1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Yeni bir şey deneyin!Tekrar Dene

Beyaz Rusya (Belarus)
Uçak Bileti

Nüfus
9 Milyon 507 Bin
Başkent
Minsk
Para Birimi
Beyaz Rusya Rublesi (BYR)
Zaman Dilimi
GMT +3
Telefon Kodu
+375
Resmi Dil
Beyaz Rusça, Rusça
Ort. Yemek Fiyatı
10 BYR
Ort. İçecek Fiyatı
4 BYR
İstanbul - Minsk Uçuş Süresi
2 Saat 3 Dk
İstanbul - Minsk Uçuş Mesafesi
1.872 Km

En Ucuz Türkiye - Beyaz Rusya (Belarus) Uçak Seferleri

İstanbul - Minsk
Ukraine International Airline
06 Ağu 2019
Ankara - Minsk
Ukraine International Airline
30 Tem 2019
İzmir - Minsk
Ukraine International Airline
08 Ağu 2019
Antalya - Minsk
Atlasglobal
30 Tem 2019
Lefkoşa - Minsk
Türk Hava Yolları
05 Ağu 2019
Adana - Minsk
Türk Hava Yolları
26 Tem 2019
Gaziantep - Minsk
Türk Hava Yolları
29 Tem 2019
Diyarbakır - Minsk
Türk Hava Yolları
23 Tem 2019
Kayseri - Minsk
Türk Hava Yolları
28 Tem 2019

En Ucuz Beyaz Rusya (Belarus) Kalkışlı Uçak Seferleri

Minsk - Bakü
Ukraine International Airline
07 Ağu 2019
Minsk - İstanbul
Ukraine International Airline
15 Ağu 2019
Minsk - Ankara
Ukraine International Airline
15 Ağu 2019
Minsk - Antalya
Belavia - Belarusian Airlines
05 Ağu 2019
Minsk - Tiran
Türk Hava Yolları
14 Ağu 2019
Minsk - Gaziantep
Belavia - Belarusian Airlines
21 Ağu 2019
Minsk - Adana
Belavia - Belarusian Airlines
28 Tem 2019
Minsk - Lefkoşa
Belavia - Belarusian Airlines
16 Ağu 2019
Minsk - İzmir
Ukraine International Airline
24 Tem 2019
Minsk - Kayseri
Türk Hava Yolları
24 Tem 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Beyaz Rusya (Belarus) Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Şehirler

Beyaz Rusya (Belarus) Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Ülkeler

Beyaz Rusya'ya Nasıl Gidilir?

Beyaz Rusya'ya seyahat etmeyi düşünen kişiler için, Beyaz Rusya ucuz uçak bileti avantajları oldukça önemlidir. Uçakla 2 saat süren ve genellikle aktarmalı olarak düzenlenen seferler Minsk şehrinde yer alan 2 havaalanından birine iniş yapar. Firmalara göre değişkenlik gösteren fiyat karşılaştırmaları için, Beyaz Rusya uçak bileti fiyatları 700 TL ile 1.950 TL arasında görülüyor.

Minsk'e İstanbul'dan kalkan çok sayıda firma olması da gidiş kolaylığı sağlıyor. Ukraine İnternational, Aerofflot, UTAir, Lufthansa, LOT Polish Air ve Türk Hava Yolları olmak üzere firma çeşitliliği görülüyor. Günlük toplam olarak 100 den fazla sefer bulunuyor. Bu nedenle de, Beyaz Rusya uçak bileti THY firmasının da seferleri bulunuyor. Diğer bir uçak firması olan Pegasus günlük 1 ya da 2 sefer düzenliyor. Fiyatların diğer firmalardan daha uygun olması nedeniyle de, Beyaz Rusya uçak bileti Emirates firmasında daha çok tercih ediliyor. İsteyen kişiler internet üzerinden Biletall.com’dan biletlerini temin edebiliyorlar.

Beyaz Rusya (Belarus) Vize Şartları Neler?

Beyaz Rusya (Belarus) Vize İstiyor mu?
Hayır
Beyaz Rusya (Belarus) Vizesiz Kalınabilecek Süre
30 Gün
Beyaz Rusya (Belarus) Vize Şartları

30 gün boyunca her türlü pasaport sahibi şart aranmadan kalabiliyor. 30 günü aşan kişiler için vize uygulamasının belirli şartlarla yapıldığı görülüyor.

