1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!

Boa Vista Uçak Bileti

Boa Vista Para Birimi
Brezilya reali (BRL)
Boa Vista Zaman Dilimi
GMT -2
Boa Vista Şehri En İyileri
El Yapımı Eşya, Sal Rei, Cachupa
Boa Vista Hava Durumu (6 Haziran) 30°C Gök Gürültülü Fırtına
Boa Vista Hava Durumu (7 Haziran) 28°C Gök Gürültülü Fırtına

Boa Vista Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Boa Vista Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Ülke Kodu
BR
Priz Voltajı ve Tipi
127v / 220v
Resmi Dil
Portekizce
Toplu Taşıma Fiyatı
4 BRL
Yemek Fiyatı
20 BRL
Alkolsüz İçecek Fiyatı
4,50 BRL

Boa Vista’ya Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Sonbahar
En Ucuz Ay
Ekim
En Ucuz Gün
Salı
En İyi Mevsim
Yaz
En İyi Ay
Temmuz

Ucuz Boa Vista uçak bileti kullanarak, seyahat edecek yolcular için iklim koşulları önemlidir. Sıcaklık derecesinin yıllık ortalaması 24 derecedir. Yaz sonu ve sonbahar başlangıcı düzensiz yağışlar görülür. Bu zamanlar dışında genellikle güneşli ve sıcak bir hava adaya hâkim olur.

Boa Vista'nın iklim koşullarına bakıldığında ekim ayından başlanarak ağustos ayına kadar yapılacak seyahatler, daha keyifli zaman geçirilmesini sağlayacaktır. Yine de Boa Vista Adası' da yılın her dönemi iklime uygun faaliyetler yapıla bilinir.Mevsimlere göre bakıldığında bu faaliyetler şöyledir.

Kış: Bu mevsim rüzgarlı geçer. Su sporları için ideal bir zamandır. Gökyüzü her zaman açıktır. Güneşin sıcaklığı rüzgarın soğuk etkisini büyük ölçüde azaltır. Adada popüler ulan sörfü, denemek için kış mevsimi en uygun zamanlar içindedir.

İlkbahar: Bu dönemde balinalar kuzey Atlantik'ten Boa Vista sularını ziyarete gelir. Günlük geziler ile balinalar izlenebilir. Her türlü gezi için Boa Vista Adası bu dönemde uygun olacaktır.

Yaz: Sevimli deniz kaplumbağaları dönemidir. Caretta carettalar bu dönemde yumurtalarını sahile bırakır. Geceler düzenlenen organizasyonlar ile bu deniz canlılarının sahile yumurta bırakmalarını izleyebilirsiniz. Bu dönem Aşırı sıcak değildir. Fakat rüzgar yoktur. Güneş yanıklarına dikkat edilmelidir.

Sonbahar: Yağmurun en fazla görüldüğü mevsimdir. Yağmurlar görüldükten sonra ada tamamen yeşil olmaya başlar. Nem biraz daha yüksektir. Yazın kaybolan rüzgar tekrar esmeye başlar.

Boa Vista Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Boa Vista uçak bileti ile seyahat eden yolcular için Boa Vista Havaalanı'ndan şehir merkezine ulaşım için birkaç seçenek vardır.

Minibüs

Ortalama Fiyatı: 400 CVE

Boa Vista Havaalanı'nda otobüs servisi yoktur minibüsler ile toplu taşıma yapılır. Yolculuk süresi yaklaşık 20 dakika sürer. Minibüs ücreti 400 CVE dir. Türk Lirası ile yaklaşık 12 lira eder. Çoğu sürücü döviz kabul edebilir fakat, döviz kurunu düşük seviyeden hesaplayabilirler o yüzden havaalanında bulunan ATM' den yerel para birimini çekmek yararlı olacaktır.
Taksi

