1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!

Bergamo Uçak Bileti

Bergamo Para Birimi
Euro (EUR)
Bergamo Zaman Dilimi
GMT +2
Bergamo Şehri En İyileri
Dondurma, Bergamo Kalesi, Makarna
Bergamo Hava Durumu (30 Mayıs) 20°C Parçalı Bulutlu
Bergamo Hava Durumu (31 Mayıs) 18°C Sağanak Yağmur

En Ucuz Bergamo Varışlı Uçak Seferleri

18 Haz 2020
Konya - Bergamo
Pegasus
04 Haz 2020
Cagliari - Bergamo
Alitalia Linee Aeree Italiane
07 Haz 2020
Adana - Bergamo
Pegasus
04 Haz 2020
17 Haz 2020
02 Haz 2020
Ordu - Bergamo
Pegasus
07 Haz 2020
04 Haz 2020
07 Haz 2020
Bükreş - Bergamo
Alitalia Linee Aeree Italiane
02 Haz 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Bergamo Kalkışlı Uçak Seferleri

04 Haz 2020
Bergamo - Madrid
Alitalia Linee Aeree Italiane
21 Haz 2020
04 Haz 2020
04 Haz 2020
02 Haz 2020
Bergamo - Adana
Pegasus
03 Haz 2020
Bergamo - Gaziantep
Alitalia Linee Aeree Italiane
18 Haz 2020
Bergamo - Kayseri
Alitalia Linee Aeree Italiane
16 Haz 2020
Bergamo - Hatay
Pegasus
11 Haz 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Bergamo Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Bergamo Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Ülke Kodu
IT
Priz Voltajı ve Tipi
230v
Resmi Dil
İtalyanca
Toplu Taşıma Fiyatı
6,50 EUR
Yemek Fiyatı
15 EUR
Alkolsüz İçecek Fiyatı
4 EUR

Bergamo’ya Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Kış
En Ucuz Ay
Ocak
En Ucuz Gün
Salı
En İyi Mevsim
İlkbahar
En İyi Ay
Nisan

Esasında Bergamo her mevsim bambaşka bir tat bırakıyor. Buna karşın bahar aylarında bu büyülü şehri ziyaret etmek gibisi yok.

Ne de olsa havaların ısınmaya başladığı zamanda hem üşümeden hem de sıcaklaşmadan şehrin sokaklarında gezinmek ve bu tarihi şehri keşfetmek mümkün hale geliyor. Bergamo Havalimanı'na en ucuz uçak bileti ise ağırlıklı olarak kış dönemlerinde bulunabiliyor.

Hafta içi ya da hafta sonu için satılan biletlerde fiyat yönünden pek de fazla bir farklılık söz konusu olmuyor. Ancak mevsim ve ay her ne olursa olsun bilet rezervasyonunun önceden yapılmış olması gezginlere daha uygun fiyat üzerinden bilet temin etme yönünden çok büyük avantaj getiriyor.

Mevsim seçimi konusunda ise İtalya bir Akdeniz ülkesi olduğundan dolayı ikliminin Türkiye ile kısmen benzer olduğu ifade ediliyor ve buna göre bir zaman belirlenmesi tavsiye ediliyor.

Bergamo Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 5 EUR

Bergamo Havalimanı ulaşım bakımından hem kolay hem de ekonomik seçenekler sunuyor. Bunlardan bir tanesi de havalimanı otobüsleri. Bu otobüsler genelde yarım saatte bir hareket ediyor ve saatleri mevcut. Yaklaşık olarak 5 Euro gibi bir ücret karşılığında bu otobüsler ile şehir merkezine ulaşmak mümkün olabiliyor.
Raylı Araçlar
Havalimanından hem Milano'ya hem de Bergamo merkezine ulaşım için tren seçeneği de yer alıyor. Trenler genel olarak otobüslerden daha konforlu olarak ifade
Araç Kiralama
Hem Milano hem de Bergamo şehir merkezilerine ulaşabilmek için araç kiralama seçeneği de mevcut. Havalimanında yer alan araç kiralama hizmetleri sayesinde rahatlıkla şehir merkezine ulaşmak mümkün. Bu durumda Bergamo şehir merkezi pek çok zaman 10 dakikadan daha kısa bir sürede ulaşılabilir hale geliyor. Buna ek olarak Milano şehrine de bir saatten kısa sürede varmak mümkün olabiliyor.