Beyaz Rusya'ya gidilmesi için vize şartı aranmıyor. 30 gün ile sınırlı olan bu süre daha uzun kalmayı düşünenler için belirli şartları barındırıyor. Vize sorunu olmadığı için Beyaz Rusya en ucuz uçak bileti seçeneklerinden de kolaylıkla yararlanılabiliyor.

Beyaz Rusya’ya Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
İlkbahar
En Ucuz Ay
Mayıs
En Ucuz Gün
Perşembe
En İyi Mevsim
Yaz
En İyi Ay
Temmuz

Beyaz Rusya'da sert karasal iklim görülmesi nedeniyle kışlar eksi derecelerde görülüyor. Bu nedenle de, en iyi ve en sıcak olan serin zamanlar olarak Ağustos ve Temmuz aylarında seyahat tercih edilebilir. Pek çok kişinin sorduğu Beyaz Rusya Türkiye arası uçakla kaç saat sorusunun cevap bulması da kolaylaşıyor. Ulaşım kolaylığı bulunan ve aktarmasız 2 saatte varılan bir yer olarak gözlemlenebiliyor.

 

Beyaz Rusya (Belarus) Hakkında Bilgiler

Ülkenin hem tarihi hem de turistik bir yapıda bulunması, soğuk günleri ısıtacak güzellikleri de beraberinde getiriyor. Sosyalleşmiş ve pek çok büyük şehriyle ünlenmiş bir ülke konumunda yer alıyor.

Beyaz Rusya Başkenti

Beyaz Rusya'nın başkenti Minsk şehridir. Tarihi yapıları ve uygun fiyatlarıyla herkesi davet eden bir şehirdir. İki havaalanı da bu alanda bulunuyor.

Beyaz Rusya Nüfusu- Beyaz Rusya Resmi Dili

Beyaz Rusya'nın nüfusu en son ölçülen 2016 yılında 9.507 Milyon olarak belirlenmiştir. Giderek artan yapıda bulunduğu için 2018 verilerine göre bu rakamın yükseldiği görülebiliyor. Remi dil olarak Rusça ve Beyaz Rusça konuşuluyor. Aksan farklılıkları gözlemlenen bu iki dil birbirleriyle aynıdır.

Beyaz Rusya Para Birimi

Para birimi, Beyaz Rusya Rublesi olarak bilinir. Bu nedenle 1 TL, 368,24 Beyaz Rus Rublesine denktir.

Beyaz Rusya'da Saat Kaç?

Beyaz Rusya ile Türkiye arasında saat farkı bulunmamaktadır. GMT +3 saat yapısında yer aldığı için konum itibariyle aynı saate sahiptir. Türkiye'de sabah saat 09:00 iken, Beyaz Rusya'da da 09:00 olarak gözlemlenir.

Beyaz Rusya'da Ne Ucuz? Gelirken Ne Getirilir?

Beyaz Rusya'ya gidildiğinde mutlaka uğranılması gereken bir yer olan Minsk, caddeleri ve alışveriş tutkunları için vazgeçilmez özelliklerde bulunuyor. Herkes Beyaz Rusya uçak bileti rezervasyon imkanından yararlanarak uygun fiyatlı seyahat şansı yakalayabiliyor. Hediyelik eşyalar ve alışveriş mağazaları bu alanda önem taşıyor.

Beyaz Rusya (Belarus) Nerede?

Beyaz Rusya’ya Uçmak İçin 5 Sebep

• Mir Kalesi
• Nesvizh Kalesi
• Trinity Hill
• National Library of Belarus
• Brest
  1. Mir Kalesi hem tarihi hem de sanatsal olarak pek çok yönden ilgi çekici konumda bulunuyor. Mir kalesinin özelliklerine bakıldığında doğal ve tarihi açıdan gözde konumda bulunuyor.
  2. Geçmişte saray olarak kullanılan yer şu anki durumuyla kale olarak ziyarete açılmıştır. Sarayın manzarası da kesinlikle görülmeye değer.
  3. Beyaz Rusya tarihinin belki de en güzel şekilde yansıtıldığı bir yapıdır Trinity Hill. Bu nedenle Beyaz Rusya seyahatlerinde kesinlikle görülmeye değer.
  4. Kitaplara ve tarihe ilgisi olanların uğrak noktası olan uluslararası en büyük kütüphane Belarus'da bulunuyor.
  5. Brest, Beyaz Rusya'nın en büyük şehirlerinden biri olarak görülüyor. Bu şehrin gezilmesi ve görülmesi gereken birbirinden farklı pek çok tarihi yapısı bulunuyor. Bu yapılar geliştirilerek günümüze kadar gelmiş ve sağlam kalmayı başarmıştır.