Ortalama Fiyatı: 750 CVE

Boa Vista Havaalanı'nda bir başka ulaşım hizmeti taksidir. Bireysel olarak bir yolculuk hizmeti veren taksi ile şehir merkezine yolculuk yapıldığı takdirde yaklaşık 50 Türk Lirası ücret ödenmesi gerekir.
Araç Kiralama
Boa Vista'da çok az yol bulunduğu için araç kiralama ada genelinde gelişmemiştir. Bu sebep ile Boa Vista Havaalanı'nda araç kiralama hizmeti bulunmaz. Ancak ada içinde bir otel de kalınacak ise önceden otel yetkilileri ile görüşülmesi halinde, araç kiralama hizmeti istenebilir. Otel tarafından yolculuk edeceğiniz tarihte kiralamış olduğunuz araç havaalanında size teslim edilir.

Boa Vista Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
ATM
Büfe
Araç Kiralama
Wifi
Emanet Eşya

Boa Vista havayolu ulaşımı için kullanılan hava yolu Boa Vista Aristades Pereiara Havaalanıdır. Boa Vista uçak bileti avantajlarından faydalanarak havayolu ile adaya yolculuk eden yolcular bu havaalanını kullanmaktadır. Boa Vista havaalanı 2007 yılında kurulmuş hem iç hat hem de dış hat seferleri düzenlemektedir.

Havaalanı kamu alanında bir ATM bulunmaktadır. Kredi kartları Boa Vista'da sık kullanılmamaktadır. Bu yüzden ATM' den nakit ihtiyacını karşılamak önemlidir.

Havaalanı içerisinde küçük bir kafe dondurma stanttı ve bir pizza dükkânı bulunur. Boa Vista Havaalanı tekerlekli sandalye kullanacak yolcular için uygundur. Bu şekilde seyahat edecek yolcular için verilecek ek hizmet ve talepler için havaalanı yetkilileriyle iletişime geçilebilir

Boa Vista’ya Uçmak İçin 5 Sebep

  1. Boa Vista uçak bileti avantajlarından faydalanarak Boa Vista'ya gitmek için en önemli sebeplerden biri eşsiz plajlarıdır. Bu plajlardan Santa Monica Plajı bozulmamış doğası ile en başta gelmektedir.
  2. Dünyanın en büyük sıcak çölü sahra çölünün taneleri ile oluşan Viana Çölü Boa Vista ziyareti için güzel bir sebep olacaktır.
  3. Lagostada,cachupa gibi Afrika yöresine ait lezzet ve tatlar boa vista gezisini daha keyifli hale getirecektir.
  4. Boa vista adasında doğal kaynaklar az ve sınırlı olduğu için el yapımı sanatı gelişmiştir. Bu sanat ile yapılan ürünler kendiniz ve sevdikleriniz için güzel bir hediye seçimi olabilir.
  5. Boa Vista adası birçok muhteşem plajları ve Afrika kıtası sebebi ile yılın büyük bir kısmında deniz keyfini rahatlıkla sunabilecek bir konumdadır.

Boa Vista Hakkında

Atlas okyanusunda bulunan Boa Vista, Yeşil Burun Adaları'nın (Cape Varde) en büyük 3. adası konumundadır. Birçok kişi bu adayı dune adası veya morna adası olarak adlandırır. Portekiz dilinde güzel manzara anlamına gelen Boa Vista, muhteşem manzaraları ile büyüleyen küçük adacıklar ile çevrili olduğu için aynı zaman bin ve bir adalılar olarak da adlandırılır.620 kilometre yüzölçümünden oluşan Boa Vista Adası yaklaşık 55 km beyaz kumlu plaj ve turkuaz sulara sahiptir.1500’lü yıllarda ilk kez Portekizliler adaya geldiğinde, ada da yerleşim bulunmamaktaydı. İlerleyen zamanlarda adanın Afrika Kıtası'na yakın olmasının etkisi ile merkezi liman ve köle ticaretinin yaygın olduğu bir yer haline gelmiştir.