Bergamo Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Döviz Bürosu
Kafe
ATM
Büfe
Araç Kiralama
Emanet Eşya

Bergamo uçak bileti olanlar için Havalimanı'nda kafe, büfe, lokantalar, araç kiralama ofisleri, emanet eşya ofisi, bankamatikler, döviz bozdurma büroları ve kayıp eşya ofisi gibi imkanlar yer alıyor.

Bunun yanı sıra Bergamo Havalimanı'nda ücretsiz kablosuz internet hizmeti de pek çok yerde mevcut. Bergamo Havalimanının hem iç hem de dış hatlar olmak üzere iki ayrı terminalde hizmet veriyor.

Üstelik fazlasıyla geniş bir uçuş ağı söz konusu ve neredeyse dünyanın dört bir yanına uçuşlar icra ediliyor. Şüphesiz ki bu durumda Milan şehrine de ait bir hava meydanı olarak görülmesinin etkisi ziyadesiyle var.

Bergamo’ya Uçmak İçin 5 Sebep

 1. Bergamo Havalimanı'nın Milano'ya son derece yakın bir hava meydanı olması bu şehri apayrı bir cazibe merkezi haline getirmektedir. Gerçekten Havalimanı önünden Milano'ya çok sayıda otobüs ve tren seferi düzenlenir ve bu seferler gecenin ilerleyen saatlerine dek devam eder. Yaklaşık bir saatlik süre içerisinde hatta kimi zaman çok daha kısa bir zamanda Milano'ya ulaşmak mümkün olacaktır.
 2. Bergamo'lular her zaman için şehirlerinin sadece bir hava meydanından ibaret olmadığını söylerler. Gerçekten Bergamo tarihi dokusunu korumayı en iyi şekilde başarmış olan İtalyan şehirleri arasında yer alır. İşte tam olarak bu nedenden dolayı Bergamo'da geçmişin izlerini belirgin şekilde hissetmek mümkün olacaktır. Bu şehrin sokaklarında yüründüğü esnada dahi İtalyan kültürünün esintileri kulaklara fısıldayacaktır.
 3. Bergamo Havalimanı'na iniş yapıldıktan sonra bu güzel şehir sadece birkaç saatlik süre içerisinde dahi keşfedilebilir. Gerçekten füniküler hatları ile sağlanan ulaşım, sakin meydanları, özgün mimariyi yansıtaan sokakları ve buna benzer unsurlarından dolayı Bergamo'ya gitmemek için hiçbir sebep yoktur. Üstelik bu durum birkaç saatlik aktarma süresi olanlar için de geçerlidir. Yani şöyle ki, havalimanından dışarı çıkmayı mümkün kılacak kadar vakit mevcut ise bu güzel şehrin keşfedilmesi için birkaç saatlik aktarma süresi de pek çok zaman yeterli olabilecektir.
 4. Bergamo şehri, bir tepenin üzerinde kuruludur. Hal böyle olunca da Bergamo şehrinin pek çok yerinden eşsiz manzaralara tanık olmak mümkün hale gelir. Bunun yanı sıra bu manzaraların barok döneme dek uzanan bir mimariden izler sunması ve dar sokaklar ile şehrin apayrı bir hava kazanması, üstelik bir miktar da olsa sisin varlığı Bergamo'yu dünyada eşi benzeri olmayan bir yer haline getirecektir.
 5. Bergamo her ne kadar daha ziyade mimarisi ve tarihi dokusu ile ön plana çıkan bir şehir de olsa dondurmacılar da bu şehirde çok önemli bir yer tutar. Şayet uygun bir mevsimde gidilmiş ise şehrin sokaklarında "Gelato" diyerek bağıran dondurmacılara rastlamak mümkün olacaktır. Bu dondurmanın tadına bakılmadan Bergamo'dan ayrılmak ise kesinlikle çok büyük bir hata olacaktır. Hatta Gelato tek başına Bergamo uçak bileti almak için ikna edici bir sebep olarak görülebilir.

