1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Yeni bir şey deneyin!Tekrar Dene

Blenheim Uçak Bileti

15 Temmuz
Bugün
Parçalı Bulutlu
13°C
16 Temmuz
Yarın
Güneşli
11°C
17 Temmuz
Çarşamba
Parçalı Bulutlu
12°C
Para Birimi
Yeni Zelanda Doları (NZD)
Zaman Dilimi
GMT +12
Blenheim Şehri En İyileri
  • Doğal Güzellikler
  • Blenheim Reef
  • Biftek

Blenheim Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Ülke Kodu
NZ
Priz Voltajı ve Tipi
230v
Resmi Dil
İngilizce
Toplu Taşıma Fiyatı
3,50 NZD
Yemek Fiyatı
18,23 NZD
Alkolsüz İçecek Fiyatı
3 NZD

Blenheim’e Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Sonbahar
En Ucuz Ay
Ekim
En Ucuz Gün
Cuma
En İyi Mevsim
Sonbahar
En İyi Ay
Eylül

Şehre gitmek için en iyi zaman sonbahar mevsimidir. Sonbahar mevsiminde hava sıcaklıklarının düşmesi, turistlerin şehri ziyaret etmesini sağlıyor. Ekim aylarında Blenheim İstanbul uçak biletleri indirime girdiğinden dolayı çok sayıda kişi ekim aylarında şehre gitmeyi tercih ediyor. Fiyatlar sonbahar mevsiminde düşüş gösteriyor ve şehir en güzel dönemini bu mevsimde yaşıyor. Eylül aylarında yağış bulunmaması ve çeşitli şehir aktivitelerinin gerçekleşmesi daha iyi bir tatil fırsatı oluşturuyor.

Blenheim Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Şehir merkezine ulaşmak ortalama 15 dakika sürmektedir. Emirates gibi firmalarla şehre gelen kişilerin ulaşım alternatifleriyle kolay bir şekilde şehre gitmesi mümkündür. Her bütçeye uygun ulaşım alternatifi bulunmaktadır.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 3,50 NZD

Şehir merkezine ulaşım sağlayan otobüsler, genellikle yoğun olmamakta ve en kolay ulaşım sağlayan araç olarak bilinmektedir. Otobüsler şehir merkezinin yanı sıra diğer ilçelere de ulaşım sağlamaktadır.
Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 3,50 NZD

Metro, tramvay gibi şehir içi ulaşım araçları şehrin her bölgesine ulaşım sağlamaktadır. Şehir merkezine ulaşım gerçekleştiren metrolar, gecenin geç saatlerine kadar hizmet vermektedir.
Taksi

Ortalama Fiyatı: 30 NZD

Konforlu ulaşım aracı olan taksiler, hava limanı çıkışında bulunmaktadır. Taksilerin kişi kapasitesi fazla olduğundan dolayı ailelerin bir numaralı tercihi haline gelmiştir.
Araç Kiralama
Hava limanında hizmet veren araç kiralama firmaları dünyaca tanınmış firmalardır. Firmalar her kesime hitap eden araçları hizmete sunmakta ve teslimatları teslim alınan yerden yapmaktadır.

Blenheim Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama
Wifi
Emanet Eşya

Şehrin hava limanında müşterilerin tüm ihtiyaçlarını karşılayabilmesi için imkanlar sunulmuştur. Mağazalarda giyim ihtiyaçları karşılanabilmektedir. Blenheim uçak bileti rezervasyon işlemlerini erkenden yaparak şehre gelen kişilerin restoranlarda da çeşitli lezzetlerle tanışabilmesi olağan bir durum haline gelmiştir. Blenheim İstanbul uçak bileti alıp, şehir merkezine ulaşmak isteyen yolcuların hava limanı çıkışında bulunan ulaşım alternatiflerine gitmesi gerekmektedir. Alternatifler şehrin her bölgesine ulaşım sağlamaktadır. Blenheim Havalimanı, şehir merkezine yakın olduğundan dolayı ulaşım problemi yaşanmamaktadır.