Beyaz Rusya’nın En Güzel Şehirleri

Beyaz Rusya'da tüm şehirlerin kendine has bir havası var. Bu nedenle de Beyaz Rusya Türkiye uçak bileti fırsatları değerlendirilerek uygun fiyatlı ve keyifli seyahat edilebilir. Şehirlerin genel özelliği tarihi bir hava içerisinde olmasıdır. Bu nedenle de tarihi meydanları, kaleleri ve diğer tüm yapılarının yanı sıra modern kültürü de yansıtan bir konumdadır. Beyaz Rusya Türkiye uçak biletleri bu konuda gezme engeli olmadan keyifli vakit geçirilmesine yardımcı olur.

Minsk

Minsk; Beyaz Rusya'nın başkentidir. Bu nedenle de geliştirilmiş ve daha da gelişmeye devam eden özellikleri içerisinde bulundurur. Minsk ziyaretinizde kesinlikle görmeniz gereken yerler bulunuyor. Francyska Skaryny Caddesi, Hükümet Binası ve Sendikalar Kültür Sarayı, GUM Alışveriş Merkezi, Gözyaşları Adası, Traetskae Pradmestse, Aleksandrovsky Meydanı ve Oktyabrskaya Meydanı ve Kutsal Ruh Katedrali, St. Peter ve Paul ve Aleksandr Nevsky Kilisesi, St. Simon ve Elena Kilisesi kesinlikle görülmesi gereken yerler arasında bulunuyor. Kısa süre içerisinde bitirilemeyecek kadar güzel ve geniş yapılarıyla da göz kamaştırıyor. Böylelikle en ucuz Beyaz Rusya uçak bileti yakalanarak gidilebilecek şehirlerden biri oluyor.

Brest

Brest; Beyaz Rusya sınırları içerisinde Polonya'ya yakın konumda bulunan ve en gözde şehirlerden biridir. Müzeler, anıt ve heykellerin başta olduğu ve her alanının tarih koktuğu bu yerde dünyayı yeniden keşfediyormuş gibi hissedeceksiniz. Brest Kalesi ve Müzesi bu alanda ziyaretçi akınına uğrayan yerlerden biridir. Bunun dışında, Dünya Savaşı Anıtı, Lenin Heykeli,Brest Tarihi Müzesi de en çok seyahat sonucu ziyaret edilen turistik yerler arasındadır. Brest için bunlar yeterli değildir. Nikalaivsky Kilisesi, Brest Kent Parkı ve Çalınmış Sanat Eserleri Müzesi ile daha geniş kültürlerden miraslara göz atabilirsiniz. Beyaz Rusya Türkiye uçak bileti fiyatları uygun olduğu için az maddiyatla gezilebilecek yerler arasındadır.

Grodno

Beyaz Rusya içerisinde merkezi konumda bulunan Grodno, ülke yönetiminin yapıldığı yerlerden biridir. Neman nehrinin bulunduğu bu şehir, merkezi olma özelliğiyle bilinir. Beyaz Rusya Türkiye uçak seferleri sıklıkla yapıldığı için ulaşım imkânı da oldukça kolaydır. Beyaz Rusya'ya giden herkesin görmesi gereken Grodno, tarihi ve sanatsal özellikleriyle de dikkat çekmeyi başarır. Grodno ya da Hrodno şehri, Beyaz Rusya Türkiye uçak süresi sadece 2 saat olması nedeniyle erişilebilir turistik ve tarihi alanını herkesin önüne seriyor.

Beyaz Rusya’da Gezilecek Yerler

Beyaz Rusya konumu itibariyle ve uçuş sürelerinin kısalığı nedeniyle en kolay yoldan ulaşılabilecek doğu Avrupa ülkeleri arasında yer alıyor. Gezilecek yerleri oldukça fazla olan ve tarihi hissetmenizi sağlaya çeşitli kilise, anıt ve saraylarıyla göz dolduruyor. Beyaz Rusya Türkiye uçak saatleri gün içerisinde yaklaşık 70 seferiyle her saat orada olma imkânı veriyor. Bunun yanı sıra Beyaz Rusya Türkiye saat farkı bulunmaması nedeniyle de seyahatler daha keyifli ve daha az yorucu hale geliyor.