Bergamo Hakkında

İtalya'nın en popüler şehirlerinden bir tanesi olan Milano'ya ulaşmak için üç ayrı hava meydanından istifade edilmesi mümkündür. Bunlardan bir tanesi Linate Havalimanı, bir tanesi Malpensa Havalimanı, bir diğeri ise Bergamo Havalimanı'dır. İşte Bergamo daha ziyade bu havalimanının ismi ile anılmaktadır.

Ancak esasında keşfedilmeye değer apayrı bir yüzü vardır. Milano tarafından yansıtılmakta olan fenomen İtalya imajına karşın Bergamo saf İtalyan kültürünü yansıtır. İşte bu saf İtalyan kültürünü içeren şehrin sınırları içerisinde özgün İtalyan mimarisinin en nadide örnekleri ve İtalya'nın büyüleyici tadını damaklarda bırakan sokakları yer alır. Aynı zamanda Bergamo tarihte kısa bir yolculuğa çıkmak için de son derece idealdir.

Eski şehir ve yeni şehir olmak üzere iki ayrı bölümü bulunan Bergamo, daha ziyade eski şehir adı verilen bölgesi ile hafızalarda yer etmiştir ve esas turistik potansiyele sahip olan kısmı burasıdır.

Lombardia Eyaletinin başkenti olan Milano'ya son derece yakın olması ve bir adet işlek havalimanı bulundurması da bu şehri gezginler açısından cazip kılan bir diğer husustur. Gerçekten Bergamo Havalimanı Avrupa'nın en yoğun işleyen havalimanları arasında gösterilmektedir ve bu denli işlek bir meydanın varlığı da haliyle şehrin gelişimine önemli bir katkı sağlayacaktır.

Bergamo Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
1,30 EUR
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Bergamo esasında çok büyük bir yer olmadığından dolayı pek çok yeri yürüyerek keşfetmek mümkün. Yalnızca kimi zaman tepelere çıkılmasında sorun meydana gelebiliyor. Bu durumda ise füniküler kullanılması ihtiyacı fazlasıyla karşılamak adına yeterli oluyor.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Kentte bir tren istasyonu da yer alıyor ve bu tren istasyonu ile hem Milano'ya hem de Bergamo Havalimanı'na ulaşılması kolaylaşıyor. Nihayetinde Bergamo'da şehir içi faaliyet göstermekte olan otobüsler de mevcut. Bu otobüsler tarifeli olarak hareket ediyor ve kendileri için önceden belirlenmiş olan duraklarda duruyorlar. Bu duraklar haricinde otobüslere binmek ya da otobüslerden inmek ise söz konusu olamıyor. Ayrıca Bergamo'da taksiler de hem şehir içinde hem de havalimanı ile Bergamo arasında yolcu taşımacılığı hizmeti sunuyorlar. Buna ek olarak Uber adı verilen uygulamayı Bergamo'da da kullanmak mümkün.

Bergamo Vize Şartları

İtalya Vize İstiyor mu?
Evet
İtalya Vize Ücreti
80 EUR
İtalya Vize Detayları
Eğer kısa süreli seyahat yapacaksanız İtalya Schengen Vizesine başvuru yapabilirsiniz.

Bergamo’da Gezilecek Yerler

Bergamo Kalesi
Bergamo Eski Şehir
Füniküler
Piazza Vecchia
Bergamo Kalesi

Bergamo Kalesi'ne şehir merkezinden iki ayrı füniküler ile çıkılıyor. Başka bir deyiş ile iki aktarma yapılması lazım geliyor. Her ne kadar durum bu şekilde de olsa aktarma yapmak yerine yürüyerek çıkmak da mümkün. Ancak yürüyerek çıkılması halinde çok yorucu olacağının ve uzun zaman kaybettireceğinin bilinmesi gerekiyor. Aynı zamanda Bergamo şehri tepenin üzerine kurulu olduğundan dolayı bu kale şehrin en tepesinde yer alıyor ve bu kaleden Bergamo manzarasını izlemek mümkün. Sunduğu eşsiz manzaraya karşın pek çok gezgin bu kalenin normal bir kaleyi pek de andırmadığını ifade ediyor.