Blenheim’e Uçmak İçin 5 Sebep

  1. Şehir merkezinde bulunan pazarlarda üreticiler bulunmaktadır. Yiyecek ve diğer içecek alışverişini Blenheim ucuz uçak bileti alarak şehre gelen yolcular yapabilmektedir. Şehir merkezinde bulunan pazarlarda ekonomik alışveriş yapabilmek mümkün hale getirilmiştir.
  2. Şehir içi turlara katılmak, şehrin kültürel mirasını görebilmek için iyi bir fırsattır. Blenheim uçak bileti fiyatları konusunda araştırma yapan yolcuların şehir içi turlar hakkında da bir plan oluşturması gerekir. Oluşturulan plan sayesinde verimli bir gezi yapılacaktır.
  3. Şehirdeki ihtiyaçlar uygun fiyatla karşılanabildiğinden dolayı ekonomik tatil yapmak mümkündür. Blenheim uçak biletini Singapore Airlines firmasından alıp şehre gelen yolcular ekstra masrafla karşılaşmamaktadır. Konaklama seçeneklerinin de uygun fiyatlı olması turistlerin şehri ziyaret etmesine sebebiyet vermektedir.
  4. Blenheim tarihini öğrenmek isteyen kişilerin tarihi mekanları ziyaret etmesi gerekmektedir. Şehri ziyaret eden turistler, mekanların ziyaretçi kabul saatlerine bakması gerekir. Şehrin sahip olduğu köklü geçmiş hakkında bilgi almak tarihi mekanlar sayesinde gerçekleşmektedir.
  5. Blenheim mutfağı, diğer şehirlerden farklı bir lezzete sahiptir. En ucuz Blenheim uçak bileti alıp şehire seyahat eden kişiler restoranlarda bu lezzetlerle tanışmaktadır. Restoranlarda Blenheim mutfak kültürüne ait en lezzetli yemekler sunulmaktadır.

Blenheim Hakkında

Yeni Zelanda Güney Adası’nda yer alan Blenheim, dağlarla kaplı muhteşem bir konuma sahiptir. Marlborough merkezinde bulunan Blenheim şehrinde şarap üretimi yapılmaktadır. Şarap üretimleri sayesinde şehrin ekonomik açıdan gelişmesi sağlanmıştır. Blenheim uçak bileti alarak şehre gelen kişilerin mutlaka manzarasını görmesi gerekmektedir.

Blenheim ucuz uçak bileti alarak şehirde mükemmel ve nezih bir tatil yapmak mümkündür. Şehir tüm bunların yanı sıra ekonomi, turizm ve çeşitli alanlarda gelişmiş olduğundan dolayı nüfusunun büyük bir kısmını turistler oluşturmaktadır. Turistlerin yaz aylarında şehri ziyaret etmesi ve şehirde bulunması şehrin ekonomisine de katkı sağlamaktadır. Blenheim, Yeni Zelanda'nın en iyi konumlarından birine sahiptir. Farklı şehirlerden Blenheim'e gelen kişilerin bölgede tatil yaptığını da söylemek gerekir.

Blenheim Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
3,50 NZD
Taksi
3 NZD/Km
Tramvay
3,50 NZD
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Şehir içi ulaşım araçlarının en popüleri otobüslerdir. Otobüs durakları şehrin her bölgesinde bulunmaktadır ve ulaşımı kolaylaştırmaktadır.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Metro ve tramvaylar uzak bölgelere gitmek için kullanılan bir ulaşım alternatifidir. Kısa süre içerisinde uzak bölgeye ulaştırması tercih edilmesini sağlamaktadır. Metro ile uzak bölgede bulunan tarihi mekanları ziyaret etmek mümkündür.

Blenheim Vize Şartları

Yeni Zelanda Vize İstiyor mu?
Evet
Yeni Zelanda Vize Detayları
Vize başvuruları Yeni Zelanda'nın Ankara Büyükelçiliğinde gerçekleştirilir.

