1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!
Bologna

Bologna Uçak Bileti

Bologna Para Birimi
Euro (EUR)
Bologna Zaman Dilimi
GMT +1
Bologna Şehri En İyileri
Kızıl Mimari, San Petronio Bazilikası, Bolonez Soslu Makarna
Bologna Hava Durumu (23 Şubat) 16°C Parçalı Bulutlu
Bologna Hava Durumu (24 Şubat) 17°C Açık

En Ucuz Bologna Varışlı Uçak Seferleri

14 Mar 2020
29 Şub 2020
Roma - Bologna
Alitalia Linee Aeree Italiane
20 Mar 2020
19 Mar 2020
Amsterdam - Bologna
Aegean Airlines
13 Mar 2020
29 Şub 2020
19 Mar 2020
25 Şub 2020
Adana - Bologna
Pegasus
18 Mar 2020
Atina - Bologna
Alitalia Linee Aeree Italiane
12 Mar 2020
23 Şub 2020
Vigo - Bologna
Iberıa
10 Mar 2020
13 Mar 2020
Amasya - Bologna
Türk Hava Yolları
08 Mar 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Bologna Kalkışlı Uçak Seferleri

20 Mar 2020
12 Mar 2020
Bologna - Roma
Alitalia Linee Aeree Italiane
13 Mar 2020
Bologna - Atina
Alitalia Linee Aeree Italiane
28 Şub 2020
04 Mar 2020
Bologna - Amsterdam
Alitalia Linee Aeree Italiane
10 Mar 2020
Bologna - Varşova
Alitalia Linee Aeree Italiane
21 Mar 2020
14 Mar 2020
01 Mar 2020
12 Mar 2020
Bologna - Frankfurt
Alitalia Linee Aeree Italiane
15 Mar 2020
Bologna - Viyana
Brussels Airlines
17 Mar 2020
09 Mar 2020
Bologna - Köln
Austrian Airlines
29 Şub 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Bologna Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Bologna Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

Bologna Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Bologna Havaalanları
Ülke Kodu
IT
Priz Voltajı ve Tipi
230v
Resmi Dil
İtalyanca
Toplu Taşıma Fiyatı
1,30 EUR
Yemek Fiyatı
15 EUR
Alkolsüz İçecek Fiyatı
5 EUR

Bologna’ya Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Kış
En Ucuz Ay
Ocak
En Ucuz Gün
Cuma
En İyi Mevsim
İlkbahar
En İyi Ay
Nisan

Ucuz Bologna uçak bileti ile gitmek isteyen gezginlerin bu yolculuklarını en uygun fiyata getirmesi için en ucuz mevsimi ve en uygun fiyatlı ayı kollaması lazımdır.

Bu nedenle Bologna ucuz uçak bileti bulunduktan sonra biletten tasarruf edilen para ile çok daha keyifli bir tatil geçirilmesi mümkün hale gelir. Bologna uçak bileti fiyatları da bilindiği üzere talep azlığı ya da çokluğuna göre değişkenlik arz eder.

İşte bundan dolayı en az talebin olduğu aylar kış ayları, en çok talebin olduğu aylar ise şüphesiz ki okulların da tatil olduğu ve pek çok insanın izne ayrıldığı yaz aylarıdır.

Esasında Bologna her mevsim güzel olsa dahi talebin azlığından dolayı kış mevsiminde bu şehri kar altında izlemek de gezginlere apayrı bir keyif arz edecektir.

Bologna Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Bologna ucuz uçak bileti temin etmiş olan yolcular bu avantajlarını havalimanına iniş yaptıktan sonra da ekonomik ulaşım seçenekleri ile devam edebilirler. Buna ek olarak Bologna Havalimanı'ndan şehre ulaşmak için çok sayıda seçenek mevcuttur.

Otobüs
Şehir içi otobüsler, ya da Türkiye'deki muadili olarak ifade etmek lazım gelirse belediye otobüsleri ile şehir merkezine ulaşım Bologna Havalimanı'ndan mevcut değildir. Pek çok kimse bu zan ile otobüs arayışında olsa dahi gitmeden vakit kaybetmemek adına bu gibi bir seçeneğin mevcut olmadığı bilinmelidir.
Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 6 EUR