Bergamo Eski Şehir

Bergamo eski şehir, bu güzel yerin esas turistik potansiyele sahip olan yeri. Şöyle ki, şehir iki ayrı bölüme ayrılmış durumda. Bir tanesi yeni şehir olarak adlandırılıyor ve sıradan bir kentten çok bariz bir farkı da bulunmuyor. Ancak kentin üst kısımlarına doğru başlayan, daha doğrusu esas tepeye kurulu olan kısmı eski şehir ve kendine adeta hayran bırakacak olan mimari de burası için geçerli.

Füniküler

Bergamo'nun olmazsa olmaz unsurlarından bir tanesi de şüphesiz ki füniküler. Şöyle ki, bu şehirde tepelere tırmanmak çok ciddi efor istiyor. Hal böyle olunca da füniküler adı verilen bir raylı sistem vasıtası ile bu tepelere tırmanmak kolay hale geliyor. Yaklaşık bir buçuk euro ücret ödendikten sonra tırmanma zahmeti sona eriyor.

Piazza Vecchia

Piazza Vecchia da Bergamo'nun simge yerleri arasında yer alıyor. Şöyle ki, burası aslında bir meydan. Hal böyle olunca kentte pek çok kimsenin buluşma noktası haline gelmiş. Bu meydanda yer alan bir kafeye oturduktan sonra bir yandan kahve yudumlayıp öbür yandan kentin simge yapılarını seyretmek kadar keyifli bir şey olmadığı söyleniyor. Nitekim Bergamo denildiği zaman da akla ilk gelen şeylerden bir tanesi Piazza Vecchia oluyor.

Bergamo’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Pizza
Makarna
Dondurma
Pizza

Bergamo bir İtalyan kenti olduğundan kentte klasik İtalyan mutfağı hakim. Bunun haricinde Bergamo'ya has özel bir yemek bulunmuyor. Ancak eski şehir olarak anılan bölgenin pek çok yerinde bulunan pizzacılarda nefis İtalyan pizzasının tadına bakmadan dönmemek gerekiyor.

Makarna

Leziz İtalyan makarnalarını denemek de bu şehirde muhakkak yapılması gerekenler arasında. Enfes sosları ve tatları ile inanılmaz bir davetkarlık örneği sunan makarnaları Bergamo'nun pek çok yerinde bulmak mümkün. Bergamo uçak bileti almanın en güzel yanlarından bir tanesini ise Napoliten ve Bolognese soslu makarnalar işgal ediyor.

Dondurma

Gelato olarak da adlandırılan dondurmayı yemek Bergamo'da yapılmadan dönülmemesi gereken şeyler arasında şüphesiz ki başı çekiyor. Sokak satıcılarında dahi bu dondurmaların en lezzetli olanlarını bulmak pekala mümkün.

Konaklama İçin Bergamo Otel Seçenekleri

Best Western Bergamo
Dünya çapında şubeleri olan ve diğer pek çok ünlü zincir ile kıyaslandığı zaman nispeten daha ucuz fiyatlar sunan Best Western, Bergamo şehir merkezinde konuklarını ağırlamayı bekliyor. Aynı zamanda bu tesis temizliği ve konforu ile de dikkat çekiyor.
Piazzale Guglielmo Marconi, 11, 24122 Bergamo BG, İtalya
NH Bergamo
Bergamo'nun en lüks ve en konforlu otellerinden bir tanesi olan NH Bergamo, misafirlerini rahat ettirmeyi amaçlıyor. Ayrıca uygun konumu ile de bu tesis hayli dikkat çekiyor.
Via Pietro Paleocapa, 1/G, 24122 Bergamo BG, İtalya
Starhotels Cristallo Palace Bergamo
Bergamo'nun en lüks otellerinden bir tanesi olan bu tesis, merkeze olan yakınlığı, temizliği ve konforu ile konuklarını cezbediyor. Bütçesi fazla kısıtlı olmayan gezginler için de son derece ideal bir seçenek.
Via Betty Ambiveri, 35, 24126 Bergamo BG, İtalya