Yeşil Burun Adaları 1975 yılında bağımsız olmuştur. Ekonomik yönden başta İspanya ve Portekiz olmak üzere dışa bağımlıdır. Kum tepeleri, ovaları, geniş plaj ve karşı konulamaz suları ile son dönemde önemli bir turist merkezi haline gelmiştir.

Boa Vista Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Boa Vista Adası'nda çok fazla yol olmadığından toplu taşıma hizmeti çok gelişmemiştir. Şehir içi ulaşım genellik ile taksi ile yapılır.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Şehir içi bazı minibüs hizmetleri olsa da çalışma saatleri akşam itibari ile sona erer. Şehir merkezi ile otel ve pansiyonlar arası kısa olduğundan yürüyüş de bir diğer şehir içi ulaşım şeklidir.

Boa Vista Vize Şartları

Brezilya Vize İstiyor mu?
Hayır
Brezilya Vizesiz Kalınabilecek Süre
90 Gün
Brezilya Vize Detayları
90 Günlük izin sadece turistik tek giriş için gereklidir.

Boa Vista’da Gezilecek Yerler

Sal Rei
Santa Monica Plajı
Viana Çölü
Boa Vista Antik Deniz Feneri(Morro Negro)
Sal Rei

Adanın merkezi kabul edilen Sal Rei'de eski dönemden kalmış tarihi yapılar incelenebilir. Farklı renklerden oluşan evler ile sahile kadar devam eden

Avenida Dos Pescadores Caddesi'nde güzel bir yürüyüş deneyimi yaşana bilinir.

Santa Monica Plaj

Santa Monica plajı 22 km uzunluğundadır ve Boa Vista'nın harikalarından biridir. Boa Vista'ya gelen hemen hemen tüm ziyaretçiler bu plaja uğrarlar. Her yıl gelen ve gün geçtikçe artan ziyaretçi sayısına rağmen doğal yapısı bozulmamıştır. Birçok noktasında sörf tutkunları için güçlü dalgalar vardır. Özelikle yaz aylarında dalgalar sakinleşir. Geniş ve uçsuz bucaksız tüm okyanusa bakınıyor izlenimi yaratarak muhteşem bir manzara sunar.

Viana Çölü

Adanın kuzeybatı tarafında bulunur. Okyanus rüzgarları ile büyük sahra çölünden gelen kum taneleri Boa Vista' da küçük bir çöl oluşturmuştur. Ay manzarası için eşsiz bir deneyim sunar. Motorlu araçların burada kullanılması yasaktır. Kum tepelerinin hareketinin kısıtlanması için taş duvarlar örülmüştür. Bu bölge Yeşil Burun Hükümeti tarafından korunmaktadır. Kum tepelerinin üstünde çok rüzgâr olmasına rağmen hatıra fotoğrafı ve tepeden aşağı kaymak için tırmanmaya değer. Ziyaret bir dolunay gecesine denk gelmiş Mehtap'ta yürüyüş unutulmaz bir anıya dönüşecektir.

Boa Vista Antik Deniz Feneri( Morro Negro)

150 metre yükseklikte bulunan deniz feneri Cape Verde'nin en doğu noktasındadır. Muhteşem bir manzara deneyimi sunar.

Boa Vista’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Cachupa
Tosta Mista
Balık Ürünleri
Bol De Cus-Cus
Cachupa

Yörede en çok yapılan yemek çeşididir. Fasulye, mısır taneleri, çeşitli sebzeler ve et ya da balık ile yapılan ağır ağır pişen bir güveç türüdür. Genellikle pirinç ile servis edilir. Boa Vista uçak bileti ile bölgeye gelen kişiler bu lezzeti tatmaktadırlar.

Tosta Mista

Yerel bir sokak sandviç seklidir. Tosta ekmeklerine arasına konulmuş jambon ve peynir 'in tost haine getirilmesinden sonra üzerine sürülen tereyağı ve dökülen kekik ile servis edilen bir yiyecektir.