Blenheim’de Gezilecek Yerler

Omaka Aviation Heritage Centre
Seymour Square
Marlborough Museum
Taylor Dam
The Quays, Riverside Park
Şehrin En Çok Ziyaret Edilen Bölgesi: Omaka Aviation Heritage Centre

Omaka Aviation Heritage Centre, bir hava üssü olarak bilinmektedir. Harry Potter çekimlerinin bir kısmının burada gerçekleşmesi sebebiyle çok sayıda insanın bu bölgeyi ziyaret ettiği bilinmektedir. Şehrin en çok ziyaret edilen bölgesi olarak da nitelendiriliyor.

Muhteşem Manzaraya Bakış Açısı Sunan Müze: Seymour Square

Seymour Square, Blenheim'ın en önemli tarihi eserlerini bünyesinde bulundurmaktadır. Müzenin bakış açısı sunduğu manzara doğal güzelliklerle kaplıdır. Süs havuzu, yeşillik ve çeşitli bitkilerin bahçesinde bulunması turistlerin bölgede fazla zaman geçirmesine sebebiyet vermektedir.

Kültürel Miraslara Ev Sahipliği Yapan: Marlborough Museum

Marlborough Museum, şehrin kültürel miraslarına ev sahipliği yapan müzedir. Müzenin içerisinde Blenheim kültürüne ait çok sayıda eser bulunmaktadır. Eserler her gün sergiye sunulmaktadır.

Blenheim'ın Meşhur Nehri: Taylor Dam

Yaylor Dam için şehre gelen çok sayıda insan bulunmaktadır. Nehre bakış açısı sunan bu bölgede fotoğraflar çekilmekte ve unutulmaz anılara imzalar atılmaktadır. Dinlenmek için ideal bir mekandır.

Yürüyüş Yoluyla Doğal Güzelliklerin Buluşması: The Quays, Riverside Park

Parkın içerisinde yürüyüş yolları bulunmakta ve çeşitli doğal güzellikler parkta yer almaktadır. Parkın turistler tarafından fazlasıyla ziyaret edilmesi ve bu bölgede zaman geçirmenin ücretsiz olması en bilindik özellikleri arasında yer almaktadır.

Blenheim’de Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Pavlova
Kina
Jaffas
Paella

Blenheim mutfak kültürü sahip olduğu lezzetlerle, diğer ülkelerden farklı bir mutfağa sahip olduğunu kanıtlamıştır. Blenheim İstanbul uçuş süresi esnasında bu konunun üzerinden geçmek gerekir. Böylelikle kişi damak zevkine uygun bir tat bulabilecektir.

Göz Kamaştırıcı Lezzet: Pavlova

Pavlova krema ve meyvelerle oluşan bir tatlı türüdür. Genellikle çilek ve dondurulmuş kremanın bir araya getirilmesiyle servis edilen bu tatlı, en sevilen tatlılar arasında yer almaktadır. Restoranların çoğunda servis edilmektedir.

Şehrin En Enteresan Yemeği: Kina

Kina deniz mahsulleriyle yapılan bir yemektir. Deniz kestanesi ve deniz mahsullerinin bir araya getirilerek servis edilmesi, yemeğin görüntüsünü mükemmel bir hale getirmektedir. Yemeğin yanında çeşitli soslar da bulunmaktadır.

Popüler Şekerleme: Jaffas

Jaffas kırmızı bir görüntüye sahiptir. İçerisinde çikolatanın bulunması ve ağızda dağılacak bir yapıya sahip olması, turistlerin ilgisini çekmektedir. Genellikle kahvenin yanında yenilen bu draje, kahvenin vazgeçilmezi olarak nitelendirilmektedir.

Deniz Mahsulleriyle Yapılan Muhteşem Lezzet: Paella

Paella; deniz kestanesi, kalamar ve midye ile yapılan bir yemektir. Yemeğin içerisinde çeşitli sebzelerin katılması tadını mükemmel bir hale getirmektedir. Tepsi yemeği olarak nitelendirildiğini de söylemek gerekir.