Bologna Havalimanı'na inen ve Bologna Havalimanı'ndan kalkan uçaklar için günün her saati Shuttle otobüsleri hizmet vermektedir. İşte bu otobüsler ile havalimanından şehir merkezine ulaşmak yaklaşık olarak on beş dakika sürecektir. Bu otobüslere ödenmesi gereken ücret ise yaklaşık olarak 6 Euro olarak belirlenmiştir.
Taksi
Bologna Havalimanı'ndan şehir merkezine ulaşımın bir diğer yolu ise taksi ile ulaşımdır. Bologna çok büyük bir şehir olmadığından dolayı taksi ile ulaşım da çok fazla masraflı olmayacaktır. Ancak her ne kadar mesafe kısa da olsa taksi ücretleri İtalya'nın pek çok yerinde olduğu gibi Bologna şehrinde de son derece yüksektir. Hatta tam olarak bu ücretlerin bu denli yüksek olmasından dolayı pek çok insan bisiklet ile ulaşım yapmayı taksi kullanmaya tercih etmektedir.
Araç Kiralama
Araç kiralama ofisleri Bologna Havalimanı'nda fazlasıyla mevcuttur. Bu ofisler arasında dünya çapında ün yapmış olan araç kiralama firmaları da yer alır. Bu noktalardan makul fiyatlı bir araç kiralanarak pek de uzak olmayan şehir merkezine kiralık araç i

Bologna Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
ATM
Büfe
Araç Kiralama
Wifi
Emanet Eşya

Bologna Havalimanı, son derece geniş imkanlara sahiptir. Aynı zamanda bu bölgeye yakın en büyük Bologna uçak bileti satış yeri olan havalimanlarından bir tanesi olduğundan ve son derece geniş çaplı bir uçuş ağına sahip olduğundan dolayı aranıp da bulunamayacak bir imkan neredeyse yoktur.

Bologna Havalimanı araç kiralama ofisi, büfe, lokantalar, kafeler ve çeşitli mağazalar ile yolcularını ağırlamak için hazırdır. Aynı zamanda bu havalimanından şehre ulaşım da son derece kolaydır.

Öyle ki, dünya üzerindeki hava meydanları arasında şehir merkezine ulaşımı en kolay olan hava meydanlarından bir tanesi Bologna Havalimanı'dır.

Araç ile ulaşım sağlandığı göz önüne alındığı zaman şehir merkezi olarak kabul edilebilecek olan Bologna Centrale tren istasyonu ya da Türkçe ifade edilmesi lazım gelirse Bologna merkez tren istasyonu'na sadece 10 kilometrelik bir mesafede yer alır. Bu mesafe de yaklaşık olarak 15 dakika kadar sürecek ve kısa bir zaman sonra şehir merkezine ulaşılması söz konusu olacaktır.

Bologna’ya Uçmak İçin 5 Sebep

  1. Bologna uçak bileti ile şehrin belki de en özel kısımlarından bir tanesi de sokaklarının dolaşması zevkine varabilirsiniz. İşte bu sokak gezintileri en güzel kızıl şehir Bologna'da yapılabilir. Bologna'nın özel taşlar ile döşenmiş olan daracık sokaklarında uzun ve keyifli yürüyüşler yapmak dahi sadece Bologna uçak bileti almak için bir sebep teşkil edebilir.
  2. Bologna belki de en keyifli akşamların geçirileceği yerlerden bir tanesidir. İşte bu gün batımlarında kızıl şehir bambaşka bir havaya bürünür. Güneşin batışını seyretmenin yanı sıra gün battıktan sonra da bu şehri bir de gece vakti seyretmek bambaşka bir his meydana getirecektir.
  3. İtalya başlı başına keşfedilmesi gereken bir kültüre sahiptir. Aynı zamanda bu güzel ülkenin her şehrinin kendisine has bir rengi vardır. Bu renklerin en güzellerinden bir tanesi de Bologna ile vücut bulur. Nitekim bir renk ile, ki bu renk kırmızı renktir, özdeşleştirilmiş olan nadir şehirlerden bir tanesi de Bologna'dır.
  4. Bologna'ya Türkiye'den her gün en az iki adet uçuş icra edilmektedir. Üstelik bu şehre uçan hava yolu firması birden fazladır. Türkiye üzerinden low cost uçuşlar da bulunduğu için çok uygun fiyat ile Bologna uçak seferlerini bulmak mümkün olacaktır. Aynı zamanda Bologna'ya sadece iki buçuk saatlik bir uçuş neticesinde ulaşılması mümkün olacaktır. Şehre giriş yapabilmek için ise Schengen vizesi yeterli olacaktır.

Bologna Hakkında

Her ülkenin fenomen şehirleri ve ülkenin gerçek kültürünü yansıtan özgün kültüre sahip şehirleri bulunur. İşte söz konusu İtalya olduğu zaman bu şehirlerden bir tanesi de rahatlıkla Bologna olarak ifade edilebilir. Aynı zamanda Bologna kendine has çok özel bir kültür de barındırır.