Balık Ürünleri

Cachupa Rica: Yöresel güvecin balıklı şeklidir.

Buzio: Soya sosu ve kabuklu deniz ürünleri ile yapılan yavaş pişen bir yemektir.

Cado De Peixe Ou Caideredo: Patates, domates püresi, havuç, kabak ve çeşitli sebzeler ile yapılan bir balık yemeğidir.

Bafas: Ekmek parçalarında domates soğan ve biber ile pişirilmiş balık mezesidir.

Carpachio: Yağ ve tuzla marine edilmiş ham ton balığıdır.

Tuna Tartar: Soya sosu ile marine edilmiş bir başka ham ton balığıdır.

Morreia: Yağda kızartılmış yılan balığı yemeğidir.

BoL De Cus-Cus

Mısır ve şekerle yapılan bir kek çeşididir.

Boa Vista Tatlıları

Papaya, mango, guava ve Hindistan cevizi başta olmak üzere adalarda yetişmekte olan egzotik meyveler vardır. Bu meyvelerden basit ve lezzetli jöle şeklinde tatlılar yapılır. Doce de Papaya, Queijo de Cabra com Doce de Popoia, Fogo kahve pudingi bu tatlılar için verilecek en güzel örneklerdendir.

Konaklama İçin Boa Vista Otel Seçenekleri

Ucuz Boa Vista uçak bileti ile seyahat eden ziyaretçiler için Boa Vista'da çeşitli otel seçenekleri mevcuttur.

Royal Horizons Boa Vista
Her şey dahil konsepti ile hizmet veren otel bu otel de Praia de Chaves kumsalları üzerinde bulunur. Otel geniş şezlonglar ile sarılmış iki büyük havuza ev sahipliği yapmaktadır. Otel de 4 ve 12 yaş aralıktaki çocuklar için bir çocuk kulübü bulunur. Plaj. Lobi ve havuz bölümlerinde olmak üzere 3 adet bar otel bünyesinde hizmet vermektedir.300 odadan oluşan otelde odalar geniş ve konforludur. Odalarda balkon veya teras bulunur. Voleybol, dart, yoga gibi günlük etkinlik programları vardır. Bakımlı araziler etrafına dağılmış,arnavut kaldırımlı yollar ile yeşillikler odalarınıza kadar yürüyüşünüze eşlik eder. Aydınlık, havadar ve konforlu tasarımlı deniz manzaralı odalar, müthiş bir manzaraya sahiptir. Bu özellikli odalarda konaklama yapmanız tavsiye edilir. Otelin spa merkezinde masaj,yüz ,el ayak bakımı ve vücut sargılarına kadar rahatlamanıza yardımcı olacak birçok seçenek mevcut olacaktır.
Praia de Chaves, Rabil 0018, Cape Verde
Marina Club Beach Resort
Oda kahvaltı, yarım pansiyon, her şey dahil olmak üzere ziyaretçilerine 3 farklı seçenek sunmakta olan otel, Prai de Cruz altın körfezine bakan İtalyan temalı bir oteldir.106 odalı otel de biri jakuzili olmak üzere 2 yüzme havuzu vardır. Otel bünyesinde günlük etkinlik programları bulunur. Otelin 2 normal bar ve havuz başında atıştırmalık yiyecek ve içecekler sunan havuz barı vardır. Yüksek bir yamaç ta bulunan otel güzel bir manzaraya sahiptir. Otel bünyesinde yerel ücretler ile ödeme yapıla bilinen kuaför, masaj salonu, bisiklet kiralama alanı ve hediye dükkânı bulunur. Otel yürüme zorluğu çeken ziyaretçiler için uygun değildir. Bazı basamaklar oldukça dik ve düzensizdir. Havaalanına taksi ile 20 dakika uzaklıkta, merkez bölgesi olan Sal Rei'ye kısa yürüme mesafesindedir.
Praia da Cruz, Sal Rel, Cape Verde
Spinguera Eco Lodge
Oda kahvaltı, yarım pansiyon ve tam pansiyon seçenekleri ile hizmet veren bir oteldir. Toplam 12 odadan oluşan otelin bulunduğu yer tarihte bir zamanlar balıkçılar ve çiftçiler için yerleşim alanı olmuştur. Teras seçenekli odalarda deniz kabukları dekorasyon için önemli bir rol oynamıştır. Huzur ve sessizliğin ön plana çıktığı otel de havuz bulunmamaktadır. Güneşleme alanları mevcut olup şezlonglar bulunur. Eşsiz okyanus manzaralı otelde yüzmek için 20 dakikalık bir mesafede daha güvenli bir koy bulunur. Otel bünyesinde jeep kiralama hizmeti mevcuttur. Şehir merkezi Sal Rei 30 dakikalık yürüyüş mesafesindedir. Boa Vista Havaalanına uzaklık taksi ile 30 dakika sürmektedir.
Espingueira Ilha da Boavista, Espingueira, Cape Verde

