzeldi bir ay kaldım muhteşem ötesi bir şehir
2
6
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Batum Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 17.11.2019 05:22:59 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Batum, (BUS)
BUS
GE

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=15038
/
15038