Bu kültür gereği, bu güzel şehir üç ayrı kelime ile tanımlanır. Bunlardan bir tanesi kültürlü, bir diğeri şişman, bir diğeri ise kızıldır. Kızıl olmasının sebebi tuğladan meydana gelen mimarisi ve hemen hemen tüm binaların kızıl renge sahip olmasıdır. Buna ek olarak şişman olarak tanımlanmasının sebebi de çok lezzetli yemeklerinin olmasıdır.

Nihayetinde kültürlü olarak tanımlanması ise Avrupa'nın en eski üniversitesinin Bologna kentinde yer almasıdır. İşte Bologna uçak bileti alan gezginler bu şehirdeki üç özelliği keşfetme fırsatı elde edebilirler.

Bologna Nerede?

Bologna Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
1,30 EUR
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Bolonya çok büyük bir şehir olmadığından dolayı şehirde bir metro hattı bulunmaz. Hal böyle olunca da şehrin ulaşımında en çok yer tutan vasıta otobüstür. Otobüsler 1,30 Euro fiyattan hizmet verir ve genelde şehrin tüm noktalarına ulaşır.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Bolonya şehrinde fiyatı her ne kadar çok yüksek de olsa taksi ile ulaşım mümkündür. Buna ek olarak yerli halktan pek çok kimse bisiklet seçeneğinden yana tercihini kullanmaktadır.

Bologna Vize Şartları

İtalya Vize İstiyor mu?
Evet
İtalya Vize Ücreti
80 EUR
İtalya Vize Detayları
Eğer kısa süreli seyahat yapacaksanız İtalya Schengen Vizesine başvuru yapabilirsiniz.

Bologna’da Gezilecek Yerler

San Petronio Bazilikası
Belediye Sarayı
Santo Stefano
Piazza Maggiore
San Petronio Bazilikası

Bologna uçak bileti kullanarak seyahat eden ziyaretçilerin bilmesi gereken bir şey  de Bologna'nın en önde gelen simge yapıları arasında yer alır. Bu yapı aynı zamanda dünyanın en büyük on beşinci kilisesidir. Barok mimarinin özelliklerini taşıyan bu eser şehir ile özdeşleşmiş olan renk kırmızı tuğlalardan inşa edilmiştir.

Belediye Sarayı

Belediye Sarayı da şehirde yer alan en eski eserlerden bir tanesidir. Varlığı on dördüncü yüzyılın ilk yarısına dek uzanır. Öte yandan bu yapı on beşinci yüzyıl mimarisinden de izler taşır.

Santo Stefano

görülmeden Bolonya'dan ayrılmak olmaz. Bu yapı da Bolonya'nın en eski binaları arasında yer alır. Öyle ki tarihi beşinci yüzyıla dek uzanır. Bolonya ucuz uçak bileti alan gezginler muhakkak bu tarih kokan yapıyı görmelidirler.

Piazza Maggiore

Piazza Maggiore, Bolonya'nın kalbinin attığı yer olarak ifade edilebilir. Bu meydan Bolonya yerli halkının da buluşma noktalarından bir tanesidir. Aynı zamanda şehir turuna da buradan başlamak makul bir seçenek olacaktır.

Bologna’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Bolonez Soslu Makarna
Pizza
Ravioli
Dondurma
Bolonez Soslu Makarna

Bolonez soslu makarna ismini Bolonya şehrinden alır. İşte bundan dolayı Bolonya'yı ziyaret eden gezginler bu şehirde muhakkak ki Bolonez soslu makarnanın tadına bakmalıdırlar.

Pizza

İtalyan mutfağı denildiği zaman akla ilk gelen yemeklerden bir tanesi de pizzadır. Bolonya da saf İtalyan kültürü barındıran şehirlerden bir tanesi olduğundan dolayı bu şehirdeki pizzalar da muhakkak ki denenmelidir.

Ravioli

Ravioli, Türk mutfağındaki mantı ile büyük oranda benzerlik gösterir. Ancak Ravioli hem şekil bakımından biraz daha farklıdır hem de iç malzeme olarak son derece çeşitli olabilir. Aynı zamanda Bolonya'da Ravioli genellikle domates sosu ile servis edilir.