Beyaz Rusya'da Deniz Turizmi İçin Nerelere Gidilir?

Beyaz Rusya'nın denize kıyısı olmadığı için deniz turizmi gelişmemiştir. Daha çok tarihi yapısıyla dikkat çeker. Soğuk iklimde yer aldığı için karasal ve düzlük topraklar üzerinde kurulmuştur.

Beyaz Rusya'dan Ne Alınır? Alışveriş Yapılacak Yerler?

Beyaz Rusya'nın sembolü haline gelen matruşkalar görülmesi ve alınması gereken hediyelik eşyalar arasında bulunuyor. Bunun dışında Minsk merkezinde bulunan caddeler ve GUM alışveriş merkezi de en bilindik noktalardan bazılarıdır.

Beyaz Rusya'nın Doğan Güzellikleri

Doğal güzelliklerinin yanı sıra tarihi özellikleriyle ev sahipliği yapan park ve bahçeleriyle de meşhur olan yerleri içine alan Beyaz Rusya, Victory Park, Chelyuskinites Park, Loshitskiy Park, Zhiliber's Park bu doğal güzelliklerin başında yerini alıyor.

Beyaz Rusya'da Gezilecek Tarihi Yerler

Her adımda tarihi yansıtan özellikleriyle müze, anıt, kilise, saray ve kaleleriyle tarihin kapılarını aralıyor. Minsk, Belarus ve Grodno şehirleri baştan aşağı tarihi özellikleri sergiliyor. En çok ziyaret edilen yerler ve kaleler olarak da bu kısımların bulunduğu görülebiliyor. Brest, Gomel ve Grodno şehirleri de diğer tarihi özellikleri sergileyen şehirler arasında bulunuyor. Doğal tarihi binaları ve yapıları büyük önem taşıyor.

Beyaz Rusya Gezi Rehberi

Kısaca tarihi yerlerin yer aldığı Beyaz Rusya'da modernleşmiş kültür alt yapısının da bulunduğu görülüyor. Şehirlerin giderek geliştirilmesi ve nüfusun gelişimine ayak uydurması da gezmeyi sevenler için her alanı içine alıyor.

Ulaşım sorununun bulunmadığı ve her türlü ulaşım aracının kolaylıkla tercih edildiği görülebiliyor. Araç kiralayarak hem zaman tasarrufu yapmış hem de ülkenin farklı şehirlerini dolaşmış olursunuz. Araç olarak belirli markaların yanı sıra motosiklet de kiralanabilir.

Araç kiralama dışında her şehirde farklı otobüs hatları, trenler ve özel araçlar bulunuyor. Her şehir için farklı hatlar ve farklı renkli otobüslerin olduğu biliniyor. Rotanızı oluşturduktan sonra istediğiniz yere ulaşım oldukça kolay. Türkiye ve Beyaz Rusya için tüm bilet seçeneklerini sefer saatlerini de Biletall.com’dan bulabilirsiniz.

Beyaz Rusya’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Machanka
Krupenya
Holodnik
Draniki

Beyaz Rusya'nın yemek kültüründe patates ve mantarın sıklıkla kullanıldığı görülebiliyor. Patates köftesi de bizlere yakın yemek kültürü olduğu gösterebiliyor. Beyaz Rusya Türkiye uçuş süresi kısa olduğu için denemeye değer yemek kültürü vardır.

Sosis Tercih Edenler İçin; Machanka

Bilinen en meşhur yemeğidir. Bu nedenle de güveçte mantar ve krema ile harmanlanan etlerin pişirilmesiyle oluşur. Dana etinden yapılan çeşitleri de vardır. Güzel ve damak tadına uygun seçimlerle karın doyurulabilir.

Soğuk Havalarda Sıcacık Çorba; Krupenya

Bir çeşit mantar çorbası olarak biliniyor. Ancak kıvamı daha katı olduğu için yemek gibi karın doyurulabiliyor.

Pembe Çorba; Holodnik

Pancar ve kuzu etinin kremayla harmanlanması sonucunda yapılan pembe rengiyle dikkat çeken bir çorba türüdür.

Et Sevmeyenler İçin; Draniki

Draniki meze olarak tüketilen bir tür yemek çeşididir. Patates ve krema ile farklı tatların yakalanmasına olanak sağlar. Püreye benzerliğiyle de dikkat çeker.