Boa Vista Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

  • Boa Vista şehrine gitmek için en uygun zaman hangisi?
    Yılın en uygun zamanı Ekim ayıdır.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Boa Vista ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Koronavirüs Salgınıyla Mücadele İçin 46 Ülkeye Uçuşlar Durduruldu
Koronavirüs Salgınıyla Mücadele İçin 46 Ülkeye Uçuşlar Durduruldu
21 Mart 2020
Gün geçtikçe etkilerini göstermeye devam eden korona virüsü salgını kapsamında, ülkemizde tedbirler alınmaya devam etmekte. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın yaptığı son açıklama ile 46 ülkeye uçuşla
Fırat Ekspresi Hakkında Tüm Bilgiler
Fırat Ekspresi Hakkında Tüm Bilgiler
06 Mart 2020
Kalkış Şehir: Adana Varış Şehir: Elazığ Rota Uzunluğu: 511 Km Yolculuk Süresi: 9 Saat 30 Dakika Fırat Ekspresi Nedir? Fırat Ekspresi; başlangıcı Adana, bitiş noktası Elâzığ olan tren güzergâhıd
Burcunuza Göre Bavul Hazırlama Rehberi (İnfografik)
Burcunuza Göre Bavul Hazırlama Rehberi (İnfografik)
18 Ekim 2019
Her bir burcun ayrı bir dinamiği, karakter özelliği var. Dolayısıyla her burcun da iş halletme tarzı değişiyor. İşte burcunuza özel bavul hazırlama taktikleri. Koç Valizinizi hazırlarken k
Tatil Zamanı Sınırlı Olanlara Özel: Daha Kolay Seyahat İçin 7 Öneri
Tatil Zamanı Sınırlı Olanlara Özel: Daha Kolay Seyahat İçin 7 Öneri
05 Temmuz 2019
Kesinlikle gitmek istediğiniz yerleri listeleyin. Bazen her şey bir kağıt ve bir kalemi elinize almanızla başlar. Bir yere gitmeden önce şurayı da görmek istiyorum orayı da görmek istiyorum dersiniz

Boa Vista Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (71)
İyi (24)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%75
%25
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,7
95 Değerlendirme
R*** S*** H***
15 Ekim Pazartesi
Merak ve karışık duygular yaşamak istiyorsanız bu şehre gidin derim
Ö*** K***
29 Ağustos Çarşamba
İçecekler konusunda sınıfta kalacak bir ülke aç kaldık desek yeridir
A*** A*** Ö***
22 Ağustos Çarşamba
Kültürleri çok farklı gidin de bir görün anlatmak istemiyorum
Y*** B***
13 Kasım Salı
Yeni yılda burayı tercih edeceğiz, güze bir yere benziyor.
E*** Ü***
3 Ekim Çarşamba
Teşekkürler tur rehberimiz çok güzel ve bilgiliydi.
2
9
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Boa Vista Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 6.06.2020 02:37:10 )

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=74699
/ True
74699