Bergamo Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Bergamo 436,90 TL 2 Saat 55 Dakika
Konya - Bergamo 729,73 TL 12 Saat 55 Dakika
Adana - Bergamo 872,65 TL 15 Saat 5 Dakika
İzmir - Bergamo 878,90 TL 8 Saat 50 Dakika
Antalya - Bergamo 879,90 TL 7 Saat 55 Dakika
Ordu - Bergamo 891,73 TL 14 Saat 10 Dakika
Gaziantep - Bergamo 942,65 TL 13 Saat 20 Dakika
Elazığ - Bergamo 968,73 TL 6 Saat 55 Dakika

Bergamo Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Bergamo uçuşu olan firmalar hangileridir?
  Alitalia Linee Aeree Italiane, Pegasus, Ukraine International Airline.
 • Bergamo yurt dışı uçak bileti ne kadar?
  Bergamo varışlı popüler yurt dışı uçak seferlerinden en ucuzu İstanbul - Bergamo olup, bilet fiyatı 436,90 TL'dir.
 • Bergamo şehrine gitmek için en uygun zaman hangisi?
  Yılın en uygun zamanı Ocak ayıdır.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Bergamo ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Fırat Ekspresi Hakkında Tüm Bilgiler
Fırat Ekspresi Hakkında Tüm Bilgiler
06 Mart 2020
Kalkış Şehir: Adana Varış Şehir: Elazığ Rota Uzunluğu: 511 Km Yolculuk Süresi: 9 Saat 30 Dakika Fırat Ekspresi Nedir? Fırat Ekspresi; başlangıcı Adana, bitiş noktası Elâzığ olan tren güzergâhıd
Sevgililer Günü Ne Zaman 2021?
Sevgililer Günü Ne Zaman 2021?
14 Şubat 2020
Sevgililer Günü her yıl olduğu gibi bu yıl da 14 Şubat’ta kutlanacak. Siz de 14 Şubat Sevgililer günü öncesinde güzel bir seyahat planı yaparak en güzel Sevgililer Günü hediyesini eşinize armağan edeb
Ramazan Bayramı'nda Nereye Gitmeli Diyenlere Özel 8 Öneri
Ramazan Bayramı'nda Nereye Gitmeli Diyenlere Özel 8 Öneri
03 Haziran 2019
1. Cunda Adası - Balıkesir Ege’deki tatil yerleri arasında bir seçim yapmaya çalışırken illaki aklınıza Cunda Adası gelir. Cunda Adası 18. yüzyılda Osmanlı’dan özerklik almış, büyük bir şehir olmamas
Avrupa'nın Önemli Liman Kentlerine Yolculuk
Avrupa'nın Önemli Liman Kentlerine Yolculuk
29 Eylül 2017
Etrafı denizlerle çevrili olmak ya da deniz kıyısında yaşamak bulunmaz nimetlerden bir tanesidir değil mi? Sakin sular ve uçsuz bucaksız mavilik… Liman kentlerinde yaşamak insana farklı bir huzur veri

Bergamo Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (82)
İyi (9)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%90
%10
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,9
91 Değerlendirme
E*** K***
16 Eylül Pazar
Muazzam güzellikte bir şehir. Arkadaşım ile birlikte gitmiştik
C*** K*** K***
29 Temmuz Pazar
Spoiler vermiş gibi olmym ama yemekleri ve kızları çok güzel
H*** D*** A***
22 Temmuz Pazar
Turla gittik ve çok keyif aldık herşey güzeldi insanları çok sempatik
A*** Ç***
20 Ağustos Pazartesi
Bir kerede olsa yurtdışına çıkın gidin ve burayı görün
E*** U*** U***
20 Ağustos Pazartesi
Kurban bayramında oraya gideceğiz inşallah.
2
6
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Bergamo Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 30.05.2020 02:38:44 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Bergamo, (BGY)
BGY
IT

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=44678
/ True
44678