Meşhur İçecek; Kvas

Çavdar ekmeğinin mayalanıp bu mayanın malt olarak tüketilmesine yarayan alkolsüz bir içecektir. Farklı bir tadı vardır ve oldukça sık tüketilir. İçecek ve yiyecek kültürü farklı olduğu için yenilikleri seven kişilerin daha çok tercih ettiği görülebilir.

Beyaz Rusya'da Yenecek En Güzel Yemekler

Beyaz Rusya'da Draniki ve Kaldury denemeye değer. Patatesin sıklıkla kullanıldığı Beyaz Rusya mutfağında kendi kültürünüzden mutlaka bir parça bulacaksınız.

Beyaz Rusya (Belarus) Ucuz Uçak Bileti İçin Seferler ve Bilet Fiyatları

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Moskova - Minsk 346,29 TL 1 Saat 20 Dakika
Stockholm - Minsk 724,38 TL 4 Saat 40 Dakika
Kharkov - Minsk 811,34 TL 1 Saat 10 Dakika
Oslo - Minsk 897,09 TL 18 Saat 20 Dakika
İstanbul - Minsk 1.132,87 TL 18 Saat 50 Dakika
Ankara - Minsk 1.144,64 TL 4 Saat 30 Dakika
İzmir - Minsk 1.175,26 TL 25 Saat 55 Dakika
Bakü - Minsk 1.187,39 TL 3 Saat 35 Dakika
Tiflis - Minsk 1.204,39 TL 3 Saat
Brüksel - Minsk 1.264,88 TL 5 Saat 25 Dakika

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Beyaz Rusya (Belarus) ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Avrupa'yı Öğrendik, Sıra Geldi Asya'nın En Ünlü Lezzetlerine!
Avrupa'yı Öğrendik, Sıra Geldi Asya'nın En Ünlü Lezzetlerine!
31 Mayıs 2019
Xiaolongbao, Şangay “Xiaolongbao” veya bir başka değişle “büyük boy mantı” dünya çapında tanınmış ve en çok beğenilen lezzetler arasında kendine yer kazanmıştır. Bildiğimiz mantıya benzer şekilde anc
Tek Kelime Türkçe Konuşulmayan Ama Türk Gelenekleri ile Yaşayan Köy: Moena
Tek Kelime Türkçe Konuşulmayan Ama Türk Gelenekleri ile Yaşayan Köy: Moena
06 Nisan 2019
Osmanlı İmparatorluğu’nun dünya tarihinde önemli bir yere sahip olduğu herkes tarafından bilinen bir gerçek. Tamı tamına 624 yıl hüküm süren Osmanlı İmparatorluğu’nun tarihi izleri dünyanın dört bir y
80 Yıllık Geçmişi İle İlginç Bir Deneyim: Ankara Ulucanlar Cezaevi Müzesi
80 Yıllık Geçmişi İle İlginç Bir Deneyim: Ankara Ulucanlar Cezaevi Müzesi
01 Eylül 2018
Bir zamanlar ülkemizin önemli siyasetçilerinin ve sanatçılarının mahkum edildiği, adı idamlarla ve işkencelerle anılan ve her bir köşesi tarih kokan bir cezaevi… 80 yıllık bir dönemi en iyi şekilde ya
Uçak Yolculukları Hakkında İlginç Bilgiler (İnfografik)
Uçak Yolculukları Hakkında İlginç Bilgiler (İnfografik)
25 Temmuz 2018
Uçak yolculukları belki de tüm seyahat çeşitlerinin arasından en ilginci ve kimileri için en eğlencelisidir. 1919 yıllarında Zeplinlerle başlayan hava yolculuğu macerası, günümüzde tam donanımlı, konf

Beyaz Rusya (Belarus) Uçak Seyahati Hakkında Kullanıcılarımızın Yorumları

Minsk
Minsk sevgiliime teklif edeceğim bir şehir özellikle burayı seçtim.
Minsk
Sevgilim ile birlikte gideceğiz gerçekten çok güzel.
Minsk
Birbbirinnden farklı insan ve rengarenk sokaklar daha ne olsun
Minsk
Benim gibi gezmeyi seveen bir tipseniz kesinlikle gidin
Minsk
Herşey çok güzeldi biz teşekkür ederiz tur da güzeldi
Minsk
Saklı cennet mi arıyorsunuz ? Orası burası..
2
6
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Beyaz Rusya (Belarus) Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir.

23.07.2019 03:24:41
İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Minsk, (Tümü)
MSQT
BY

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=10948
/
10948