Şehrin En Çok Tüketilen Yemeği: Balkabağı Çorbası

Balkabağı çorbası şifa sağlayan ve hastalıklara birebir iyi gelen bir çorbadır. İçerisinde zencefil, kabak ve en güzel baharatların bulunması lezzetini oluşturmaktadır. Çorbanın acılı ve acısız seçenekleri bulunmaktadır.

Konaklama İçin Blenheim Otel Seçenekleri

Blenheim şehrinde bulunan oteller, şehir merkezine yakın konumdadır. Blenheim İstanbul uçak saatleri geç olsa bile şehirde konaklayabilecek bir otel seçeneğine ulaşmak mümkündür. Otellerin hepsinde i

Chateau Marlborough

Şehir merkezine en yakın otellerden biri olan Chateau Marlborough, beş yıldızlı oteller arasında bulunmaktadır. Otelin sunduğu hizmetler kaliteli bir düzeyde olduğundan dolayı çok sayıda turist oteli tercih etmektedir. Fiyatları 660 ile 950 TL arasında değişim göstermektedir.

95 117 High Street, 7201, Blenheim, Yeni Zelanda
Marlborough Vintners Hotel

5 yıldızlı olan otel, müşterilerine muhteşem bir manzaraya uyanmalarına olanak sağlamaktadır. Otelde sunulan hizmetler müşterilerin sosyal yaşantısına kadar olumlu etkiler sunmaktadır. Fiyatları 800 ile 1200 TL arasında değişmektedir.

190 Rapuara Road, 7273, Blenheim, Yeni Zelanda
171 On High

Odalarında tüm ihtiyaçların karşılanmasını mümkün hale getiren otel, çamaşır yıkama ve çeşitli hijyen ihtiyaçlarının karşılanmasını sağlayan hizmetleri vermesi müşterilerin memnun kalmasını sağlamaktadır. Fiyatları 630 ile 950 TL arasında değişim göstermektedir.

71 High Street, 7201, Blenheim, Yeni Zelanda

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Blenheim ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Hem Gezgin Hem Sanatçı: Jose Naranja'nın Çizim Defterini Görmek İster Misiniz?
Hem Gezgin Hem Sanatçı: Jose Naranja'nın Çizim Defterini Görmek İster Misiniz?
13 Haziran 2019
Gezginler arasında gezilerini not almak, günlük tutmak yaygın bir uygulama fakat biz sizlere norma günlüklerden farklı gezi defterleri ile ünlü birini tanıtacağız. Bu yazımızda 13 yıl boyunca gezdiği
İlk İnsanlı Uzay Seyahati Nasıl Yapıldı?
İlk İnsanlı Uzay Seyahati Nasıl Yapıldı?
25 Ocak 2019
"Benim için küçük, insanlık için büyük bir adım.” sözleri ile tanınan, Ay’a ilk ayak basan Neil Armstrong’u herkes bilse de 12 Nisan 1961 tarihinde uzaya giden ilk insan Yuri Gagarin, o kadar tanınan
Bozcaada'da Lezzet Dolu Festival: Yerel Tatlar Festivali
Bozcaada'da Lezzet Dolu Festival: Yerel Tatlar Festivali
05 Eylül 2018
Son zamanların popüler tatil beldesi Bozcaada pek çok seyahatseveri ağırlıyor. Havası ve huzurlu ortamıyla sevilen tatil cennetinin aynı zamanda enfes yemekleri bulunuyor. Özellikle Eylül ayında Bozca
Kuzey Avrupa'nın Küçük Venediği: Brugge
Kuzey Avrupa'nın Küçük Venediği: Brugge
12 Ağustos 2018
Bu tatil döneminde, Avrupa’da unutulmaz bir yolculuğa hazır mısınız? Tarihin derinlerine uzanan mimarisi, kendine özgü evleri, unutulmaz lezzetleri ve romantizm dolu kanallarıyla sizi kendisine hayran

Blenheim Şehri İçin İlk Yorum Yapan Sen Ol!

Çok İyi (0)
İyi (0)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%0
%0
%0
%0
%0
Ortalama Puan
0,0
Henüz Değerlendirilmedi
2
0
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Blenheim Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir.

15.07.2019 04:46:41

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=10948
/
10948