Dondurma

İtalya'nın genelinde dondurma Gelato adı ile satılır. Gelato'yu hem dondurma satan dükkanlarda hemde sokak satıcılarında bulmak mümkündür. Pek çoğunun tadı aynı olduğundan dolayı bu leziz yiyeceğin nereden temin edildiğinin pek fazla önemi yoktur.

Konaklama İçin Bologna Otel Seçenekleri

Holiday Inn Express Bologna Fiera
Dünyaca ünlü otel zincirleri arasında yer alan Holiday Inn'in bir şubesi de Bolonya kentinde yer alır. Bu sayede gezginler Holiday Inn Express Bologna Fiera tesisinde hem güvenli hem de konforlu bir konaklama deneyimi yaşayabilirler.
Via del Commercio Associato, 3, 40127 Bologna BO
Grand Hotel Elite
Grand Hotel Elite, Bolonya kentinde hem temizliği hem de merkezi konumu ile dikkat çeken oteller arasında yer alır. Bu tesis ziyaretçilerin pek çoğundan yüksek puan almış ve beklentilerini aşmıştır.
Via Aurelio Saffi, 36, 40131 Bologna BO, İtalya
Suite Hotel Elite
Suite Hotel Elite de aşırı pahalı olmayan ancak merkezde yer alan konforlu bir otel arayanlar için som derece makul bir seçenektir. Suite Hotel Elite hakkında konukların takdir ettiği en önemli noktalardan bir tanesi de temizliği olmuştur.
Via Aurelio Saffi, 40, 40131 Bologna BO, İtalya

Bologna Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Bologna 361,90 TL 2 Saat 45 Dakika
İzmir - Bologna 531,90 TL 15 Saat 5 Dakika
Kayseri - Bologna 562,65 TL 8 Saat 25 Dakika
Samsun - Bologna 567,65 TL 7 Saat
Ankara - Bologna 572,90 TL 15 Saat 45 Dakika
Adana - Bologna 637,65 TL 8 Saat 15 Dakika
Gaziantep - Bologna 818,65 TL 16 Saat 25 Dakika
Ordu - Bologna 848,73 TL 16 Saat 10 Dakika

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Bologna ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Burdur’da Gezilecek Yerler: Burdur'da Nereye Gidilir?
Burdur’da Gezilecek Yerler: Burdur'da Nereye Gidilir?
28 Aralık 2019
Akdeniz Bölgesi’nde bulunan Burdur, genellikle Antalya, İzmir ve Muğla gibi tatil yerlerine yakın olması ile ziyaretçi çekiyor olsa da rotanıza sadece Burdur’u yazmanız için de sebep çok! Burdur’da g
Sadece Müzeleri İçin Ziyaret Etmek İsteyeceğiniz 5 Şehir
Sadece Müzeleri İçin Ziyaret Etmek İsteyeceğiniz 5 Şehir
13 Şubat 2018
Müzeler, kültürün ve tarihin sergilendiği, milletlerin geçmişlerini bugünlere taşımaya aracı olan önemli sanat merkezleridir. Her kültür, kendince değerli olan sanat eserlerini, kültürel miraslarını m
14 Şubat İçin Tercih Edebileceğiniz 5 Romantik Yer
14 Şubat İçin Tercih Edebileceğiniz 5 Romantik Yer
04 Şubat 2018
14 Şubat yaklaşırken, sevgilinizle birlikte bu özel günü geçirebileceğiniz romantik şehirlere bakmanız, hiç unutmadığınız anılarınıza bir yenisini eklemenize vesile olabilir. Masallardaki gibi bir gün
Hemen Şimdi İtalya'ya Bilet Almak İçin 10 Neden
Hemen Şimdi İtalya'ya Bilet Almak İçin 10 Neden
21 Mayıs 2017
İtalya sadece dünyanın en iyi pizzalarını, makarnalarını ve peynirlerini tatmak isteyenler için değil; tarih, sanat ve doğa üçlüsünü doyasıya yaşamak ve unutulmaz bir tatil geçirmek isteyen gezginler

Bologna Uçak Seyahati Hakkında Kullanıcılarımızın Yorumları

Çok İyi (6)
İyi (0)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%100
%0
%0
%0
%0
Ortalama Puan
5,0
6 Değerlendirme
A*** N*** K***
15 Eylül Cumartesi
Gizemli olayları seviyorsanız buraya kesin gitmeliisniz,öneriyorum
B*** K***
1 Ağustos Çarşamba
Canlı gidip görmeniz gereken ve görmeden ölmemeniz gereken biryer
2
6
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Bologna Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 23.02.2020 03:44:56 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Bolonya, (BLQ)
BLQ
IT

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=97415
/
97415